Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Gadżety pogodowe na pulpit  (Przeczytany 10218 razy)

Offline Smarmen

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Otrzymał podziękowań: 7
  • Płeć: Mężczyzna
    • Andreovia.pl
Gadżety pogodowe na pulpit
« dnia: 27 Grudnia, 2011, 16:48:46 »
Witam :)
Przedstawiam dwa gadżety, które można wykorzystać do prezentacji on-line na pulpicie komputera danych z własnej stacji pogodowej.
Gadżety można udostępnić na swojej stronie dla miejscowych "oglądaczy" - myślę, że się ucieszą.

1
Gadżet działa w Windows 7 - w Viście chyba też, ale nie sprawdziłem, bo na szczęście nie posiadam.
Prezentuję dwie wersje tego gadżetu: oryginalną Cumulisih i swoją A-weather.
Różnice pomiędzy wersjami widać na  obrazkach. Gadżety odczytują na bieżąco dane z pliku realtime.txt
Te dwie wersje nie mogą działać jednocześnie, bo się coś tam gryzie :)


Jak dostosować do swoich potrzeb?
Instalacyjne pliki gadżetów Windows (nazwa.gadget) to w rzeczywistości pliki skompresowane ZIP’em (nazwa.zip).
Zmieniając rozszerzenie w nazwie pliku można się „dobrać” do zawartości.
Po ściągnięciu pliku trzeba zmienić rozszerzenie nazwy: zamiast:  A-weather.gadget  ma być: A-weather.zip  itp.
Można potem rozpakować pliki i zobaczyć ich zawartość.
Odpowiednie dla swojej stacji pogodowej zmiany trzeba wprowadzić zmiany w pliku settings.ini parametry 1 – ścieżka  i 6 – dowolna nazwa, jaką chcesz widzieć (tylko gadżet A-weather), ewentualnie również parametr 2 – interwał odświeżania danych.
Po zmianach pliki ponownie spakować,  zmienić rozszerzenie zip na gadget i zainstalować gadżet.

2
W gadżecie A- weatherXP w pliku index.html modyfikuje się odpowiednio do potrzeb wiersz 3 - tytuł i 10 – ścieżka do pliku.
Nie rozpisuję się o szczegółach tych modyfikacji, bo kto się tym zajmuje spojrzy i od razu wie o co chodzi.

Ten gadżet wymaga wzorca deskT.htm, który załączam. Wzorzec musi być przetwarzany przez Cumulusa tak, jak inne wzorce – dopisać go trzeba odpowiednio do listy w ustawieniach - przetwarzanie wzorca deskT.htm na plik desk.htm


W Windows XP, jako element tzw. aktywnego pulpitu można uruchomić również coś, co wygląda jak gadżet.
Mini-strona www (plik desk.htm) bazuje na tym samym wzorcu, jak wyżej
Po uruchomieniu przetwarzania samego wzorca (patrz wyżej) sposób instalacji gadżetu jest następujący:
1. Wskaż wolne miejsce na pulpicie i naciśnij prawy przycisk myszy, wybierz opcję „właściwości”
2  Kliknij zakładkę „Pulpit”, naciśnij przycisk „Dostosuj pulpit…”
3. Kliknij zakładkę „Sieć Web” i naciśnij przycisk „Nowa”
4. W polu lokalizacja wklej ten link: http://andreovia.pl/Pogoda/desk.htm - oczywiście tu ma być Wasz link, a nie mój :)
5. Naciśnij OK a potem potwierdź komunikat – także przyciskiem OK
6. Zamknij kolejno okna klikając w przycisk OK
7. Możesz zmniejszyć obszar strony na pulpicie tak, aby znikło białe obramowanie.

Jak by co zobaczcie, jak to jest u mnie: http://andreovia.pl/Pogoda/info.htm

do pobrania: (prawy przycisk mysz, zapisz element docelowy jako...)

          cumulusih.gadget   wersja angielska

          cumulusih.gadget   wersja polska

          A-weather.gadget

          A-weatherXP.gadget

          wzorzec deskT.htm

          ikonki do wzorca deskT.htm


I to by było na tyle :)



« Ostatnia zmiana: 28 Grudnia, 2011, 15:43:36 wysłana przez Smarmen »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Gadżety pogodowe na pulpit
« dnia: 27 Grudnia, 2011, 16:48:46 »

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Gadżety pogodowe na pulpit
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudnia, 2011, 23:14:43 »
Rewelacyjny Gadżet, tylko szkoda że mam Xp, ale też powinno  działać :)) posiadam jeszcze lapka  ;D z W7 więc wypróbuję w wolnym czasie oba systemy. Wielkie dzięki.

« Ostatnia zmiana: 27 Grudnia, 2011, 23:18:53 wysłana przez wiatromen »

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Gadżety pogodowe na pulpit
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Grudnia, 2011, 20:38:18 »
Świetna sprawa z tymi gadżetami. Już wrzuciłem na stronkę. Mam nadzieję, że komuś się przyda i skorzysta. Plusik dla Ciebie Smarmen.