Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: WS-2300 i dziwne wskazania temperatury maksymalne/minimalnej.  (Przeczytany 5124 razy)

Offline gremlin

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Otrzymał podziękowań: 0
WS-2300 i dziwne wskazania temperatury maksymalne/minimalnej.
« dnia: 25 Grudnia, 2010, 11:44:07 »
Witam.
Stacja dziala tutaj:
http://www.ogrodzisko.nat.pl/stacja/trends.htm
Technoline WS-2300, podlaczona po kablach (wiatr+temp). Do komputera przez przejsciowke USB<>RS.
Bardzo mnie martwi to, ze pokazuja sie czasami strasznie duze/niskie wartosci temperatury.
To chyba nawet maksymalne wartosci jakie stacja obsluguje.
Caly dzien w miare ok. i nagle +50 stopni...albo -30.
Widac to na wykresie i bardzo brzydko wyglada to rubryce wartosci max/min w danym dniu czy w ogole wsrod wszystkich wartosci. Mieliscie takie przypadki ? Jaka jest na to rada ?
Wyglada na to, ze robi to stacja, bo jak zainstaluje Cumulusa od nowa, to i tak pobiera te dane ze stacji i jest jak bylo.
Tak to np. wyglada:

Today's data Temperature and Humidity  
High Temperature 43,3 °C at 07:45  
Low Temperature -30,0 °C at 04:15
Paranoja, bo caly dzien bylo ok. -2 do -5 stopni.

Mariusz
« Ostatnia zmiana: 25 Grudnia, 2010, 11:58:03 wysłana przez gremlin »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

WS-2300 i dziwne wskazania temperatury maksymalne/minimalnej.
« dnia: 25 Grudnia, 2010, 11:44:07 »

Offline kotesk

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trzebiez pogoda ws2300
Odp: WS-2300 i dziwne wskazania temperatury maksymalne/minimalnej.
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Grudnia, 2010, 13:01:26 »
Typowe zachowanie WS2300 .......najczesciej probem dotyczył OFL dla  wiatromierzy , załóż pierscienie  ferrytowe na zasilanie konsoli oraz na przewody czujników . Powinno w jakims stopniu zlikwidowac zakłocenia .
Lub lepiej wymien przewody z telefonicznych na skretke CAT 5.

Jezeli dalej bedzie krzczyc z danymi , bedziesz musiał zmienic przejsciówke na taka co ma chpiset profilica. u mnie takie zabiegi pomogly , ale nie zlikwidowały problemu .


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 25 Grudnia, 2010, 13:11:16 wysłana przez kotesk »

Offline gremlin

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: WS-2300 i dziwne wskazania temperatury maksymalne/minimalnej.
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Grudnia, 2010, 17:53:59 »
>Typowe zachowanie WS2300 .......najczesciej probem dotyczył OFL dla  wiatromierzy ,

wiatromierz, to chyba tam zamarzl (nie widze, bo to daleko), bo od dluzszego czasu predkosc 0 i kierunek "---".
Temperatura dziala, ale czasami sa przeklamania...za to wilgotnosc wyglada ok.

>załóż pierscienie  ferrytowe na zasilanie konsoli oraz na przewody czujników . Powinno w jakims >stopniu zlikwidowac zakłocenia .
>Lub lepiej wymien przewody z telefonicznych na skretke CAT 5.

Moge zalozyc, ale martwi mnie to, ze to tylko moze pomoc, ale nie rozwiaze problemu.
Pytalem tutaj o rozne stacje i nikt nie pisal, ze WS-2300, to taki badziew :(
Jak kupie innej marki, nie TECHNOLINE, to jest szansa, ze bedzie ok ?
Nie chcialbym wszystkiego zmieniac, zalezy mi na obsludze przez Cumulus-a...
Widze, ze obsluguje on Fine offset, Watson, WM-918...ale ja chcialem miec pewne dane i dlatego uzylem WS-2300 i kabla. Bardziej spodziewalbym sie cudow po radiu, ale kabel mial byc pewny..

>Jezeli dalej bedzie krzczyc z danymi , bedziesz musiał zmienic przejsciówke na taka co ma chpiset profilica. u mnie takie zabiegi pomogly , ale nie zlikwidowały problemu .

Takie przejsciowki, to akurat mam...a nawet nie wiem jaka tam byla.
ak czesto masz teraz przeklamania ?

