Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja do 400 zł  (Przeczytany 3126 razy)

Offline Sullivan

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Otrzymał podziękowań: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Wittboy PRO (WS90) + Sonda SHT35 z osłoną Barani MeteoSheld Gen. 3
Stacja do 400 zł
« dnia: 22 Lutego, 2018, 11:21:36 »
Witajcie wszyscy. Zastanawiam się nad zakupem nowej stacji pogody do 400 zł. Do tej chwili byłem posiadaczem WS-0101 od Conrada i byłem zadowolony z działania choć dla uzyskania jak najbardziej wiarygodnych pomiarów potrzebne były przeróbki i ulepszenia. Szukam czegoś co pozwoli mi dokonywać pomiarów, które oferowała stacja WS-0101 lecz chciałbym aby stacja wyglądała lepiej, miała szybszy interwał pomiarów, i której wskazania będą wiarygodne. Chciałbym też aby osłona radiacyjna spełniała swoje zadanie tak abym nie musiał budować własnej tak jak to miało miejsce we wcześniejszej stacji. Nie chciałbym też ingerować w układ nadawczy stacji aby zwiększyć zasięg. Znalazłem bardzo ciekawą stację na stronie Conrada, a mianowicie Renkforce C8428/C8429 i sądząc po budowie i wykonaniu można wnioskować, że będzie pracować dobrze, a wskazania powinny być wiarygodne. Dodatkowo zachęca mnie przesyłanie pomiarów co 12 sekund, a nie 48, które miała WS-0101. Czy ktoś z was miał już styczność z tą stacją? A może w tej cenie jest lepsza do wyboru? Generalnie nie zależy mi na połączeniu stacji z komputerem choć nie pogardzę taką opcją. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i sugestie.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacja do 400 zł
« dnia: 22 Lutego, 2018, 11:21:36 »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Stacja do 400 zł
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lutego, 2018, 12:07:45 »
Może lepiej coś z podobnym czujnikiem, ale z kolorowym wyświetlaczem, np. SENCOR SWS 9700 (zobacz opinie) lub podobną EUROCHRON RC Pro (Monalisa). Jeden z użytkowników SENCOR SWS 9700 napisał w opinii, że w tym modelu jest stosowany sensor z serii SHT3x, czyli jeżeli się nie myli, to w najgorszym przypadku może to być SHT30. Zastanów się też, czy nie opłaca się dołożyć 250 zł do EUROCHRON EFWS 2900. Wszystko wskazuje na to, że w tym modelu jest wykorzystany także sensor typu SHT3x (tak wygląda w czujniku zewnętrznym). Sensory typu SHT3x to nowe dokładne sensory pomiarowe, stosunkowo niedawno wprowadzone na rynek.
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpnia, 2018, 23:15:41 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Sullivan

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Otrzymał podziękowań: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Wittboy PRO (WS90) + Sonda SHT35 z osłoną Barani MeteoSheld Gen. 3
Odp: Stacja do 400 zł
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lutego, 2018, 13:59:29 »
Faktycznie Parasol masz rację. Zainteresuje się chyba tą EUROCHRON EFWS 2900. Podoba mi się wygląd tej stacji i jakość wykonania. Mam nadzieję, że osłona radiacyjna poradzi sobie z promieniami. No i ogromny plus to między innymi zasilanie baterią solarna, połączenie WiFi i interwał. Mocno się nad nią zastanowię, bo faktycznie chyba warto dołożyć

Offline Sullivan

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Otrzymał podziękowań: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Wittboy PRO (WS90) + Sonda SHT35 z osłoną Barani MeteoSheld Gen. 3
Odp: Stacja do 400 zł
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lutego, 2018, 12:23:54 »
Niestety będzie problem z dostępem EUROCHRON EFWS 2900. Produkt ten sprzedaje tylko firma Conrad lecz będzie dostępny dopiero za 2 miesiące, ponieważ jest w fazie produkcji... Sprawdzałem też za granicą i stacja ta jest dostępna jako Ambient Weather WS-2902 lecz nie ma dostępnej wysyłki do Polski za interesującą mnie cenę... Czy jest coś co jeszcze moglibyście polecić?

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Stacja do 400 zł
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lutego, 2018, 23:30:39 »
Są jeszcze wyglądające na identyczne z EUROCHRON stacje Froggit WH3000 (wysyłka z Niemiec) i Ventus W830, ale czy nie ma jakichś różnić w stosunku do EFWS 2900, tego nie wiem. Ventus jest znacznie droższy i w specyfikacji jest temperatura zewnętrzna od -25°C, co trochę mnie dziwi, bo w tych modelach stacji są przecież sensory SHT3x. Jeżeli zależy ci na tym modelu stacji, to zastanów się, czy nie warto poczekać na EFWS 2900, bo Conrad ma na te stacje bardzo dobrą gwarancje, na markę EUROCHRON są 3 lata. Poza tym, tak jak widziałeś na zdjęciach (link podałem wyżej) sensor SHT3x w EFWS 2900 jest najprawdopodobniej w wersji z membraną z folii PTFE, która chroni otwór czujnika przed wodą i pyłem zgodnie z normą IP67, pozwala to na stosowanie czujnika w trudnych warunkach środowiskowych (rozpylona woda i duże zapylenie). A nie wiadomo, czy w identycznych stacjach też jest sensor w wersji z IP67. No i nie wiadomo, jakie wersje sensorów zastosowano w konkretnych produktach, niewykluczone że w jednych może być np. SHT30, a w innych np. super dokładny SHT35 (dokładność +/-0.2°C przy -40°C, a w dodatnich +/-0.1°C).
« Ostatnia zmiana: 24 Lutego, 2018, 08:54:20 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Sullivan

