Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogody Conrad HP 1001 brak ikonki wifi stacja nie wysyła danych  (Przeczytany 10811 razy)

Offline jjjanek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 27
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: HP-1001 fimvare.2.2.1
Witam mam pytanie dotyczące wysyłki do serwisu stacji pogodowej, niestety prawdopodobnie moja stacja padła wczoraj nie wysłała danych na stronę www. Ogólnie stacja pobiera dane z czujników oraz lokalnie pokazuje NA LCD niestety nie wysyła na stronę ,pomyślałem że przyczyną morze być że stacja straciła  ustawienia ,chciałem przeskanować ponownie niestety nie znalazła sieci .Po ponownych restartach teraz tak jakby zginęła zakładka  z siecią wifi i nie jest widoczna w ogóle brak możliwości wyszukiwania sieci na ekranie brak zasięgu sieci .Czy wysyłał ktoś z was już stację do serwisu ? pytam dlatego czy wystarczy odesłać sam ekran czy jest potrzeba demontażu stacji i wysłania kompletu,łącznie z zasilaczem , z góry dzięki za podpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 02 Lipca, 2015, 08:53:22 wysłana przez Parasol »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych


Offline jjjanek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 27
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: HP-1001 fimvare.2.2.1
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001brak ikonki wifi stacja nie wysyła danych
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Czerwca, 2015, 07:43:00 »
 ;)

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001brak ikonki wifi stacja nie wysyła danych
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Czerwca, 2015, 08:21:05 »
(...)Czy wysyłał ktoś z was już stację do serwisu ? pytam dlatego czy wystarczy odesłać sam ekran czy jest potrzeba demontażu stacji i wysłania kompletu,łącznie z zasilaczem(...)

Ja stacji "jeszcze"  ;) nie wysyłałem ale wysyłałem inne sprzęty ( w ramach gwarancji) które w Conradzie nabyłem i zawsze musiałem wysłać kompletny sprzęt ponieważ nigdy nie naprawiali ale zawsze wymieniali mi na nowy cały komplet.

Uzgadniałem to za każdym razem telefonicznie z biurem obsługi klienta Conrada. Wypełniałem odpowiedni druczek reklamacyjny. Nigdy nie było z tym problemu.

Offline jjjanek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 27
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: HP-1001 fimvare.2.2.1
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001brak ikonki wifi stacja nie wysyła danych
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Czerwca, 2015, 11:30:53 »
Rychu_Świbno masz rację z tego co widzę to stacja będzie wymieniona na nowa tak jak pisałeś skontaktowałem się z biurem obsługi ,zamówiono mi kuriera przyjęto reklamację i prawdopodobnie zostanie wymieniona na nową ponieważ powiedziano mi żebym wszystko spakował ponieważ będzie  wymiana na nową.Szkoda tylko że po miesiącu padłano ale tak to jest z tą elektroniką mam nadzieje że w miarę szybko otrzymam z powrotem .Pozdrawiam  :D

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001brak ikonki wifi stacja nie wysyła danych
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Czerwca, 2015, 12:35:06 »
Rychu_Świbno masz rację z tego co widzę to stacja będzie wymieniona na nowa tak jak pisałeś (...) mam nadzieje że w miarę szybko otrzymam z powrotem

Moje sprzęty - tak jak pisałem - wracały nowe po 4-7 dniach wliczając w to niedzielę  ;)
Cieszę się, że mogłem pomóc ...

PS - może dostaniesz jakąś nowszą wersję - daj znać - ok ?

... i jeszcze - zgraj sobie dane z konsoli na kartę  ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwca, 2015, 13:01:43 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline jjjanek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 27
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: HP-1001 fimvare.2.2.1
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001brak ikonki wifi stacja nie wysyła danych
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Czerwca, 2015, 12:02:25 »
Dziękuje za podpowiedź dokładnie jest tak jak opisałeś,w poniedziałek zgłosiłem uszkodzenie we wtorek kurier odebrał a dziś otrzymałem nową stację z nowym oprogramowaniem dołączam screna. Naprawdę firma Conrad reklamację błyskawicznie załatwia z czystym sumieniem polecam zakup u nich .Pozdrawiam

Offline Artz

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Otrzymał podziękowań: 2
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001brak ikonki wifi stacja nie wysyła danych
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Czerwca, 2015, 20:12:51 »
Kapiąc do czujnika deszczu stacja rejestruje opady. http://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=IMAOPOLS4

Najmniejszy opad jaki mogłem zrobić to 8mm/h mniejszego to musiałbym chyba strzykawką kapać..

Więc nie wiem o co chodzi.

Dodatkowo wyciągałem na 5 minut baterie... czekam jeszcze do kolejnego deszczu który ma być jutro...

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001brak ikonki wifi stacja nie wysyła danych
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Czerwca, 2015, 23:51:58 »
Dziękuje za podpowiedź dokładnie jest tak jak opisałeś,w poniedziałek zgłosiłem uszkodzenie we wtorek kurier odebrał a dziś otrzymałem nową stację z nowym oprogramowaniem (...)