Pozdrawiam

Offline kotesk

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trzebiez pogoda ws2300
Odp: WS-2300 i dziwne wskazania temperatury maksymalne/minimalnej.
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Grudnia, 2010, 18:19:53 »
W moim przypadku pomogło, Najwiecej pomogło.... przejscie na transmisje radiowa !!. Wywaliłem przewód laczacy konsole z czujnikiem temp .Mam zmodyfikowany transmiter dajacy dane co 8 sekund  co powoduje , ze baterie padaja szybko ..... Moja stacja ma juz okolo 8 lat   .  Pytaj na forum włascicieli róznych stacji o opinie  .  Wychodzi na to iz stacje typu wh1080 i nastepne z tej serii sa cakiem przyzwoite  .
Zakupiłem Davisa i zapomniałem o jakichkolwiek problemach .
WS2300 to technologia sprzed 10 lat , jedyne co zmienili ( co ja wiem) to mocniejszy transmiter dajacy zasieg chyba okolo 100m w otwartej przestrzeni ... moj ma tylko 30 .

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 26 Grudnia, 2010, 18:24:39 wysłana przez kotesk »

Offline gremlin

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: WS-2300 i dziwne wskazania temperatury maksymalne/minimalnej.
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Grudnia, 2010, 19:46:19 »
W moim przypadku pomogło, Najwiecej pomogło.... przejscie na transmisje radiowa !!. Wywaliłem przewód laczacy konsole z czujnikiem temp .Mam zmodyfikowany transmiter dajacy dane co 8 sekund  co powoduje , ze baterie padaja szybko ..... Moja stacja ma juz okolo 8 lat   .  Pytaj na forum włascicieli róznych stacji o opinie  .  Wychodzi na to iz stacje typu wh1080 i nastepne z tej serii sa cakiem przyzwoite  .
Zakupiłem Davisa i zapomniałem o jakichkolwiek problemach .
WS2300 to technologia sprzed 10 lat , jedyne co zmienili ( co ja wiem) to mocniejszy transmiter dajacy zasieg chyba okolo 100m w otwartej przestrzeni ... moj ma tylko 30 .

Pozdrawiam

To moze by tak wywalic kable, zrobic transmisje co 8 sekund i zasilic to z baterii ?

Mariusz

Offline kotesk

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trzebiez pogoda ws2300
Odp: WS-2300 i dziwne wskazania temperatury maksymalne/minimalnej.
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Grudnia, 2010, 13:09:36 »
Dokładnie mam tak zrobione . Tyle ze kablami musisz podciagnac anemometr i deszczomierz , :)  Dołóż domowym sposobem jakiegoś solara ( na forum koledzy pisza o tym ) i powinno dzialać - ja juz nie mam sily do swojej wiec chodzi bo chodzi .:)
POzdrawiam
« Ostatnia zmiana: 27 Grudnia, 2010, 13:22:16 wysłana przez kotesk »

Offline gremlin

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: WS-2300 i dziwne wskazania temperatury maksymalne/minimalnej.
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Grudnia, 2010, 21:35:05 »
Dokładnie mam tak zrobione . Tyle ze kablami musisz podciagnac anemometr i deszczomierz , :)  Dołóż domowym sposobem jakiegoś solara ( na forum koledzy pisza o tym ) i powinno dzialać - ja juz nie mam sily do swojej wiec chodzi bo chodzi .:)
POzdrawiam

P.S.
Te zaklocenia to sie biora od strony zasilania ?
Moze wymienic zasilacz ? Tam chyba byl jakis impulsowy (chociaz nie pamietam).
Ktos probowal ? Ostatni pomysl - zrobic jak pisales, ale nie zasilac z baterii, bo padaja szybko, tylko z jakiegos porzadnego zasilacza ?

Mariusz

Offline kotesk

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trzebiez pogoda ws2300
Odp: WS-2300 i dziwne wskazania temperatury maksymalne/minimalnej.
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Grudnia, 2010, 21:46:54 »
Primo

Piszmy w jednym watku !!

U mnie najbardziej sialo włąsnie takimi bzdurnymi wskazaniami jak mialem polaczony transmiter z stacja kabem . Wywaliłem kabel i tyle , moj transmiter jest zmodyfikowany i nadaje co 8 sekund stad zywotnośc bateri na poziomie kwartału - dasz solara to pewnie nie bedzie problemu latem . U Ciebie bedzie nadawac co 32 sekundy . Ale nie zawsze tak było z zakłóceniami , Stalo sie tak jak zmieniłem kompa  . I zaczeło sie poszukiwanie . .......

1. Przewody CAT 5  podzialaly na wiatromierz na 100 procent na wyniki innych pomiarów pomoglo ale niewiele .
2. Dorzuciłem ferryty na zasialenie tez cos pomoglo
3. Zmieniłem przejsciówke na nowszego typu z chipsetem PROFILIC cos znowu pomoglo ........
4 Odpiołem kabel transmiter -konsola , błedy znikneły .......
5 Pojawiły sie inne problemy :)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 28 Grudnia, 2010, 22:09:17 wysłana przez kotesk »