Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Ankieta

Gdybyś miał do wyboru dwie identyczne stacje pogodowe, w jednej był sensor SHT30, a w drugiej SHT35 i różnica w cenie wynosiła 50 zł

Wolałbym dopłacić 50 zł do sensora SHT35, aby mieć dokładniejszy pomiar temperatury/wilgotności (+/-0.2°C od -40°C do 0°C)
3 (60%)
Nie chce dopłacać, dokładność sensora SHT30 jest dla mnie wystarczająca (+/-0.6°C przy -40°C)
2 (40%)
Nie wiem, nie mam zdania
0 (0%)

Głosów w sumie: 5

Głosowanie skończone: 23 Czerwiec, 2018, 23:58:16

Autor Wątek: Trudny wypór stacji pogodowej. Netatmo, HP 1001, EFWS2900  (Przeczytany 4261 razy)

Offline bodzio257

• Cirrus
  • *
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Termometr EMOS E0042
Odp: Trudny wypór stacji pogodowej. Netatmo, HP 1001, EFWS2900
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Marzec, 2018, 22:54:13 »
... a dalej poza tymi 10m to same równiny ?

Mieszkam w terenie górzystym, dokładniej w dolinie między dwoma pasmami gór 1000 m.n.p.m więc raczej ciężko o równiny. Miejsce jakie wybrałem biorąc pod uwagę iż bazowa znajdować ma się oczywiście w domu jest najlepsze w zasięgu stacji o których tu piszemy.

Zależy na dokładnych wskazaniach temperatury oraz wilgotności a wszystkie pozostałe informacje są ciekawymi dodatkami i liczę że za te 700 do 1000 złotych można znaleźć naprawdę sensowną stację do której dostęp będę miał z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.
Dlaczego taka dokładność? Bardzo dobrze opisał to @Parasol.
Wiem że za te pieniądze nie będzie to sprzęt nawet półprofesjonalny ale skoro istnieje możliwość jego kalibracji dlaczego z tego nie skorzystać i nie ustawić temperatury względem czujnika wzorcowego w odniesieniu do miejsca w którym stacja ma się znajdować. Takie jest moje hobby i nie rozumiem dociekliwości użytkownika @Rychu_Świbno

Zamówiłem stację Netatmo i umieszczę ją w osłonie radiacyjnej która przeszła dziś ostatnie poprawki.
Nie rezygnuję jednak z EFWS2900 ale jej zakup odłożyłem nieco w czasie podobnie jak termometru wzorcowego.

mieć dla samego posiadania, i świadomości o dokładności pomiaru  ;D

Dokładnie ;)

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

« Odpowiedź #30 dnia: 15 Marzec, 2018, 22:54:13 »

Offline Parasol

• Administrator
  • Otrzymał podziękowań: 97
    • Smartfonki.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Marzec, 2018, 09:14:04 »
Netatmo wg. zdjęć korzysta z czujnika LPS331AP. Wg. producenta dokładność pomiarowa wynosi 0,3 stopnia C co odpowiada SHT31.

Z informacji i zdjęć dostępnych w internecie wynika, że w czujniku zewnętrznym Netatmo jest sensor SHT20, czyli trochę gorszy od SHT30, a dużo gorszy od SHT31. Potwierdziło się to co myślałem, w Netatmo błąd pomiarowy nie jest stały i zwiększa się w temperaturach ujemnych. Przy -40°C błąd pomiaru może być od 0.7°C do 1.2°C, a przy -20°C od 0.5°C do 0.8°C.

Antena jest w plastikowej podstawie, tak więc dla lepszego zasięgu, czujnik Netatmo chyba najlepiej powiesić, aby nie tłumić fal radiowych od spodu.
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec, 2018, 09:50:16 wysłana przez Parasol »
Zapraszam do dodawania opinii o swojej stacji pogodowej na stronie:  https://stacje-pogody.pl - Twoja opinia pomoże dokonać właściwego wyboru innym!

Offline bodzio257

• Cirrus
  • *
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Termometr EMOS E0042
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Marzec, 2018, 19:12:50 »
Ciekawa informacja. 
Interesuje mnie jeszcze czy każda wersja stacji Netatmo posiada ten sam czujnik dlatego że np.  w sklepie Conrad oferują wersję NWS-01 [zasilana 4 x AAA]  a ja zakupiłem wersję NWS-02 [zasilana 2 x AAA] z datą produkcji 2016 roku.

Offline Parasol

• Administrator
  • Otrzymał podziękowań: 97
    • Smartfonki.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
« Odpowiedź #33 dnia: 17 Marzec, 2018, 21:27:22 »
ja zakupiłem wersję NWS-02 [zasilana 2 x AAA] z datą produkcji 2016 roku.

Czyli chyba lepszą niż NWS01 - nowszą, najbardziej aktualną - bo 02 to kolejny numer po 01. Na stronie Netatmo powinny być najbardziej aktualne wersje, i tam jest też czujnik zewnętrzny na 2 x AAA.

W sklepie Conrad oferują wersję NWS-01 [zasilana 4 x AAA]

To że podają NWS01 (zapewne oznaczenie z opakowania), to nie oznacza, że w środku będzie stacja w wersji NWS01, bo sam miałem na pudełku napis NWS01, a w środku stacja w wersji NWS02. Podejrzewam, że nie kupisz nigdzie wersji zasilanej 4 x AAA.
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec, 2018, 21:54:14 wysłana przez Parasol »
Zapraszam do dodawania opinii o swojej stacji pogodowej na stronie:  https://stacje-pogody.pl - Twoja opinia pomoże dokonać właściwego wyboru innym!