... no to dorobiłeś się teraz "wypasionej" stacji HP 1001 na polskim rynku  ;)

Najwyższa, dostępna wersja oprogramowania  2.2.1 i ten OS v.5   ;)

Offline jjjanek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 27
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: HP-1001 fimvare.2.2.1
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001brak ikonki wifi stacja nie wysyła danych
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Czerwca, 2015, 09:33:17 »
Fakt stacja z nowym oprogramowaniem ale martwi mnie to ,co będzie jak gwarancja się skończy.W końcu 1000zł na 24 miesiące nie są to małe pieniążki doskonale sobie zdaję sprawę że za dwa lata to i elektronika pójdzie do przodu ale mam jeszcze urządzenia co pracują 10 lat i serwisu nie widziały . :D ;)

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001brak ikonki wifi stacja nie wysyła danych
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Czerwca, 2015, 00:42:14 »
Może nie będzie tak źle z tą jakością HP 1001 ? Na rynku konkurencja w tej klasie stacji jest duża i producenci wypuszczają na rynek sprzęt do końca nie przetestowany. Testującymi są klienci - więc coś za coś - stąd tak sprawna polityka wymiany sprzętu na nowy. Producent poprzez swoje terenowe BOK-i chętnie przyjmuje reklamacje - poprawia softy i wypuszcza kolejne nie sprawdzone wersje na rynek do użytkownika - który sprzęt testuje nie świadom tego - reklamuje i koło się zamyka - obie strony są zadowolone - w tym klient który dostaje nowszą wersje produktu ;)

Producent w ten sposób stara się wyprzedzić konkurencję w opanowaniu rynku zbytu...

... może popraw sobie w opisie pod swoim awatarem wersję softu z 2.1.7 na 2.2.1  ;)
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwca, 2015, 00:51:20 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline jjjanek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 27
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: HP-1001 fimvare.2.2.1
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001brak ikonki wifi stacja nie wysyła danych
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Czerwca, 2015, 05:07:35 »
... może popraw sobie w opisie pod swoim awatarem wersję softu z 2.1.7 na 2.2.1  ;)
Oczywiście pozdrawiam  ;D

Offline Grzes978

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Typ stacji: Conrad HP 1001
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001brak ikonki wifi stacja nie wysyła danych
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Czerwca, 2015, 11:47:08 »
ten Conrad mnie mega zadziwia

stacje hp maja wersje os i firmware chyba losowo dobierane.

Teraz widze ze jjjanek am wersje o.s. 5.0.4. i ma juz wschody i zachody slonca

ale faz ksiezyca nie ma. K******** to wie jak to już jest z tymi wersjami do tej stacji. Chociaz ja ciągle twierdze że Conrad ma jakies swoje wersje oprogramowania.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwca, 2015, 18:31:43 wysłana przez Parasol »

Offline jjjanek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 27
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: HP-1001 fimvare.2.2.1
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001brak ikonki wifi stacja nie wysyła danych
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Czerwca, 2015, 06:52:09 »
Stacja chodzi ok ale głupio  wygląda jak pada deszcz ilość opadu podana,a po lewej stronie ikonka z chmurą.Wczoraj brak deszczu a ikonka po lewej stronie chmur i deszczu jednym zdaniem wizualizacja nie pokrywa się z rzeczywistością,fajnie może to wygląda ale w praktyce wiele do życzenia  pozdrawiam. ;D
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwca, 2015, 07:32:17 wysłana przez jjjanek »

Offline griszka77

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Otrzymał podziękowań: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tel 790238467
  • Typ stacji: HP-1001
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001brak ikonki wifi stacja nie wysyła danych
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Czerwca, 2015, 08:21:26 »
jjjanek tez nad tym boleje  ale tez sa opcje próg burzy moze lekko podnies wartosci standrdowo sa 3 i 4
http://chomikuj.pl/griszka77/HP-1001*2cHP-1003+4+GB+PL
http://chomikuj.pl/griszka77/HP-1001*2cHP-1003+-+39+MB+PL
Montaż modułów WiFi w stacjach HP-1003 (4GB i 39MB) zainteresowani na priv
Wschody i zachody słońca lokalizator http://vbest.com.pl/gps/

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001brak ikonki wifi stacja nie wysyła danych
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Czerwca, 2015, 08:30:34 »
Stacja chodzi ok ale głupio  wygląda jak pada deszcz ilość opadu podana,a po lewej stronie ikonka z chmurą.Wczoraj brak deszczu a ikonka po lewej stronie chmur i deszczu jednym zdaniem wizualizacja nie pokrywa się z rzeczywistością,fajnie może to wygląda ale w praktyce wiele do życzenia  pozdrawiam.

jjjanek tez nad tym boleje (...)

Ikonka w lewym górnym rogu w HP 1001 - podobnie jak i w innych stacjach pogodowych - ma za zadanie pokazać prognozę pogody wizualnie na 12-24 godz do przodu. Nie pokazuje ona stanu faktycznego pogody.

Ikonka generowana jest głównie w oparciu zmianę ciśnienia atmosferycznego - im większy spadek ciśnienia, tym ikonka zawiera więcej chmur, i tym ciemniejsze są one, włącznie z pokazaniem kropel deszczu  ;)

Odnosząc się do Twojego posta :

(...) pada deszcz ilość opadu podana,a po lewej stronie ikonka z chmurą.(...)

Oznacza to, że nastąpi poprawa pogody z deszczowej na pochmurną bez deszczu. Nie oznacza, że atualną pogodą jest zachmurzenie bez opadów.

(...)Wczoraj brak deszczu a ikonka po lewej stronie chmura i deszcz(...)

Właściwe wskazanie - stacja zapowiadała deszcz który właśnie padał następnego dnia - jak napisałeś w powyższej części posta.

@jjanek - wszystko OK ze stacją  - wygląda na to, że masz nawet skalibrowane ciśnienie.  ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwca, 2015, 09:47:40 wysłana przez Rychu_Świbno »