Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Zakup nowej stacji pogodowej, proszę o radę  (Przeczytany 11347 razy)

Offline ardioza

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
Zakup nowej stacji pogodowej, proszę o radę
« dnia: 12 Grudnia, 2012, 20:27:38 »
Witam. Proszę mi doradzić jaka stację pogodową powinienem kupić. Chcę zrobić tacie prezent pod choinke. Wydam na to od 300 do 500zł. Zależy mi na tym żeby produkt był sprawdzony przez kogoś i nie psuł lub zawieszał się co tydzień. Chcę żeby stacja posiadała czujnik prędkości i kierunku wiatru, czujnik deszczu oraz wszystkie podstawowe parametry jak temperatura wew/zew wilgotność wew/zew, ciśnienie wew/zew, punkt rosy itp. Dobrze byłob gdyby można było podłączyc ją do komputera.  Zastanawiam się nad Oregon Scientific WMR 80 oraz http://www.jhm.pl/produkt/dotykowa-stacja-pogody-higrometr-barometr-wiatr-bioterm-270009,29190#bookmark-opis-produktu (wklejam link bo nie wiem czy to nazywa się SOENS czy bioterm). Może znacie coś innego wartego polecenia. Dzięki

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Zakup nowej stacji pogodowej, proszę o radę
« dnia: 12 Grudnia, 2012, 20:27:38 »

Offline Brecht

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Typ stacji: Oregon Scientific BAR208HG; Conrad Ws-0101
Odp: Zakup nowej stacji pogodowej, proszę o radę
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Grudnia, 2012, 20:59:33 »
Kto gdzieś pisał w recenzji, że mu dwa takie biotermy odmówiły posłuszeństwa po dwóch latach, a ten Oregon ma chyba niskie minimum temperatury zewnętrznej. Postaw na sprawdzone Wh 1080, 1090 czy ich poprawione wersję WH2080. Tą ostatnią w sklepie CONRAD kupisz pod nazwą WS-0101.

Offline ardioza

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Zakup nowej stacji pogodowej, proszę o radę
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Grudnia, 2012, 21:24:13 »
A ten velleman ws1080 to nie jest przypadkiem to samo co bioterm? Wyglądają identycznie tylko bioterm ma dodatkowo zielone podświetlenie.

Offline Nightmare

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Eurochron EFWS 900S + EAS 900Z
Odp: Zakup nowej stacji pogodowej, proszę o radę
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Grudnia, 2012, 21:43:46 »
A ja mogę polecić Technoline WS 1600 IT. Ma wszystko to, co wymieniłeś, oprócz możliwości podłączenia do komputera. Koszt około 350 - 400 zł

Ciśnienie wew/zew? Masz namiot tlenowy w domu, czy bardzo szczelne okna?  ;)

Najtaniej znalazłem tutaj:

http://sklep.likor.pl/pl/stacja-pogody-ws-1600-it.html
« Ostatnia zmiana: 12 Grudnia, 2012, 21:51:51 wysłana przez Nightmare »

Offline ardioza

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Zakup nowej stacji pogodowej, proszę o radę
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Grudnia, 2012, 21:57:07 »
hehe:D Dobre:D nie zwróciłem uwagi i odruchowo napisałem wew/zew :)

Offline ardioza

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Zakup nowej stacji pogodowej, proszę o radę
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Grudnia, 2012, 22:01:13 »
Nightmare a używałeś tej stacji, bądź ktoś z Twoich znajomych? Czy sugerowałeś się opisem produktu polecając go? Zależy mi na czymś sprawdzonym, co zamontuje raz i bedzie działało bez mojej interwencji raz w miesiącu :)
A stacja bardzo ciekawa swoją drogą. Wezmę ją też pod uwagę przy wyborze prezentu:) Dzięki:)

Offline ardioza

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Zakup nowej stacji pogodowej, proszę o radę
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Grudnia, 2012, 14:51:22 »
Czy ktos ma jeszcze jakieś propozycje stacji pogodowych? Dodam jeszcze że jeśli trzeba bedzie dopłacic 50zł to nie ma większego problemu. Wolę dołożyć trochę i mieć coś porządnego. Jeszcze jedno pytanie. Jeżeli posiadam czujnik od stacji pogodowej pracujący w czestotliwoiści 433MHz to czy bedzie on działał ze stacją pogodowa innego producenta która też obsługuje 433MHz?

