Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogody Froggit HP 1000 SE PRO WiFi  (Przeczytany 1003 razy)

Offline felix

• Nimbostratus
  • Otrzymał podziękowań: 20
Odp: Stacja pogody Froggit HP 1000 SE PRO WiFi
« Odpowiedź #45 dnia: 16 Listopad, 2019, 20:36:16 »
Pyzas, widzę, że wprowadziłeś korektę dla ciśnienia. Moim zdaniem korektę powinieneś wprowadzić dla wartości "Relative" pozostawiając "Absolute" bez zmian.
Czy czujnik PM2,5 masz na zewnątrz? Nie zauważyłem u Ciebie wpływu wilgotności na jego wskazania.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

« Odpowiedź #45 dnia: 16 Listopad, 2019, 20:36:16 »

Offline pyzas

• Cirrocumulus
  • **
  • Otrzymał podziękowań: 1
« Odpowiedź #46 dnia: 16 Listopad, 2019, 20:42:07 »
Moja HP2551 też tak pokazuje.
Właśnie zmieniłem w factory/Automatic Clear Max/Min na "ON" Ciekawe czy o północy zmieni się wartość Max Daily Gust.

No to mamy problem, bo ja miałem na ON i nie pokazywało dziennego podmuchu tylko najwyższą wartość z historii.
Jeśli okaże się, że u Ciebie wartość dzienna się nie zmieni o 00:00 to znaczy, że w oprogramowaniu jest błąd i zgłoszenie tej sytuacji Lucy będzie potrzebne.

Offline felix

• Nimbostratus
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Listopad, 2019, 21:01:28 »
No to mamy problem, bo ja miałem na ON i nie pokazywało dziennego podmuchu tylko najwyższą wartość z historii.
Jeśli okaże się, że u Ciebie wartość dzienna się nie zmieni o 00:00 to znaczy, że w oprogramowaniu jest błąd i zgłoszenie tej sytuacji Lucy będzie potrzebne.
Jeśli napiszemy o tym obaj niezależnie to chyba szybciej wezmą się za naprawę tego błędu.

Offline pyzas

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Listopad, 2019, 23:03:12 »
Pyzas, widzę, że wprowadziłeś korektę dla ciśnienia. Moim zdaniem korektę powinieneś wprowadzić dla wartości "Relative" pozostawiając "Absolute" bez zmian.
Czy czujnik PM2,5 masz na zewnątrz? Nie zauważyłem u Ciebie wpływu wilgotności na jego wskazania.

Ciśnienie ustawione według sugestii, dziękuje:)

Czujnik przez ostatnie 48 godzin (wiatr,mała wilgotność) mam wystawiony na zewnątrz, wcześniej wilgotność powietrza o wartości ponad 99% powodowała wskazania pyłu 2,5 na poziomie 350 (max 900) mikrogramów na metr sześcienny czyli grubo ponad normę.
W mojej okolicy (dom w dolinie Wapienicy=gęste mgły) czujnik w wilgotne dni nie nadaje się do wiarygodnych pomiarów, ale gdy umieścimy czujnik w sypialni, to przynajmniej wiemy czym śniąc oddychamy:)

Offline felix

• Nimbostratus
« Odpowiedź #49 dnia: 17 Listopad, 2019, 08:56:32 »
Spojrzałem na konsolę o 0:30. Pokazywała nową, niższą wartość "Max Daily Gust". Tak więc moja HP2551 resetuje tą wartość po włączeniu automatycznego resetu. Mam firmware V1.5.4 od Ecowitta. Może któraś z ostatnich aktualizacji naprawiła ten błąd.
Tak więc powinieneś napisać w tej sprawie raczej do Froggita, bo to od nich powinieneś dostać nowy firmware. Instalując oprogramowanie z Ecowitt możesz stracić gwarancję.

Offline pyzas

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #50 dnia: 17 Listopad, 2019, 11:47:20 »
Mi po przełączeniu na OFF zresetowało MIN/MAX w historii pomiarów czyli zgodnie z instrukcją, teraz przełączyłem na ON i będę obserwował.

Offline pyzas

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #51 dnia: 18 Listopad, 2019, 09:27:53 »
Po przełączeniu na ON wartość zresetowała się po północy. Nowa maksymalna wartość podmuchu jest z godziny 5.42.

Offline felix

• Nimbostratus
« Odpowiedź #52 dnia: 18 Listopad, 2019, 17:26:43 »
W mojej stacji mam ON od dwóch dni i dziś sama  zresetowała o północy Max Daily Gust i pozostałe Max/Min.

Offline pyzas

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Listopad, 2019, 08:01:12 »
W mojej stacji mam ON od dwóch dni i dziś sama  zresetowała o północy Max Daily Gust i pozostałe Max/Min.

U mnie po ustawieniu na ON resetuje się Max Daily Gust, ale reszta wartości w Max/Min pozostaje nie zmieniona.

Offline felix

• Nimbostratus
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Listopad, 2019, 17:07:08 »
Moja stacja od trzech dni resetuje wszystkie Max/Min w tym również wartość Max Daily Gust.

Czy wewnętrzny czujnik temperatury, wilgotności i ciśnienia ma we Froggit jakieś oznaczenie? Na pewno nie jest to DP50 bo on nie mierzy ciśnienia.

Offline pyzas

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Listopad, 2019, 10:47:05 »
Moja stacja od trzech dni resetuje wszystkie Max/Min w tym również wartość Max Daily Gust.

Czy wewnętrzny czujnik temperatury, wilgotności i ciśnienia ma we Froggit jakieś oznaczenie? Na pewno nie jest to DP50 bo on nie mierzy ciśnienia.

Poniżej zdjęcia wartości z 19 listopada i z 20. Na kolejnym zdjęciu są wartości Max/Min, które wybiórczo się zmieniły w zależności o od wskazań czujników.

Czujnik temperatury, wilgotności i ciśnienia nie ma żadnego oznaczenia.

Offline Rychu_Świbno

• Cumulonimbus
  • Otrzymał podziękowań: 37
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły
« Odpowiedź #56 dnia: 06 Grudzień, 2019, 00:42:56 »
Pytanie do @pyzas - czy w tej stacji - Froggit HP 1000 SE - podobnie jak  HP2551 można ustawić na sztywno ID transmiterów/czujników  ?

Offline felix

• Nimbostratus
« Odpowiedź #57 dnia: 07 Grudzień, 2019, 10:01:16 »
Inteligentne zarządzanie ID czujników działa z firmware V1.5.4 i wyżej.