Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Pierwsza stacja BIOTERM 181408 dobra?  (Przeczytany 10724 razy)

Offline szpefter

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
Pierwsza stacja BIOTERM 181408 dobra?
« dnia: 25 Listopada, 2011, 23:08:27 »
Witam mam zamiar kupic stacje BIOTERM 181408

http://allegro.pl/181408-stacja-pogody-pogodowa-higrometr-zegar-i1939154954.html

Jest to moja pierwsza stacja , pojęcia o stacjach nie mam więc wole tu zapytać czy warto kupić ,

Na stacje mam 150zl do wydania i chciał bym aby stacja pokazywala  temp wew/zew , wilgotnosc wew/zew , barometr , i opcjonalnie przewidywanie np: że jutro mogą mgły wystąpic lub burze itd. Proszę o opinie wasze.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Pierwsza stacja BIOTERM 181408 dobra?
« dnia: 25 Listopada, 2011, 23:08:27 »

Offline kslawin

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Typ stacji: WS1080
Odp: Pierwsza stacja BIOTERM 181408 dobra?
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopada, 2011, 23:47:52 »

Offline j4r3k

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Pierwsza stacja BIOTERM 181408 dobra?
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Listopada, 2011, 13:02:53 »
Witam,
kupiłem tą stację w Castoramie dokładnie w takiej samej cenie, tyle że pod szyldem SLX oraz nr 63308BWSQ - obudowa srebrna.
Po dwóch dniach zawsze nad ranem coś się dzieje z nadajnikiem zawieszonym za oknem - dioda sygnalizująca transmisję miga co kilka sekund a na wyświetlaczu same 8. Na odbiorniku zamiast wskazań z czujnika są tylko -.
Po jakimś czasie nadajnik sam się "naprawia". Dziwi mnie takie zachowanie szczególnie że temp. na zewnątrz jest ledwo koło 0. Dziś kiedy sytuacja się powtórzyła wystarczyło że wziąłem stację do ręki na moment i magicznie wszystko wróciło do normy. (baterie są nowe)
Czy ktoś wie czym to jest spowodowane?

Dodatkowo nadajnik postawiony w domu obok stacji pokazuje wilgotność wyższą o ~16%.
Zwrócę ją chyba do sklepu.

Offline szpefter

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Pierwsza stacja BIOTERM 181408 dobra?
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Listopada, 2011, 21:34:17 »
Witam,
kupiłem tą stację w Castoramie dokładnie w takiej samej cenie, tyle że pod szyldem SLX oraz nr 63308BWSQ - obudowa srebrna.
Po dwóch dniach zawsze nad ranem coś się dzieje z nadajnikiem zawieszonym za oknem - dioda sygnalizująca transmisję miga co kilka sekund a na wyświetlaczu same 8. Na odbiorniku zamiast wskazań z czujnika są tylko -.
Po jakimś czasie nadajnik sam się "naprawia". Dziwi mnie takie zachowanie szczególnie że temp. na zewnątrz jest ledwo koło 0. Dziś kiedy sytuacja się powtórzyła wystarczyło że wziąłem stację do ręki na moment i magicznie wszystko wróciło do normy. (baterie są nowe)
Czy ktoś wie czym to jest spowodowane?

Dodatkowo nadajnik postawiony w domu obok stacji pokazuje wilgotność wyższą o ~16%.
Zwrócę ją chyba do sklepu.

Czyli z tej moge zrezygnować a z tych trzech co kolega wyżej podał miał ktoś je ? dobrze pokazują temperatury ? czy też są problemy z czujnikami ?

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacje-Pogody.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Pierwsza stacja BIOTERM 181408 dobra?
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Listopada, 2011, 11:38:24 »
Czyli z tej moge zrezygnować a z tych trzech co kolega wyżej podał miał ktoś je ? dobrze pokazują temperatury ? czy też są problemy z czujnikami ?

Stacje pogody AEL-107 i Hama EWS-800 to w zasadzie to samo, są to stacje typu WH1170 - jeżeli są w tej samej cenie, to chyba lepiej wybrać stację firmy Hama. Co do stacji pogodowej WS9039 to ma "lepsze" pasmo 868MHz i wykorzystuje technologię IT+, ale nie ma wilgotności zewnętrznej. Wilgotność zewnętrzną ma wyższy model - La Crosse Technology WS9040, jest recenzja na forum.

Ciekawą stacją pogody w cenie około 190zł jest EUROCHRON EFWS 900 S - bardzo cienka, ma historię (wykres) z ostatnich 24 godzin dla ciśnienia, temperatury i wilgotności. Stacja EFWS900S jest praktycznie identyczna z TFA PURE PLUS.
« Ostatnia zmiana: 27 Listopada, 2011, 12:16:22 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Pierwsza stacja BIOTERM 181408 dobra?
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Listopada, 2011, 08:45:49 »
Witam,
kupiłem tą stację w Castoramie dokładnie w takiej samej cenie, tyle że pod szyldem SLX oraz nr 63308BWSQ - obudowa srebrna.
Po dwóch dniach zawsze nad ranem coś się dzieje z nadajnikiem zawieszonym za oknem - dioda sygnalizująca transmisję miga co kilka sekund a na wyświetlaczu same 8. Na odbiorniku zamiast wskazań z czujnika są tylko -.
Po jakimś czasie nadajnik sam się "naprawia". Dziwi mnie takie zachowanie szczególnie że temp. na zewnątrz jest ledwo koło 0. Dziś kiedy sytuacja się powtórzyła wystarczyło że wziąłem stację do ręki na moment i magicznie wszystko wróciło do normy. (baterie są nowe)
Czy ktoś wie czym to jest spowodowane?

Dodatkowo nadajnik postawiony w domu obok stacji pokazuje wilgotność wyższą o ~16%.
Zwrócę ją chyba do sklepu.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę stwierdzić, że pasmo pracy tej stacji, to 433MHz. Jest to pasmo, które jest podatne na różnego rodzaju zakłócenia, niestety. W tym paśmie pracują również inne urządzenia wykorzystywane w gospodarstwie domowym, sterowane elektronicznie: alarmy, bramy garażowe, żaluzje, itp. Transmisję danych zakłócać może także zbyt blisko usytuowany komputer, telewizor lub wieża muzyczna. Mało tego, transmisję może nawet zakłócać jakiś sprzęt używany przez sąsiada. Spróbuj przenieść stację do innego pomieszczenia, gdzie nie ma żadnego sprzętu. Nie używaj też podczas próby żadnych urządzeń elektronicznych. Zobacz, jaki będzie rezultat. Może być też tak, że przyczyna braku łączności polega na jakimś defekcie układu stacji lub czujnika. Konkludując: jeśli nic się nie zmieni, ja bym sprzęt oddał do sklepu.
« Ostatnia zmiana: 28 Listopada, 2011, 08:52:07 wysłana przez Serenator »