Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: HP1000SE PRO - Nowa stacja od Froggit  (Przeczytany 4027 razy)

Offline pyzas

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Otrzymał podziękowań: 1
HP1000SE PRO - Nowa stacja od Froggit
« dnia: 18 Października, 2019, 11:27:34 »
Witam,

Mam wiadomość od Froggit.de, że w przyszłym tygodniu pojawi się nowa stacja pod nazwą HP1000SE PRO.
Jest to stacja składająca się ze stacji bazowej od Ecowitt HP2551-C z wszystkimi funkcjonalnościami i czujnika od Froggit o symbolu WH3000-Y.
W sprzedaży będą też czujniki:
DP50 - czujnik temperatury i ciśnienia
DP100 - czujnik wilgotności gleby
DP200 - czujnik pyłu zawieszonego 2.5PM

Jest to wiadomość pewna, gdyż przesłali mi instrukcje obsługi.

Cen jeszcze nie znam, ale i tak kupie:)
« Ostatnia zmiana: 18 Października, 2019, 11:31:25 wysłana przez pyzas »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

HP1000SE PRO - Nowa stacja od Froggit
« dnia: 18 Października, 2019, 11:27:34 »

Offline pyzas

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Otrzymał podziękowań: 1

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: HP1000SE PRO - Nowa stacja od Froggit
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Października, 2019, 13:57:59 »

Offline pyzas

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Otrzymał podziękowań: 1
Odp: HP1000SE PRO - Nowa stacja od Froggit
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Października, 2019, 14:40:40 »
Gdy pytałem to odpowiedzieli, że stacja bazowa będzie w czarnym kolorze, ale jak widać jest szara.

Czekam jeszcze na czujnik PM2,5 ma być w przyszłym tygodniu lub na początku listopada, żeby dwa razy nie płacić za przesyłkę.
No chyba, że nie wytrzymam;)

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551

Offline pyzas

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Otrzymał podziękowań: 1
Odp: HP1000SE PRO - Nowa stacja od Froggit
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Listopada, 2019, 19:08:13 »
Kupione!

Teraz czekam na przesyłkę i dam znać jak przyjdzie:)

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
« Ostatnia zmiana: 03 Listopada, 2019, 22:18:08 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline pyzas

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Otrzymał podziękowań: 1
Odp: HP1000SE PRO - Nowa stacja od Froggit
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Listopada, 2019, 23:08:37 »
Za kompletną stacje, czujnik PM 2,5 i wysyłkę wyszło 1577 złotych i 14 groszy przy płatności kartą Mastercard (kurs + 3% dla banku). Przy płatności przez PayPal nieco ponad 1600pln.
Koszt transportu to 9.99 euro, różnicy w VAT nie ma, bo kupujemy na osobę prywatną w UE.

PS dzisiaj wysłali:)

« Ostatnia zmiana: 04 Listopada, 2019, 09:43:48 wysłana przez pyzas »

Offline Borys

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: HP1000SE PRO - Nowa stacja od Froggit
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Listopada, 2019, 14:45:39 »
Witam wszystkich! Zajrzałem tu z pytaniem o zakup stacji pogodowej, ale wydaje mi się, że HP1000SE PRO jest prawie że tym, co potrzebuję. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, z którą może będziecie w stanie pomóc. Otóż jednym z koniecznych warunków jest dla mnie możliwość zdalnego odczytu wszystkich wskazań stacji, nieważne jaką metodą (bezprzewodowo, przez LAN lub bezpośrednio). Muszą to być dane liczbowe, np. SNMP, nie dostęp przez jakąś dedykowaną aplikację, gdzie trzeba będzie rozszywać protokół komunikacyjny (o ile w ogóle będzie taka możliwość).

Czytam sobie o tej stacji na stronie producenta i widzę zastrzeżenie, że wskazania wszystkich sensorów wysyłane są tylko na serwer producenta, a na wskazany serwer użytkownika lecą tylko wskazania czujników zewnętrznych. Czy jest to do obejścia? I jeśli nie, to czy któreś wyższe modele na to na pewno pozwalają? To zastrzeżenie wydaje się powtarzać i w ich przypadku.

