Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi  (Przeczytany 187019 razy)

Offline sted

• Cirrus
  • *
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: HP1001
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #840 dnia: 12 Styczeń, 2018, 16:18:48 »
Jakieś dwa miesiące temu moja stacja przestała mierzyć opad deszczu.
Może komuś się przyda krótki opis jak udało mi się usunąć tą usterkę.
Najpierw przemyłem czujnik zewnętrzny wodą z detergentem (płyn do mycia naczyń) i sprawdziłem drożność otworu w stożkowatym naczyniu zbierającym wodę. Było OK.
Kolejnym krokiem było rozkręcenie stacji i sprawdzenie działania mechanizmu zliczającego opad (mała miseczka - nr 1 na foto i magnes - nr 2). Wychylała się prawidłowo.
Wziąłem zatem zwykły magnes i zbliżyłem go do kontraktonu (nr 3), by sprawdzić czy nastąpi po zbliżeniu magnesu zwarcie jego styków. I tu była usterka - kontrakton był uszkodzony.
Kupiłem nowy kontrakton (koszt 1 zł) i wlutowałem w miejsce uszkodzonego. BINGO! Stacja zaczęła znów mierzyć opad deszczu.
Tu chciałem zamieścić zdjęcie, ale nie wiem jak to zrobić, więc zdjęcie jest w załączniku.

Teraz mam jednak inny problem. Moja stacja przestała zliczać OPAD ROCZNY deszczu. Zlicza opad DZIENY, TYGODNIOWY, MIESIĘCZNY , a ROCZNY się wyzerował 10 stycznia. Stacja zaczęła liczyć ponownie od zera, by dziś (12.01) znów się wyzerować.
Jak naprawić ten problem ?

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

« Odpowiedź #840 dnia: 12 Styczeń, 2018, 16:18:48 »

Offline Rychu_Świbno

• Cumulonimbus
  • Otrzymał podziękowań: 30
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły
  • Miejscowość: Gdańsk Wyspa Sobieszewska (Świbno)
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP & MN 9313-wireless & W263-wireless & WS9008IT & AuriolZ29592 & TFASquarePlus
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001_zerowanie opadu rocznego
« Odpowiedź #841 dnia: 12 Styczeń, 2018, 16:36:44 »
(,,,) Zlicza opad DZIENY, TYGODNIOWY, MIESIĘCZNY , a ROCZNY się wyzerował 10 stycznia. Stacja zaczęła liczyć ponownie od zera, by dziś (12.01) znów się wyzerować.

W panelu kalibracji możesz odtworzyć wartość Roczną.
Zakładam że zegar w stacji - w tym data jest zgodna z kalendarzem. A co masz wybrane w ustawieniach dot. zerowania/zamykania roku ?

Możesz podać link do swojej stacji ?
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń, 2018, 23:40:14 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Rychu_Świbno

• Cumulonimbus
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP & MN 9313-wireless & W263-wireless & WS9008IT & AuriolZ29592 & TFASquarePlus

Offline Rychu_Świbno

• Cumulonimbus
« Odpowiedź #843 dnia: 12 Styczeń, 2018, 23:24:36 »
Teraz mam jednak inny problem. Moja stacja przestała zliczać OPAD ROCZNY deszczu. Zlicza opad DZIENY, TYGODNIOWY, MIESIĘCZNY , a ROCZNY się wyzerował 10 stycznia. Stacja zaczęła liczyć ponownie od zera, by dziś (12.01) znów się wyzerować.
Jak naprawić ten problem ?

W panelu kalibracji możesz odtworzyć wartość Roczną.
Zakładam że zegar w stacji - w tym data jest zgodna z kalendarzem. A co masz wybrane w ustawieniach dot. zerowania/zamykania roku ?

Chyba trochę pobłądziłem. Najpierw odpowiedziałem analizując problem od strony ustawień w konsoli a dopiero później sprawdziłem opad roczny  - to był przypadek    ;) - w mojej HP1001 i okazuje się, że moja stacja również wyzerowała opad roczny ale  9 stycznia o godz. 0.00.

Problem dotyczy dwóch różnych stacji z tą samą wersją softu 2.2.9... czyli to problem tej wersji softu... albo również innych - gdzie totalne zerowanie stacji następuje 1 stycznia o g. 0.00 i miesiąc zerowania oraz godzina zapłątały się dodatkowo w sofcie przy zerowaniu opadu rocznego  ? 

Odtworzyłem wartość w panelu Calibration  - zobaczymy, czy znowu wyzeruje...  ;)

Sprawdzałem analogiczny okres w 2015 - nie było problemu, w 2017 nie mogłem sprawdzić ponieważ opady rozpoczęły się pod koniec stycznia. Ciekawe jak jest u innych userów ?   ;)

« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń, 2018, 00:18:10 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Rychu_Świbno

• Cumulonimbus
« Odpowiedź #844 dnia: 13 Styczeń, 2018, 00:22:00 »
(...) Odtworzyłem wartość w panelu Calibration  - zobaczymy, czy znowu wyzeruje...  ;) (...)

... no i dzisiaj - 13. stycznia 2018 o godz. 0.00  znowu stan opadu rocznego (Yearly Rain) wyzerował  się  - w konsoli HP1001 ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń, 2018, 00:24:27 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Rychu_Świbno

• Cumulonimbus
« Odpowiedź #845 dnia: 15 Styczeń, 2018, 16:37:46 »
(...) Moja stacja przestała zliczać OPAD ROCZNY deszczu. Zlicza opad DZIENY, TYGODNIOWY, MIESIĘCZNY , a ROCZNY się wyzerował 10 stycznia. Stacja zaczęła liczyć ponownie od zera, by dziś (12.01) znów się wyzerować. (...)

(...) Jak naprawić ten problem ?

Znalazłem taki sposób, że w konsoli w panelu Setup ---> Rainfall Season zmieniłem z January na December

Gdy miałem zerowanie danych (wszystkich) w January (styczeń) - co oznaczało równiez zarchiwizowanie danych za rok 2017 do pliku i otworzenie katalogu/pliku dla roku 2018 - występowała jakaś kolizja tego "january" ("stycznia") z aktualna datą styczniową dla zliczania opadów rocznych.  Gdy skończy się styczeń w zakładce jw ponownie powrócę do January   ;)

Pewnie pomoże ... jeśli nie - to serwis gwarancyjny...   ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń, 2018, 16:45:45 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline sted

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #846 dnia: 17 Styczeń, 2018, 12:54:33 »
Dzięki za podpowiedzi, Rychu.
Na razie spróbowałem Twojej pierwszej metody - w ustawieniach dokonałem kalibracji wartości OPAD ROCZNY.
Po pierwszym dniu jest OK. Wartość nie została wyzerowana. Dzisiejszy opad w nocy (śnieg, ale stopniał) został dodany do wartości rocznej.

Offline sted

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #847 dnia: 19 Styczeń, 2018, 20:01:17 »
Radość trwała krótko. Po dwóch dniach znów wyzerował się OPAD ROCZNY.
Hmmm....pozostaje zatem wypróbować drugą metodę (zmiana January na December)

Offline Rychu_Świbno

• Cumulonimbus
« Odpowiedź #848 dnia: 19 Styczeń, 2018, 21:02:54 »
Radość trwała krótko. Po dwóch dniach znów wyzerował się OPAD ROCZNY.
Hmmm....pozostaje zatem wypróbować drugą metodę (zmiana January na December)

Pierwsza u mnie też nie sprawdziła się. A druga - z podmianą miesięcy "zerowania" - jest skuteczna.  ;)