Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Zużycie baterii WH1090 (Viking 02047)  (Przeczytany 19506 razy)

Offline jmaciek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 25
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Viking VH1090
Zużycie baterii WH1090 (Viking 02047)
« dnia: 07 Stycznia, 2012, 14:56:54 »
Witam,

Mam problem ze zbyt nadmiernym zużyciem baterii w czujniku zewnętrznym stacji WH1090. Wg instrukcji komplet baterii powinien wystarczyć na ok. 12 miesięcy - u mnie jest to ok. 2 miesiące. Pierwszy komplet założyłem 01.09.2011 i wyczerpały się 25.10.2011 (napięcie baterii to 0.5 i 0.7 V). Kolejny komplet wyczerpał się 30.12.2011 (napięcie baterii to 0.3 i 0.9 V). Baterie to Energizer Ultimate Lithium.
Poza problemem z bateriami stacja działa poprawnie i nie mam z nią żadnych innych kłopotów.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i wie co może być przyczyną?
Czujniki mam zamontowane na dachu i tak częsta wymiana baterii staje się kłopotliwa (a zimą wręcz niemożliwa).

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
Maciek

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Zużycie baterii WH1090 (Viking 02047)
« dnia: 07 Stycznia, 2012, 14:56:54 »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Zużycie baterii WH1090 (Viking 02047)
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Stycznia, 2012, 16:16:59 »
Coś jest nie tak z czujnikiem, te baterie powinny wytrzymać bardzo długo: http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=815.msg5510#msg5510
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Zużycie baterii WH1090 (Viking 02047)
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Stycznia, 2012, 17:16:14 »
Z nadajnikami w tej stacji w ogóle coś jest nie tak, dodatkowo jeśli masz serie 01/2011 kupioną w Thermo-Center to z dużym prawdopodobieństwem będziesz miał kłopoty. Ja im wysyłam powtórnie mój czujnik, który pożył 7 dni (słownie: siedem dni), po czym padł. Wymiana baterii z 3 różnych firm go nie wskrzesza. Dodatkowo jeśli wyślesz swój w tym tygodniu to są duże szanse na to, że ja otrzymam Twój czujnik a Ty od kogoś innego  ;D Tak działa serwis Abatronic, hehe. Już nikomu nie polecę tego modelu, właśnie ze względu na bardzo wysoką awaryjność czujników thermo-hygro. 

Offline jmaciek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 25
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Viking VH1090
Odp: Zużycie baterii WH1090 (Viking 02047)
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Stycznia, 2012, 22:56:27 »
Zostałem poproszony o odesłanie całości stacji (stacja bazowa plus wszystkie czujniki) co trochę jest skomplikowane ponieważ mam utrudniony dostęp do czujników zewnętrznych. Wolałbym odesłać tylko problematyczny czujnik bo nie wiem czy jak odeślę moją stację bazową to wróci do mnie właśnie mój egzemplarz.

A jak sprawdzić numer serii??

M.

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Zużycie baterii WH1090 (Viking 02047)
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Stycznia, 2012, 23:18:12 »
U mnie wszystkie dane są na klapce baterii w stacji bazowej oraz na zwykłej nalepce na czujniku thermo-hygro. Napisz gdzie kupiłeś stację. Jeśli stacja bazowa jest ok, to raczej odeślą, chyba że wymienią całą wraz z czujnikami na "nową". Zapewne chcą całości, gdyż będą szukać przyczyny tak szybkiego rozładowania się baterii.

Offline jmaciek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 25
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Viking VH1090
Odp: Zużycie baterii WH1090 (Viking 02047)
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Stycznia, 2012, 11:16:14 »
Na stacji bazowej nie mam takiej informacji. Stację kupiłem w firmie Thermocenter i nie ma problemu z serwisem, mogę ją odesłać ale czekam na poprawę pogody bo teraz nie wejdę na dach aby ją zdemontować. Myślałem że już ktoś się spotkał z takim problemem i rozwiązanie jest banalne (coś jak zimny lut, zworka na płytce z elektroniką, etc.) ale widzę, że bez serwisu się nie obędzie. Trochę szkoda bo czujniki działają poprawnie tylko szybko rozładowują baterie. Zaczynam już myśleć czy w przyszłości nie podłączyć ich do dostarczonego zasilacza i zrezygnować z baterii...

