Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: BIOTERM 174009 szukanie sygnalu DCF  (Przeczytany 10562 razy)

Offline mikida

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: BIOTERM 174009
BIOTERM 174009 szukanie sygnalu DCF
« dnia: 23 Października, 2011, 21:01:46 »
Witam
Stałem się szczęśliwym posiadaczem stacji pogody BIOTERM 174009 i wszystko pięknie chodzi tylko nie możne się mi ustawić czas który jest sterowany sygnałem DCF po uruchomieniu stacji przez ok 10 min miga antena od sygnału DCF po czym gaśnie i więcej się nie pojawia czekałem już ponad 12 godz i nic nie przychodzi, sygnał na pewno jest bo w innej stacji ustawia się automatycznie czas. Jeśli ktoś z kolegów na forum miał do czynienia z ta stacja i mógłby coś podpowiedzieć będę bardzo wdzięczny.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

BIOTERM 174009 szukanie sygnalu DCF
« dnia: 23 Października, 2011, 21:01:46 »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: BIOTERM 174009 szukanie sygnalu DCF
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Października, 2011, 21:36:31 »
Na pewno jest jakiś przycisk (zobacz w instrukcji), który umożliwia ręczne wywołanie szukania sygnału DCF. Przykładowo, może to być naciśnięcie i przytrzymanie przez 2 sekundy przycisku DOWN - tak jest w WS8710.
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline mikida

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: BIOTERM 174009
Odp: BIOTERM 174009 szukanie sygnalu DCF
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Października, 2011, 22:33:11 »
Zgadza się  przycisk DOWN uruchamia wyszukiwani sygnału DCF (w instrukcji tego nie pisze) ale i tak jakoś nie chce ustawić tego czasu a już kilka razy włączałem to wyszukiwanie. Coś jest nie tak. A które urządzenie jest odpowiedzialne za sygnał DFC stacja czy czujnik na zewnątrz?

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: BIOTERM 174009 szukanie sygnalu DCF
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Października, 2011, 22:50:38 »
A które urządzenie jest odpowiedzialne za sygnał DFC stacja czy czujnik na zewnątrz?

W twoim przypadku najprawdopodobniej stacja. Ale są oczywiście stacje pogodowe z czujnikami DCF - np. RTGR328N oregona.

Zgadza się  przycisk DOWN uruchamia wyszukiwani sygnału DCF (w instrukcji tego nie pisze) ale i tak jakoś nie chce ustawić tego czasu a już kilka razy włączałem to wyszukiwanie.

Proponuje ustawić stacje na parapecie zachodniego okna. Było o tym na forum - wpisz w wyszukiwarce DCF.
« Ostatnia zmiana: 23 Października, 2011, 22:52:54 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: BIOTERM 174009 szukanie sygnalu DCF
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Października, 2011, 08:52:41 »
Witam
Stałem się szczęśliwym posiadaczem stacji pogody BIOTERM 174009 i wszystko pięknie chodzi tylko nie możne się mi ustawić czas który jest sterowany sygnałem DCF po uruchomieniu stacji przez ok 10 min miga antena od sygnału DCF po czym gaśnie i więcej się nie pojawia czekałem już ponad 12 godz i nic nie przychodzi,[...]

Niektóre stacje posiadają opcję automatycznego ponawiania poszukiwania sygnału. W przypadku gdy są jakieś zakłócenia lub gdy sygnał jest zbyt słaby aby stacja mogła go odebrać, po np. 2 godzinach wyszukiwanie uruchamia się ponownie. Nie wiem tylko, czy Twoja stacja ma taką możliwość.
Jednakże zalecałbym cierpliwość, niejednokrotnie wyszukiwanie trwa dość długo.

[...] sygnał na pewno jest bo w innej stacji ustawia się automatycznie czas. [...]

