Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Cumulus a EasyWeather  (Przeczytany 10925 razy)

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Cumulus a EasyWeather
« dnia: 25 Maja, 2011, 09:27:31 »
Mam problem z komunikacją pomiędzy ww. programami. Otóż sprawa wygląda tak, że w obu programach mam różne ekstrema mierzonych wartości. Różni się temp. maksymalna, maks. poryw wiatru, itp Wszystko rozchodzi się o to, że easyweather zapamiętuje maksima i minima z każdego odczytu z czujników, natomiast cumulus, gdy włączę komputer i program, pobiera dane z pliku easyweather.dat, gdzie ustawiony jest interwał zapisu 10 minutowy. Stąd też różnica, bo w easyweather ekstrema są z każdego odczytu z czujników, natomiast w cumulus tylko co 10 minut (przez te 9 min. pozostałych zawsze może coś się zmienić). Co ustawić w cumulus, abym rekordy miał wiarygodne? Czy zmienić interwał w EW na 1 minutę?

PS. Post pisany na szybko, może być bełktoliwy ;)

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Cumulus a EasyWeather
« dnia: 25 Maja, 2011, 09:27:31 »

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Cumulus a EasyWeather
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maja, 2011, 13:45:56 »
Może dołączę się do dyskusji. U  Mnie jest podobnie tylko z tą różnicą że porywy wiatru są inne w EasyWeather a inne w Cumulusie.  Ciśnienie, temp. Wilg. jest OK

Offline sokolowsko - filanet

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Otrzymał podziękowań: 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sokołowsko (590 m npm) - amatorska stacja meteo
  • Typ stacji: WS/WH1080
Odp: Cumulus a EasyWeather
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Sierpnia, 2011, 12:20:45 »
Generalnie jednoczesne korzystanie z EasyWeather i Cumulusa nie jest zalecane.
Najlepiej jak Cumulus pobiera dane bezposrednio (z interwalem 1 min.) a nie za posrednictwem pliku...

Offline Areecki

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 506
  • Otrzymał podziękowań: 13
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda Bukowa
  • Typ stacji: Viking 02047 ( klon WH 1090) , Termio-1 , Termometr LT-102
Odp: Cumulus a EasyWeather
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Października, 2011, 22:28:11 »
Mam taki problem, miałem jakiś brak danych ( 3 godziny ) nie wiem kompletnie czym spowodowany, ale usunąłem z pliku z cumulusa dane za ostatnie 4 godziny i myślałem, że po restarcie kompa cumulus zaktualizuje mi dane z stacji tak jak to robi zawsze po włączeniu kompa , kiedy wcześniej komp był wyłączony, po prostu pobierze dane ze stacji.
Ale po usunięciu danych z pliku cumulus nie pobiera wcześniejszych danych dlaczego ?
I jak odzyskać dane które są zapisane na stacji a nie ma ich w cumulusie ?
Obecnie mam sporą przerwę.

Fan Page Amatorskich Stacji Meteo na FB : https://www.facebook.com/groups/750342651716988/
Linki Pogodowe : http://areecki.pl/POGODA.html

Offline Juzz

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WH1090
Odp: Cumulus a EasyWeather
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Grudnia, 2011, 19:45:43 »
Witam.
Zgodnie z tym co piszę w FAQ Cumulusa:
"Cumulus deliberately doesn’t attempt to download any data from before the point when you first run it. If you wish, although this isn't recommended, you can force it to download data from any point by editing the ‘Timestamp’ line in the today.ini file (in the data folder), before starting it (you will need to have run it at least once previously). If you do this, you will probably need to edit your data files as you may have duplicate entries and/or entries out of order. Your rain totals will almost certainly also be wrong - the total for "today" in particular. See the FAQ entry about correcting rainfall data. "

Chodzi o to, że jeśli zainstalowałeś Cumulusa to on nie będzie pobierał starszych danych. Jeśli chcesz aby pobrał, musisz zmienić odpowiednią linię w pliku i wtedy to ściągnie.
Pozdrawiam,
Błażej.

Offline Areecki

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 506
  • Otrzymał podziękowań: 13
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda Bukowa
  • Typ stacji: Viking 02047 ( klon WH 1090) , Termio-1 , Termometr LT-102
Odp: Cumulus a EasyWeather
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Grudnia, 2011, 23:20:18 »
Dzięki za odpowiedź .
Obecnie drobne błędy aktualizuje za pomocą Cumulus Toolbox.

Fan Page Amatorskich Stacji Meteo na FB : https://www.facebook.com/groups/750342651716988/
Linki Pogodowe : http://areecki.pl/POGODA.html