Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Kupno stacji  (Przeczytany 4385 razy)

Offline rob52

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2
Kupno stacji
« dnia: 25 Stycznia, 2012, 22:28:09 »
Witam wszystkich.Od dłuższego czasu czytam opinie dotyczące stacji pogodowych i chyba tak jak większość z tych ,którzy chcą kupić pierwszą stację,wciąż trudno się zdecydować,dlatego proszę o pomoc specjalistów w tej dziedzinie.Mieszkam w bloku na parterze i jedynie na ścianie zewnętrznej mógłbym zamontować wiatromierz.Moje wymagania odnośnie stacji są następujące: data i czas, zegar sterowany sygnałem DCF, temperatura wewnętrzna, zewnętrzna, odczuwalna, wilgotność wewnętrzna i zewnętrzna, ciśnienie atmosferyczne, trend ciśnienia, wykres zmian ciśnienia, punkt rosy, fazy księżyca,opady deszczu, alarm burzowy, prognoza pogodny na najbliższe 24 godz,czujniki bezprzewodowe,oraz pasmo radiowe 868MHz.Podłączenie do komputera nie jest konieczne.Ważne jest dla mnie to ,żeby główne  dane były na ekranie stacji,tak jak np.w TFA PRIMUS czy Conrad WS-0101.Szczerze mówiąc,to zastanawiałem sie nad którąś z tych stacji.Tu mam jeszcze jedno pytanie,czy jest sens kupna stacji i nie zamontowanie wiatromierza i korzystanie z pozostałych czujników.Proszę Was o porady i jeżeli to możliwe,o konkretne modele.Na stację przeznaczam około 500zł.Pozdrawiam

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Kupno stacji
« dnia: 25 Stycznia, 2012, 22:28:09 »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Kupno stacji
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Stycznia, 2012, 08:01:38 »
[...]Mieszkam w bloku na parterze i jedynie na ścianie zewnętrznej mógłbym zamontować wiatromierz.[...]

Jeśli nie masz innej alternatywy, to odradzam. Aby wyniki pomiarów anemometru były wiarygodne, powinien on być zamontowany w miejscu, które ze wszystkich stron jest odsłonięte.

[...] Ważne jest dla mnie to ,żeby główne  dane były na ekranie stacji,tak jak np.w TFA PRIMUS czy Conrad WS-0101.Szczerze mówiąc,to zastanawiałem sie nad którąś z tych stacji.[...]

TFA Primus - dobry wybór  :)

[...]Tu mam jeszcze jedno pytanie,czy jest sens kupna stacji i nie zamontowanie wiatromierza i korzystanie z pozostałych czujników.[...]

Wydaje mi się, że w Twojej sytuacji nie masz dużego pola manewru. Albo zakupisz stację, która nie jest wyposażona w anemometr albo też taką, która co prawda go posiada (i ma inne funkcje, na których Ci zależy) ale nie będzie on zamontowany. Na jakiś kompromis pójść musisz  :)
« Ostatnia zmiana: 26 Stycznia, 2012, 08:06:34 wysłana przez Serenator »

Offline Epwaspotter

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Typ stacji: TFA Primus / Technoline ws2800 / Hama EWS 800 / TFA Spectro / i jakieś z biedronki
Odp: Kupno stacji
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Stycznia, 2012, 09:06:18 »
Tu mam jeszcze jedno pytanie,czy jest sens kupna stacji i nie zamontowanie wiatromierza i korzystanie z pozostałych czujników.
- bez sensu 1/3 danych z wyświetlacza niewykorzystanych

.Na stację przeznaczam około 500zł.Pozdrawiam

699zł kosztuje tfa plus dodatki maszt i aku np.

Proponuje coś bez kierunku wiatru np WH1070, WH2070, albo WS9035    możesz zamontować nawet anenometr na parterze przy oknie (trochę będzie zaniżał jak będzie wiało z drugiej str, ale zawsze coś złapie bez przekłamywania kierunku )

Offline rob52

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2
Odp: Kupno stacji
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Stycznia, 2012, 21:36:54 »
Witam ponownie.Jeżeli bym zrezygnował z anenometru,to jaki model stacji polecacie?.Chodzi mi naprawdę o dobrą stację,która posluży przez długi czas.Nie chcę kupować stacji,którą bym musiał wymienić po paru miesiącach ze względu na niewiarygodne odczyty itp.Na pewno macie swoich faworytów.Myślę o TFA Laluna lub TFA Smart,ale może jest coś lepszego.Jeżeli możecie,to podpowiedzcie