Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi  (Przeczytany 392428 razy)

Offline karasek38

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Otrzymał podziękowań: 5
    • Moja stacja :)
  • Typ stacji: WS-9040 it+, Conrad HP1001
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #180 dnia: 14 Września, 2015, 20:36:43 »
Widocznie leżak magazynowy

P.S: Gdy ustawię sobie zapis danych np. co godzinę to każda zarejestrowana wartość średniej prędkości wiatru oraz porywu będzie wartością z danej chwili (chwili dokonania zapisu), czy wartością uśrednioną z danego okresu? Bo np. poryw max zapisał mi się 36kmh a w logu z tego okresu było 15.8kmh...
« Ostatnia zmiana: 14 Września, 2015, 21:18:49 wysłana przez karasek38 »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #180 dnia: 14 Września, 2015, 20:36:43 »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #181 dnia: 14 Września, 2015, 22:34:00 »
Widocznie leżak magazynowy

P.S: Gdy ustawię sobie zapis danych np. co godzinę to każda zarejestrowana wartość średniej prędkości wiatru oraz porywu będzie wartością z danej chwili (chwili dokonania zapisu), czy wartością uśrednioną z danego okresu? Bo np. poryw max zapisał mi się 36kmh a w logu z tego okresu było 15.8kmh...

Twoje zapisy realizują poprawnie założenia funkcjonalne HP1001.

... dla czujnika zewnętrznego będzie to wartość średnia z 3600 s czyli z 3600s/16s=225 dokonanych pomiarów co 16s przez godzinę i taka zostanie wpisana do tabeli pomiarów. Nie będzie to wartość chwilowa z ostatniego - 16-sto sekundowego - pakietu pomiarowego w pełnej godzinie.

Do panelu z tabelą ekstremów docierają  natomiast - niezależnie od ustawionego interwału zapisu danych - pakiety pomiarowe co 16s i tam zostanie zapisana  ekstremalna wartość czyli rzeczywista stwierdzona od chwili kiedy ostatni raz zresetowałeś to "okienko".


Podobna sytuacja jest z rejestracją danych (duża tabela) na WU.  Tabela ekstremów (high/min) natomiast na WU w kokpicie stacji ma za zadanie zapisywać właśnie ekstrema w ten sposób jak HP1001 - czyli WU analizuje każdy napływający pakiet danych odpowiednio  z czujnika zewnętrznego/wewnętrznego co odpowiednio 16s/60s i do tabeli wpisuje ekstremalną wartość zidentyfikowana od godziny 0.00 do 24.00 danej doby.  Na dzień dzisiejszy tabela ekstremów (high/min) w kokpicie stacji na WU jednak w zakresie pomiaru prędkości i porywów wiatru zapisuje wartości wg nieznanego mi klucza - a są to zapisy błędne.

PS - dla zaspokojenia ciekawości - dlaczego ustawiłeś interwał co 60min skoro przy interwale np 5min stacja będzie zapisywała Twoje pomiary przez 6 lat, 3 miesiące i 11 dni - aż wykorzysta zasób 660.000 rekordów jakimi dysponuje. Do tego czasu HP1001 to już będzie "zabytek" albo się "posypie" i nie będzie już serwisowana.    ;)

Offline karasek38

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Otrzymał podziękowań: 5
    • Moja stacja :)
  • Typ stacji: WS-9040 it+, Conrad HP1001
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #182 dnia: 14 Września, 2015, 23:15:25 »

