Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi  (Przeczytany 392112 razy)

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #345 dnia: 03 Grudnia, 2015, 15:51:18 »
(...)  Gdzie w podanym przez Ciebie źródle jest napisane że opad można podawać podawać w mm/m2 ? (...)

Może spróbuj wykorzystywać wiedzę ogólnie dostępną lub po prostu nabytą na etapie szkolenia podstawowego i nie licz na linkowanie do zasobów wiedzy dla każdej niezrozumiałej dla Ciebie informacji.

Pisałem, że to jest tak trywialne że trudno o tym dyskutować.

... takie zobrazowanie tematu:

Zbieram z moich pokryć dachowych deszczówkę w zbiorniku o pojemności (na tym forum pisałem o tym)  ;)

5.000 l = 5.000 dm3 = 5.000.000 mm3 = 5 m3

Zwymiarowałem powierzchnię dachów do wymiarów w rzucie prostokątnym w m2 i pomniejszyłem o 20% - z uwagi na straty deszczówki.

Wzór na objętość V=P x H czyli podstawa (patrz: powierzchnia dachu) x wysokość (patrz: ilość opadów)

Teraz wystarczy mi informacja ile mm/m2 czyli l/m2 - a 1mm/m2 to 1 litr/m2 - tego chyba nie kwestionujesz - chociaż nie podlinkowałem Ci "wiedzy" zgodnie z Twoją prośbą  ;)  -  aby wiedzieć ile litrów H2O zasiliło mi 5-cio tysięczny pojemnik.

 ;)

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #345 dnia: 03 Grudnia, 2015, 15:51:18 »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi

Offline Artz

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Otrzymał podziękowań: 2
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #347 dnia: 03 Grudnia, 2015, 16:17:00 »
Czy ktoś mi odpowie na postawione już wcześniej pytanie czy na ikonkę słoneczka w WU ma wpływ promieniowanie zmierzone przez stację

Gdzie jest to słoneczko na WU? Szukam go na swojej stronie i nie widze nic poza wschodzem i zachodem słońca.
Być może moj IE nie wyświetla wszystkiego. Spradzę wieczorem na Firefoxie.

Co to słoneczko ma oznaczać ?

BTW. Panowie, proszę skończcie tą dyskusję, która do niczego nie zaprowadzi, a nie rozwija wiedzy którą powinniśmy czerpać z tego tematu na temat HP1001.

PS jeżeli moja HP1001 zepsuje się drugi raz to nazwę go bublem :)

Offline Marcin D.

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drawsko Pomorskie
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 Plus, Ws 3600 oraz wiele mniejszych :)
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #348 dnia: 03 Grudnia, 2015, 16:57:34 »
Niestety nadal się nie rozumiemy.

Zapytałem czy słoneczko (ikona aktualnej pogody) na WU zależy od promieniowania zmierzonego przez stację.

Było tak:
Cytat: Marcin D. w 02 Grudzień, 2015, 16:08:07

    (...)Czy ktoś mi odpowie na postawione już wcześniej pytanie czy na ikonkę słoneczka w WU ma wpływ promieniowanie zmierzone przez stację? Rychu_Świbno może wiesz coś na ten temat? (...)


Tak, wiem - Davis uwzględnia nasłonecznienie...  ;)

Moja odpowiedź.

Ale ja nie pytałem czy Davis uwzględnia tylko czy HP to robi skoro jest typowo przygotowana do pracy z WU. Nie pytałem złośliwie i nadal się niedowidziałem, więc przestaje pytać.
No właśnie nie wiesz bo nie uwzględnia. Przynajmniej na WU. Na mojej stronie natomiast jak najbardziej.


I wyjaśniam. To jakie promieniowanie zmierzy Davis nie ma wpływu na ikonę aktualnej pogody(słoneczko chmurka) w serwisie WU. Dlatego jest ciekaw czy inaczej jest w przypadku stacji HP1001, która jest stworzona właściwie pod WU.


Natomiast na mojej stronie prywatnej ( nie WU) ikona aktualnych warunków jest dobierana na podstawie lokalnego promieniowania z czujnika promieniowania. Jednym słowem jeżeli świeci słonce to na mojej stronie również jest ikona słońca. Natomiast na WU np jest ikona pochmurno ponieważ dane o zachmurzeniu pobiera z najbliższego metara, czyli w moim przypadku Goleniów.

