Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: TFA Smart 35.1070.IT  (Przeczytany 11698 razy)

Offline Wienczysław

• Cirrus
  • *
  • Otrzymał podziękowań: 1
TFA Smart 35.1070.IT
« dnia: 19 Styczeń, 2011, 19:55:25 »
Zakupiłem w sklepie internetowym PROFI24.pl stację pogodową TFA Smart.
Po rozpakowaniu wszystko było ok, ale brak instrukcji obsługi w języku polskim.
Czy posiada ktoś z Państwa ww. instrukcję w języku polskim ? Byłbym bardzo wdzieczny.
Jestem człekiem wiekowym i opis w języku D lub UK stanowi dla mnie poważną bariere.
Wienczysław

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

TFA Smart 35.1070.IT
« dnia: 19 Styczeń, 2011, 19:55:25 »

Offline Serenator

• Cumulonimbus
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • [VIP]
Odp: TFA Smart 35.1070.IT
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Styczeń, 2011, 08:33:45 »
Zakupiłem w sklepie internetowym PROFI24.pl stację pogodową TFA Smart.
Po rozpakowaniu wszystko było ok, ale brak instrukcji obsługi w języku polskim.
Czy posiada ktoś z Państwa ww. instrukcję w języku polskim ? Byłbym bardzo wdzieczny.
Jestem człekiem wiekowym i opis w języku D lub UK stanowi dla mnie poważną bariere.

Sprzedawca, zgodnie z obowiązującymi przepisami, winien dostarczyć instrukcję w języku polskim. Trzeba się tego od niego domagać.
Jeśli się nie uda, to proponuję skontaktować się np. z firmą Hihawa, oni mają tę stację w swojej ofercie, łącznie z polską instrukcją:
http://www.hihawa.pl/produkty/Stacje%20pogodowe/TFA%20Smart%2035.1070.IT-724.html
Może za niewielką odpłatnością, wyświadczą Tobie uprzejmość w tej sprawie  :)
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń, 2011, 13:38:37 wysłana przez Serenator »

Offline Wienczysław

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Styczeń, 2011, 19:34:40 »
Zgodnie z podpowiedzią  Serenatora skontaktowałem się ze sklepem internetowym HIHAWA i dosłownie po chwili przesłano mi bezpłatnie instrukcję obsługi w języku polskim TFA Smart 35.1070.IT. Byłem mile zaskoczony taką reakcją ze strony sklepu z Warszawy. Wstyd mi jest jako Poznaniakowi za sklep Profi24.pl. Po interwencjach e-mailowych i telefonicznych oraz osobistej wyprawie okłamano mnie, że oczekują instrukcję od dystrybutora. Ponadto po przeczytaniu opinii na Ceneo o sklepie w Poznaniu ręce mi opadły. Dzięki Serenator za wskazanie na tak świetny sklep internetowy Hihawa z kompetentną obsługą. Co Stolica to Stolica  :).
P.S.
Faktycznie - taka sprzedaż towaru bez polskiej instrukcji jest niezgodna z polskim prawem.
Wienczysław

Offline Parasol

• Administrator
  • Otrzymał podziękowań: 119
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Styczeń, 2011, 20:18:30 »
Wienczysław a mógłbyś jakoś tą instrukcje udostępnić - zeskanować, zrobić zdjęcia itp. Rzeczywiście sklep hihawa wygląda ok -  możliwy odbiór osobisty - ale TFA Smart u nich 50zł drożej.
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl

Offline Wienczysław

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Styczeń, 2011, 21:08:26 »
Udostępnienie przesłanej na mój prywatny adres instrukcji przez sklep HIHAWA byłoby nie taktem w stosunku do sklepu. Jeszcze w tym kraju obowiązują pewne zasady dobrego wychowania.
Wienczysław

Offline Serenator

• Cumulonimbus
  • [VIP]
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Styczeń, 2011, 08:28:09 »
Udostępnienie przesłanej na mój prywatny adres instrukcji przez sklep HIHAWA byłoby nie taktem w stosunku do sklepu. Jeszcze w tym kraju obowiązują pewne zasady dobrego wychowania.

Drogi Wieńczysławie  :)  Uważam, że przesłanie (użyczenie) dla potrzeb forum, instrukcji nie jest jakimś nietaktem w stosunku do sklepu. Na forach internetowych stosuje się tego rodzaju praktyki, że udostępnia się te czy inne zasoby, o ile oczywiście nikt nie zastrzegł praw autorskich do nich.
Taka jest moja opinia ale naturalnie masz prawo do swojego zdania na ten temat  :)
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń, 2011, 09:33:38 wysłana przez Serenator »

Offline jezjacek

• Stratus
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Styczeń, 2011, 10:03:50 »
A ja popieram Wienczysława. Faktycznie nie byłoby to fair w stosunku do sklepu. Już wiecie koledzy dlaczego w dobrym sklepie jest drożej. Bo jest polska instrukcja profesjonalna obsługa itp. Zamiast wybrać byle jak ale taniej lub drożej ale elegancko, próbujecie stosować dość rozpowszechnione ale w mojej opinii nieetyczne zagrania.

Offline Serenator

• Cumulonimbus
  • [VIP]
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Styczeń, 2011, 10:39:18 »
A ja popieram Wienczysława. Faktycznie nie byłoby to fair w stosunku do sklepu. Już wiecie koledzy dlaczego w dobrym sklepie jest drożej. Bo jest polska instrukcja profesjonalna obsługa itp. Zamiast wybrać byle jak ale taniej lub drożej ale elegancko, próbujecie stosować dość rozpowszechnione ale w mojej opinii nieetyczne zagrania.