PS - dla zaspokojenia ciekawości - dlaczego ustawiłeś interwał co 60min skoro przy interwale np 5min stacja będzie zapisywała Twoje pomiary przez 6 lat, 3 miesiące i 11 dni - aż wykorzysta zasób 660.000 rekordów jakimi dysponuje. Do tego czasu HP1001 to już będzie "zabytek" albo się "posypie" i nie będzie już serwisowana.    ;)
Od paru lat gromadzę dane w arkuszu kalkulacyjnym excel. Zdarza się, że nie ma mnie w domu parę dni i po powrocie uzupełniam dane z kilku dni. Interesują mnie wartości zmierzone o 6, 14 i 22 oraz wartości min/max z danego dnia. Stąd taki interwał. Na chwilę obecną większa ilość danych przysporzyłaby mi klikania i przeskakiwania wielu stron dla znalezienia pomiarów z tych konkretnych godzin :) Zawsze mogę odczytywać potrzebne wartości ze strony WU. Ale jak kolega Rychu_Świbno zauważył, WU dziwnie zapisuje ekstrema dla porywów wiatru oraz średnią prędkość. A ten pomiar także mam ujęty w swoim arkuszu.
Jest to jednak problem, bo chciałbym znać średnią prędkość wiatru z całego dnia. Skoro WU błędnie podaje tą wartość to pozostaje mi tylko obliczanie średniej z 24 logów (dla interwału 1 godzina).

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #183 dnia: 15 Września, 2015, 11:26:24 »
(...) Jest to jednak problem, bo chciałbym znać średnią prędkość wiatru z całego dnia. Skoro WU błędnie podaje tą wartość to pozostaje mi tylko obliczanie średniej z 24 logów (dla interwału 1 godzina).

To, czy WU podaje błędne średnie wartości dot. wiatru w tabeli ekstremów - nie wiem - nie przeliczałem tego. Możliwe, że średnie podaje właściwie. Przelicz może i porównaj z WU  ;)

PS - sprawdzałem również średnia prędkość wiatru podawana jest z błędem.
« Ostatnia zmiana: 15 Września, 2015, 12:20:03 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
« Ostatnia zmiana: 15 Września, 2015, 12:11:39 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline karasek38

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Otrzymał podziękowań: 5
    • Moja stacja :)
  • Typ stacji: WS-9040 it+, Conrad HP1001
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #185 dnia: 15 Września, 2015, 15:06:37 »
Taka ciekawostka - Jeśli mamy kartę micro SD w slocie urządzenia i podłączymy stację kablem USB do komputera, to jest ona widoczna jako pamięć masowa :)

Offline Areecki

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 506
  • Otrzymał podziękowań: 13
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda Bukowa
  • Typ stacji: Viking 02047 ( klon WH 1090) , Termio-1 , Termometr LT-102
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #186 dnia: 15 Września, 2015, 22:24:24 »
Przeczytałem cały wątek ale ciągle mam kilka niejasności więc liczę na wyrozumiałość i konkretne odpowiedzi  8)
1. Czy stacja dobrze mierzy średnią prędkość i poryw wiatru ? Czy problem jest w danych na konsoli, w pliku na komputerze czy tylko na stronie woundermaps ?
2. Czy można dokupić do stacji dodatkowy czujnik temperatury tak, żeby umieścić go 200 cm n.p.g , a resztę na kilku metrach nad poziomem gruntu ( przecież pomiar wiatru na 2m n.p.g jest bez sensu, tak samo jak pomiar temperatury na 10 m, przy pogodzie wyżowej , inwersji temperatury, czy silnej radiacji zupełnie inne wartości będą na 2m, a na 10 m np. 1h po zachodzie słońca - no chyba , że komuś nie przeszkadzają takie różnice)

Stacja mnie zainteresowała głównie z powodu szybkiego przesyłu danych co 16s, ale widzę, że ciągle są jakieś problemy z deszczomierzem w niektórych modelach i z wartościami od prędkości i porywu wiatru. Niech ktoś się poświęci i bardzo proszę o konkretne i jasne odpowiedzi w czym problem.

Pozdrawiam serdecznie !

Fan Page Amatorskich Stacji Meteo na FB : https://www.facebook.com/groups/750342651716988/
Linki Pogodowe : http://areecki.pl/POGODA.html

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #187 dnia: 16 Września, 2015, 01:14:09 »
Przeczytałem cały wątek ale ciągle mam kilka niejasności więc liczę na wyrozumiałość i konkretne odpowiedzi  8)
(...)Niech ktoś się poświęci i bardzo proszę o konkretne i jasne odpowiedzi w czym problem.(...)

No, to może ja się “poświecę”   ;)

(...) 1. Czy stacja dobrze mierzy średnią prędkość i poryw wiatru ?(...)

Tak, dobrze mierzy.