Cytuj
PS: nie odpowiedziałeś jeszcze na moje pytanie. Dlaczego konsola Davisa malowana jest farbą młotkową. Odpowiedź Twoja, że nie wiesz czy jest malowana - wygląda na to, że nie rozumiesz mojego pytania - ponieważ ja pytam "dlaczego?" a nie "czy?"

Znowu przekręcasz i manipulujesz treścią. Napisałem tak jak poniżej, więc odpowiedź otrzymałeś. I napisałem czym a nie czy skoro już chcesz być taki dokładny.

Nie znam się na farbach i nie wiem czym jest malowana konsola Davisa jednak jej styl i kolor jak najbardziej mi odpowiada i mam nadzieję, że konsole Davisa nigdy nie będą wyglądały jak konsole np HP1001.

Cytuj
HP1001 nie jest bublem...  ;)

To może zacytuj cały fragment. Napisałem tak:
Naprawdę nie zależy mi na tym aby ta stacja była bublem. Zależy mi na tym aby Davis miał uczciwą konkurencję. Jeżeli takie stację jak Hp1001 będą bublami to nigdy nic się nie zmieni na rynku amatorskich stacji meteo.

Offline Marcin D.

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drawsko Pomorskie
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 Plus, Ws 3600 oraz wiele mniejszych :)
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #349 dnia: 03 Grudnia, 2015, 17:29:22 »
Gdzie jest to słoneczko na WU? Szukam go na swojej stronie i nie widze nic poza wschodzem i zachodem słońca.
Być może moj IE nie wyświetla wszystkiego. Spradzę wieczorem na Firefoxie.

Co to słoneczko ma oznaczać ?

BTW. Panowie, proszę skończcie tą dyskusję, która do niczego nie zaprowadzi, a nie rozwija wiedzy którą powinniśmy czerpać z tego tematu na temat HP1001.

PS jeżeli moja HP1001 zepsuje się drugi raz to nazwę go bublem :)

Podawałem już wcześniej ten zrzut ze słoneczkiem. Artz rozumiesz już moje pytanie w sprawie słoneczka? Czy mam dalej tłumaczyć?
Mam nadzieje, że Twoja (oraz innych) Hp1001 będzie działać przez wiele lat i nie będziesz musiał jej nazywać bublem.

Offline Artz

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Otrzymał podziękowań: 2
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #350 dnia: 03 Grudnia, 2015, 18:36:17 »
Podawałem już wcześniej ten zrzut ze słoneczkiem. Artz rozumiesz już moje pytanie w sprawie słoneczka? Czy mam dalej tłumaczyć?
Mam nadzieje, że Twoja (oraz innych) Hp1001 będzie działać przez wiele lat i nie będziesz musiał jej nazywać bublem.

Twoje pytanie jest całkowicie zrozumiałe od samego początku. Niestety nigdy tego słońca nie widziałem. Ale gdy je zobaczę na podstawie obserwacji będę mógł sprawdzić czy słońce ma związek z HP1001

UP.
Znalazłem swoje słoneczko http://www.wunderground.com/cgi-bin/findweather/getForecast?query=49.88964462,19.68571281&sp=IMAOPOLS4
W sobotę ma być słonecznie, więc w środku dnia zasłonię czujnik nasłonecznienia i poznamy wynik testu.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudnia, 2015, 07:00:27 wysłana przez Artz »

Offline Marcin D.

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drawsko Pomorskie
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 Plus, Ws 3600 oraz wiele mniejszych :)
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #351 dnia: 03 Grudnia, 2015, 19:07:23 »
Ciesze się,  że chociaż Ty zrozumiałeś. Tylko zaslon na dłuższą chwilę. Być może przelicza średnia np z godziny.

Offline Marcin D.

