Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Conrad WH2080, problem z przesyłaniem danych.  (Przeczytany 2723 razy)

Offline Sowa

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Otrzymał podziękowań: 4
Odp: Conrad WH2080, problem z przesyłaniem danych.
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Marca, 2020, 00:22:33 »
Ale w takim razie dlaczego główna baza nie zapisuje co 15 minut pomiarów skoro nawet w tym czasie nie podłączam jej do USB?
Na przykład teraz jest godzina 13:30, a ostatni zanotowany pomiar mam z godziny 8:55. Coś tutaj jest nie tak, nie?

Coś tu nie gra. Na WU  04.03.2020 masz regularnie wyniki co 15' do 15:41.
02.03.2020 miałeś nieregularne wyniki (24,79'..) na WU w tym samym miejscu co pokazałeś w liście 02.03.
Błędy są u Ciebie. Co jest na wyświetlaczu w tym czasie gdy nie ma zapisu?.
IMHO brak zapisu może być związany z : 1. Okresowym brakiem sygnału z czujnika 2. Wyładowana baterią w czujniku 3 Wyładowaną bateria w konsoli. 4 Ewentualnie słabym kontaktem pomiędzy baterią i resztą.


Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Odp: Conrad WH2080, problem z przesyłaniem danych.
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Marca, 2020, 00:22:33 »

Offline Lukdirt

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: DNT WeatherScreen PRO, Eurochron EFWS 2900 oraz Meteo SP-10
Odp: Conrad WH2080, problem z przesyłaniem danych.
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Marca, 2020, 09:54:12 »
Na przykład teraz (o godz. 9:53) wyświetla się temperatura z godziny 5:47, czyli -1,2 stopnia.

Offline Lukdirt

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: DNT WeatherScreen PRO, Eurochron EFWS 2900 oraz Meteo SP-10
Odp: Conrad WH2080, problem z przesyłaniem danych.
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Marca, 2020, 20:04:46 »
Teraz W OGÓLE nie podłączałem stacji do komputera i jak na razie jest wszystko OK, dane zapisują się co 15 minut już od kilkunastu godzin.
Więc pewnie musi być jakieś zwarcie gdy podłączam przez kabel USB. Zresztą, lepiej dla mnie by wyszło, gdyby to kabel USB był uszkodzony a nie pamięć stacji.
Zresztą, zamówiłem już nowy kabel USB, przesyłka z kablem powinna przyjść jutro. Wtedy zobaczymy, czy dalej będą problemy.

Offline Lukdirt

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: DNT WeatherScreen PRO, Eurochron EFWS 2900 oraz Meteo SP-10
Odp: Conrad WH2080, problem z przesyłaniem danych.
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Marca, 2020, 12:54:34 »
Przedwczoraj w poniedziałek przyszła do mnie przesyłka z nowym kablem.
I jak na razie wszystko działa jak należy  :) Stacja regularnie co 15 minut zapisuje dane, obojętnie czy podłączam stację do komputera czy też nie.
Aż mi się nie chce wierzyć, że taki kabelek mógł spowodować zawieszenie się stacji jeśli chodzi o zapisy. Czyżby stary kabel USB powodował jakieś zwarcie?  ???

Offline Lukdirt

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: DNT WeatherScreen PRO, Eurochron EFWS 2900 oraz Meteo SP-10
Odp: Conrad WH2080, problem z przesyłaniem danych.
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Kwietnia, 2020, 08:45:27 »
Niestety moja stacja znowu zaczęła szwankować. I to w takim momencie, w którym w ogóle się tego nie spodziewałem.
Gdy próbowałem od nowa wyjąć i włożyć baterię, to stacja za każdym razem pokazywała inne domyślne dane. I znowu zapisywała temperaturę w historii co kilka godzin, a nie co 15 minut czyli tak jak powinna. A na przykład ciśnienie wyświetla jako 101.32 HPa zamiast 1013.2 HPa...
Chyba jednak to jest problem z elektroniką... ale gdy rozkręciłem stację to nie widziałem nic niepokojącego w kondensatorach oraz w głównej płycie.

Oto jeden z problemów z którymi się zmagam:



Nie wiem skąd się wzięły takie dziwne wartości. Niestety nie pomaga ani ponowna instalacja programu EasyWeather, ani wyczyszczenie pamięci i wyjęcie baterii ze stacji. W dodatku na dole jest napisane "wczytywanie danych", które trwa w nieskończoność - pomimo tego, że pamięć stacji jest... pusta.
« Ostatnia zmiana: 08 Kwietnia, 2020, 12:20:47 wysłana przez Lukdirt »

Offline Mark

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 485
  • Otrzymał podziękowań: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w gminie Ślesin
  • Typ stacji: Ecowitt HP3501/WS80
Odp: Conrad WH2080, problem z przesyłaniem danych.
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Kwietnia, 2020, 21:19:53 »
Niestety jak takie błędy zaczęły się u mnie kumulować to w końcu już w ogóle konsola nie komunikowała się z Cumulusem i musiałem zmienić stację.
Dane z prywatnej stacji pogodowej Ecowitt HP3501: http://pogodaslesin.vxm.pl/pogoda/

Offline Lukdirt

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: DNT WeatherScreen PRO, Eurochron EFWS 2900 oraz Meteo SP-10
Odp: Conrad WH2080, problem z przesyłaniem danych.
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Kwietnia, 2020, 12:56:39 »
Kurcze, trochę szkoda. Miałem tę stację SIEDEM lat...