(...)Czy problem jest w danych na konsoli, w pliku na komputerze(...)

Nie, nie ma problemów z danymi w konsoli ani z plikami na PC jeżeli tam sobie je "sprowadzimy".

(...) czy tylko na stronie woundermaps ? (...)

Tak, na WU - patrz wunderground.com - są problemy z zapisem ekstremalnych i średnich wartości wiatru i porywów za daną dobę - tabelka umieszczona jest na głównej stronie stacji pod opisem " Summary September 16, 2015" - data przykładowa. Źródło problemów leży po stronie WU a nie stacji. Taki sposób "dziwnych" zapisów dotyczy wszystkich rodzajów stacji.

(...) 2. Czy można dokupić do stacji dodatkowy czujnik temperatury tak, żeby umieścić go 200 cm n.p.g , a resztę na kilku metrach nad poziomem gruntu(...)

Nie, nie można dokupić. Można kupić zapasowy czujnik WH-24 i podmienić go z obecnym WH-24A na czas np. serwisu.

(...) ( przecież pomiar wiatru na 2m n.p.g jest bez sensu,  tak samo jak pomiar temperatury na 10 m, przy pogodzie wyżowej , inwersji temperatury, czy silnej radiacji zupełnie inne wartości będą na 2m, a na 10 m np. 1h po zachodzie słońca - no chyba , że komuś nie przeszkadzają takie różnice)(...)

Tak, zgadza się - było o tym napisane tutaj

a w szczególności :
Cytuj
(...) Dlatego trzeba wybrać rozwiązanie salomonowe. Wg mnie lepiej wyżej ponieważ nie stracisz wiarygodności trzech pomiarów wiatru (kier i prędkość oraz porywy). (...)Temperatura odczuwalna zależna jest właśnie od wiatru. Jeżeli nie będzie on (pomiar wiatru) wiarygodny to i temp. odczuwalna będzie błędna. (...)

... i dlatego kompaktowa budowa i wygoda ale strata dokładnych pomiarów wiatru na 2m nad gruntem albo strata dokładnych pomiarów temperatury 10m n.p.g. Jednak pozostawiając czujnik na 10m z dala od przeszkód uzyskujemy dokładny pomiar trzech parametrów: kierunku, prędkości i porywów wiatru. Temperatura pomiędzy 10m a 2m nad gruntem różni się niewiele np w tej chwili godz. 0.02: stacja - 16,1oC a termometr zaokienny elektroniczny na 2m 15,1oC - różnica 1oC. W dzień maks temp stacja 21,4oC, a termometr 22,1oC - różnica 0,7oC. Zauważyłem, że występuje pewna prawidłowość: w dzień na 10m (stacja) nad gruntem temp. jest niższa a w nocy wyższa o ok. 1oC w stosunku wysokości 2m nad gruntem powieszonego termometru od strony N.  Taka rozbieżność przy dokładności pomiaru temp. zewn jaką oferuje HP1001 (wg instr. niem) ± 1oC nie ma moim zdaniem żadnego znaczenia. Zresztą dla uproszczenia sprawy można "skalibrować się" do termometru zaokiennego na wys. 2m  ;) - stacja kalibracje wszystkich parametrów które mierzy - oferuje.

(...) Stacja mnie zainteresowała głównie z powodu szybkiego przesyłu danych co 16s, (...)

Tak, to dobry interwał wysyłania pakietów za tą cenę. Można też kupić stację z interwałem 5s za kilka tysięcy. Interwał wysyłania pomiaru ciśnienia w tej stacji to 60s - ale to nie jest parametr dynamiczny wiec i interwał nie musi być z “górnej“ półki.

(...) ale widzę, że ciągle są jakieś problemy z deszczomierzem w niektórych modelach(...)

Nie, nie ciągle. Problem dotyczący nowej stacji zgłosił w tym wątku jeden user - ale może to być problem jednej konkretnej wersji softu. Stacje wymieniono w ciągu trzech dni na nową, z nowym softem i problemu nie ma. Każdy nowy sprzęt pracuje wg charakterystyki "krzywej wannowej" - jak wiadomo  ;)  Czyli na początku eksploatacji uszkadzalność jest duża ale z trendem spadkowym, potem przez długi okres z wartością prawie stałą aby po okresie gwarancji zacząć rosnąć  ;)

(...) i problemy z wartościami od prędkości i porywu wiatru.(...)

