Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Fotowoltaika vs panele słoneczne to parametry które mierzymy  (Przeczytany 338 razy)

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Panele słoneczne/woltaiczne w skrócie PV,  podobnie jak wiatraki to techniki wykorzystujące warunki atmosferyczne czyli nasłonecznienie i wiatr.

Proponuję w tym wątku załączać swoje spostrzeżenia nt fotowoltaiki stosowanej do produkcji energii na potrzeby gospodarstwa domowego vs warunki pogodowe...  nie chodzi o reklamowanie ale o dyskusję ogólną - bo dotyczy ona nas...

Temat jest okrzyczany w świetle boomu tego działu gospodarki ale my userzy stacji pogodowych możemy "doświetlić"  wiedzę nt PV  o naszą wiedzę o parametrach pogodowych.

Nie piszmy tutaj  o uwarunkowaniach politycznych ale o tym jak fotowoltaika czyli parametry nasłonecznienia obserwowane przez nas  mogą zmienić nasze codzienne zachowania proekologiczne w naszym domu. Dotyczy to np wymiany urządzeń i instalowanie mniej energochłonnych. Temat zmiany instalacji  grzewczej czy oświetleniowej w domu to tez pochodna fotowoltaiki i strumieni płynących od strony Słońca.

Nie tylko południe ale wschód i zachód to dobry kierunek na położenie paneli - dach stromy to najlepsza opcja ale instalacja PV na stelazach na ziemi to tez dobre rozwiazanie. Balkony to również dobra inwestycja choc mniej opłacalna...

Podzielmy się wiedzą  co robimy z nadwyżkami energii aby nie oddawać jej do Operatora do wirtualnego magazynu tylko zagospodarowywać w domu. Napiszmy jak zapobiegać utracie energii z PV gdy instalacja operatora nie spełnia warunków technicznych lub gdy Operator awaryjnie wyłącza zasilanie.

Myślę, że wątek ten nieco ożywi nasze Forum i "doświetli" wiedzę nam userom co możemy uzyskać od Słoneczka ;)

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych