Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Wiatromierz nie działa  (Przeczytany 3663 razy)

Offline mati211p

• Nimbostratus
  • Otrzymał podziękowań: 15
    • MeteoSerwis24
Wiatromierz nie działa
« dnia: 29 Kwiecień, 2011, 09:39:01 »
Po niedzielnych opadach deszczu zaczął mi się rozłączać wiatromierz. najpierw raz na 2 dni , potem raz na dzien , następnie kilka razy dziennie a teraz non stop nie działa , wyjęcie i włożenie baterii pomaga na 5 minut i znów jest problem , z nowymi jest tak samo. Deszczomierz także zacina się co jakieś 2 dni. Czy wina leży po stronie wiatromierza czy raczej czujnika termo hygro skoro działa ok. Może wina leży w samym przewodzie. bo napierw dołączyłem 20 m przewód od wiatromierza ale był skrosowany i nie działało zamieniłem i jest ok.może tam teraz się jakieś zwarcie w czujniku głównym zrobiło, a może przewód bo dosztukowywany, gdyż nie mam zaciskarki rj 11 i połączony z innym na rj 11 skręconymi przewodami , Czy to wina przewodu. Proszę o opinie.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Wiatromierz nie działa
« dnia: 29 Kwiecień, 2011, 09:39:01 »

Offline Dador

• Nimbostratus
  • Otrzymał podziękowań: 51
    • Jejkowice
Odp: Wiatromierz nie działa
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Kwiecień, 2011, 10:51:18 »
Jeśli to łączenie kabli jest wystawione na warunki atmosferyczne, to nawet najlepsze zabezpieczenie nie będzie w pełni gwarantowało, że nie dostanie się tam woda.  Gdyby się tam jednak dostała, to w zasadzie każdy zdaje sobie sprawę, że może powodować zwarcie lub inne chochliki. Jednakże piszesz, że również deszczomierz nie wysyła danych. Osobiście podejrzewałbym, że coś złego dzieje się z czujnikiem termo-hygro. Uważam, że najlepiej zabrać czujniki do domu, osuszyć czujnik termo-hygro (być może dostała się woda i nie odparowała) i przetestować.

Offline mati211p

• Nimbostratus
    • MeteoSerwis24
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Kwiecień, 2011, 11:04:17 »
Ja myślę że wiatr wiejący może odłączać czujnik teraz bo przewód może być odłączany bo przewód jest skręcony i zaizolowany dobrze ale jak tam wilgotnieje w nocy to problemy mogą być także będe musiał dzis do niego zajrzeć a jak deszcz spadnie i deszczomierz pokazę zero to zastanowię się nad czujnikiem termo\hygro choć temp i wilgotność jest wskazania ok. więc nie wiem . a gdzie można tanio takie czujniki do ws 3600 dostać? Zastanawiam się czy może czujnik deszczu wyłączać gnizdo czujnika wiatru jak dostanie zwarcia bo tam ma nieosłonięte wewnątrz przewody dwa odcięte a dwa są podłączone a gniazdo ma 4 wtyki i tam mogłoby teoretycznie zwierać poprzez wodę.

Offline mati211p

• Nimbostratus
    • MeteoSerwis24
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Kwiecień, 2011, 20:44:06 »
Zajrzałem do przedłużenia do wiatromierza i było mnóstwo wody i wilgoci. Naprawiłem poprzez usunięcie tego złącza zakupując 25m przewód i na razie działa :) Zobaczymy jak długo.

Offline Marcin D.

• Nimbostratus
  • Drawsko Pomorskie
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Kwiecień, 2011, 10:37:07 »
Będzie działać. Ja mam ws 3600 od 2007 roku i wiatromierz z małymi problemami ( nie czyta małych prędkości wiatru) ,ale działa. Nie czyściłem go z 3 lata.

Offline mati211p

• Nimbostratus
    • MeteoSerwis24
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Kwiecień, 2011, 11:39:28 »
U mnie też nie łapie wiatru mniejszego niż 5,0km\h jak jest ustawiona w innym kierunku ale czasami jak dobrze sie wiatromierz ustawi to to i 0,7 km\h pokaże. Trochę z porywami kiepsko wyświetla przy prędkości poniżej 10,0 km\h rzadko pokazuje porywy przepisując w to miejsce prędkość wiatru , czasami co jakieś 15 minut 2 razy nie odbierze danych tzn pokazuje to samo ale na razie działa.