Nie, nie ma z tym problemu - napisałem o tym powyżej.

I to na tyle – tylko czy coś pomogło ?   ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Września, 2015, 03:19:24 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi_złącze USB
« Odpowiedź #188 dnia: 16 Września, 2015, 02:30:16 »
Taka ciekawostka - Jeśli mamy kartę micro SD w slocie urządzenia i podłączymy stację kablem USB do komputera, to jest ona widoczna jako pamięć masowa :)

No, tak  ;)

Teraz poprzez zakładkę Factory/Backup skopiuj dane 2015 na microSD to będziesz miał dostęp do pliku Excel ze swoimi pomiarami.

Ale uwaga... plik jest w formacie liczb jak w US czyli zamiast przecinka jest kropka  ;)

I tu problem - aby móc z tych danych skorzystać i np poddać je analizie czy wrzucić do wykresów należałoby dokonać konwersji z formatu "pogańskiego" jak to nazwał user tego forum @Grzes987 - na nasz czyli UE - z przecinkami...  Dane z kropkami bowiem traktowane są przez Excel-a jako etykieta... niestety...  Po konwersji jednak wszystko hula  ;)

Masz też dostęp do zasobów konsoli - NAND. Można  podmienić pliki (.png) w katalogu EasyWeather/Themes na oferowane przez usera z Turcji - dzięki temu otrzymasz nowy design ekranu konsoli - pisałem o tym tutaj   ;)

Offline karasek38

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Otrzymał podziękowań: 5
    • Moja stacja :)
  • Typ stacji: WS-9040 it+, Conrad HP1001
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #189 dnia: 16 Września, 2015, 07:42:12 »
No, tak  ;)

Teraz poprzez zakładkę Factory/Backup skopiuj dane 2015 na microSD to będziesz miał dostęp do pliku Excel ze swoimi pomiarami.

Ale uwaga... plik jest w formacie liczb jak w US czyli zamiast przecinka jest kropka  ;)

I tu problem - aby móc z tych danych skorzystać i np poddać je analizie czy wrzucić do wykresów należałoby dokonać konwersji z formatu "pogańskiego" jak to nazwał user tego forum @Grzes987 - na nasz czyli UE - z przecinkami...  Dane z kropkami bowiem traktowane są przez Excel-a jako etykieta... niestety...  Po konwersji jednak wszystko hula  ;)


Zaskoczę cię więc :) U mnie są dane z przecinkami i mój excel radzi sobie bez problemu z plikiem .csv importowanym ze stacji :D

Ale z tym podłączeniem do komputera pojawił się problem. Gdy stacja jest podłączona do komputera, a komputer włączony to... stacja po jakimś czasie przestaje przesyłać dane do WU. Zdarzyło się tak dwa razy i za każdym razem po odłączeniu USB przesyłanie wracało. Gdy odłączyłem stację na stałe to od tamtego momentu, aż do teraz stacja nadaje bez przerwy. W moich wykresach za wczoraj widać to w godzinach 18:20 - 20:20. Zastanwiająca sprawa...

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi_złącze USB
« Odpowiedź #190 dnia: 16 Września, 2015, 11:23:34 »
Zaskoczę cię więc :) U mnie są dane z przecinkami i mój excel radzi sobie bez problemu z plikiem .csv importowanym ze stacji :D

To mnie zaskoczyłeś. "Borykam się" z tym problemem odkąd  mam HP1001  - tzn robię sobie konwersję  ;)
Masz jakiś pomysł aby podczas kopiowania danych archiwalnych utworzył się online format z przecinkami ?

(...)Ale z tym podłączeniem do komputera pojawił się problem. Gdy stacja jest podłączona do komputera, a komputer włączony to... stacja po jakimś czasie przestaje przesyłać dane do WU. (...)