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Zakup nowej stacji pogodowej, proszę o radę
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Grudnia, 2012, 20:34:18 »
Jeszcze jedno pytanie. Jeżeli posiadam czujnik od stacji pogodowej pracujący w czestotliwoiści 433MHz to czy bedzie on działał ze stacją pogodowa innego producenta która też obsługuje 433MHz?

 Niestety nie, nawet bardzo podobne czujniki nie chcą działać ze stacją. 

   Przeczytaj mój post.

ale mam jeszcze pytanie odnośnie czujnika zew.  Kupując stację od razu co mnie przykuło to właśnie czujnik zew.
który jest podobny jak nie identyczny z moją starą ( naprawioną ) stacją.
Więc byłem przekonany że będę miał drugi czujnik.

Ale niestety  Clarus ani ta  naprawiona ( no name ) http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=650.0  nie mogą połączyć się z drugim czujnikiem .
W instrukcji jest napisane że ma możliwość odbioru do 3 czujników.
Więc moje pytanie brzmi dlaczego stacja nie może się połączyć z drugim czujnikiem.

Zdjęcia czujników, oba są takie same.

 


Mimo że czujniki były identyczne i nadawały na tym samym paśmie, stacja nie znajdowała drugiego czujnika.

« Ostatnia zmiana: 13 Grudnia, 2012, 20:40:37 wysłana przez wiatromen »

Offline Nightmare

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Eurochron EFWS 900S + EAS 900Z
Odp: Zakup nowej stacji pogodowej, proszę o radę
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Grudnia, 2012, 13:39:59 »
A czujnik, który kupiłeś, ma przełącznik do ustawienia kanału?
Ja mam EFWS 900S i czujnik zewnętrzny EAS 900Z
Czujnik, który dostałem ze stacją jest fabrycznie przypisany do kanału nr 1 i nie można tego zmienić.
Czujnik EAS 900Z ma przełącznik wyboru kanału od 1 do 5. Przed włożeniem baterii do czujnika ustawiłem przełącznik na kanał nr 2. Stacja wykryła go bez problemu.

Informacja, że czujnik pracuje na 433 MHz nie oznacza kompatybilności z naszą stacją. Pasmo 433 MHz obejmuje częstotliwość od 433.075 MHz do 434.775 MHz, ma 69 kanałów z odstępem między kanałami co 25 kHz.

Jak oba czujniki pracowały na kanale nr 1, stacja odbierała pomiar raz z 1 a raz z 2 czujnika (na kanale nr 1 oczywiście).
« Ostatnia zmiana: 18 Grudnia, 2012, 13:52:57 wysłana przez Nightmare »

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Zakup nowej stacji pogodowej, proszę o radę
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Grudnia, 2012, 09:19:39 »
A czujnik, który kupiłeś, ma przełącznik do ustawienia kanału?

Tak ma. próbowałem  na innych kanałach ale nie łapie sygnału.

Offline Nightmare

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Eurochron EFWS 900S + EAS 900Z
Odp: Zakup nowej stacji pogodowej, proszę o radę
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Grudnia, 2012, 15:43:43 »
Spróbuj jeszcze tak:
Wyjmij baterie z czujnika i stacji. Odczekaj kilka minut, po czym włóż baterie najpierw do czujnika, a potem do stacji.

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Zakup nowej stacji pogodowej, proszę o radę
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Grudnia, 2012, 20:45:28 »
Spróbuj jeszcze tak:
Wyjmij baterie z czujnika i stacji. Odczekaj kilka minut, po czym włóż baterie najpierw do czujnika, a potem do stacji.

 Spróbować zawsze można :)