M.



Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Zużycie baterii WH1090 (Viking 02047)
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Stycznia, 2012, 12:33:31 »
A nie przedłużałeś czasem przewodów od wiatromierza i deszczomierza? Może gdzieś dostaje się woda/wilgoć? Proponuje też sprawdzić złącza przy czujniku termo/higro.

theoben w jednym z postów napisał: "Oryginalny kabel 10-cio m przedłużałem przy pomocy kostki telefon. z dwoma gniazdkami i 10 -m kabla 4-ro żyłowego.Dane dot wiatru przekazywane były bez zakłóceń, tylko od czasu do czasu występowały zakłócenia w danych temp.zewmn.-kolejne dane różniły się od 3 do 5 C.Poza tym nastąpiło rozładowanie baterii (Energizer Ultimate Lithium) w nadajniku w przeciągu ca.1 m-ca pracy.".

Cały post jest tutaj: http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=340.msg4558#msg4558
« Ostatnia zmiana: 08 Stycznia, 2012, 12:54:52 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline theoben

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Otrzymał podziękowań: 2
Odp: Zużycie baterii WH1090 (Viking 02047)
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Stycznia, 2012, 14:28:40 »
Cytuj
Witam,

Mam problem ze zbyt nadmiernym zużyciem baterii w czujniku zewnętrznym stacji WH1090. Wg instrukcji komplet baterii powinien wystarczyć na ok. 12 miesięcy - u mnie jest to ok. 2 miesiące. Pierwszy komplet założyłem 01.09.2011 i wyczerpały się 25.10.2011 (napięcie baterii to 0.5 i 0.7 V). Kolejny komplet wyczerpał się 30.12.2011 (napięcie baterii to 0.3 i 0.9 V). Baterie to Energizer Ultimate Lithium.
Poza problemem z bateriami stacja działa poprawnie i nie mam z nią żadnych innych kłopotów.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i wie co może być przyczyną?
Czujniki mam zamontowane na dachu i tak częsta wymiana baterii staje się kłopotliwa (a zimą wręcz niemożliwa).

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
Maciek

Witam!

Miałem identyczne problemy z w/w stacją kupioną w Thermocenter. Faktem jest, że w międzyczasie przedłużałem kable od czujnika wiatru i początkowo myślałem, że to mogło być powodem, ale po dłuższych obserwacjach -łącznie z długotrwałym odłączaniem czujnika wiatru i deszczu, jednoznacznie stwierdziłem, że przyczyna leży w czujniku termo-hydro.czujnik zareklamowałem , poproszono mnie o przysłanie całej stacji.W zamian za to otrzymałem kompletnie nową stację.W której nie ma problemów z żywotnością baterii w czujniku termo-hydro.Chyba nie dostałeś mojej reklamowanej stacji? Na wszelki wypadek sprawdź, bo przed odesłaniem na wszystkich podzespołach zarysowałem rysikiem dyskretny znak+

Pozdrawiam

Offline jmaciek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 25
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Viking VH1090
Odp: Zużycie baterii WH1090 (Viking 02047)
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Stycznia, 2012, 20:13:32 »
Kable nie są przedłużane - tak jak fabrycznie były zwinięte w zwój tak są zamontowane (w przyszłości zastanawiam się nad ich skróceniem bo pewnie ich długość ma jakiś wpływ na zużycie baterii) - w załączeniu fotka jak to wygląda.

Dziękuję Panowie za odpowiedzi. Pozostaje serwis - jak tylko przyjdzie wiosna to demontuję czujniki i wysyłam stację.