Można też zrobić mały test aby upewnić się, że stacja Bioterm działa prawidłowo. Uruchom wyszukiwanie sygnału DCF w obydwu stacjach jednocześnie, przy czym ustaw stacje obok siebie. Jeśli ta druga stacja złapie sygnał w tym miejscu bez problemu, stacja Bioterm też powinna. Jeśli stacje wzajemnie by się zakłócały, zrób oddzielną próbę najpierw dla jednej, następnie dla drugiej stacji. Czas wyszukiwania może być w obu stacjach różny - chodzi o sprawdzenie konkretnego miejsca, w którym sygnał jest odbierany. Jeśli Bioterm nie łapałby ewidentnie silnego sygnału, może to świadczyć o jakiejś wadzie układu wyszukiwania.
« Ostatnia zmiana: 24 Października, 2011, 08:56:17 wysłana przez Serenator »

Offline mikida

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: BIOTERM 174009
Odp: BIOTERM 174009 szukanie sygnalu DCF
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Października, 2011, 10:08:14 »
Całonocne trzymanie stacji przy zachodnim oknie nic nie dało nadal brak synchronizacji czasu.
Wczoraj zrobiłem kilka fotek jak to wszystko wygląda w środku możne jest jakiś sposób aby miernikiem sprawdzić czy antena działa poprawnie.(jak sprawdzałem miernikiem na tych dwóch nóżkach na pierwszym zdjęciu to pokazuje zwarcie czy tak ma być?)
Później dopiero będę mógł sprawdzić pomysł z dwoma stacjami gdyż muszę ja znów pożyczyć od znajomego.
« Ostatnia zmiana: 24 Października, 2011, 11:03:36 wysłana przez mikida »

Offline mikida

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: BIOTERM 174009
Odp: BIOTERM 174009 szukanie sygnalu DCF
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Października, 2011, 15:54:21 »
Właśnie sprawdziłem ustawienie czasu na innej stacji(oregon bar 339p) po 7 minutach od resetu pięknie łapie sygnał i ustawia czas a moja BIOTERM łapie i łapie i nic z tego przez ok 8 min świeci się dioda z antenka DCF później gaśnie a czas pozostaje nie ustawiony i tak można robić w kółko(a przecież jeśli by złapała sygnał to antenka od DCF powinna świecić cały czas a nie gasnąc). Sygnał DCF na pewno jest bo to już sprawdzone. Może wina będzie po stronie anteny? tylko jak teraz sprawdzić w czym dokładnie tkwi problem?
« Ostatnia zmiana: 24 Października, 2011, 15:55:55 wysłana przez mikida »

Offline mikida

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: BIOTERM 174009
Odp: BIOTERM 174009 szukanie sygnalu DCF
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Października, 2011, 20:08:54 »
Spróbowałem teraz odłączyć jeden kabelek od anteny i włączyłem wyszukiwanie na ekranie pojawiła się ikonka migającego masztu bez promieni i tak było przez ok 8 min, później przylutowałem kabelek od anteny i wtedy pojawiła się ikonka z masztem która już świeciła cały czas razem z nią pojawiły się również promienie które migały.

Offline mikida

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: BIOTERM 174009
Odp: BIOTERM 174009 szukanie sygnalu DCF
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Października, 2011, 22:24:22 »
Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co możne być nie tak?

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: BIOTERM 174009 szukanie sygnalu DCF
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Października, 2011, 08:15:49 »
Spróbowałem teraz odłączyć jeden kabelek od anteny i włączyłem wyszukiwanie na ekranie pojawiła się ikonka migającego masztu bez promieni i tak było przez ok 8 min, później przylutowałem kabelek od anteny i wtedy pojawiła się ikonka z masztem która już świeciła cały czas razem z nią pojawiły się również promienie które migały.

Sprawa ma się tak. Po uruchomieniu wyszukiwania sygnału DCF, na wyświetlaczu pojawia się ikona antenki z - jak to napisałeś - promieniami. Jeśli jest tylko jeden promień, to sygnał jest odbierany ale jest bardzo słaby. Jeśli dwa promienie, sygnał mocniejszy a jak trzy - sygnał najsilniejszy. Czas oraz data zostaną wprowadzone automatycznie tylko wtedy, gdy sygnał będzie najsilniejszy. Podczas wyszukiwania, ikona antenki cały czas miga. Po pomyślnym wyszukaniu, świeci się ciągle. Jeśli mimo najsilniejszego sygnału, nie nastąpi aktualizacja, to oznacza, że jest usterka. Pisałeś wczoraj o zwarciu. Może to być ten powód.
Czy stacja jest na gwarancji? Jeśli tak, to nie kombinuj nic samodzielnie, tylko oddaj do serwisu. Niech stację naprawią lub wymienią na inny egzemplarz.
:)
« Ostatnia zmiana: 25 Października, 2011, 08:17:44 wysłana przez Serenator »

