Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Co myślicie na temat tej stacji?  (Przeczytany 15135 razy)

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Co myślicie na temat tej stacji?
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Grudnia, 2011, 07:45:41 »
[...]
W sumie po całym dniu walczenia z montażem i dochodzeniu dlaczego tak się dzieje doszedłem do wniosku że przyczyną mogą być moje liczne bezprzewodowe urządzenia typu splitery, routery, słuchawki bezprzewodowe, itp które pracują na różnych częstotliwościach..... w wolnej chwili postaram się wyłączyć całą elektronikę i wówczas bedę wiedział czy przyczyna tkwi po stronie zakłóceń czy raczej po stronie wadliwej stacji.

I jak wygląda sytuacja po przeprowadzonych próbach?

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Odp: Co myślicie na temat tej stacji?
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Grudnia, 2011, 07:45:41 »

Offline radio

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Motocyklista-krótkofalowiec a teraz meteorolog :-)
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro2 Plus Aktiv Agro + Davis Vantage Vue
Odp: Co myślicie na temat tej stacji?
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Grudnia, 2011, 09:56:03 »
Więc dzisiaj od rana próby co jest powodem bardzo małego zasięgu stacji, a więc....... powyłączałem wszystkie urządzenia które mogłyby wprowadzać zakłócenia i niestety stacja na 100%  ma zasięg maksymalnie 150 cm !!! przy zwiększeniu go   do 2 metrów praktycznie co druga transmisja nie dociera do stacji i wówczas brak jest odczytu, według mnie albo uszkodzony jest odbiornik albo nadajnik, stawiam bardziej na nadajnik ponieważ wychodzi na to że stopień końcowy czyli wzmacniacz "leży" a transmisja "idzie" tylko z drivera, czyli zamiast deklarowanych powiedzmy 100 mW na wyjściu wzmacniacza jest tylko 5 mW, nie pozostaje nic innego jak reklamować stację, tyle że na to będę musiał poczekać ponieważ stacja została zakupiona w Szwecji i osoba która mi ją przywiozła jedzie tam dopiero na przełomie lutego i marca, a żeby było weselej to wraca w lipcu :'(
......... a miałem kupić Davisa lecz stwierdziłem że na początek aby "złapać bakcyla" pobawię się czymś tańszym :( ...... okazuje się że tanie mięso jedzą psy albo jak ktoś woli to inaczej..... tanio kupujesz, dwa razy kupujesz lub.... musisz być bogaty aby kupować tanio ponieważ dwa razy kupisz to samo ;D

Jako ciekawostkę podam że "Biedronkowa" stacja nadająca na 433 MHz pracuje u mnie od dobrych 3 lat i nie miałem z nią żadnych problemów a tu proszę, produkt 10 razy droższy i taka wtopa ;)
Pozdrawiam
Mariusz

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Co myślicie na temat tej stacji?
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Grudnia, 2011, 10:39:34 »
Więc dzisiaj od rana próby co jest powodem bardzo małego zasięgu stacji, a więc....... powyłączałem wszystkie urządzenia które mogłyby wprowadzać zakłócenia i niestety stacja na 100%  ma zasięg maksymalnie 150 cm !!!

Zakłócenia mogą wprowadzać nie tylko urządzenia będące w tym samym mieszkaniu ale i używane przez sąsiadów. Ponieważ jest to blok, trudno będzie to zweryfikować. A propos: czy pasmo pracy stacji wynosi na pewno 868 MHz?

[...]nie pozostaje nic innego jak reklamować stację, tyle że na to będę musiał poczekać ponieważ stacja została zakupiona w Szwecji i osoba która mi ją przywiozła jedzie tam dopiero na przełomie lutego i marca, a żeby było weselej to wraca w lipcu :'( [...]

Hmm... a nie da rady wysłać stacji drogą pocztową np. kurierem? Wiem, że to będzie kosztowało ale będzie szybciej.