Pozdrawiam,
Maciek

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Zużycie baterii WH1090 (Viking 02047)
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Stycznia, 2012, 20:54:10 »
Że tak się zapytam, a w stacji bazowej jakie masz baterie ?, te co były dołączone do kompletu czy je wymieniłeś.

Offline jmaciek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 25
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Viking VH1090
Odp: Zużycie baterii WH1090 (Viking 02047)
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Stycznia, 2012, 21:43:17 »
W stacji bazowej w domu mam fabryczne baterie - po pół roku pracy każda z nich ma napięcie 1.46 V.

M.
« Ostatnia zmiana: 08 Stycznia, 2012, 21:44:50 wysłana przez jmaciek »

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Zużycie baterii WH1090 (Viking 02047)
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Stycznia, 2012, 22:47:16 »
W stacji bazowej w domu mam fabryczne baterie - po pół roku pracy każda z nich ma napięcie 1.46 V.

M.

Napięcie jest dobre, ale i tak bym sprawdził, wymieniając w bazie, bo te fabryczne pewnie jakieś "no name"  są tak ?

Offline jmaciek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 25
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Viking VH1090
Odp: Zużycie baterii WH1090 (Viking 02047)
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Stycznia, 2012, 23:13:31 »
Baterie jakiś name mają: HWMax (best before 032013) i jak pisałem napięcie trzymają gdy w tym samym czasie 2 komplety baterii Energizer w czujce zewnętrznej się rozładowały. Chyba nie ma wpływu 'jakości' baterii w bazie na szybkie rozładowywanie się baterii w czujce zewnętrznej?

M.

Offline jmaciek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 25
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Viking VH1090
Odp: Zużycie baterii WH1090 (Viking 02047)
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Maja, 2012, 10:33:45 »
Z nadajnikami w tej stacji w ogóle coś jest nie tak[...] Dodatkowo jeśli wyślesz swój w tym tygodniu to są duże szanse na to, że ja otrzymam Twój czujnik a Ty od kogoś innego  ;D Tak działa serwis Abatronic, [...]

Miałem identyczne problemy z w/w stacją kupioną w Thermocenter. [...].Chyba nie dostałeś mojej reklamowanej stacji? Na wszelki wypadek sprawdź, bo przed odesłaniem na wszystkich podzespołach zarysowałem rysikiem dyskretny znak+

Mam spowrotem stację. W styczniu załadowałem nowe baterie - padły w połowie lutego. Pod koniec marca wysłałem stację do serwisu - stacja była testowana ponad miesiąc - w połowie maja ją otrzymałem spowrotem a w ten weekend zmontowałem ponownie i zamocowałem na dachu.
Mieliście panowie rację - nadajnik otrzymałem nie swój ale inny używany - mam tylko nadzieję, że problemy definitywnie ustąpią.
Swoją drogą to zastanawiam się czy ten nadajnik jest wogóle 'naprawialny' czy też producent przewiduje tylko wymianę - piszę o tym bo na urządzeniu widać ślady otwierania śrubokrętem w poszukiwaniu zatrzasków (jeśli takowe występują) i chyba pozostałości kleju użytego do sklejenia obudowy.

Pozdrawiam,
M.

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Zużycie baterii WH1090 (Viking 02047)
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Maja, 2012, 18:50:27 »
Pewnie nie oni jedni (serwis) działają w ten sposób  :) Smutne to ale niestety prawdziwe. Minimum pracy-maksimum płacy, ot co. Co do czujnika, to raczej jest on stworzony jako urządzenie jednorazowe. Zatrzasków w nim nie ma, całość jest po prostu sklejona. Ja swój stary (być może Twój nowy ;D) rozbierałem przy pomocy starej plastikowej karty np. bankomatowej. Jak się to zrobi z wyczuciem, to puści. Szkoda, że technologia nie jest chociażby taka, jak w czujnikach Oregona, które są skręcone i zawsze jest dostęp do elektroniki.