Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi  (Przeczytany 240030 razy)

Offline woma

• Cirrus
  • *
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: HP 1001 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #900 dnia: 15 Wrzesień, 2018, 20:36:37 »
HI

Ja widziałem na Amazonie Ws2000, ale to sprzedaż bezpośrednio od Amiente w USA, toteż w koszty nijak nie wpuszczę, a cena (po przeliczeniu z  dolarów) wychodzi ponad 1000 zł . Do tego zapewne doliczą mi w Polsce cło  VAT.
Tak więc to się nijak nie ołaca.

Widziałem ogłoszenia tego gościa (z Mielca) z WS1001. Cena w sumie OK, ale skoro w mojej padł moduł ładowania solarnego po ponad roku, to czemu w jego urządzeniach miało by być inaczej? A on daje 3 m-ce. Ja mogę się godzić na taką gwarancję jak kupuje za 50, no 100 zł. Ale nie 800! Mam złe doświadczenia z obecnie produkowanymi urządzeniami technicznymi. Ich zawodność jest z roku na rok coraz wyższa (to są działania z premedytacją producentów, o czym wszyscy wiedzą i godzą się na to).

Może jakieś inne propozycje?

DuDuS

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

« Odpowiedź #900 dnia: 15 Wrzesień, 2018, 20:36:37 »

Offline griszka77

• Stratus
  • Otrzymał podziękowań: 16
    • ikonka GG
  • Miejscowość: Mielec
  • Typ stacji: HP-1001
« Odpowiedź #901 dnia: 16 Wrzesień, 2018, 11:22:40 »
wdziałem na allegro za 50zl barometr  DZIAD I BABA 2 lata gwarancji nie zawodne a co do solara uklad ładujący mozna naprawic kiedyś juz wymieniałem komus tu z forum wsumie 3 przypadki na xxx sztuk stacji no bardzo awaryjne
http://chomikuj.pl/griszka77/HP-1001*2cHP-1003+4+GB+PL
http://chomikuj.pl/griszka77/HP-1001*2cHP-1003+-+39+MB+PL
Montaż modułów WiFi w stacjach HP-1003 (4GB i 39MB) zainteresowani na priv
Wschody i zachody słońca lokalizator http://vbest.com.pl/gps/

Offline woma

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #902 dnia: 16 Wrzesień, 2018, 16:17:25 »
Serdecznie dziękuję griszka77 za bardzo cenna informacje. Bez wątpienia ułatwi mi podjęcie decyzji. Jeszcze raz, wielkie dzięki !

DuDuS

PS.
Stację już oddałem, więc informacja o naprawie zupełnie nie istotna.
Ja proszę o pomoc w wyborze następnego urządzenia, a nie gdybania co można było zrobić.
Masz coś ciekawego dla mnie do zaproponowania, to dawaj! Zastanowię się, przeliczę, i kupię albo grzecznie podziękuję. Wiesz o co mi chodzi, więc po próżnicy paplanie ozorem! Ja jestem gość rzeczowy, a i Ty odnoszę wrażenie też. To ja nie rozumiem w czym tkwi problem.

DuDuS
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień, 2018, 23:29:09 wysłana przez woma »

Offline felix

• Cirrocumulus
  • **
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Miejscowość: Bytom
  • Typ stacji: HP1001, HP3001
« Odpowiedź #903 dnia: 20 Wrzesień, 2018, 10:56:59 »
Parę osób zastanawiało się jaki zasięg ma czujnik zewnętrzny od HP1001.
Wczoraj przeniosłem tenże czujnik w nowe miejsce (poprzednie to była prowizorka). Konsola w budyneczku murowanym obłożonym blachą trapezową, stoi na biurku pomiędzy oknem a komputerem. Odległość do czujnika 75m. Efekty można zobaczyć na: https://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=IGLIWICE30 . Rewelacji nie było.
Przed chwilą przeniosłem czujnik o 8m bliżej. Zobaczymy co teraz będzie.

Offline woma

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #904 dnia: 20 Wrzesień, 2018, 23:41:08 »
Hi

Kontynuując temat, Conrad skwapliwie przystał na zwrot reklamacyjny, nie przyjął mojej propozycji opisanej wcześniej i zwrócił pieniądze. Dwukrotnie proponowałem odkupienie uszkodzonej stacji oczekując jakiejś informacji, i za każdym razem propozycja została całkowicie zignorowana (dla ustalenia uwagi korespondowałem z Panią [...] z BOK Conrad).

Tak więc myślę (jak to się praktykuje w każdej większej firmie, gdzie właściciel nie ogarnia już wszystkiego) , że ktoś szybciutko i skwapliwie zakupił za przysłowiowych "parę zotych" zwrócone urządzenie, i sprzeda je ze sporym zyskiem w najbliższych dniach na Allegro.

I to by było tyle w temacie.

Albo kupię od griszki77 używaną stację HP1001 (jesli się dogadam co do ceny) albo nową  EFWS2900

DuDuS
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień, 2018, 11:08:07 wysłana przez Parasol »

Offline felix

• Cirrocumulus
  • **
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Miejscowość: Bytom
  • Typ stacji: HP1001, HP3001
« Odpowiedź #905 dnia: 21 Wrzesień, 2018, 21:57:00 »
Jedna z moich stacji HP1001 posiada złącze USB. Postanowiłem ją podłączyć do komputera z Windows 10 64bit. I tu przykra niespodzianka. W ten komputer nic się nie pojawiło, a w menadżerze urządzeń pojawiło się coś zgodne z HID i brak dostępu do stacji.
Zainstalowałem sterowniki od @griszka77 (przesyłam w załączeniu) i dalej nic.
Zainstalowałem Windows Mobile Device Center który podobno jest w Win10 (u mnie go nie było) i znowu nic.
Z pomocą przyszedł wujek Google:
"Aby uzyskać dostęp do plików na ws-1001 przez USB w systemie Windows 10, wykonaj następujące czynności: -
Przejdź do "Usługi" i wyszukaj "Łączność oparta na urządzeniach z systemem Windows Mobile 2003". Kliknij dwukrotnie na to i kliknij "logon". Zmień na "Lokalne konto systemowe" i zaznacz "Zezwalaj usłudze na współdziałanie z pulpitem.
Wróć do" Usług "i wykonaj to samo w przypadku" Łączności urządzeń z systemem Windows Mobile "
Zrestartuj komputer.
Jeśli teraz patrzysz na" Ten komputer " powinieneś zobaczyć nowy element "Compact", który po otwarciu wyświetli zawartość konsoli Ambient."
No i się udało. Mam dostęp do plików HP1001. Gubi się transfer do WU.
Ponowne podłączenie kabla USB u mnie wymaga wejścia w Usługi i wykonanie czynności jak wyżej.

Offline Rychu_Świbno

• Cumulonimbus
  • Otrzymał podziękowań: 34
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły
  • Miejscowość: Gdańsk Wyspa Sobieszewska (Świbno)
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP & MN 9313-wireless & W263-wireless & WS9008IT & AuriolZ29592 & TFASquarePlus
« Odpowiedź #906 dnia: 21 Wrzesień, 2018, 22:50:26 »
(...) Mam dostęp do plików HP1001. Gubi się transfer do WU.(...)

Taka jest przypadłość HP1001 z portem USB - że po podłączeniu kabelka USB (stacja <---> PC) zanika łączność z WU    ;)