Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Wybor stacji/wiele czujnikow/zdalny podglad?  (Przeczytany 3119 razy)

Offline jamel23

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: NA
Wybor stacji/wiele czujnikow/zdalny podglad?
« dnia: 23 Października, 2018, 07:41:05 »
Witam,
Planuje zakup stacji pogodowej.
Po wstepnych analizach i liznieciu mozliwosci jakie daja stacje na chwile obecna stwierdzilem ze poszukam czegoc co realizowaloby ponizsze wymagania:
-odczyt temperatury zewnetrznej z dwoch czujnikow - jeden na scianie domu drugi przy pompie glebinowej (ok 25m od centrali)
-odczyt temperatur z kilku pomieszczen wewnetrznych - minimum 2, aczkolwiek im wiecej tym lepiej az do 5 spokojnie wykorzystam aby zaspokajac moja ciekawosc :)
No i te zalozenia mysle ze ponizsze stacje lepiej badz gorzej spelniaja, ale czytajac troche to forum nabralem ochoty na wiecej a mianowicie:
-pomiar cisnienia atmosferycznego
-pomiar predkosci i kierunku wiatru
-deszczomirz (ta funkcja chyba najmniej)
Oprocz powyzszych badzo zainteresowaly mnie funkcje zdalne i takie bardzo bym chcial:
-odczyt danych przez przegladarke www ew aplikacje

Ponizej stacje ktore kolejno obserwowalem jako spelniajace kryterium mnogosci czujnikow.
W domu jakotakiej kablowej instalacji brak pod ten system, wiec wszystko radio/wifi.

Pozdrawiam i dziekuje za wszelka pomoc :)

https://www.conrad.pl/p/stacja-pogodowa-tfa-35114201-60-m-40-60-c-20-95-1538703

https://www.astrozakupy.pl/stacja-pogodowa-bresser-hydro-quadro/2149/

https://stacje-pogody.pl/artykul_stacja_pogodowa_hp3000_8_czujnikow_kolorowy_ekran_wykresy_i_eksport_do_pc,85.html

https://stacje-pogody.pl/1525_stacja_pogody_oregon_scientific_rar502sx.html

https://stacje-pogody.pl/artykul_tfa_klima_home_ciekawy_termohigrometr_wspolpracujacy_z_weatherhub_mobile_alerts,31.html

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Wybor stacji/wiele czujnikow/zdalny podglad?
« dnia: 23 Października, 2018, 07:41:05 »

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Wybor stacji/wiele czujnikow/zdalny podglad?
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Października, 2018, 21:29:52 »
Gdyby chodziło tylko o pomiar temperatury (wilgotności, punktu rosy) z kilku czujników to poleciłbym HP3001 z Ali.
Jeśli ma być kombajn to WS2000. Niestety jeszcze nie dostępny w naszym kraju.
Mobile Alerts spełnia wszystkie Twoje oczekiwania. Sam się nad nim zastanawiałem ale suma kosztów wszystkich komponentów trochę mnie przerosła.
Aktualnie mam dwa zestawy po dwie stacje. Nie wszystko dostępne przez przeglądarkę WWW ale daje się z tym żyć.
Dodatkowo posiadam system EQ-3 i Sonoff TH które pozwalają mi na monitorowanie temperatury w pomieszczeniach.
« Ostatnia zmiana: 23 Października, 2018, 21:40:41 wysłana przez felix »

Offline jamel23

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: NA
Odp: Wybor stacji/wiele czujnikow/zdalny podglad?
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Października, 2018, 11:52:42 »
Opcja z ALi rzeczywiscie w porzadku ale boje sie ze za chwile bede szukal ze zdalnym podgladem.
WS 2000 wydaje mi sie rozwiazaniem idealnym, jeszcze poczytam ale moze rzeczywiscie spelniac wszystkie kryteria.
Na amazonie jest za 230 dolcow i chyba da sie wysylke do Polski zrobic.
Przekalkuluje jeszcze mobile alerts ile to wszystko wyjdzie bo tez zacna sprawa a do tego mam wrazenie ze wciaz rozwojowa.
U Ciebie - felix- pewnie spelniaja zadanie ale ja jednak szukam zcentralizowanego systemu bo duzo mnie nie ma w domu i zawsze staram sie systemy robic
ulatwiajacymi a nie komplikujacymi zycie innym mniej technicznym uzytkownikom :)

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Wybor stacji/wiele czujnikow/zdalny podglad?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Października, 2018, 20:48:36 »
Powinieneś się w końcu zdecydować czego oczekujesz, co chcesz uzyskać i ile kasy na to wydać.
Też się zastanawiam nad WS2000, ale czekam na wersję 868MHz. Na Amazonie jak dotąd są dostępne wersje 915MHz (w Polsce nielegalna) lub 434MHz (słaby zasięg).
Do ceny trzeba dodać koszt dodatkowych czujników.
Poczytaj wątek: http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=2691.msg19318#msg19318
EQ-3 i Sonoff wcale nie są skomplikowane. Raz wprowadzony program ułatwia życie moim domownikom. A tryb manualny nie sprawia kłopotów nawet mojej żonie.