Wygląda na rozłączanie się WiFi - ale nie do końca - widocznie stacje z USB z softem poniżej 2.2.3 tak mają ale zachowanie tej z 2.2.1 jest inne niż tej 2.2.2 - ta z 2.2.2 (nowszy soft)  zachowuje się gorzej - patrz poniżej  ;)

Uzupełnię może Twoje spostrzeżenia:
* u Ciebie braki w grafach WU pomimo, że w tabeli WU masz wszystkie rekordy - 15.09.2015 godz. 18:20 - 20:20 (soft 2.2.1)
* u mnie braki w grafach WU i dodatkowo brak rekordów w tabeli na WU - 16.09.2015 godz. 1.22-2.41 (soft 2.2.2)
* w konsoli natomiast, rekordy z okresu włączenia USB są kompletne.

Jest to ciekawe, że rekordy dotarły na WU ale nie widać ich na grafie. Może w nowych softach stacji Conrada próbuje się rozwiązać ten problem z wysyłaniem "dogrywek" zaległych pakietów po "chwilowym" utracie WiFi - o czym piszą na portalu wsparcia WS1001 ?

Spróbujmy zaobserwować cały proces od momentu włączenia USB - poprzez otwarcie zasobów - wykonywanie/ lub nie operacji np backapu pomiarów na microSD... Najwidoczniej - dla konsoli HP1001 - po podłączeniu USB priorytetowym kierunkiem wysyłania danych staje sie kabel USB a nie sieć WiFi z kierunkiem do rutera. Gdyby mozna było drugi koniec kabla ulokować w ruterze to dane poszłyby bez problemu do WU z pominięciem sieci WiFi - może o to chodzi  - takie rozważania...  ;)

Jak ominąć problem - wykonać upgrady z/do konsoli lub prace konfiguracyjne w plikach (.ini) w okresie mniejszym niż 5 min - czyli pomiędzy interwalami zapisywania danych na WU...   ;)
 
Zastanawiam się czy wersje softu 2.2.3 i 2.2.5 nie mają za zadanie rozwiązania tego problemu - coś enigmatycznie portal wsparcia WS1001 o tym pisze.

Wcześniejsze wersje nie miały USB i nie było problemu  ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Września, 2015, 12:13:31 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline karasek38

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Otrzymał podziękowań: 5
    • Moja stacja :)
  • Typ stacji: WS-9040 it+, Conrad HP1001
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #191 dnia: 16 Września, 2015, 16:05:20 »
To mnie zaskoczyłeś. "Borykam się" z tym problemem odkąd  mam HP1001  - tzn robię sobie konwersję  ;)
Masz jakiś pomysł aby podczas kopiowania danych archiwalnych utworzył się online format z przecinkami ?
Tak, zmianę wersji excela lub znalezienie odpowiedniej opcji w ustawieniach. Ja mam wersję 2010 i w opcjach w zakładce "zaawansowane" mam coś takiego:


Nic innego mi nie przychodzi do głowy. U mnie separatorem jest klawisz "kropka" zarówno ta przy klawiaturze numerycznej, jak i ta normalna. Natomiast "przecinek" nie jest rozpoznawalny jako liczba tylko jako tekst.

Wygląda na rozłączanie się WiFi - ale nie do końca - widocznie stacje z USB z softem poniżej 2.2.3 tak mają ale zachowanie tej z 2.2.1 jest inne niż tej 2.2.2 - ta z 2.2.2 (nowszy soft)  zachowuje się gorzej - patrz poniżej  ;)
Ikonka Wifi cały czas miała 4-5 kresek wtedy. Dodam, że synchronizacja czasu z serwerem też kończyła się niepowodzeniem.


Uzupełnię może Twoje spostrzeżenia:
* u Ciebie braki w grafach WU pomimo, że w tabeli WU masz wszystkie rekordy - 15.09.2015 godz. 18:20 - 20:20 (soft 2.2.1)
* u mnie braki w grafach WU i dodatkowo brak rekordów w tabeli na WU - 16.09.2015 godz. 1.22-2.41 (soft 2.2.2)
* w konsoli natomiast, rekordy z okresu włączenia USB są kompletne.

