Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi  (Przeczytany 259002 razy)

Offline felix

• Stratus
  • Otrzymał podziękowań: 11
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #975 dnia: 29 Czerwiec, 2019, 11:44:11 »
Pytanie o nowy czujnik
W opisie na froggit.de jest informacja, że "poprawiona wersja" zasilana jest bateriami które zasilają czujnik w nocy a panel słoneczny w dzień.
Czy to oznacza, że akumulatory które umieszczę w czujniku nie będą ładowane?
Ile "pociągnie" czujnik na samych bateriach?
Ktoś coś wie w tym temacie?
Kilka lat temu o panelach słonecznych w stacjach pogody można było pomarzyć. Wszystkie czujniki pracowały na bateriach które potrafiły wytrzymywać dwa lata.
W przypadku WH24 od Froggita w dzień będzie pracował na panelu a więc baterie nie będą wtedy obciążone. Ile wytrzymają tego chyba nikt nie wie.

Nie wiem jakie są Twoje oczekiwania i budżet.

Możesz rozważyć WH2600 od Conrada. Oni mają jeszcze WH24 z akumulatorkami.

HP1001 niestety chyba przestała się rozwijać, więc będąc w Twojej sytuacji zastanawiałbym się nad takim zestawem:
HP2551-C od Ecowitt.com : http://www.ecowitt.com/Others/101.html
plus:
WH65 od Froggita : https://www.froggit.de/product_info.php?info=p300_wh3000-y-design-ersatz-ausseneinheit--868-mhz-.html który niestety. tez nie ładuje akumulatorków.
Do tego WH25 od Twojej stacji.

Godną rozważenia jest też:
EFWS2900 od Conrada : https://www.conrad.pl/p/stacja-pogodowa-wifi-eurochron-efws-2900-100-m-1508025

Ciekawą opcją jest też GW1000 od Ecowitta plus jakiś czujnik z Froggita.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

« Odpowiedź #975 dnia: 29 Czerwiec, 2019, 11:44:11 »

Offline Baranek

• Cirrocumulus
  • **
  • Otrzymał podziękowań: 1
« Odpowiedź #976 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 10:55:33 »
OK.
Zamówiłem czujnik na froggitcie.
Stacji nie chce zmieniać więc zostaje przy starej wersji.
Nawet jeśli baterie wystarcza na 2 lata to i tak trzeba co jakiś czas czujnik demontować i czyścić.
I tak zaopatrzę je w akumulatorki ze starego czujnika :)

Offline felix

• Stratus
« Odpowiedź #977 dnia: 01 Lipiec, 2019, 14:02:46 »
Może odkręć obudowę i sprawdź dokładnie, czy jest tam microswitch. Jeżeli rzeczywiście jest, to może też być wykorzystywany np. w celach serwisowych, np. do kalibracji itp.
Rozkręcać konsoli mi się nie chciało. Szpilką wyczuwałem przycisk, który pstrykał jak się naciskało.
Napisałem do Ecowitt.com i dostałem taką odpowiedź:
"The place you indicated on the attached photos of  console is for inside testing usage and not available functions for users."
A więc byłeś blisko prawdy.

Offline Parasol

• Administrator
  • Otrzymał podziękowań: 106
    • Smartfonki.pl
« Odpowiedź #978 dnia: 04 Lipiec, 2019, 00:24:30 »
Rozkręcać konsoli mi się nie chciało. Szpilką wyczuwałem przycisk, który pstrykał jak się naciskało.

Takie testowanie jest trochę ryzykowne, bo równie dobrze mógłby to być otwór dla sensora temp/wilg np. SHT3x z membraną ochronną przed wodą i pyłem. Wtedy wkładając szpilkę mógłbyś taką membranę przebić/uszkodzić, a być może także uszkodzić sensor.
Zapraszam do dodawania opinii o swojej stacji pogodowej na stronie:  https://stacje-pogody.pl - Twoja opinia pomoże dokonać właściwego wyboru innym!

Offline felix

• Stratus
« Odpowiedź #979 dnia: 06 Lipiec, 2019, 11:08:03 »
Takie testowanie jest trochę ryzykowne, bo równie dobrze mógłby to być otwór dla sensora temp/wilg np. SHT3x z membraną ochronną przed wodą i pyłem. Wtedy wkładając szpilkę mógłbyś taką membranę przebić/uszkodzić, a być może także uszkodzić sensor.
Ta stacja niema w konsoli czujnika T/H a więc otwory do wentylacji czujnika nie są jej potrzebne.
Dwa dni wcześniej otworzyłem konsolę HP-2551-C:
http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=2691.msg20093#msg20093
i mikroswitch SW8 zainspirował mnie do spojrzenia na HP1001.

Offline Baranek

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #980 dnia: 06 Lipiec, 2019, 21:35:29 »
Czujnik zakupiony; dostarczony; skalibrowany i zamontowany.
Wracam z pomiarami  :D

Offline felix

• Stratus
« Odpowiedź #981 dnia: 08 Lipiec, 2019, 17:08:59 »
Czujnik zakupiony; dostarczony; skalibrowany i zamontowany.
Wracam z pomiarami  :D
Witamy z powrotem na pokładzie.
Gdzie masz zamontowany wiatromierz, bo bardzo ładnie wygląda wykres kierunku.

Offline Baranek

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #982 dnia: 09 Lipiec, 2019, 10:40:26 »
Czujnik zewnętrzny przytwierdzony do komina. Wystaje około 30cm ponad komin i może z 60 - 70 cm ponad połać dachu 2 spadowego.
Mam jeszcze 2 termometry "zewnętrzne" Jeden z DS1820 drugi rezystancyjny. Oba umieszczone w cieniu z dala od ściany i przewiewów ogólnie najlepsze miejsce jakie mogłem znaleźć.
Porównując wskazania czujnik a"na kominie" i tych dwóch stwierdzam, ze wskazania są zbieżne w zakresie zadowalającym. Przeważnie różnice sa mniejsze niż 1*C co uważam za rewelacyjny wynik.
Komin to dwa kanały wentylacyjne i dwa "spalinowe". Nie zauważyłem by w zimie przy pracy kotłów wyniki były zafałszowane przez strumień gazów.
Obok jest antena TV i jedynie co może zakłócać to czujnik UV i nasłonecznienia jeśli cień względem słońca akurat go zasłania.

Czujnik umieściłem tak by można było go w miarę łatwo demontować do przeglądów i konserwacji. Ptaki na niego nie siadają bo jest antena TV czasem tylko kloca postawią na niego ale nie zdarzyło się by czujnik deszczu zapchały.

Co do czujnika to co zauważyłem ze stary indeks UV miał max 5 nowy chyba ma do 9.

Offline karasek38

• Stratus
  • Otrzymał podziękowań: 5
    • Moja stacja :)
« Odpowiedź #983 dnia: 12 Lipiec, 2019, 12:49:04 »
Tym razem na mnie trafiło. Po niespełna czterech latach funkcjonowania stacji padł kontaktron w deszczomierzu. Gdy w niego pukać to opady naliczał, jednak na magnes nie było reakcji pomimo dźwięku klikania. Dopasowałem jakiś ze starego licznika rowerowego i śmiga bez zarzutu :)

Offline Baranek

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #984 dnia: 12 Lipiec, 2019, 21:44:09 »
Nie chce jojczyć ale mi kontaktron od deszczu padł około 8 miesięcy przed odwaleniem kity przez elektronikę czujnika