Pozwolisz, że nadal będę miał odmienne zdanie na ten temat. Nie w porządku w stosunku do sklepu byłoby wtedy, gdyby sklep zastrzegł sobie aby nikomu tej instrukcji nie udostępniać. Albo gdyby Wieńczysław zapłacił za instrukcję. Wówczas byłoby to nie fair. Ale sklep wyświadczył grzeczność (i chwała mu za to) i bez żadnych obwarowań instrukcję przesłał. Dlaczegóżby Wieńczysław nie mógł udostępnić jej komuś innemu? Naprawdę, nie widzę w takim postępowaniu niczego złego.

Offline jezjacek

• Stratus
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Styczeń, 2011, 11:14:46 »
Wyobraziłem sobie jakobym to ja był tym sklepem i dzwoni do mnie gość z płaczem, że nie może używać stacji bo nie ma polskiej instrikcji, nie zna języków a i googlem posługuje sie słabo. Robi mi się gp żal, wysyłam mu tą instrukcję. A za trzy dni znjaduje się ona wszędzie w sieci. Nie czułbym się z tym dobrze.
Oto co wg mnie Wieńczysław powinien zrobić - zwrócić się do sklepu o zgodę na udostępnienie jej na forum. Jak ją dostanie to będzie wzorowo.

Offline Epwaspotter

• Nimbostratus
  • Otrzymał podziękowań: 9
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Styczeń, 2011, 12:08:18 »
Sprzedawca, zgodnie z obowiązującymi przepisami, winien dostarczyć instrukcję w języku polskim. Trzeba się tego od niego domagać.

Gdyby taka instrukcja krążyła w sieci, byłoby to tylko na korzyść sklepu, bo klient zdobyłby ją sam i sklep nie ponosiłby kosztów z wysyłka etc. (pomijając fakt jej braku)

Ja kupiłem TFA Primus i też tam nie było inst w jęz. PL. Ale angielski umiem i sobie poradziłem (ew translator), mimo to sklep przeprosił i obiecał dostarczyć ją na swój koszt od producenta.

Co innego gdyby w tej instrukcji były jakieś schematy ideowe dotyczące np budowy czujników, które dostając się do sieci dałyby możliwości budowy takich czujników przez każdego wtajemniczonego bez zakupu sprzętu z tą instrukcją. I wtedy sklep/ producent ponosi straty.

W tym przypadku to tylko instrukcja użytkownika a nie serwisowa czy jakaś specyfikacja ujawniająca jakieś cenne dane czy tajemnice.
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń, 2011, 12:12:35 wysłana przez Epwaspotter »

Offline paproshek

• Cirrus
  • *
  • Otrzymał podziękowań: 0
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Styczeń, 2011, 22:05:23 »
Też nie widzę w tym nic niestosownego. No chyba że są zastrzeżone prawa autorskie.

Ponadto
A ja popieram Wienczysława. Faktycznie nie byłoby to fair w stosunku do sklepu. Już wiecie koledzy dlaczego w dobrym sklepie jest drożej. Bo jest polska instrukcja profesjonalna obsługa itp.
Polska instrukcja zgodnie z obowiązującymi przepisami, powinna być załączana przez sprzedawcę, więc nie jest to żadnym argumentem ... Czy sklep dobry czy zły ma ją dołączyć i już :)

Offline kotesk

• Stratus
  • Otrzymał podziękowań: 3
    • Trzebiez pogoda ws2300
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Styczeń, 2011, 00:12:47 »
W tym przypadku nie bronie naszego prawa - jestt o jeden z wielu przykładów gniota prawniczego napisanego przez jakas kancelarie prwana na potrzeby ustawy  . Reprezentuje importera pewnego rodzaju urzadzen gdzie producent aby uniknac problemów z tlumaczeniem instrukcji na wiele jezyków zastosował instrukcje PIKTOGRAMOWA . Prościej chyba sie nie da ! czytelna prosta zrozumiala , ale nie dla Polaka !!! .Urzednik i tak nakazał napisanie instrukcji , no wiec podpisalismy te rysuneczki w jezyku polskim :) w stylu polacz dwie rurki razem , włóż wtyczke zasilania do gniazdka a to wszystko aby zadosc uczynic urzedniczej ignorancji .

Dobra firma zastrzega prawa autorskie a jednoczenie udostepnie instrukcje w sieci na własnych serwerach tak aby kazdy mogl ja pobrać w kazdej chwili .

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń, 2011, 00:15:46 wysłana przez kotesk »

Offline jezjacek

• Stratus
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Styczeń, 2011, 09:14:12 »
(...) PonadtoPolska instrukcja zgodnie z obowiązującymi przepisami, powinna być załączana przez sprzedawcę, więc nie jest to żadnym argumentem ... Czy sklep dobry czy zły ma ją dołączyć i już :)
A kierowcy trzeźwi, politycy uczciwi, drogi równe ...
Powinni ale tak nie jest. To przy okazji pokarać tych którzy sie wywiązują a nagrodzić kombinatorów?

Offline kotesk

• Stratus
  • Otrzymał podziękowań: 3
    • Trzebiez pogoda ws2300
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Styczeń, 2011, 10:11:07 »
OT

Do kogo nalaza prawa autorskie ,do tlumacza czy własciciela oryginalnego txt . ???

:)

Offline jezjacek

• Stratus
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Styczeń, 2011, 10:56:26 »
Właściciel ma prawa do tekstu, a tłumacz do tłumaczenia.