Offline Epwaspotter

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Typ stacji: TFA Primus / Technoline ws2800 / Hama EWS 800 / TFA Spectro / i jakieś z biedronki
Odp: Co myślicie na temat tej stacji?
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Grudnia, 2011, 10:42:00 »
a wymieniałeś baterie?

Offline radio

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Motocyklista-krótkofalowiec a teraz meteorolog :-)
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro2 Plus Aktiv Agro + Davis Vantage Vue
Odp: Co myślicie na temat tej stacji?
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Grudnia, 2011, 10:51:01 »
Zakłócenia mogą wprowadzać nie tylko urządzenia będące w tym samym mieszkaniu ale i używane przez sąsiadów. Ponieważ jest to blok, trudno będzie to zweryfikować. A propos: czy pasmo pracy stacji wynosi na pewno 868 MHz?

Hmm... a nie da rady wysłać stacji drogą pocztową np. kurierem? Wiem, że to będzie kosztowało ale będzie szybciej.
Pasmo nadawania na 100% jest 868 MHz ponieważ sprawdziłem już  miernikiem częstotliwości, przy okazji sprawdziłem widmo pomiędzy 850 a 900 MHz i jest praktycznie czysto więc raczej ten wariant odpada, nie chcę rozbierać urządzenia aby sprawdzić moc wychodzącą ponieważ mogą być gdzieś plomby, a to dyskwalifikuje późniejszą reklamację.
Myślałem również o wysyłce lecz nie mam pewności czy tą drogą można reklamować urządzenie, no i koszty będą znaczne :(

a wymieniałeś baterie?
Baterie są nowe firmy Energizer  Ultimate Lithium i dodatkowo przed ich zainstalowaniem pomierzyłem napięcia.... ten wariant odpada.
Pozdrawiam
Mariusz

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Co myślicie na temat tej stacji?
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Grudnia, 2011, 11:06:06 »
[...]
Myślałem również o wysyłce lecz nie mam pewności czy tą drogą można reklamować urządzenie, no i koszty będą znaczne :(
[...]

Reklamować można zarówno osobiście jak i drogą pocztową. Dochodzą tylko koszty przesyłki. Musiałbyś się zorientować ile by to kosztowało (zadzwonić do jakiejś firmy kurierskiej świadczącej przewozy zagraniczne). Jeśli stwierdzisz, że za drogo, to pozostaje Ci poczekać i skorzystać z uprzejmości tej osoby o której pisałeś. Musisz tylko dokładnie opisać problem ze stacją.

Offline radio

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Motocyklista-krótkofalowiec a teraz meteorolog :-)
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro2 Plus Aktiv Agro + Davis Vantage Vue
Odp: Co myślicie na temat tej stacji?
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Marca, 2012, 16:40:55 »
Po nierównej walce stacja działa :) ale zacznę od początku.......

Jak pamiętacie problem dotyczył zasięgu, rozważaliśmy różne warianty braku sygnału które okazywały się błędne, tak przynajmniej wtedy sądziliśmy, a że problem nie dawał mi spokoju, a reklamacja stacji zakupionej w Szwecji mogłaby być zrealizowana dopiero w maju/czerwcu postanowiłem zakupić identyczną stację i zrobić porównania oraz sprawdzić dlaczego tamta stacja nie działa tak jak powinna.

