Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: bioterm 174009-problem  (Przeczytany 12056 razy)

Offline blejku

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: bioterm 174009
bioterm 174009-problem
« dnia: 09 Czerwca, 2011, 20:13:34 »
witam
zakupiłem stacje pogodowa bioterm 174009. posiadam funkcje pokazywania aktualnej fazy księżyca. na polu księżyca zaciemniona jest jego prawa część a w internecie lewa. czy wskazanie mojej stacji pogodowej jest prawidłowe? mam rozumieć że zaciemniony obszar jest obszarem widocznym?
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwca, 2011, 20:54:20 wysłana przez blejku »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

bioterm 174009-problem
« dnia: 09 Czerwca, 2011, 20:13:34 »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: bioterm 174009-problem
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Czerwca, 2011, 08:14:55 »
witam
zakupiłem stacje pogodowa bioterm 174009. posiadam funkcje pokazywania aktualnej fazy księżyca. na polu księżyca zaciemniona jest jego prawa część a w internecie lewa. czy wskazanie mojej stacji pogodowej jest prawidłowe? mam rozumieć że zaciemniony obszar jest obszarem widocznym?
Zgodnie z danymi przedstawionymi na tej stronie:
http://www.contactpologne.com/pl/fazy-ksiezyca.html
w dniu dzisiejszym jest niewidoczny (czyli zaciemniony) obszar z lewej strony tarczy księżyca. Niestety, nie jestem w tej chwili tego w stanie zweryfikować ze wskazaniami mojej stacji. Wówczas mógłbym potwierdzić ten fakt. Dobrze byłoby, abyś pisząc podał równocześnie link do strony internetowej. Niemniej informacja, którą przytaczasz, pokrywa się z danymi ze strony podanej przeze mnie. Tak więc wygląda na to, ze wskazania Twojej stacji są błędne. Czy data wskazywana przez stację jest dobra?

EDIT: Potwierdzam. Księżyc w dniu dzisiejszym znajduje się w fazie określanej jako "przybywająca III kwadra". W języku angielskim - "waxing gibbous" i jego tarcza wygląda tak, jak na ww. stronie. Tak też powinna wyglądać na wyświetlaczu stacji pogodowej.
 :)
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwca, 2011, 15:06:17 wysłana przez Serenator »

Offline blejku

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: bioterm 174009
Odp: bioterm 174009-problem
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Czerwca, 2011, 18:06:31 »
no to mam problem ;/

na mojej stacji zaciemniony jest dokładnie obszar, który w przesłanym przez Ciebie linku jest oświetlony. data oraz godziny zostały ustawione w prawidłowy sposób.
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwca, 2011, 19:00:24 wysłana przez blejku »

Offline blejku

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: bioterm 174009
Odp: bioterm 174009-problem
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Czerwca, 2011, 20:51:04 »
ma ktoś pomysł jaka może być tego przyczyna?

Offline blejku

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: bioterm 174009
Odp: bioterm 174009-problem
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Czerwca, 2011, 21:46:33 »
nie wiem dlaczego ale moje posty nie dają się edytować. mam włączony jakby negatyw kolorów na wyświetlaczu faz księżyca..? mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi.

Offline heman

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Bioterm 174009
Odp: bioterm 174009-problem
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Czerwca, 2011, 00:48:15 »
Stacja wyświetla fazy księżyca "na czarno". Pełnia to czarne wszystkie segmenty, nów - tylko obwódka. Z tego co napisałeś, wygląda że jest w porządku.

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: bioterm 174009-problem
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Czerwca, 2011, 08:10:54 »
Stacja wyświetla fazy księżyca "na czarno". Pełnia to czarne wszystkie segmenty, nów - tylko obwódka. Z tego co napisałeś, wygląda że jest w porządku.

Czyżby? Spójrz na załączony obrazek. Wynika z niego jasno, że podczas pełni, tarcza księżyca jest całkowicie widoczna (ikona na wyświetlaczu stacji powinna być całkowicie biała), natomiast podczas nowiu - powinna być całkowicie czarna. W astronomii wszystko jest jasne i nie da się tego inaczej zinterpretować. Jeśli ktoś nie jest w pełni przekonany do informacji w załączniku, może jeszcze zweryfikować dane, choćby tu:
http://cybermoon.pl/kalen/phase.html
Wyraźnie można zobaczyć, jak wygląda tarcza księżyca w pełni  :)
Jeśli Wasze stacje wskazują inaczej, to znaczy że wskazują błędnie.

