Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja Oregon BAR208HG nie prognozuje w ogóle temperatury zewnętrznej .  (Przeczytany 10495 razy)

Offline Coiloxy

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Otrzymał podziękowań: 0
Witam wszystkich świątecznie już :)

Posiadam stację pogodową jak w temacie, problemem jest brak pomiaru temperatury zewnętrznej. Pewnego dnia po prostu nagle przestałą pokazywać. Myślałem, iż winowajcą jest tutaj może bateria, która dawno nie była wymieniana, ponadto przez dłużysz okres  była wysoka wilgotność powietrza w wyniku codzienny mgieł. Bez namysłu (mogłem sprawdzić czy dioda mruga) wyciągnąłem baterie i sprawdziłem ją miernikiem, okazuje się że ma jeszcze niecałe 1,4 V i ponad 3ampery prądu (duracell alkaliczny). Wziąłem dla świętego spokoju i włożyłem nowego GP obserwuje diodę, mruga myśląc, że jest ok, resetuje stacje pogodową i niestety - -  nic :(  Wyłączyłem jedno i drugie, poczekałem 10 minut, też nic. Teraz pytanie, czy winowajcą jest czujka czy stacja, czyli wydać 50 zł czy koło 250 zł.

Czy możliwe jest, że czujkę zewnętrzną mogła załatwić wilgotność powietrza, która przez pewnie okres była dosyć wysoka.  Bateria była mokra, domyślam się, że płytka w środku zapewne też. Czujka wisi u mnie na ścianie zewnętrznej bez osłony pół metra od okna.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych


Offline Brecht

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Typ stacji: Oregon Scientific BAR208HG; Conrad Ws-0101
Odp: Stacja Oregon BAR208HG nie prognozuje w ogóle temperatury zewnętrznej .
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Grudnia, 2012, 06:49:05 »
Stawiam na czujnik, rozbierz go i wysusz suszarką. Dla pewności sprawdź w lewym górnym rogu stacji czy odbiera na tym samym kanale co nadaje czujnik.

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Stacja Oregon BAR208HG nie prognozuje w ogóle temperatury zewnętrznej .
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Grudnia, 2012, 08:42:47 »
Trzeba przetestować.

Proponuję taką procedurę. Do czujnika wkładamy baterie, ustawiamy kanał, resetujemy czujnik (tak tak, po każdej wymianie baterii producent zaleca zresetowanie czujnika - jest tam mała dziurka, w którą trzeba włożyć coś ostrego np. igłę lub wygięty spinacz), resetujemy stację. Ta po ponownym uruchomieniu powinna szybko znaleźć czujnik. Warto operacje powtórzyć dla każdego z 3 kanałów osobno, jeśli za pierwszym razem nie zadziała. Niewykluczone, że to faktycznie wina wilgoci. Suszarki bym nie polecał, ale za to dozę cierpliwości. Potrzymaj czujnik parę dni w domu, to woda sama odparuje.

Offline Coiloxy

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja Oregon BAR208HG nie prognozuje w ogóle temperatury zewnętrznej .
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Grudnia, 2012, 15:34:57 »
Procedura co i jak w jakiej kolejności resetować według instrukcji znałem i na wszelki wypadek do niej się dostosowałem. Czujnik w domu leży już od 3 dni, próbowałem odpalić zestaw jeszcze raz, ale niestety nie gada. Jedno i drugie działa, nie mniej stacja temperatury jak i wilgotności nie widzi, zobaczę jeszcze inne kanały ale wątpię, do kolejnego rozruchu podejdę w przyszłym tygodniu.

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi i następne również mile widziane.

Offline pkoper

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: BAR208HG
Odp: Stacja Oregon BAR208HG nie prognozuje w ogóle temperatury zewnętrznej .
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Lutego, 2014, 11:05:08 »
U mnie podobny problem: Czujnik zewnętrzny na kanale 1, Stacja pokazuje, iż jest komunikacja, ale temperatura i wilgotność to "--".

Pomogło: Reset STACJI, nie czujnika (podpisana dziurka z microswitchem pod pokrywą baterii stacji).