Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Zegar ZP31 meteo  (Przeczytany 749 razy)

Offline Mark

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 485
  • Otrzymał podziękowań: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w gminie Ślesin
  • Typ stacji: Ecowitt HP3501/WS80
Zegar ZP31 meteo
« dnia: 26 Grudnia, 2020, 22:37:35 »
Taka trochę ciekawostka, ale mimo wszystko również chodzi o pomiar temperatury, ale dla mało wymagających.

Od jakiegoś czasu na rynku można znaleźć estetyczne i użyteczne zegary analogowe z dodatkowymi elementami pomiarowymi jak na przykład cyfrowe wyświetlacze temperatury wewnętrznej i zewnętrznej. Tutaj mój ostatni nabytek - zegar ZP31 meteo, producent PHU Metrex z Poznania. Dość sporych gabarytów, więc wskazówki są dobrze widoczne z daleka, temperatura również, choć oczywiście najlepiej w dobrym świetle i bardziej na wprost. Jest cichy, nie słychać tykania.
Czujnik zewnętrzny komunikuje się z zegarem co ok. 48 sek. do 60 m odległości w częstotliwości 433 MHz. Podaje wartości w zakresie -20 do 50°C, zbliżone do tych rejestrowanych przez sensory stacji pogodowej Ecowitt, różnica do 0.5°C (tolerancja +/- 1.2°C), choć zwykle jest mniejsza. Wydaje się nie być wodoszczelny, więc trzymam go w osłonie TFA. Z tyłu chronometru znajduje się przycisk pozwalający zmienić jednostki ze °C na °F.
Wadą może być zasilanie, które wymaga aż 5 baterii AA/ 1,5V (2 do czujnika zewn., 1 do zegara, 2 do wyświetlaczy).
Zegar powinien dobrze się sprawdzić w kuchni czy innym często uczęszczanym miejscu, gdzie oprócz czasu chcemy na szybko zorientować się w bieżącej temperaturze.Dane z prywatnej stacji pogodowej Ecowitt HP3501: http://pogodaslesin.vxm.pl/pogoda/

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Zegar ZP31 meteo
« dnia: 26 Grudnia, 2020, 22:37:35 »