Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Ecowitt GW1000  (Przeczytany 948 razy)

Offline Mark

• Nimbostratus
  • Otrzymał podziękowań: 14
    • Pogoda w gminie Ślesin
Odp: Ecowitt GW1000
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Wrzesień, 2019, 00:04:32 »
Tak i prawdopodobnie dostanę go do testowania. Podobno trochę są problemy przy pomiarach przy silnym deszczu i trochę zawyża prędkość wiatru.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

« Odpowiedź #15 dnia: 21 Wrzesień, 2019, 00:04:32 »

Offline felix

• Nimbostratus
  • Otrzymał podziękowań: 20
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Wrzesień, 2019, 09:02:00 »
Tak i prawdopodobnie dostanę go do testowania. Podobno trochę są problemy przy pomiarach przy silnym deszczu i trochę zawyża prędkość wiatru.
Testerzy na innych forach nie potrafią moim zdaniem obiektywnie ocenić pomiarów wiatru. Jeden z nich skupia się wręcz tylko na pomiarze temperatury, a nie o to chodzi przy wiatromierzu.
Według przedstawiciela FineOffset:
"Actually we made a lot test inside a high raining intensity simulation chamber and we can confirm that this rain water accumulation on sensor issue is not a problem with our design. I have this installed on roof through a typhoon with heavy rain , all the readings seams normal. We would like more testing result from you guys to see if there are problems there. Thanks for all the efforts and help."

Dostaniesz też nową wersję GW1000? Podobno zasięg ma mieć do 200 metrów.

Offline Mark

• Nimbostratus
    • Pogoda w gminie Ślesin
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Wrzesień, 2019, 13:01:34 »
Temperatura w tej aparaturze jest potrzebna do prawidłowego pomiaru wiatru. Samo wskazanie dla mnie na dużej wysokości nie jest potrzebne. Jeśli dostanę to chyba umieszczę na tym samym słupie co wiatromierz WS68 i będę porównywał wskazania dla obu.

Dostałem GW1000, nie wiem czy to nowa wersja. Z zasięgiem nie ma problemu, ale nie oddalałem żadnego czujnika aż na 200 metrów. Tutaj się zastanawiam ja teraz wykorzystać ją do wysyłania pliku z bieżącymi danymi.
Tutaj jest strona mojej stacji wykonana w szablonie Meteotemplate: http://pogodaslesin.bo.pl/

Niestety przy tym sprzęcie jaki mam mogę wysyłać dane do WU i stamtąd szablon pobiera dane, ale poprzez ich aplikację ucina miejsce dziesiętne dla temperatury, jak i nie podaje informacji o dodatkowych czujnikach jak PM2.5 (akurat tym bardzo bym chciał się podzielić z innymi mieszkańcami gminy), drugi sensor od temperatury.
W szablonie jest możliwość zaciągnięcia danych przez API. Jak rozumiem w takim przypadku musiałbym wysyłać plik z danymi przez oprogramowanie jak Weather Display, WeeWx, WeatherCat czy Meteobridge, ale do tego potrzebuję czegoś w rodzaju małego terminala, własnego serwera?

Offline felix

• Nimbostratus
Odp: Ecowitt GW1000 i Cumulus
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Listopad, 2019, 16:31:03 »
Cumulus MX 3.2.0 b3056 obsługuje również GW1000. A więc mamy jeszcze więcej możliwości tego małego urządzonka.

Offline felix

• Nimbostratus
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Grudzień, 2019, 12:23:29 »
Zainstalowałem i skonfigurowałem Cumulus MX na mało używanym laptopie z Windows 10.  Od 21 listopada laptop z wyłączonym ekranem pobrał 1,67 kWh. A więc można wytrzymać.

Dzięki temu programowi mój GW1000 wysyła teraz dane do:
https://www.awekas.at/
https://www.windy.com/

W załączeniu kilka zrzutów ekranu z Cumulusa.

Offline Mark

• Nimbostratus
    • Pogoda w gminie Ślesin
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Grudzień, 2019, 18:14:23 »
Jak rozumiem bramka jest podpięta przez gniazdo USB? Ładuje się i jednocześnie Cumulus ściąga dane? Ale raczej Cumulus nie zbiera pomiarów z czujnika powietrza 2.5PM i wilgotności gleby?

Offline felix

• Nimbostratus
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Grudzień, 2019, 18:42:08 »
GW1000 jest podłączony do ładowarki USB, a Cumulus ściąga dane po WiFi.
Cumulus MX 3.2.0 b3056 w ustawieniach ma zakładkę Ecowitt GW1000, gdzie wpisujemy adres IP i działa.
Ta wersja Cumulusa odczytuje dane z czujników PM2,5 i wilgotności gleby.
« Ostatnia zmiana: 01 Grudzień, 2019, 18:50:52 wysłana przez felix »