Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogody Froggit HP 1000 SE PRO WiFi  (Przeczytany 2511 razy)

Offline pyzas

• Cirrocumulus
  • **
  • Otrzymał podziękowań: 1
Odp: Stacja pogody Froggit HP 1000 SE PRO WiFi
« Odpowiedź #60 dnia: 02 Marzec, 2020, 16:52:26 »
Witam,

Też mnie zastanowiła ta ikona anteny, ale nie wiedziałem do czego ona służy i teraz trochę mnie oświeciło.
Czy jest możliwość zablokowania możliwości połączenia z więcej niż  jednego czujnika T/H?

Najgorsze jest, to że przez te akcje z przekłamanymi temperaturami po minus 13 w lutym i prawie minus 30 wczoraj (1 marca) cała moja historia pomiarów temperatur i związanych z nią innych wartości została zniszczona.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

« Odpowiedź #60 dnia: 02 Marzec, 2020, 16:52:26 »

Offline Mark

• Nimbostratus
  • Otrzymał podziękowań: 15
    • Pogoda w gminie Ślesin
« Odpowiedź #61 dnia: 02 Marzec, 2020, 16:58:35 »
Utrata łączności z zespolonym czujnikiem zewnętrznym też już mi się kilkukrotnie przydarzyła. Sytuacja dotyczyła HP1001 i HP2551 a GW1000 w innym pokoju dalej normalnie odbierał dane. Tłumaczyłem to sobie, że ktoś włączył jakieś urządzenie które zakłóca moją stację.

Jak mam jakąś chwilową przerwę w nadawaniu z dodatkowego czujnika temperatury/wilgotności WH31 lub sygnał jest złej jakości to pojawia się w bazie danych na stronie www zawsze jakaś domyślna wartość, chyba -17.9*C. Psuje mi to dane w bazie, ale dość łatwo mogę to wykasować.

Offline felix

• Cumulonimbus
  • Otrzymał podziękowań: 23
    • Awekas
« Odpowiedź #62 dnia: 02 Marzec, 2020, 17:15:06 »
Jak mam jakąś chwilową przerwę w nadawaniu z dodatkowego czujnika temperatury/wilgotności WH31 lub sygnał jest złej jakości to pojawia się w bazie danych na stronie www zawsze jakaś domyślna wartość, chyba -17.9*C. Psuje mi to dane w bazie, ale dość łatwo mogę to wykasować.
Na PWSWeather i Awekas.at taka przerwa pokazuje -5572°C  i niestety na tym pierwszym serwerze nie da się tego wykasować.

Czy jest możliwość zablokowania możliwości połączenia z więcej niż  jednego czujnika T/H?

Inteligentne zarządzanie ID czujników działa z firmware V1.5.4 i wyżej.

Offline pyzas

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #63 dnia: 03 Marzec, 2020, 09:43:56 »
Witam,

Dzisiaj dostałem od Froggit najnowsze oprogramowanie o numerze: 1.5.7 i wieczorem zainstaluje:)

pozdrawiam

Offline pyzas

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #64 dnia: 03 Marzec, 2020, 14:51:10 »
W instrukcji Froggit nie jest napisane jak zaktualizować oprogramowanie, jak robi się to w Ecowitt HP2551?

Offline felix

• Cumulonimbus
    • Awekas
« Odpowiedź #65 dnia: 03 Marzec, 2020, 17:01:27 »
Witam,

Dzisiaj dostałem od Froggit najnowsze oprogramowanie o numerze: 1.5.7 i wieczorem zainstaluje:)

pozdrawiam
Ecowitt nie miał V1.5.7. Czyżby dla Froggita pisane było odrębne firmware?  Wczoraj Ecowitt udostępnił V1.6.0.

W instrukcji Froggit nie jest napisane jak zaktualizować oprogramowanie, jak robi się to w Ecowitt HP2551?

Rozpakowany plik user.bin skopiuj na pustą kartę micro SD.
Wyłącz zasilanie stacji, wyjmij kartę na której zapisujesz dane i włóż  kartę z plikiem user.bin do stacji.
Włącz zasilanie. Stacja powinna się sama zacząć aktualizować a następnie uruchomić.
Wyłącz zasilanie i wtedy możesz włożyć z powrotem  kartę na której zapisujesz dane.

Offline pyzas

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #66 dnia: 03 Marzec, 2020, 20:53:03 »
Oprogramowanie zaktualizowane i teraz pytanie, w której zakładce znajdę inteligentne zarządzanie ID i jak je ustawić, żeby już nigdy moja historia pomiarów nie była zagrożona przez podłączenie się czujnika z innej stacji.
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec, 2020, 21:26:39 wysłana przez pyzas »

Offline pyzas

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #67 dnia: 05 Marzec, 2020, 21:25:05 »
Wskaźnik połączenia nie pokazuje faktycznej siły połączenia tylko ile pakietów danych zostało odebranych.
Tak więc po włączeniu po 16 sekundach powinna się pojawić jedna kreska i co 16 sekund następne. Jeśli konsola straci połaczenie z czujnikiem to kreski będą pojedynczo znikać. Jak szybko u Ciebie to faluje?

Faktycznie wartości pomiaru zmieniają się co 16 sekund, ale wskaźnik mocy połączenia nie zmienia się wraz z interwałem 16 sekund. Czasami 4 kreski mocy są przez kilka minut, później spadnie do trzech i znowu do czterech. Innym razem spadnie do jednej i znowu rośnie, a czasami do zera i tak potrafi też być przez jakiś czas. Nawet teraz spadło z czterech kresek do zera na jakieś 30 sekund i w tym czasie nie zmieniały się wartości czyli stacja straciła połączenie z czujnikiem.  Po upływie tego czasu znowu zaczęło rosnąć i pojawiły się nowe odczyty.