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drawsko Pomorskie
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 Plus, Ws 3600 oraz wiele mniejszych :)
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #352 dnia: 03 Grudnia, 2015, 20:06:17 »
Cytuj
Teraz wystarczy mi informacja ile mm/m2 czyli l/m2 - a 1mm/m2[/sup] to 1 litr/m2 - tego chyba nie kwestionujesz - chociaż nie podlinkowałem Ci "wiedzy" zgodnie z Twoją prośbą  ;)  -  aby wiedzieć ile litrów H2O zasiliło mi 5-cio tysięczny pojemnik.

 ;)

Wysokość opadu 1mm  = 1litr objętości opadu na każdy metr kwadratowy a nie jak Ty piszesz 1mm/m2 to 1 litr/m2. Metr kwadratowy przy mm nie jest do niczego potrzebny.
Wysokość opadu podajemy w mm a nie w mm na metr kwadratowy. Na konsoli pisze mm czy mm/m2 ? Wszędzie się pisze po prostu same mm czy Ci się to podoba czy nie.

Offline Artz

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Otrzymał podziękowań: 2
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #353 dnia: 03 Grudnia, 2015, 20:57:15 »
Nie wiem tylko dlaczego gdy kliknę na swój link to wchodzę na stację z miejscowości 20km od mojej. Gdy próbuję zmienić stację na własną, znów ląduję na tej oddalonej ;/

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #354 dnia: 03 Grudnia, 2015, 21:05:27 »
Wejdź na stronę prognoz, a następnie do zakładki "Change station". Gdy wybierzesz swoją stację to powinno w kolejnych wejściach pamiętac Twoją lokalizację  ;)

PS: potwierdź jeszcze czy ID Twojej HP1001  to IMAOPOLS4.

« Ostatnia zmiana: 03 Grudnia, 2015, 21:09:18 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Artz

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Otrzymał podziękowań: 2
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #355 dnia: 04 Grudnia, 2015, 09:35:25 »
Tak, moja stacja to IMAOPOLS4, poradziłem sobie w ten sposób:

wszedłem na wundermap - znalazłem swoją stajcę i mogłem na nią wejść.

Offline Artz

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Otrzymał podziękowań: 2
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #356 dnia: 05 Grudnia, 2015, 09:32:04 »
Rozpocząłem test 9.26 zasłoniłem panel fotowoltaiczny.

Natężenie słońca według http://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=IMAOPOLS4 spadło do zera.
Tutaj słońce bez zmian, http://www.wunderground.com/cgi-bin/findweather/getForecast?query=49.88964462,19.68571281&sp=IMAOPOLS4&MR=1

Kolejny "odczyt" za godzinę - dwie.

UM. 12.10:00

Według http://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=IMAOPOLS4  ciemność.
Ale http://www.wunderground.com/cgi-bin/findweather/getForecast?query=49.88964462,19.68571281&sp=IMAOPOLS4&MR=1 pełnia słońca.


Wniosek, nasłonecznienie rejestrowane przez stację nie ma nic wspólnego ze słoneczkiem na WU.
« Ostatnia zmiana: 05 Grudnia, 2015, 12:11:05 wysłana przez Artz »

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #357 dnia: 05 Grudnia, 2015, 12:59:14 »
Słoneczko na WU brane jest dla oficjalnych tylko, dla PWS przepisywane z najbliższej oficjalnej stacji. Słoneczko świeci prawie zawsze czasem nawet jak jest pochmurno :). To są warunki atmosferyczne, dopiero jak będzie padać ikonka zmieni się na deszcz lub jak pochmurno to na pochmurno. To nigdy nie był i nie jest pomiar nasłonecznienia, bo w lecie przy pochmurnym niebie nasłonecznienie jest identyczne jak zimą w bezchmurny dzień.

Offline Artz

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Otrzymał podziękowań: 2
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #358 dnia: 05 Grudnia, 2015, 13:36:25 »
Pomiar nasłonecznienia to tylko taki skrót myślowy.

Eksperyment miał na celu sprawdzenie, czy czujniki z panela fotowoltaicznego mają jakikolwiek wpływ słoneczko w WU.
Co to są oficjalne WS?
Szkoda że nie powiedziałeś tego wcześniej, test nie byłby potrzebny.

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #359 dnia: 05 Grudnia, 2015, 13:54:17 »
No tak mogłem dopisać stacji, chodziło o oficjalne dane ze stacji na WU.