Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Router a stacja pogody.  (Przeczytany 1789 razy)

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Router a stacja pogody.
« dnia: 25 Października, 2019, 18:39:23 »
Niektóre stacje aby się połączyć z internetem potrzebują do konfiguracji połączyć się wpierw z aplikacją na telefonie - przykład EFWS2900, GW1000, DP1500.
Dwie ostatnie aby wyświetlać aktualne dane na telefonie potrzebują stabilnego połączenia WiFi.
HP1001 może przesyłać dane na nasz komputer ale tu też potrzebne jest odpowiednie połączenie WiFi.
Zauważyłem, że np router TPLink WA801N łączy się z naszymi stacjami bez problemów i za każdym razem.
Asus RT-N10U niestety miewa już kaprysy i raz się łączy a pięć razy odmawia posłuszeństwa. Potrzebne jest resetowanie routera i/lub stacji.
Czy macie swoje spostrzeżenia w sprawie połączenia router-stacja?

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Router a stacja pogody.
« dnia: 25 Października, 2019, 18:39:23 »

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Router a stacja pogody.
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Listopada, 2019, 13:01:25 »
Podejrzewałem Asusa o jakieś kaprysy a powodem okazał się serwer czasu NTP jaki był ustawiony w tym routerze.
Przy próbie aktualizacji tracił datę i czas i wtedy nie mogłem się połączyć ze swoimi stacjami.
Kilka dni temu zmieniłem serwer NTP i od tej pory nie mam problemów z połączeniem.

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Router a stacja pogody.
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Listopada, 2019, 18:21:08 »
Pochwaliłem Asusa, i dzisiaj przykra niespodzianka.
HP1001 nie łączy się z Easy Weather IP, a aplikacja WS View nie widzi HP2551 i GW1000. Czas i data na routerku OK. Dopiero trzeci reset Asusa spowodował, że stacje są widoczne.
Od teraz WiFi w moim domu mam z TP-Linka TL-MR3020, ciekawe jak długo stacje będą teraz widoczne?

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Router a stacja pogody.
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Listopada, 2019, 22:59:42 »
... ktoś mi kiedyś napisał na Forum "Rychu zwolnij" - teraz widzę, że są lepsi ode mnie: patrz  --->  @felix  ;)  prawie jak bot ;)

Ale nie przejmuj się moim wpisem i "nie zwalniaj" - szczerze Cię podziwiam, a co najważniejsze uważam że poruszasz istotne tematy i stawiasz słuszne diagnozy. Wielu z nas może się tylko uczyć  ;)

... to był taki OT  ;)

A jeśli chodzi o rutery to są to bardzo istotne elementy dla naszych stacji i innych domowych urządzeń transmisyjnych - do brama do wielkiego świata. Leżą przeważnie gdzieś w kącie zakurzone lub w szafie przywalone butami, ciuchami lub papierami aby nie nie szpeciły tzw salonów. Przypominamy sobie o nich gdy są przegrzane lub któraś z diodek przestaje do nas mrugać ;) 
« Ostatnia zmiana: 13 Listopada, 2019, 23:15:42 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Router a stacja pogody.
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Listopada, 2019, 17:16:13 »
Z miłą chęcią bym "zwolnił" i poczytał wpisy innych forumowiczów. Jednak ostatnio z aktywnością innych osób raczej słabo, więc na tym forum już prawie nic by się nie działo.
Nie lubię jak czyjeś pytania a szczególnie nowych użytkowników pozostają bez odpowiedzi.
Nie chciałbym aby to forum umarło, bo wiele się stąd dowiedziałem w tym również od Ciebie.
Wpisów nadal masz ponad dwa razy więcej ode mnie, a w ilości znaków to bijesz mnie na łeb i szyję.