Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: TFA PRIMUS Pytanie do użytkowników  (Przeczytany 43169 razy)

Offline Epwaspotter

• Nimbostratus
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Typ stacji: TFA Primus / Technoline ws2800 / Hama EWS 800 / TFA Spectro / i jakieś z biedronki
Odp: TFA PRIMUS Pytanie do użytkowników
« Odpowiedź #90 dnia: 07 Marzec, 2014, 07:27:26 »
Prawdopodobnie akku (wylane). Jak zamówiłem zamiennik do swojej stacji (oryginał padł prawdopodobnie przez cudowną cynę NoPb) to przyszedł w pudełku z cienkiej tekturki. W rezultacie połamana jedną czasza. Pozwoliłem sobie zajrzeć do środka i jeden akumulatorek okazał się wylany. Reklamacja przeszła.

z tego zo napisał kolega Dextero rozumiem, że rozłącza tylko w nocy a rano sygnał jest z powrotem? - jeżeli tak to aku nie powinny wylać

Ja od zakupu nie miałem żadnego problemu z wiatromierzem...  Albo były nie doładowane (ja swoje najpierw "ładowałem/naświetlałem" przez kilka dni)... Albo faktycznie przysłali CI jakiegoś "leżaka" magazynowego ze starymi aku i dlatego...

Jeżeli w serwisie wymienią czujnik na nowy(nowy) to problem powinien zniknąć chyba, że ustawisz go od północnej strony i panel solarny będzie w cieniu  ::)

Stało się tak raz czy co noc się rozłącza? Mi tylko do tej pory raz się rozłączyło, właśnie około 2 w nocy, ale po zresetowaniu głównej stacji ruszyło. Tak, wiem mam inną stację, ale tak kombinuję tylko.

Raz tak miałem jak były mrozy, po resecie (wyjęcie baterii z czujnika termo/higro) wszystkie czujniki znowu widoczne aż do teraz  8)

czekamy na info po serwisie
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec, 2014, 07:30:54 wysłana przez Epwaspotter »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

« Odpowiedź #90 dnia: 07 Marzec, 2014, 07:27:26 »

Offline szopler

• Stratus
  • Radioaktywny
    • Brak...
  • Miejscowość: Siedlce
  • Typ stacji: WS 2800 w rozsypce
« Odpowiedź #91 dnia: 07 Marzec, 2014, 10:25:59 »
Wiesz - rano może wystarczać energii jak dochodzi jej trochę z panela FV. Po zmroku padnięty akumulatorek szybko się rozładowuje i transmisja siada i tak cyklicznie.

Offline Dextero

• Stratus
  • Otrzymał podziękowań: 1
    • Pierwsza stacja w Kożuchowie
  • Miejscowość: Kożuchów, woj. lubuskie
  • Typ stacji: TFA Primus
« Odpowiedź #92 dnia: 07 Marzec, 2014, 12:01:54 »
W wiatromierzu nie zagladalem do srodka poniewaz jest w formie naklejki plomba. Wiatromierz po ok. 2 tygodniach pracy pierwszy raz zgubil lacznosc ok. godz 4 nad ranem. Po resecie, dwa dni bylo ok. i znow padla lacznosc ok. 2 godz. w nocy. Na wykresach WU mojej stacji mozna zobaczyc dokladnie kiedy i w ktorym momencie wiatromierz stracil lacznosc. W poniedzialek ma byc kurier po cala stacje.

szopler - niestety, jak komunikacja padnie to niema mozliwosci jej przywrocenia jak tylko przycisk reset w wiatromierzu i nowa synchronizacja ze stacja. Samo sie nie zrobi a to wiaze sie z wchodzeniem na dach, a to juz uciazliwa sprawa.

Epwaspotter niema mozliwosci ustawic wiatromierz po polnocnej stronie solaru poniewaz zagubia sie wtedy orientacje kierunkow geograficznych. Wiatromierz ustawialem zgodnie z wypasionym kompasem a mieszkam w tzw pierdziszewie gdzie niema sztucznych pol magnetycznych ktore zaklocalyby prace kompasu. Dokladnosc ustawienia 0.05 stopnia. A zeby bylo jeszcze weselej porownalem  z zegarem slonecznym skoordynowanym z czasem atomowym dokladnie w samo poludnie zgodnie z poludnikiem przebiegajacym przez moja miejscowosc - to juz tak w formie samej zabawy bo to nie reaktor czy stacja kosmiczna ;).
pzdr
Dextero
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec, 2014, 12:15:35 wysłana przez Dextero »

Offline szopler

• Stratus
  • Radioaktywny
    • Brak...
  • Miejscowość: Siedlce
  • Typ stacji: WS 2800 w rozsypce
« Odpowiedź #93 dnia: 07 Marzec, 2014, 12:16:45 »
Ty wiesz swoje, a ja jako użytkownik tego cuda od ponad 3 lat wiem swoje...
Z resztą nawet w instrukcji jest napisane, że gdy napięcie zasilania jest za niskie to wiatromierz przechodzi w tryb uśpienia żeby nie rozładowywać bardziej akku.
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec, 2014, 12:18:18 wysłana przez szopler »

Offline irek

• Cirrocumulus
  • **
  • Otrzymał podziękowań: 5
  • Typ stacji: TFA Primus, WS 2300
« Odpowiedź #94 dnia: 07 Marzec, 2014, 13:34:49 »
Ja zanim zamontowałem wiatromierz i deszczomierz z pierwszej stacji, to wcześniej przez dwa dni doświetlałem te elementy w domu pod żarówką 75W bo akurat panował listopadowy, zgniły wyż.  Od zamontowania ani razu nie musiałem fizycznie ponownie resetować wiatromierza a tylko raz przez dwa dni w nocy gubił zasięg.
Reset w stacji stosowałem dwukrotnie po wymianie baterii w stacji i czujniku termo-hydro. Stan uśpienia wiatromierza, czy deszczomierza (IDLE mode) chyba zapobiega ponownym resetom czujników i daje szansę samoczynnego wznowienia działania przesyłu danych.

Pisałem już kiedyś, że lokalne warunki klimatyczne mogą wpływać na wydajność słonecznego zasilania czujników. U mnie na Kujawach klimat raczej nie wpływa niekorzystnie na działanie paneli, czy akumulatorków. Jak na razie nie narzekam.

Offline Dextero

• Stratus
« Odpowiedź #95 dnia: 07 Marzec, 2014, 19:57:42 »
Stacja po zaniku sygnalu nigdy nie wznowila ponownie komunikacji, konieczny byl reset nawet po calodniowym naswietlaniu. Oczywiscie w trakcie prawidlowej pracy i pelnej sprawnosci wietromierza, tenze zachowuje sie jak napisal szopler - w moim przypadku jest to zapewne jakas wada. @irek zamin zmontowalem stacje byla slonecznie i zarowkowo ladowana ponad dobe. W calym okresie pracy wszystkie dni byly sloneczne zadnych opadow wiec warunki ladowania sprzyjajace. Jesli zanik lacznosci mialby wynikac powiedzmy z przyczyn propagacji to czemu tylko w nocy sie to dzieje gdzie warunki propagacyjne sa znacznie lepsze niz w dzien. Stawiam na aku lub uklad solarny.
pzdr
Dextero

Offline Dextero

• Stratus
« Odpowiedź #96 dnia: 18 Marzec, 2014, 19:20:18 »
Uwaga uwaga! Darostacja znowu nadaje ;) Reklamacja uwzgledniona i przyslali nowy zestaw.
pzdr
Dextero