« Ostatnia zmiana: 13 Czerwca, 2011, 08:24:22 wysłana przez Serenator »

Offline blejku

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: bioterm 174009
Odp: bioterm 174009-problem
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Czerwca, 2011, 09:54:51 »
no to ja w końcu nie wiem, jedna osoba co posiada taką stacje jak ja pisze jedno a druga co innego. może jak zamieszczę zdj. to coś to wyjaśni.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e6698a2e62d25c29.html

niestety wschody i zachody słońca wyświetlane mam dla czasu zimowego jakby o jedną godzine do tyłu niż powinno być? może ktoś coś na ten temat poradzić? w ustawieniach nie ma żadnej opcji do przestawienia godzin wschodu i zachodu. zamieszczam także link do zdj.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/306f77fed06804af.html

pozdrawiam i dzięki za pomoc :)

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: bioterm 174009-problem
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Czerwca, 2011, 10:18:55 »
no to ja w końcu nie wiem, jedna osoba co posiada taką stacje jak ja pisze jedno a druga co innego. może jak zamieszczę zdj. to coś to wyjaśni.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e6698a2e62d25c29.html

niestety wschody i zachody słońca wyświetlane mam dla czasu zimowego jakby o jedną godzine do tyłu niż powinno być? może ktoś coś na ten temat poradzić? w ustawieniach nie ma żadnej opcji do przestawienia godzin wschodu i zachodu. zamieszczam także link do zdj.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/306f77fed06804af.html

pozdrawiam i dzięki za pomoc :)

Wschody i zachody księżyca są pokazywane na podstawie ustawionej aktualnej daty oraz godziny. Nie ma możliwości oddzielnej ich regulacji. Jeśli więc data i godzina są ustawione dobrze, to i fazy księżyca powinny być prawidłowo wyświetlane. Aktualna faza księżyca, to ta, o której pisałem już w poście wyżej, czyli "waxing gibbous"  :)
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwca, 2011, 11:37:19 wysłana przez Serenator »

Offline blejku

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: bioterm 174009
Odp: bioterm 174009-problem
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Czerwca, 2011, 10:29:23 »
czyli na podstawie tego linku ze zdj. który przesłałem, fazy są wyświetlane poprawnie?

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: bioterm 174009-problem
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Czerwca, 2011, 10:55:22 »
czyli na podstawie tego linku ze zdj. który przesłałem, fazy są wyświetlane poprawnie?

Jak może być poprawnie, skoro u Ciebie nie jest tak, jak powinno być? Przecież z porównania obrazków, jasno wynika że u Ciebie jest dokładnie odwrotnie. Sam zresztą już to zauważyłeś. Jeśli to co ja piszę, załączony rysunek oraz dane ze strony internetowej, Ciebie nie przekonują, to ja na to niestety nic poradzić nie mogę.

EDIT: Jest jeszcze inna możliwość. Że Twoja stacja inaczej pokazywać nie będzie. Jeśli - jeszcze raz to powtórzę - pomimo dobrej daty i godziny, fazy są pokazywane odwrotnie, to świadczy to o poważnym błędzie oprogramowania tej stacji. Nie spotkałem się bowiem do tej pory jeszcze z takim przypadkiem. Wszystkie znane mi stacje pokazują ikony faz księżyca, zgodnie z załączonym obrazkiem.
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwca, 2011, 11:39:39 wysłana przez Serenator »

Offline heman

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Bioterm 174009
Odp: bioterm 174009-problem
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Czerwca, 2011, 17:48:55 »
Jak może być poprawnie, skoro u Ciebie nie jest tak, jak powinno być? Przecież z porównania obrazków, jasno wynika że u Ciebie jest dokładnie odwrotnie. Sam zresztą już to zauważyłeś. Jeśli to co ja piszę, załączony rysunek oraz dane ze strony internetowej, Ciebie nie przekonują, to ja na to niestety nic poradzić nie mogę.