Czy u was wskaźnik mocy sygnału jest cały czas na jednym poziomie?

Offline felix

• Cumulonimbus
    • Awekas
« Odpowiedź #68 dnia: 06 Marzec, 2020, 18:37:03 »
Tutaj możesz pobrać najnowsze wersje instrukcji obsługi:
http://www.ecowitt.com/upfile/201909/HP2551%20Manual.pdf
http://www.ecowitt.com/upfile/201912/HP2553%20Manual.pdf

Aby przejść do zarządzania ID czujników, naciśnij Setting (kółko zębate) / More / Sensors ID . Na tym ostatnim ekranie ustaw Disable przy czujnikach których nie masz.

U mnie wskaźniki "mocy" a raczej odebranych pakietów są prawie cały czas na maksa.
Na próbę wyjąłem baterię z jednego czujnika T/H i kreseczki po jednej znikały co ok. 60  sekund. Niestety po włożeniu baterii czujnik zmienia ID, więc musiałem wpierw go zarejestrować. Po złapaniu sygnału po jednej co ok 60 sekund pojawiały się kreseczki, aż do maksa.
Zrobiłem też drugą próbę. Wyłączyłem na chwilę zasilanie konsoli. Po włączeniu co 16 sekund pojawiały się kolejne kreseczki przy wskaźniku z czujnika zewnętrznego.

Offline pyzas

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #69 dnia: 06 Marzec, 2020, 19:29:16 »
Jak daleko od stacji ma pan zamontowany czujnik zewnętrzny?
Czy jest dużo przeszkód (dach,strop) między urządzeniami?

Offline felix

• Cumulonimbus
    • Awekas
« Odpowiedź #70 dnia: 06 Marzec, 2020, 22:04:04 »
Jak daleko od stacji ma pan zamontowany czujnik zewnętrzny?
Czy jest dużo przeszkód (dach,strop) między urządzeniami?

W domu odległość ok 15m w tym dach.
W pracy odległość ok 60m. Stacja w budynku obłożonym blachą trapezową z oknem.

Offline pyzas

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #71 dnia: 08 Marzec, 2020, 12:18:21 »
Skontaktowałem się z Lucy (Ecowitt) opisując moją sytuacje i przekazała mi informacje, że spowodowane jest to zbyt dalekim umiejscowieniem czujnika zewnętrznego lub ilością przeszkód, które napotyka sygnał z czujnika zewnętrznego.

Po wykonaniu testów polegających na różnym umiejscowieniu konsoli w domu mam już pewność, że Lucy miała racje i jedynym wyjściem dla mnie jest zmiana miejsca instalacji czujnika.

Mam jeszcze pytanie dotyczące instalacji karty SD w stacji:

W jaki sposób zainstalować kartę SD, żeby dane były zapisywane na karcie, a nie w konsoli?

Włożyłem kartę 16gb, zrestartowałem i nadal stacja zapisuje dane w pamięci (dostępna ilość 7 mega pamięci wewnętrznej cały czas się zmniejsza).

Offline Rychu_Świbno

• Cumulonimbus
  • Otrzymał podziękowań: 37
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły
« Odpowiedź #72 dnia: 12 Marzec, 2020, 14:07:03 »
(...)
Rozpakowany plik user.bin skopiuj na pustą kartę micro SD.
Wyłącz zasilanie stacji, wyjmij kartę na której zapisujesz dane i włóż  kartę z plikiem user.bin do stacji.
(...)

(...) W jaki sposób zainstalować kartę SD, żeby dane były zapisywane na karcie, a nie w konsoli?

Włożyłem kartę 16gb, zrestartowałem i nadal stacja zapisuje dane w pamięci (dostępna ilość 7 mega pamięci wewnętrznej cały czas się zmniejsza).

@felix napisał, o wyjęciu karty microSD na której zapisujesz dane - ale dotyczy to danych z backup-u czyli ich archiwizacji na microSD.

Bieżące pomiary (z częstotliwościa zależną od interwału zapisu) stacja zapisuje w pamięci operacyjnej konsoli.

MicroSD służy do ew. zmiany oprogramowania oraz do zrzucania pomiarów z pamięci operacyjnej konsoli do katalogu opisanego aktualnym rokiem. Katalog taki i jego nazwa tworzone sa automatycznie podczas backupu danych. Zrzucone dane nie powodują uwolnienia pamięci operacyjnej konsoli.
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec, 2020, 14:13:28 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline pyzas

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #73 dnia: 12 Marzec, 2020, 14:23:58 »
MicroSD służy do ew. zmiany oprogramowania oraz do zrzucania pomiarów z pamięci operacyjnej konsoli do katalogu opisanego aktualnym rokiem. Katalog taki i jego nazwa tworzone sa automatycznie podczas backupu danych. Zrzucone dane nie powodują uwolnienia pamięci operacyjnej konsoli.

Rozumiem, a co jeśli pamięć w konsoli się skończy?

Mam pamięć w konsoli co rok czyścić przez wykasowanie wszystkich wartości?

Czy wartości MIN/MAX pozostaną?

Offline felix

• Cumulonimbus
    • Awekas
« Odpowiedź #74 dnia: 12 Marzec, 2020, 17:10:00 »
@felix napisał, o wyjęciu karty microSD na której zapisujesz dane - ale dotyczy to danych z backup-u czyli ich archiwizacji na microSD.

Bieżące pomiary (z częstotliwościa zależną od interwału zapisu) stacja zapisuje w pamięci operacyjnej konsoli.

Stacja Ecowitt HP2551 na bieżąco zapisuje na karcie mikro SD bieżące pomiary. W załączeniu zrzut z częściowej zawartości karty.