Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: METEO sp-10 resetuje sie  (Przeczytany 3884 razy)

Offline maly-dzidzius

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Otrzymał podziękowań: 0
METEO sp-10 resetuje sie
« dnia: 12 Kwietnia, 2010, 22:39:12 »
witam.jakis czas posiadam stacje meteo sp-10. stacja dzialala poprawnie jakis czas tymczasem obserwuje teraz samoistne resetowanie sie stacji. co kilka lub kilkanascie godzin stacja zachowuje sie tak jakby ktos na sekunde ocial jej zasilanie.stacja zeruje sie tak jak po wyjeciu baterii i wszystko trzeba ustawiac od nowa.godzine date i inne parametry. myslalem ze slabna baterie ale po wymianie nic sie nie zmienilo. praktycznie codziennie jak wstaje mam date 1 stycznia 2007 i goidzine tez niewlasciwa.czy ktos mial podobny przypadek? kupilem druga stacje  i niestety po kilkudniowej bezawaryjnen pracy ta nowa zachowuje sie podobnie.czyzbym trafil na wadliwa serie czy jest moze jakas inna przyczyna.bede wdzieczny jak ktos sie odezwie w tej sprawie. :)

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

METEO sp-10 resetuje sie
« dnia: 12 Kwietnia, 2010, 22:39:12 »

Offline xEagle

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: SP 10
Odp: METEO sp-10 resetuje sie
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Czerwca, 2011, 23:02:49 »
Witam,
Mam tak samo resetowała się tuż po kupnie stacja resetowała się. Zgłosiłem na gwarancji przysłano nową. Ta również resetowała się. Wymieniłem kolejną tu resety pojawiały się rzadziej tj. raz na 3 msc. Obecnie jak zrobiło się cieplej reset jest praktycznie codziennie właśnie synchronizuję z DCF.

Pozdrawiam

Eagle

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: METEO sp-10 resetuje sie
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Czerwca, 2011, 09:06:57 »
Częstotliwość pracy tej stacji wynosi 433MHz. Jest to pasmo podatne na zakłócenia a ponadto częstotliwość tę wykorzystują również inne urządzenia, jak piloty, alarmy, itp. Należy sprawdzić i wykluczyć tę ewentualność. Następnie sprawdzamy czy przesył sygnału z czujnika do stacji bazowej, nie napotyka na jakieś przeszkody (odległość, ściany, itp.). Kolejnym etapem będzie kontrola stanu ogniw zasilających. Jeśli nadal nasza stacja nie będzie pracowała poprawnie, świadczy to o jej usterce wewnętrznej i należy skontaktować się z serwisem.
Te dwa posty użytkowników stacji, świadczą o tym, że w tym przypadku najprawdopodobniej mamy do czynienia z jakąś wadą fabryczną tego modelu. Najlepiej więc zwrócić stację i poprosić o zwrot pieniędzy :)

Offline xEagle

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: SP 10
Odp: METEO sp-10 resetuje sie
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Czerwca, 2011, 22:12:11 »
Witam,

Cytuj
Najlepiej więc zwrócić stację i poprosić o zwrot pieniędzy

I co w zamian za te pieniądze i z tą funkcjonalnością?

Co ciekawe, jak pamięć mnie nie myli to w zimie nie zresetowała się ani razu, ma wrażenie, że resetuje się, gdy temp. otoczenia stacji przekracza 26 - 27 C. Od czasu napisania poprzedniego postu pracuje poprawnie  :-\.

Pozdrawiam

Eagle