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: HP1000SE PRO - Nowa stacja od Froggit
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Listopada, 2019, 18:24:35 »
Stacja jest nowością na naszym rynku. Niewiele osób ją posiada więc trudno o szybką i wyczerpującą odpowiedź na Twoje pytanie.
Ja posiadam klona - Ecowitt HP2551 od kilku miesięcy, ale wysyłam dane tylko na serwery pogodowe. Nie mam własnej strony ani serwera więc nie byłem zainteresowany przechwytywaniem danych.
Wydaje mi się, że jeśli w "customized" wybierzesz protokół "Ecowitt" to stacja powinna wysyłać dane na Twój serwer ze wszystkich czujników, również wewnętrznych.
Nie wiem czy zależy Ci na konsoli z wyświetlaczem. Ciekawą opcją może być Ecowitt GW1000 lub Froggit DL1500 który może pracować równolegle z konsolą z tym samym zestawem czujników. Mogą też być samodzielnymi urządzeniami ale niestety bez wyświetlacza.
Te urządzonka mają trochę większe możliwości bo mogą przesyłać dane do Weewx, WeatherDisplay i wkrótce do Cumulus.


Offline Borys

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: HP1000SE PRO - Nowa stacja od Froggit
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Listopada, 2019, 00:07:51 »
Dziękuję za odpowiedź! Tak, zależy mi na konsoli z wyświetlaczem, by móc ją powiesić w salonie, więc przy okazji musi to jakoś wyglądać. Froggit WH6000 wygląda świetnie, ale wydaje się dzielić te same ograniczenia co pozostałe modele. I jest jeszcze mniej popularna, informacji o niej jak na lekarstwo.

Poszperałem trochę głębiej w sieci i niby WeeWX wspiera tę serię, ale równie dobrze może to być przechwytywanie wskazań zewnętrznych. Na jakimś niemieckim forum faktycznie znalazłem wzmiankę o wprowadzeniu serwera Ecowitt i jakaś obiecującą próbkę danych, ale bez wielu szczegółów. A mi nawet WeeWX nie jest potrzebny, tylko dane z jego sterownika.

Trochę ryzykownie kupować "w ciemno" tak zaawansowaną stację i nie móc dostać się do danych, na których mi najbardziej zależy. Teoretycznie wszystko jest do obejścia, w sieci lokalnej mogę się podszyć pod dowolny serwer (gorzej jak sprawdzają podpis certyfikatu, ale nie podejrzewam o to softu w stacji pogodowej), ale trochę szkoda życia na to.

Ciekawy ten pomysł z tym drugim odbiornikiem, w tym przypadku w ogóle bym nie potrzebował ekranu i mogę go dokupić później, jeśli eksperyment z zestawem podstawowym się nie powiedzie. Czy czujniki po prostu wysyłają jednokierunkowo swoje wskazania i wszyscy mogą je czytać, czy trzeba je sparować z każdą bazą osobno? Jak jest ze wzajemną zgodnością urządzeń, to wszystko jest ustandaryzowane? Jestem w tym jeszcze zielony, więc wybacz potencjalnie bardzo proste pytania.

(jeśli to jest za duży OT, to proszę przenieść ten wątek)

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: HP1000SE PRO - Nowa stacja od Froggit
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Listopada, 2019, 13:25:27 »
Czy czujniki po prostu wysyłają jednokierunkowo swoje wskazania i wszyscy mogą je czytać, czy trzeba je sparować z każdą bazą osobno? Jak jest ze wzajemną zgodnością urządzeń, to wszystko jest ustandaryzowane? Jestem w tym jeszcze zielony, więc wybacz potencjalnie bardzo proste pytania.
Czujniki z tych i z większości innych stacji wysyłają jednokierunkowo i każdy może je czytać.
Z kompatybilnością jest bardzo różnie. Dwa identycznie wyglądające czujniki mogą wysyłać na różnych falach. I odwrotnie, czujniki wizualnie niepodobne są kompatybilne.