Jest to ciekawe, że rekordy dotarły na WU ale nie widać ich na grafie. Może w nowych softach stacji Conrada próbuje się rozwiązać ten problem z wysyłaniem "dogrywek" zaległych pakietów po "chwilowym" utracie WiFi - o czym piszą na portalu wsparcia WS1001 ?
Braki w tabeli u mnie także występują...
6:15 PM    19 °C    11.8 °C    63 %    ENE    0 kph    0 kph    1009.7 hPa    0 mm    0 mm    0    32.36 w/m²
6:20 PM    19 °C    12.1 °C    64 %    ENE    3.2 kph    7.9 kph    1009.7 hPa    0 mm    0 mm    0    24.49 w/m²
7:22 PM    18.2 °C    12 °C    67 %    East    1.8 kph    4 kph    -- hPa    0 mm    0 mm    0    0 w/m²
8:25 PM    18.4 °C    12.2 °C    67 %    ESE    4.3 kph    7.9 kph    1010 hPa    0 mm    0 mm    0    0 w/m²

Więc o żadnych dogrywkach nie ma tu mowy. Po prostu w pewnym momencie znikała ikonka wysyłania danych i nie pojawiała się pomimo restartu stacji. natomiast, gdy odłączyłem USB i zrestartowałem stację to ikonka pojawiła się od razu po włączeniu i dane są przesyłane bez przerwy aż do teraz.

Spróbujmy zaobserwować cały proces od momentu włączenia USB - poprzez otwarcie zasobów - wykonywanie/ lub nie operacji np backapu pomiarów na microSD... Najwidoczniej - dla konsoli HP1001 - po podłączeniu USB priorytetowym kierunkiem wysyłania danych staje sie kabel USB a nie sieć WiFi z kierunkiem do rutera. Gdyby mozna było drugi koniec kabla ulokować w ruterze to dane poszłyby bez problemu do WU z pominięciem sieci WiFi - może o to chodzi  - takie rozważania...  ;)

Jak ominąć problem - wykonać upgrady z/do konsoli lub prace konfiguracyjne w plikach (.ini) w okresie mniejszym niż 5 min - czyli pomiędzy interwalami zapisywania danych na WU...   ;)
 
Zastanawiam się czy wersje softu 2.2.3 i 2.2.5 nie mają za zadanie rozwiązania tego problemu - coś enigmatycznie portal wsparcia WS1001 o tym pisze.

Wcześniejsze wersje nie miały USB i nie było problemu  ;)
Mam już soft 2.2.2 i ten problem nadal wystepuje, więc te "tymczasowe utraty połączenia Wifi" z informacji na stronie ambient weather nie są z tym związane prawdopodobnie.
Wieczorem, gdy podłączyłem USB tylko, żeby skopiować plik z danymi i od razu odłączyłem, to ikonka przesyłania do WU nie zginęła. Dziwna sprawa, wygląda na jakiś błąd programowy.

« Ostatnia zmiana: 16 Września, 2015, 16:32:20 wysłana przez karasek38 »

Offline Areecki

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 506
  • Otrzymał podziękowań: 13
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda Bukowa
  • Typ stacji: Viking 02047 ( klon WH 1090) , Termio-1 , Termometr LT-102
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #192 dnia: 16 Września, 2015, 16:35:35 »
@Rychu_Świbno
"Kocham Cię" za te odpowiedzi. :D  8)
Wiedziałem, że można liczyć na twoje rozwlekłe , ale jakże sensowne i konkretne odpowiedzi.
Aż ręce się składają do oklasków.

Mógłbyś jednak odpisać na Prywatną Wiadomość...

Fan Page Amatorskich Stacji Meteo na FB : https://www.facebook.com/groups/750342651716988/
Linki Pogodowe : http://areecki.pl/POGODA.html

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #193 dnia: 16 Września, 2015, 20:36:14 »
Tak, zmianę wersji excela lub znalezienie odpowiedniej opcji w ustawieniach. Ja mam wersję 2010 i w opcjach w zakładce "zaawansowane" mam coś takiego:(...)