Także nowa stacja przyszła, rozpakowałem i na początek ustawiłem samą stację, czyli odbiornik, oczywiście czujników nawet nie rozpakowałem ponieważ to nie z nimi był problem, ale powracając do tematu...... także czekam cierpliwie na sygnał z nadajnika i po jego dotarciu..... rozczarowanie a zarazem zdziwienie ponieważ na wyświetlaczu stacji mamy..... poziome kreski >:(  ustawiam obie stacje 50 cm od nadajnika i ..... pojawiają się odczyty :P szybko wydedukowałem że  przyczyna braku sygnału tkwi w nadajniku i to on podaje za słaby sygnał ;D ..... szybka zmiana nadajnika, szybka synchronizacja obu stacji z jednym nadajnikiem i ........ wszystko pięknie zagrało ;D zadowolony ustawiam obie stacje jakieś 4 metry od nadajnika i przez 15/20 minut wszystko gra jak należy, lecz później na obu stacjach ponownie pojawiają się poziome kreski :o normalnie wierzyć mi się nie chce że mam uszkodzone oba nadajniki lub obie stacje :( więc nie poddając się postanowiłem temat rozgryźć dogłębnie i do końca ponieważ znam się na transmisji różnych sygnałów, znam się na nadajnikach oraz odbiornikach a to wszystko z racji mojego hobby jakim jest krótkofalarstwo, także zapakowałem oba komplety do auta i pojechałem na działkę celem przeprowadzenia testów skutecznego zasięgu w środowisku pozbawionym wszelkich radiowych sygnałów.
Po testach okazało się że obie stacje są........ sprawne ;D ;D ;D skuteczny zasięg z poziomu gruntu wyniósł ca. 70 metrów, przy podniesieniu nadajnika na wysokość 4 metrów zasięg wzrósł do 120 metrów, czyli problem nie tkwi w samych stacjach lecz w zakłócaniu owego sygnału przez urządzenia w moim mieszkaniu lub pochodzące z mieszkań sąsiadów, nie będę zanudzał Was opisywaniem poszukiwania owego sygnału lecz trwało to parę dni i dopiero miernik częstotliwości oraz poziomu sygnału skutecznie zlokalizował owe urządzenie którym okazało się być urządzenie służące do rozdzielenia sygnału, czyli tzw. spliter który pracował na tej samej częstotliwości co owe stacje, na początek zmieniłem lokalizację owego splitera przenosząc go do drugiego pomieszczenia i problem prawie znikł, piszę że prawie ponieważ stacja musi stać w jednym określonym miejscu gdzie sygnał splitera jest najsłabszy, docelowo zmienię częstotliwość pracy stacji lub owego splitera, w zależności co będzie łatwiejsze do wykonania :)

Także pozostał mi jeszcze  jeden problem jakim jest posiadanie dwóch jednakowych stacji ;) ale chyba udało mi się namówić szwagra żeby sobie taką sprezentował odkupując ją odemnie ;D  a jak nie to i tak dam mu ją..... w imieninowym lub urodzinowym prezencie :P ;D

Uffffffffff............ ale się napisałem ;) lecz było warto ponieważ może.... ktoś.... kiedyś będzie miał identyczny problem, więc rozwiązanie znajdzie na forum.

Pozdrawiam
Mariusz

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Co myślicie na temat tej stacji?
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Marca, 2012, 20:13:48 »

Po testach okazało się że obie stacje są........ sprawne ;D ;D ;D skuteczny zasięg z poziomu gruntu wyniósł ca. 70 metrów, przy podniesieniu nadajnika na wysokość 4 metrów zasięg wzrósł do 120 metrów, czyli problem nie tkwi w samych stacjach lecz w zakłócaniu owego sygnału przez urządzenia w moim mieszkaniu lub pochodzące z mieszkań sąsiadów, nie będę zanudzał Was opisywaniem poszukiwania owego sygnału lecz trwało to parę dni i dopiero miernik częstotliwości oraz poziomu sygnału skutecznie zlokalizował owe urządzenie którym okazało się być urządzenie służące do rozdzielenia sygnału, czyli tzw. spliter który pracował na tej samej częstotliwości co owe stacje, na początek zmieniłem lokalizację owego splitera przenosząc go do drugiego pomieszczenia

.

Dlatego warto szukać przyczyny, mogą to być tak jak u Ciebie  te rozdzielacze, a mogą to być także inne urządzenia nadawane na tej samej częstotliwości.
Fajnie że zdałeś relacje, co było problemem.