Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: stacja activeJeet ael107 złe wskazania wilgotności ?  (Przeczytany 4828 razy)

Offline norbi

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
stacja activeJeet ael107 złe wskazania wilgotności ?
« dnia: 15 Grudnia, 2010, 18:30:44 »
Witam potrzebuje pomocy posiadam stacje jak w temacie,wczoraj stacja stał razem z czujnikiem wskazania temp są ok, wilgotność była w podobnej granicy na stacji  i czujniku, dziś powiesiłem czujnik za oknem i zdziwił mnie wynik  wilgotność jest na poziomie in23% out 26 czy zimą tak powinno być a może nie ,czy czujnik może być uszkodzony, prognoza pogody wskazuje na 90% wilgotności.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

stacja activeJeet ael107 złe wskazania wilgotności ?
« dnia: 15 Grudnia, 2010, 18:30:44 »

Offline Epwaspotter

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Typ stacji: TFA Primus / Technoline ws2800 / Hama EWS 800 / TFA Spectro / i jakieś z biedronki
Odp: stacja activeJeet ael107 złe wskazania wilgotności ?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Grudnia, 2010, 18:49:19 »
może za krótko trzymałeś czujnik za oknem,,,poczekaj trochę, musi się ustabilizować

Offline norbi

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: stacja activeJeet ael107 złe wskazania wilgotności ?
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Grudnia, 2010, 19:15:48 »
może za krótko trzymałeś czujnik za oknem,,,poczekaj trochę, musi się ustabilizować

Wisi juz ze 4 godz. To znaczy ze wilgotność w domu 23% i 30 na zewnątrz jest całkiem poprawna takie faktycznie istnieją warunki czy czujnik jest walnięty .I jak sie to ma do tego ze na prognozie pogody podają wilgotność 90%,a u mnie  na stacji podaje ze ledwo co 30%

Offline Epwaspotter

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Typ stacji: TFA Primus / Technoline ws2800 / Hama EWS 800 / TFA Spectro / i jakieś z biedronki
Odp: stacja activeJeet ael107 złe wskazania wilgotności ?
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Grudnia, 2010, 19:21:58 »
na zewnątrz jest teraz ok 90%, myślę że tolerancja twojego czujnika zwiększa się wraz ze spadkiem temp, tzn im niższa tym odczyt mniej dokładny,, mi np. pokazuje 60% (a twoja to klon mojej - ews 800 hama)
« Ostatnia zmiana: 15 Grudnia, 2010, 19:23:56 wysłana przez Epwaspotter »

Offline Epwaspotter

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Typ stacji: TFA Primus / Technoline ws2800 / Hama EWS 800 / TFA Spectro / i jakieś z biedronki
Odp: stacja activeJeet ael107 złe wskazania wilgotności ?
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Grudnia, 2010, 19:29:37 »
są opinie o twojej stacji w necie: http://stacje-pogody.pl/208_opinie_stacja_pogody_activejet_ael_107.html

Cytuj
- odczyt z czujnika bezprzewodowego wilgotności względnej (20 do 95%, dokładność pomiaru +/-5% w temp. 0-45°C)

Cytuj
wilgotność z czujnika jest ZANIŻONA o ok. 25% !!! dla wartości w okilicach 0°C (porównane ze stacją automatyczną IMGW w Biesku-Białej)

za te pieniądze nie ma co wymagać dokładności

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: stacja activeJeet ael107 złe wskazania wilgotności ?
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Grudnia, 2010, 08:13:57 »
Wisi juz ze 4 godz. To znaczy ze wilgotność w domu 23% i 30 na zewnątrz jest całkiem poprawna takie faktycznie istnieją warunki czy czujnik jest walnięty .I jak sie to ma do tego ze na prognozie pogody podają wilgotność 90%,a u mnie  na stacji podaje ze ledwo co 30%

Zrobiłem kiedyś u siebie mały eksperyment. Przeniosłem czujnik do domu. O ile temperatura w dość krótkim czasie została wyrównana, to w przypadku wyrównania wilgotności musiałem czekać dość długo. Najwidoczniej proces ten jest długotrwały. W Twoim przypadku sądzę jednak, że za długi. Ponadto taka różnica we wskazaniach musi zastanawiać. Czy stacja jest nowa? Jeśli tak, to trzeba reklamować  :)

EDIT: Rzeczywiście, w opiniach przeczytać można:

Cytat: Lukass  28 Styczeń, 2009, 14:38:07
Niestety sprzęt nie jest udany dla lubiących dużą dokładnośc pomiaru, ponieważ:
- temperatura z czujnika jest ZAWYŻONA o ok. 0,6°C dla wartości w okilicach 0°C oraz ZAWYŻONA o ok 0,4°C dla watości z okolic 20°C (porównane z 4 termometrami oraz stacją automatyczną IMGW w Biesku-Białej)
- temperatura ze stacji bazowej jest ZAWYŻONA o ok. 0,3°C (porównane z 3 innymi termometrami)
- wilgotność z czujnika jest ZANIŻONA o ok. 25% !!! dla wartości w okilicach 0°C (porównane ze stacją automatyczną IMGW w Biesku-Białej)
- wilgotność ze stacji bazowej jest ZANIŻONA o ok. 20% !!!
- ciśnienie jest o ok. 3hPa ZANIŻONE (porównane ze stacją IMGW oraz uwzględnione różnice wysokości)
Posiadałem wcześniej sprzęt tańszy z mniejszą ilością funkcji i miał większą dokładność pomiaru temp.

[...]za te pieniądze nie ma co wymagać dokładności

Ja bym powiedział, że nawet za takie pieniądze przyzwoitość wymagałaby, aby odczyty były w miarę prawidłowe. Jako przykład może posłużyć moja stacja, która kosztowała mniej, a nie ma tych mankamentów.
Hmm... a może miałem po prostu szczęście  ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Grudnia, 2010, 11:18:52 wysłana przez Serenator »

Offline norbi

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: stacja activeJeet ael107 złe wskazania wilgotności ?
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Grudnia, 2010, 14:58:50 »
No dzisiaj to sie zdziwiłem po wejsciu z pracy do domu  ,wilgotnosc w mieszkaniu 15 %  ??? :o haha dobrze ze nie miałem nocek jak bym spał mógłbym się odwodnić ;D