Offline mikida

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: BIOTERM 174009
Odp: BIOTERM 174009 szukanie sygnalu DCF
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Października, 2011, 09:25:08 »
W trakcie wyszukiwania są 3 promienie i chyba będzie tak jak piszesz ze stacja będzie miała usterkę. Co do reklamacji to troszkę się wkopałem bo myślałem ze stacja będzie chodzić skoro nowa była i z tego wszystkiego wyrzuciłem już paragon zakupu i pudełko :( wiec pewnie zostanie mi tylko ustawienie ręczne czasu i daty bo sprzedawca nie zgodzi się na wymianę :(

Offline mikida

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: BIOTERM 174009
Odp: BIOTERM 174009 szukanie sygnalu DCF
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Października, 2011, 12:30:15 »
Napisałem do sprzedającego stacje który odpisał mi ze :" Stacja nie Posiada DCF. Jest błąd na kartoniku oraz w instrukcji obsługi " W opisach internetowych jak i na stronie allegro z przedmiotem tej stacji jest napisane ze posiada DCF. Sprzedający na samym dole aukcji umieścił mały dopisek ze stacja DCF nie posiada o czym dowiedziałem się dopiero dziś. Tylko nie rozumie po co w opisie przedmiotu pisze ze stacja posiada DCF a następnie dużo poniżej informacja ze nie posiada DCF. Poza tym stacja bioterm 174009 ma wbudowana antenę sygnału DCF wiec skoro nie posiada DCF to na co ta antena?

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: BIOTERM 174009 szukanie sygnalu DCF
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Października, 2011, 14:05:28 »
Napisałem do sprzedającego stacje który odpisał mi ze :" Stacja nie Posiada DCF. Jest błąd na kartoniku oraz w instrukcji obsługi " W opisach internetowych jak i na stronie allegro z przedmiotem tej stacji jest napisane ze posiada DCF. Sprzedający na samym dole aukcji umieścił mały dopisek ze stacja DCF nie posiada o czym dowiedziałem się dopiero dziś. Tylko nie rozumie po co w opisie przedmiotu pisze ze stacja posiada DCF a następnie dużo poniżej informacja ze nie posiada DCF. Poza tym stacja bioterm 174009 ma wbudowana antenę sygnału DCF wiec skoro nie posiada DCF to na co ta antena?

http://img01.allegroimg.pl/photos/oryginal/18/24/01/22/1824012265
Na tym zdjęciu wyraźnie widać, że w lewym górnym narożniku wyświetlacza stacji, widoczna jest antenka. A więc stacja powinna odbierać sygnał DCF. Innej roli ikona antenki w stacji nie spełnia. Piszesz, że w instrukcji napisano że stacja sygnał odbiera. Sprzedawca stwierdził natomiast, że nie. Ktoś tu kogoś wprowadza w błąd. Kto jest producentem tej stacji? W instrukcji powinna być informacja. Trzeba zadzwonić lub wysłać maila, bezpośrednio do producenta i od niego domagać się ostatecznego wyjaśnienia tej sprawy.
« Ostatnia zmiana: 25 Października, 2011, 14:31:02 wysłana przez Serenator »

Offline mikida

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: BIOTERM 174009
Odp: BIOTERM 174009 szukanie sygnalu DCF
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Października, 2011, 16:33:50 »
Doszedłem do kompromisu ze sprzedającym i zgodził się przyjąć ta stacje i wymienić na Meteo SP-10 myślę ze nie będzie gorzej działać niż bioterm ? :)

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: BIOTERM 174009 szukanie sygnalu DCF
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Października, 2011, 09:52:38 »
Doszedłem do kompromisu ze sprzedającym i zgodził się przyjąć ta stacje i wymienić na Meteo SP-10 myślę ze nie będzie gorzej działać niż bioterm ? :)

Oby każdy sprzedawca taki był  :)
Kilka opinii o Meteo SP-10 przeczytasz TUTAJ