Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: EFWS2900 - stosujcie w czujniku dobre baterie  (Przeczytany 343 razy)

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2191
  • Otrzymał podziękowań: 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • Smartfonki.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
EFWS2900 - stosujcie w czujniku dobre baterie
« dnia: 12 Kwiecień, 2018, 18:17:38 »
Na stronie stacje-pogody.pl pojawiła się 1 negatywna opinia o tym modelu, i szczerze powiedziawszy bardzo dziwna. Możecie ją przeczytać tutaj: http://stacje-pogody.pl/1356_opinie_stacja_pogody_eurochron_efws2900.html

Osoba wystawiająca opinie napisała mi w mailu, że jak ten problem spostrzegła to usunęła w ogóle baterie, i czujnik działał tylko na zasilaniu słonecznym. Następnego dnia nad ranem temperatura spadła do -25C, i utrzymywała się taka wartość aż do wschodu słońca.

Moim zdaniem prawdopodobnie może to być problem zasilania, wyczerpanych baterii, albo użytkowania czujnika zewnętrznego w ogóle bez baterii. Sensor pomiarowy temp/wilg SHT3x wymaga zasilania minimum 2.4V, jeżeli nie ma słońca, nie ma zmagazynowanej energii w kondensatorze i baterie są wyczerpane (np. każda poniżej 1.2V), to nie ma właściwych warunków do pracy układu pomiarowego. Może być np. tak, że gdy konsola wskazuje -25C to sensor się wyłącza (brak energii), a gdy pojawia się nagle na chwilę +60C, to np. pojawia się słońce, jest energia, sensor włącza się i rozpoczyna normalne pomiary. Konsola może np. nie przewidywać takiej sytuacji, i np. wyświetlać i wysyłać do WU cały czas ostatnie dane itp.

W każdym razie, proponuje w EFWS2900 nie wykorzystywać czujnika bez baterii, bo takie spadki energii mogą prawdopodobnie uszkodzić sensor pomiarowy. Najlepiej włożyć dobre markowe baterie, aby cały czas było zasilanie, nawet gdy nie będzie słońca i energii w kondensatorze. Więcej informacji o bateriach znajdziecie tutaj: Jakie baterie stosować w czujnikach zewnętrznych?.
« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień, 2018, 20:47:27 wysłana przez Parasol »
Zapraszam do dodawania opinii o swojej stacji pogodowej na stronie:  https://stacje-pogody.pl - Twoja opinia pomoże dokonać właściwego wyboru innym!

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

EFWS2900 - stosujcie w czujniku dobre baterie
« dnia: 12 Kwiecień, 2018, 18:17:38 »