Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: TFA PRIMUS Pytanie do użytkowników  (Przeczytany 39134 razy)

Offline Epwaspotter

• Nimbostratus
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Typ stacji: TFA Primus / Technoline ws2800 / Hama EWS 800 / TFA Spectro / i jakieś z biedronki
Odp: TFA PRIMUS Pytanie do użytkowników
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Grudzień, 2011, 20:41:40 »
cumulus powinien działać... chciałem udostępniać dane na www. ale nie mam 24h kompa podpiętego ani zew. serwera, więc dałem spokój... używam tego co dali na cd... 

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

« Odpowiedź #15 dnia: 06 Grudzień, 2011, 20:41:40 »

Offline NoTes

• Cirrus
  • *
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: TFA Primus
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Grudzień, 2011, 21:02:27 »
Ja nie będę udostępniał danych w necie, przynajmniej na razie, między innymi z powodów podanych przez Kolegę i ze zwykłego braku czasu. No chyba, że samo będzie "chodziło" więc nie mówię kategorycznie, że nie. Mnie tak prawdę powiedziawszy najbardziej potrzebne są dane o wietrze koło mojego domu. Zanim podejmę decyzję o inwestycji w wiatrak muszę przynajmniej przez rok zbadać czym dysponuję. Chciałem zanabyć sam anemometr z rejestracją pomiarów, ale jak usłyszłem ile kosztuje to za te pieniądze kupiłbym pewnie 2 kW prądnicę w obudowie silnikowej w Komelu. Tak więc doszedłem do wniosku, że do zbadania tematu wiatru wystarczy jakiś mniej profesjonalny sprzęt co wcale chyba nie oznacza, że dużo gorszy i padło na ... stacje pogody :)

Offline Dador

• Nimbostratus
  • Otrzymał podziękowań: 47
    • Rybnik - Smolna
  • Miejscowość: Rybnik
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 Plus, Oregon x3
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Grudzień, 2011, 21:49:30 »
Epwaspotter, czy mógłbyś jeszcze napisać ile wynosi wahnięcie deszczomierza? Jakoś nie potrafię znaleźć tej informacji przy specyfikacji technicznej stacji.

Offline Epwaspotter

• Nimbostratus
  • Typ stacji: TFA Primus / Technoline ws2800 / Hama EWS 800 / TFA Spectro / i jakieś z biedronki
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Grudzień, 2011, 22:13:02 »
Epwaspotter, czy mógłbyś jeszcze napisać ile wynosi wahnięcie deszczomierza? Jakoś nie potrafię znaleźć tej informacji przy specyfikacji technicznej stacji.

0,2   0,5  0,8   1,0 . 1,3  1,5   1,7  2,0  2,2    2,5   itd  coś jakoś tak...  co 0,2 i 0,3  mm

Offline NoTes

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Grudzień, 2011, 10:26:44 »
cumulus powinien działać... chciałem udostępniać dane na www. ale nie mam 24h kompa podpiętego ani zew. serwera, więc dałem spokój... używam tego co dali na cd... 

Jeszcze dwa pytanka mam: czy można podłączyć stację kablem USB do komputera i na jak długo wystarcza pamięci w tej stacji przy zapisie powiedzmy co godzinę.

Offline Parasol

• Administrator
  • Otrzymał podziękowań: 91
    • Smartfonki.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Grudzień, 2011, 10:35:58 »
(...) i na jak długo wystarcza pamięci w tej stacji przy zapisie powiedzmy co godzinę.

Na stronie TFA Dostmann Primus jest podana wielkość pamięci (liczba rekordów), 1 rekord to 1 zapis z informacjami pogodowymi (data, temp, wilg, ciśnienie, wiatr, deszcz itp.). Czyli 1750 (rekordy pamięci)/24 (godziny) => ~73 (dni)   
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień, 2011, 10:39:41 wysłana przez Parasol »
Zapraszam do dodawania opinii o swojej stacji pogodowej na stronie:  http://stacje-pogody.pl - Twoja opinia pomoże dokonać właściwego wyboru innym!