Offline jamel23

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: NA
Odp: Wybor stacji/wiele czujnikow/zdalny podglad?
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Listopada, 2018, 16:07:31 »
Czy masz moze wiedze nt kiedy bedzie wersja 868? Pisalem im maila ale nie dopowiadaja :(
bedzie to pierwsza stacja wiec sam jeszcze nei jestem zdecydowany. byc moze HP 3001 wystarczy, choc ws2000 kusi zdalnym dostepem.
Sonoff rzeczywiscie fajny patent, ale odpada ze wzgledu na koniecznosc jednego czujnika przy pompie w ogrodzie.

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Wybor stacji/wiele czujnikow/zdalny podglad?
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Listopada, 2018, 19:23:02 »
Kiedy i czy w ogóle WS2000 pojawi się w wersji 868MHz wie tylko producent. Niestety w przypadku tej stacji prawdopodobnie jak w HP1001 zdalny dostęp będzie tylko do danych z czujnika zewnętrznego. Czujniki dodatkowe raczej nie będą dostępne online.
Co sądzisz o: https://stacje-pogody.pl/1446_stacja_pogody_garni_1055_arcus.html
Do kupienia tu: https://www.mall.pl/stacje-pogodowe/garni-stacja-meteorologiczna-1055-arcus?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=referral&utm_campaign=NK&utm_content=EB058&utm_term=1112363&ceneo


Offline jamel23

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: NA
Odp: Wybor stacji/wiele czujnikow/zdalny podglad?
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Listopada, 2018, 20:25:57 »
Garni w porzadku wyglada, ale to juz 1200pln, tak w ogole myslalem ze za ok 800 da sie cos takiego znalezc zeby i poglad przez neta i kilka czujnikow mialo i 868.
Sporo stacji tu z porownywarki niby spelnia te kryteria ale w ogole nigdzie nie sa dostepne zeby chocby cene sprawdzic.
Pomysle jeszcze o TFA, chyba troche taniej od GArni'ego.
A jak nic nie wybiore to obnize wymagania i za rada pojde w strone HP 3001 lub temu podobnych, najpewniej z ali bo z tego co widze najkorzystniej wychodzi.

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Wybor stacji/wiele czujnikow/zdalny podglad?
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Listopada, 2018, 21:39:22 »
Poniżej 1k PLN z podglądem przez neta i kilkoma czujnikami to raczej nic nie znajdziesz.
Na Ambient jest stacja WS-1401-IP OBSERVER przy której piszą, że obsługuje do ośmiu czujników. Tak samo wygląda WiFi Renkforce WH2600 z Conrada. Może da się do niej wgrać nowy firmware aby też obsłużyła więcej czujników. Ale to i tak koszt stacji plus koszt czujników przewyższa Twój budżet.
Jaki model TFA wpadł Ci w oko, bo w pierwszym poście pisałeś o dwóch modelach.
WS2000 nawet gdy pojawi się w Polsce to w wersji podstawowej też będzie kosztować ponad 1k PLN a do tego dodatkowe czujniki. Rejestrując tą stację na Ambient będziemy mieli dostęp przez neta również do dodatkowych czujników.
W wątku o HP3001 bardzo przeciwny tej stacji był @Sowa. Z wiadomości na PW wiem, że już kupił na Ali dwa zestawy, ale dopóki nie przeprowadzi wszystkich testów nie chce się ujawniać.

Offline jamel23

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: NA
Odp: Wybor stacji/wiele czujnikow/zdalny podglad?
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Listopada, 2018, 18:09:35 »
Wychodzi na to ze Klima home raczej.
Mozna zaczac od zestawu mniejszego i ewentualnie dokupic czujniki.
Trzeba dokupic Weatherhub zestaw startowy wiec to i tak bedzie jakas tam kwota.
No ale moze funkcjonalnosc calkiem niezla i opinie chyba tez dobre.


Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Wybor stacji/wiele czujnikow/zdalny podglad?
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Listopada, 2018, 21:06:42 »
Klima home wydaje się dobrym wyborem.
Jak już kupisz to podziel się swoimi wrażeniami. Ciekawe jakie sensory są w tych czujnikach.