Nie wiem czy znasz: https://www.wxforum.net/ tam jest sporo na temat odbioru danych z tych i innych stacji. Niestety od dwóch dni mają jakieś problemy techniczne.

Offline pyzas

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Otrzymał podziękowań: 1

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: HP1000SE PRO - Nowa stacja od Froggit
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Listopada, 2019, 17:42:10 »
Froggit WH6000 to klon czeskiej stacji GARNI 1055:
Ambient Weather też ma tą stację w ofercie:
https://www.ambientweather.com/amws8478.html
Producentem najprawdopodobniej jest:
http://www.uctechnologyltd.com/
a Froggit, Garni, Ambient są tylko dystrybutorami tej stacji.

Witam wszystkich! Zajrzałem tu z pytaniem o zakup stacji pogodowej, ale wydaje mi się, że HP1000SE PRO jest prawie że tym, co potrzebuję. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, z którą może będziecie w stanie pomóc. Otóż jednym z koniecznych warunków jest dla mnie możliwość zdalnego odczytu wszystkich wskazań stacji, nieważne jaką metodą (bezprzewodowo, przez LAN lub bezpośrednio). Muszą to być dane liczbowe, np. SNMP, nie dostęp przez jakąś dedykowaną aplikację, gdzie trzeba będzie rozszywać protokół komunikacyjny (o ile w ogóle będzie taka możliwość).

Czytam sobie o tej stacji na stronie producenta i widzę zastrzeżenie, że wskazania wszystkich sensorów wysyłane są tylko na serwer producenta, a na wskazany serwer użytkownika lecą tylko wskazania czujników zewnętrznych. Czy jest to do obejścia? I jeśli nie, to czy któreś wyższe modele na to na pewno pozwalają? To zastrzeżenie wydaje się powtarzać i w ich przypadku.
WXforum zaczęło znowu działać. Poczytaj te wątki:
http://www.wxforum.net/index.php?topic=37170.msg382485#msg382485
https://www.wxforum.net/index.php?topic=37471.0
https://www.wxforum.net/index.php?topic=36932.msg379868#msg379868

Możesz też w wątku:
http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=2825.msg20369#msg20369
zadać pytanie @Mark'owi. On posiada stację Ecowitt HP3501 która jest bardzo podobna do Froggit HP1000SE PRO, ma też GW1000 i przesyła dane na swoją własną stronę.



Offline Borys

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: HP1000SE PRO - Nowa stacja od Froggit
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Listopada, 2019, 02:14:28 »
Dziękuję wam za odpowiedzi, poczytałem, pomęczyłem support Froggita i jestem już dużo mądrzejszy. I trochę załamany tym, jak wiele firm idzie na łatwiznę i branduje cudze stacje, nie dodając nic od siebie. Z tego co widzę, to Ambient Weather dodał do swojego klona WH6000 wsparcie dla własnego serwera i asystentów, z tego już by się dało coś zbudować. Ale ta stacja jest chyba zgodna tylko sama ze sobą, można zapomnieć o czujnikach pm2,5 i innych ciekawych dodatkach.

Z tego co widzę do tej pory to najsensowniejszym dla mnie wyborem jest Ecowitt lub jego klony, a jeśli zależy mi na jako-tako wyglądającym ekranie, to konkretnie HP2551 (lub inny zestaw, ale z tym wyświetlaczem). Protokół komunikacji jest wybitnie prosty, a jeśli można podać własny adres serwera, to już w ogóle bajka. Choć w jednym z podlinkowanych wątków przeczytałem o nowym firmware, który pozwala na dużo więcej w temacie lokalnego przesyłania danych, a to tym bardziej zachęca do wyboru tej stacji.

Jeszcze sporo czytania przede mną, ale już przynajmniej wiem, gdzie szukać.
« Ostatnia zmiana: 13 Listopada, 2019, 02:16:20 wysłana przez Borys »