Dzk za pomoc - mam Office 2010 ale niestety takich zakładek ani funkcji mój Excel nie oferuje   :(


(...)
Braki w tabeli u mnie także występują...
6:15 PM    19 °C    11.8 °C    63 %    ENE    0 kph    0 kph    1009.7 hPa    0 mm    0 mm    0    32.36 w/m²
6:20 PM    19 °C    12.1 °C    64 %    ENE    3.2 kph    7.9 kph    1009.7 hPa    0 mm    0 mm    0    24.49 w/m²
7:22 PM    18.2 °C    12 °C    67 %    East    1.8 kph    4 kph    -- hPa    0 mm    0 mm    0    0 w/m²
8:25 PM    18.4 °C    12.2 °C    67 %    ESE    4.3 kph    7.9 kph    1010 hPa    0 mm    0 mm    0    0 w/m²
(...)

To co piszesz powyżej dotyczy Twojej konsoli czy WU - pytam ponieważ na WU widzę te rekordy:
6:15 PM   19 °C   11.8 °C   63 %   ENE   0 kph   0 kph   1009.7 hPa   0 mm   0 mm   0   32.36 w/m²
6:20 PM   19 °C   12.1 °C   64 %   ENE   3.2 kph   7.9 kph   1009.7 hPa   0 mm   0 mm   0   24.49 w/m²
7:22 PM   18.2 °C   12 °C   67 %   East   1.8 kph   4 kph   -- hPa   0 mm   0 mm   0   0 w/m²
8:25 PM   18.4 °C   12.2 °C   67 %   ESE   4.3 kph   7.9 kph   1010 hPa   0 mm   0 mm   0   0 w/m²
... skopiowałem teraz z WU, z Twojego kokpitu...  ;) więc ponawiam pytanie jak to jest że rekordy na WU są wszystkie a grafy ich nie "łykaja" i nie rysują  wykresów w tym czasie na WU ? A skoro rekordy dotarły do WU - to WiFi musiało być sprawne aby je wysłać  czy nie tak ?   ;)

« Ostatnia zmiana: 16 Września, 2015, 21:08:44 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline karasek38

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Otrzymał podziękowań: 5
    • Moja stacja :)
  • Typ stacji: WS-9040 it+, Conrad HP1001
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #194 dnia: 16 Września, 2015, 21:06:16 »
To są rekordy z WU. W tym okresie, gdy nie było ikonki wysyłamnia danych, dane po prostu nie były wysyłane :)
Stacja w tym czasie normalnie pracowała i zapisywała rekordy w pamięci. Czy ustawisz zapis danych na stacji co minute czy co 4 godziny, dane do WU i tak są wysyłane na bieżąco co kilkanaście sekund.
pytam ponieważ na WU widzę te rekordy:
6:15 PM   19 °C   11.8 °C   63 %   ENE   0 kph   0 kph   1009.7 hPa   0 mm   0 mm   0   32.36 w/m²
6:20 PM   19 °C   12.1 °C   64 %   ENE   3.2 kph   7.9 kph   1009.7 hPa   0 mm   0 mm   0   24.49 w/m²
7:22 PM   18.2 °C   12 °C   67 %   East   1.8 kph   4 kph   -- hPa   0 mm   0 mm   0   0 w/m²
8:25 PM   18.4 °C   12.2 °C   67 %   ESE   4.3 kph   7.9 kph   1010 hPa   0 mm   0 mm   0   0 w/m²
No właśnie, widzisz trzy rekordy w ciągu dwóch godzin, a nie 24 jak to powinno być.

więc ponawiam pytanie jak to jest że rekordy na WU są wszystkie a grafy ich nie "łykaja" i nie rysują  wykresów w tym czasie na WU ? A skoro rekordy dotarły do WU - to WiFi musiało być sprawne aby je wysłać  czy nie tak ?   ;)
nie są wszystkie :D Normalnie rekordy zapisują się w tabeli na WU co 5 min a tu masz 3 w ciągu dwóch godzin :)
i dokładnie ta sytuacja jest odtworzona na wykresie
Dlatego chyba nie rozumiem, o co chodzi, gdy mówisz, że wszystkie dane są na WU a na wykresie nie, skoro widać jak na dłoni, że w tym okresie jest jedna kropka, która łączy dwa godzinne odcinki bez pomiarów :)