Offline Epwaspotter

• Nimbostratus
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Grudzień, 2011, 11:26:53 »
Jeszcze dwa pytanka mam: czy można podłączyć stację kablem USB do komputera i na jak długo wystarcza pamięci w tej stacji przy zapisie powiedzmy co godzinę.

kablem usb nie bo stacja nie ma żadnych wyjść,,  ma bezprzewodową komunikacji z PC poprzez odbiornik/nadajnik wkładany do kompa

częstotliwość zapisów danych można fabrycznie było co 2h ja ustawiłem sobie co 1h... ale możesz nawet raz dziennie albo co kilka minut...
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień, 2011, 11:42:11 wysłana przez Epwaspotter »

Offline NoTes

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Grudzień, 2011, 11:44:07 »
Czyli z tego powodu moim zdaniem nie bardzo, albo wogóle nie nadaje się do stałej prezentacji pogody w necie (dodatkowo brak zasilacza do stacji).

Offline Epwaspotter

• Nimbostratus
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Grudzień, 2011, 13:35:48 »
powiem, tak.... do stałej prezentacji pogody na www masz raczej Davisa (jest pro i nikt Ci nie podważy pomiarów), TFA to stacja  pół amatorska pół pro, do użytku domowego super, do prezentacji danych też ujdzie ale raczej to dodatek niż funkcja... tu sprawdzają się kablowe stacje...  a masz serwer w domu na stałe pod net?

Offline NoTes

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Grudzień, 2011, 14:59:28 »
Nie mam, a nawet gdybym miał to przydatność tej stacji do stałej prezentacji uważam za bardzo dyskusyjną. Jako dodatek i możliwość to tak. To co napisałem to raczej stwierdzenie natury ogólnej niż odniesienie do moich potrzeb. Pod moje potrzeby jest ok. Gdyby odczyt z czujnika wiatru był częstszy niż 17 s byłoby lepiej, ale co tam. Nie wiem czy przy zapisie do pamięci np. co godzinę jest zapisywana m. in. średnia prędkość wiatru zmierzona co 17 s przez tę godzinę, czy jakoś inaczej.

Offline Epwaspotter

• Nimbostratus
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Grudzień, 2011, 18:02:57 »
przy zapisie jest mierzona ta wartość która jest ustaiona co interwał czasu... czyli np co godzinę, to o 15.00 6"C , wiatr 10km/h, a o 16.00 5,5'C i wiatr 2 km/h mimo, że wiało ponad 40 km/h   ale za to pokazuję maksymalny poryw wiatru (gust) jaki wystąpił w tym interwale...   

17sek jest do przyjęcia... jakby był częściej nie połapałbyś sie w kierunku wiatru czasem kierunkiem nieźle kręci,,, patrz:

Offline NoTes

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Grudzień, 2011, 19:41:09 »
Hm ... znaczy sie, że zapisze to co zmierzy co godzinę, a to co się będzie działo w ciągu tej godziny moge sobie poobserwować na stacji i tyle  :o

Offline NoTes

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Grudzień, 2011, 19:52:19 »
Ups ... trochę mnie poniosło. Jest jeszcze przecież ten poryw w przyjętym przedziale czasu zapisu. Zresztą można ustawić mniejszy interwał czasu zapisu (częstsze zapisy), ale liczba danych się zwielokrotni i częściej trzeba opróżniać stację. Czy jest możliwość wyboru tego co ma zostać zapisane, czy zapisuje hurtem?

Offline Epwaspotter

• Nimbostratus
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Grudzień, 2011, 20:18:15 »
Zresztą można ustawić mniejszy interwał czasu zapisu (częstsze zapisy), ale liczba danych się zwielokrotni i częściej trzeba opróżniać stację. Czy jest możliwość wyboru tego co ma zostać zapisane, czy zapisuje hurtem?

zapisuje wszystkie parametry (nawet jak masz któryś czujnik odłączony)

Nic nie trzeba opróżniać,,,  dane same się nadpisują... Kiedyś dla draki na początku (jak miałem ok 1000 rek) skasowałem dane w PC ale po podłączeniu same się odtworzyły... Na dzień dziesiejszy mam wszystkie dane od uruchomienia stacji, a kolejne porostu się dopisują  (wszystkie 1750 można skasować w PC i po podłączeniu same sie zgrają, ale ten rekord 2000 wsześcnijeszy już nie istnieje w stacji i po skasowniu go przepada bezpowrotnie,..

Offline NoTes

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Grudzień, 2011, 22:00:21 »
Racja ;D Faktycznie, gdzieś o tym już słyszałem. Czyli cały czas w stacji mamy 1750 rekordów zapisanych, z tym, że jak nowe wchodzą to najstarsze wypadają. Tylko trzeba pamiętać co ile musimy przenieść na komputer, bo możemy mieć "dziurę" w ewidencji na komputerze.