Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: TFA SMART problem :(  (Przeczytany 3140 razy)

Offline karzeu

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
TFA SMART problem :(
« dnia: 20 Marca, 2011, 09:14:08 »
Mój nowy Smart wyczynia niestety małpie figle :( "Gubi" czujnik, choc ma go blisko i bez ścian, i zdycha mu barometr - wyswietla smętne kreski. PO wyjęciu baterii i przetrzymaniu jakies 2 minuty bez zasilania wszystko wraca do normy, ale niezbyt mi sie chce codziennie wszystko ustawiać.  Miał ktos może podobny problem? Jakieś rady?

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

TFA SMART problem :(
« dnia: 20 Marca, 2011, 09:14:08 »

Offline Wienczysław

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TFA SMART problem :(
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Marca, 2011, 13:33:06 »
Do czujnika Smarta zastosowałem baterie Lithium a do stacji Ultimate. Przy zachowaniu zasady uruchamiania czujnika i stacji w pierwszej kolejności czujnik znajdował się przy stacji (ocena dokładności wskazania temp. i wilgotności). Nastepnie po godzince zamontowałem czujnik za oknem. Łączność ze stacją stracił tylko raz (wierciłem obok czujnika).
Teraz jest spoko. Zachowanie Twojego Smarta jest faktycznie dziwne.
Wienczysław

Offline karzeu

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: TFA SMART problem :(
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Marca, 2011, 09:08:00 »
Może troszkę zbyt magicznożyczeniowo podszedłem do tematu :P Włozyłem baterie z zestawu, cóż, pewnie lezały ze 3 lata w magazynie razem ze stacja, nie jest to w koncu towar schodzaący na pniu. Niestety, wymiana na firmowe zasilanie niawiele dala - stacja nadal małpuje - zaczyna się od wskazan z czapy barometru, 1050, 1100 i pozniej tylko kreski. Niestety urządzenie jest chyba uszkodzone :(