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Otrzymał podziękowań: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Wittboy PRO (WS90) + Sonda SHT35 z osłoną Barani MeteoSheld Gen. 3
Odp: Stacja do 400 zł
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Lutego, 2018, 14:09:52 »
Zdecydowałem się jednak na stację Eurochron RC Pro. Niestety nie mogłem czekać tyle czasu z zakupem, a jestem w nowej lokalizacji i nie mam odpowiednich warunków do dokonywania pomiarów więc stwierdziłem, że danych do internetu nie będę wysyłał, a to co oferuje Eurochron RC Pro w zupełności powinno mi wystarczyć, choć z drugiej strony będzie mi brakowało analizy danych i wysyłania ich do internetu. Lokalizacja, w której się obecnie znajduję jest tymczasową i prędzej czy później ulegnie ona zmianie więc w takim przypadku, gdy lokalizacja byłaby już stała chętnie danymi bym się podzielił. Szkoda, że nigdzie w internecie nie ma nic odnośnie tej stacji. Kupując ją sugerowałem się głównie tym, że wizualnie sprawia wrażenie dobrze wykonanej, a na stronie Conrada bardzo szybko ubywają kolejne sztuki co świadczy o tym, że zainteresowanie i popyt na nią jest duży. Być może jak będę miał możliwość założenia jej w odpowiednich warunkach to podzielę się wrażeniami. Jak tylko do mnie dotrze postaram się chociaż częściowo udzielić jakichś informacji. Dziękuję Parasol za pomoc. :) 

Offline radio

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Motocyklista-krótkofalowiec a teraz meteorolog :-)
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro2 Plus Aktiv Agro + Davis Vantage Vue
Odp: Stacja do 400 zł
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Lutego, 2018, 16:25:37 »
Wszystko zależy jak długo będziesz na obecnej lokalizacji..... może warto jednak zamieszczać dane w necie, choćby dla innych?
Pozdrawiam
Mariusz

Offline Sullivan

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Otrzymał podziękowań: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Wittboy PRO (WS90) + Sonda SHT35 z osłoną Barani MeteoSheld Gen. 3
Odp: Stacja do 400 zł
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Lutego, 2018, 17:14:24 »
Mi bardzo zależało na zamieszczaniu dla innych. Wcześniejsza WS-0101 była ciągle podłączona do internetu, a przez modyfikacje była tak dokładna, że dane z niej leciały do oficjalnych prognoz. Niestety wcześniejsze mieszkanie opuściłem ze względów życiowych i teraz mieszkanie wynajmuję. Niestety w chwili obecnej trudno mi jest w ogóle przewidzieć czy i kiedy będę na czymś stałym i jak długo pozostanę tu, gdzie teraz. W obecnej lokalizacji nie mam totalnie warunków do prowadzenia pomiarów prędkości i kierunku wiatru, a ten parametr jest dla mnie najbardziej interesujący. Pogodziłem się już z tym i dlatego wybrałem model powyższy. Chciałem też mieć w ogóle jakikolwiek pogląd na sytuację pogodową, bo nie mam teraz nawet termometru, a jedyna możliwość jaką mam to montaż na wschodniej ścianie bloku. Jeśli fabryczna osłona radiacyjna RC Pro nie da sobie rady z promieniami to znów coś wymyślę tak jak zrobiłem to w WS-0101. Mając na uwadze powyższe argumenty bez sensu byłoby wysyłać dane do internetu, bo prędkość i kierunek wiatru nie byłyby wiarygodne. Wiem, że jeśli już będę miał coś stałego, a możliwości lokalizacyjne pozwolą mi prowadzić pomiary w cywilizowany sposób to dane oczywiście do internetu wylądują, ale wtedy kupię już lepszy model. Kupując RC Pro trochę zaryzykowałem, bo nigdzie nie można znaleźć informacji na temat tego konkretnego modelu. Jedyne na co się natknąłem to opinie z niemieckiego Conrada, które były bardzo pozytywne. Po tych komentarzach i samej konstrukcji doszedłem do wniosku, że fabryczna osłona może sobie dobrze poradzić z tymi promieniami (zwłaszcza, że konstrukcja jest jednolita i jakikolwiek montaż spowoduje wystawienie czujnika na działanie słońca). W razie czego zawsze mam 20 dni na zwrot bez podania przyczyny. Zobaczymy jak to będzie :)

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Stacja do 400 zł
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Lutego, 2018, 19:00:40 »
Przed instalacją warto zerknąć pod osłonę radiacyjną, być może będzie widać, jaki sensor temperatury/wilgotności zastosowano w tym modelu. Jeżeli w SWS 9700 jest SHT3x, to i tu najprawdopodobniej może być podobnie.
« Ostatnia zmiana: 25 Lutego, 2018, 22:24:26 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline radio

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Motocyklista-krótkofalowiec a teraz meteorolog :-)
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro2 Plus Aktiv Agro + Davis Vantage Vue
Odp: Stacja do 400 zł
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Lutego, 2018, 19:59:08 »
Poszukaj opinii na tej stronie...
https://www.wxforum.net/index.php
Przy odrobinie szczęścia może okazać się że tam już ta stacja jest i coś o niej napiszą.
Pozdrawiam
Mariusz