Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Sposób na usunięcie zarysowań na plexi  (Przeczytany 29781 razy)

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Sposób na usunięcie zarysowań na plexi
« dnia: 31 Sierpnia, 2010, 14:27:17 »
Do czyszczenia przedniego panelu (wykonanego z plexi) mojej stacji użyłem kilkakrotnie pędzla z miękkim włosiem. No i mam za swoje  >:(
Zauważyłem przypadkiem, patrząc pod światło, że panel się przez to porysował  :( Są to delikatne rysy, ale są. Patrząc na wprost specjalnie ich nie widać, ale sama świadomość że są, denerwuje mnie. Słyszałem, że są jakieś środki w płynie do likwidacji rys. Na przykład do wyświetlaczy komórek. Nie jestem pewien czy to będzie dobry wybór. Może ktoś miał styczność z takim czy innym środkiem, i mógłby mi coś dobrego polecić? Musi to być środek, który nie zmatowi czyszczonej powierzchni.
Teraz będę używał wyłącznie ściereczek z mikrofibry, które polecane są do czyszczenia np. płyt CD/DVD, bo nie rysują ich powierzchni.
Jak to mówią, na błędach człowiek się uczy...
« Ostatnia zmiana: 02 Września, 2010, 14:19:57 wysłana przez Serenator »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Sposób na usunięcie zarysowań na plexi
« dnia: 31 Sierpnia, 2010, 14:27:17 »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Sposób na usunięcie zarysowań na pleksi
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Września, 2010, 11:05:05 »
Na razie nikt nic nie zaproponował. A ja pomyślałem, aby spróbować użyć np. pasty do zębów. Wydaje mi się, że gdzieś w necie ktoś podpowiadał takie rozwiązanie. Rysy są niewielkie, może faktycznie byłby to dobry pomysł? Tylko obawiam się, że pasta może zmatowić panel. Jakieś sugestie?

Offline LukaszH

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Otrzymał podziękowań: 19
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w Łukowie
  • Typ stacji: Netatmo - Inteligentna Stacja Pogodowa
Odp: Sposób na usunięcie zarysowań na pleksi
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Września, 2010, 13:11:43 »
Owszem, można pastą do zębów byleby była drobna - sam tak polerowałem szkiełka od zegarków
Lepiej byłoby poszukać drobnoziarnistej pasty polerskiej - myślę, że na Alledrogo by coś znalazł
Do tego miniszlifierka na wolnych obrotach i filc i daje radę
Po takim czymś zegarek błyszczał mi się jak psu .... :)
A wolne obroty trzeba mieć bo na wysokich potrafi wytopić rowek

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=1&string=pasta+polerska&change_view=1&order=p

http://allegro.pl/pasta-polerska-gsm-do-usuwania-rys-10-gram-i1211810711.html
« Ostatnia zmiana: 09 Listopada, 2010, 15:26:23 wysłana przez LukaszH »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Sposób na usunięcie zarysowań na pleksi
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Września, 2010, 14:07:33 »
owszem, można pastą do zębów byleby była drobna - sam tak polerowałem szkiełka od zegarków
lepiej byłoby poszukać drobnoziarnistej pasty polerskiej - myślę, że na Alledrogo by coś znalazł
do tego miniszlifierka na wolnych obrotach i filc i daje radę
po takim czymś zegarek błyszczał mi się jak psu .... :)
a wolne obroty trzeba mieć bo na wysokich potrafi wytopić rowek

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=1&string=pasta+polerska&change_view=1&order=p

http://allegro.pl/pasta-polerska-gsm-do-usuwania-rys-10-gram-i1211810711.html

Dzięki za info  :) O pastach polerskich oczywiście słyszałem, ale akurat nie przyszły mi one do głowy w tym przypadku. Po przeczytaniu Twojego postu, pogrzebałem trochę w necie - znalazłem też produkt o nazwie "Xerapol", polecany do regeneracji właśnie plexi. Na razie nie mam czasu się za to zabrać. Na początku wypróbuję jednak, jaki będzie efekt przy użyciu pasty do zębów. Jeśli mierny, pomyślę o paście polerskiej.
« Ostatnia zmiana: 02 Września, 2010, 14:16:52 wysłana przez Serenator »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Sposób na usunięcie zarysowań na plexi
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Września, 2010, 09:08:47 »
W weekend znalazłem trochę czasu, żeby podjąć próbę likwidacji rys z panelu mojej stacji. Jak już sugerowałem, najpierw postanowiłem wypróbować jaki uzyskam efekt, po użyciu pasty do zębów. Wziąłem taką, której używam codziennie (Colgate), naniosłem w kilku miejscach panelu niewielką ilość pasty, wziąłem watę i do dzieła... zacząłem sukcesywnie, centymetr po centymetrze wcierać pastę w panel. Na początku stał się matowy i... biały. Trochę się przestraszyłem ale okazało się, że niepotrzebnie. Im dłużej wycierałem panel (zmieniając watę), tym stawał się on bardziej przezroczysty i miał lepszy połysk. Po wytarciu całości, oceniłem efekt. Okazało się, że rysy znacznie się zmniejszyły. Postanowiłem więc po pewnym czasie, powtórzyć całą operację. W sumie wykonałem trzy cykle renowacji. Rysy stały się niewidoczne a cały panel jest bardziej lśniący, niż przedtem. Polecam ten sposób, zaznaczam jednak że jest on skuteczny, gdy mamy niewielkie, bardzo płytkie zarysowania. Przy większych i głębszych, trzeba by z pewnością użyć pasty polerskiej.