EDIT: Jest jeszcze inna możliwość. Że Twoja stacja inaczej pokazywać nie będzie. Jeśli - jeszcze raz to powtórzę - pomimo dobrej daty i godziny, fazy są pokazywane odwrotnie, to świadczy to o poważnym błędzie oprogramowania tej stacji. Nie spotkałem się bowiem do tej pory jeszcze z takim przypadkiem. Wszystkie znane mi stacje pokazują ikony faz księżyca, zgodnie z załączonym obrazkiem.


Moja odpowiedź dotyczyła tego i tylko tego modelu stacji. Czy tak jest prawidłowo, to już inna para kaloszy.

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: bioterm 174009-problem
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Czerwca, 2011, 08:32:21 »
Chciałbym uściślić zagadnienie dotyczące ikon księżyca, generowanych przez stacje pogodowe  :)
Otóż, zgodnie z wyliczeniami astronomicznymi, poszczególne fazy księżyca w tym miesiącu pojawiają się zgodnie z załącznikiem.
Tak więc księżyc w pełni, ukazał się w dniu wczorajszym, tj. 15 czerwca o godz. 20.13
Fazy księżyca w stacjach pogodowych, zmieniają się na podstawie daty (patrz załącznik w poście wyżej). Sytuacja ta wynika wyłącznie z takiego a nie innego oprogramowania stacji bazowej. Tak więc np. moja stacja pokazywała w dniu wczorajszym ikonę księżyca, jako "przybywający księżyc w pełni" aż do północy. Dopiero wówczas nastąpiła zmiana ikony na księżyc w pełni. Faktycznie zaś, księżyc w pełni był już od 20.13
 :)


« Ostatnia zmiana: 16 Czerwca, 2011, 08:44:42 wysłana przez Serenator »

Offline birma

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Bioterm 174009
Odp: bioterm 174009-problem
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Lipca, 2011, 16:13:54 »
Witam, także jestem posiadaczką tej stacji, w sprawie faz księżyca i godzin wschodu/zachodu słońca napisałam do producenta Bioterm sugerując w obu przypadkach błędy oprogramowania. I otrzymałam odpowiedź następującą: Jeśli chodzi o godzinę wschodów i zachodów słońca to nic się nie da zrobić, bo to wada konstrukcyjna (w chinach nie ma zmiany czasu letni-zimowy). Fazy księżyca są rysowane "czarno na białym". Uważam, że takie informacje powinny być podawane przez sprzedawcę sprzętu, wady konstrukcyjne to raczej coś poważnego.... Czy w takiej sytuacji można odstąpić od umowy kupna-sprzedaży?

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: bioterm 174009-problem
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Lipca, 2011, 08:13:49 »
Witam, także jestem posiadaczką tej stacji, w sprawie faz księżyca i godzin wschodu/zachodu słońca napisałam do producenta Bioterm sugerując w obu przypadkach błędy oprogramowania. I otrzymałam odpowiedź następującą: Jeśli chodzi o godzinę wschodów i zachodów słońca to nic się nie da zrobić, bo to wada konstrukcyjna (w chinach nie ma zmiany czasu letni-zimowy). Fazy księżyca są rysowane "czarno na białym". Uważam, że takie informacje powinny być podawane przez sprzedawcę sprzętu, wady konstrukcyjne to raczej coś poważnego.... Czy w takiej sytuacji można odstąpić od umowy kupna-sprzedaży?

Moim skromnym zdaniem jest to uzasadniony powód, ponieważ stacja nie wskazuje poprawnie faz księżyca. Tłumaczenie że tak jest, bo w Chinach nie ma zmian czasu, jest po prostu śmieszne. Produkt jest kierowany na rynek europejski i musi spełniać jego wymogi. A to, że stację wyprodukowali Chińczycy, to już inna sprawa. Obecnie prawie wszystko jest u nich wytwarzane.
Tak więc albo przyzwyczaisz się do odwrotnego układu faz albo spróbujesz odzyskać pieniążki. Przypuszczam, że łatwo nie będzie. W razie czego poproś o pomoc Rzecznika Praw Konsumenta. Trzeba walczyć o swoje prawa  :)