Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi  (Przeczytany 391192 razy)

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #660 dnia: 18 Marca, 2017, 01:01:09 »
... rozumiem, Brian już poprawił... 
... a prognozy pogody też są w ojczystym ?
;)

« Ostatnia zmiana: 18 Marca, 2017, 01:04:14 wysłana przez Rychu_Świbno »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #660 dnia: 18 Marca, 2017, 01:01:09 »

Offline Mystic_Art

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Konstantynów Łódzki - stacja
  • Typ stacji: Conrad HP1001 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #661 dnia: 18 Marca, 2017, 10:05:35 »
w załączniku ikony pogody pl

Offline karasek38

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Otrzymał podziękowań: 5
    • Moja stacja :)
  • Typ stacji: WS-9040 it+, Conrad HP1001
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #662 dnia: 23 Marca, 2017, 05:36:39 »
Ta ikonka gdzie jest Stromy/Rain powinna brzmieć po prostu "Burzowo" moim zdaniem :)
« Ostatnia zmiana: 23 Marca, 2017, 05:39:04 wysłana przez karasek38 »

Offline pawe188

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #663 dnia: 23 Marca, 2017, 16:36:15 »
Witam,wgrałem nową szatę naszej stacji nie powiem podoba mi się lecz są słabo widoczne cyfry poprzednio było bardziej z daleka widać.

Offline woma

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: HP 1001 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #664 dnia: 24 Marca, 2017, 12:16:09 »
HI

Mam problem. Nowe urządzenie HP 1001 WiFi zakupione w Conrad Polska (Kraków). Wersja 4GB (3705MB). HR: 2.0, OS: 5.0.4, FM: 2.3.7. Urządzenie przyszło z FM 2.2.x i zaktualizowałem go (poprzez kartę) do 2.3.7 ze strony Ambient Weather. Aktualizacja bez problemów. Skonfigurowałem panel i chcę podłączyć sensory (wewnętrzny i zewnętrzny). Założyłem baterie, wewnętrzny wyświetla dane, zewnętrzny reset, włącza się na chwilę led. Niestety centrala nie widzi sensorów. Wiele razy wykonywałem funkcję "Re-register Transmitter" i nic. Resetowałem też sensor zewnętrzny wielokrotnie. Czy coś robię źle?

DuDuS

Chyba już wiem w czym problem. Zainstalowane FW 2.3.7 jest widzę dla 915 M a stacja działa na 868 M. Skąd wziąć prawidłowy firmware 2.3.7? Jest może oryginalne wersja tylko z polskimi opisami?
« Ostatnia zmiana: 24 Marca, 2017, 12:38:28 wysłana przez woma »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #665 dnia: 24 Marca, 2017, 19:31:47 »
(...) Mam problem. Nowe urządzenie HP 1001 WiFi zakupione w Conrad Polska (Kraków). Wersja 4GB (3705MB). HR: 2.0, OS: 5.0.4, FM: 2.3.7. Urządzenie przyszło z FM 2.2.x i zaktualizowałem go (poprzez kartę) do 2.3.7 ze strony Ambient Weather. (...)

Możesz pojaśnić po co zrobiłeś tą aktualizację ? Tak dla zasady ? FW 2.2.9 (taki był oryginalny)  posiada wszystkie funkcje - 2.3.7 nie ma nic ponad 2.2.9.

Aktualizacja bez problemów. Skonfigurowałem panel i chcę podłączyć sensory (wewnętrzny i zewnętrzny). Założyłem baterie, wewnętrzny wyświetla dane, zewnętrzny reset, włącza się na chwilę led. Niestety centrala nie widzi sensorów. Wiele razy wykonywałem funkcję "Re-register Transmitter" i nic. Resetowałem też sensor zewnętrzny wielokrotnie. Czy coś robię źle?

Jak zauważyłeś wersja pobrana od Ambient przeznaczona jest na rynek US a tam dla prywatnych userów udostępniona jest sieć radiowa 915 MHz - w EU to między innymi 868 MHz.  O tym problemie wielokrotnie pisano w tym właśnie wątku oraz tutaj

(...) Zainstalowane FW 2.3.7 jest widzę dla 915 M a stacja działa na 868 M. Skąd wziąć prawidłowy firmware 2.3.7? Jest może oryginalne wersja tylko z polskimi opisami?

W pliku .ini trzeba zmienić 915 na 868 MHz. Do pliku dostaniesz się przez mini USB w konsoli. Więcej o modyfikacji plików jak link powyżej.

Conrad.pl wypuszcza HP1001 z FW 2.2.9 - nie ma wyższej wersji. Polskie, niższe wersje są ale, przerobione amatorsko - szeroko jest to opisane na forum.  ;)


Offline woma

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: HP 1001 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #666 dnia: 24 Marca, 2017, 22:11:17 »
Hi

Dziękuję za odpowiedź. Wgrałem FW  Mystic_Art z posty #640 (oparty zresztą również o 2.3.7) i wszystko działa.

Po co wgrywałem 2.3.7? Bo doświadczenie mnie uczy że jeśli są nowe wersję FW to zazwyczaj coś naprawiają. We wszelkich urządzeniach staram się mieć najnowszą wersję FW. No chyba że ludziska na forum raportują jakieś problemy.

Dzięki za info o pliku .ini i zmianie częstotliwości. Może wgram oryginalny 2.3.7 i dokonam modyfikacji. Zobaczę. W każdym razie to cenna wiedza.

Ogólnie zanim zakupiłem urządzenie dość dokładnie przeczytałem ten wątek. Oczywiście nie każdy post od początku do końca, bo na to nie mam czasu. Może coś mi umknęło. Zapewne. Dlatego zadałem pytanie. Np. informacji o możliwości zmiany częstotliwości w pliku.ini nie zauważyłem. Nie znalazłem też informacji o tym że nie wydano wersji 2.3.7 dla europy. Zasugerowałem się że  Mystic_Art oparł swój FW o tą właśnie wersję, oraz informacje na forum ze najnowsze FW należy pobierać z Ambient Weaher.

Na koniec pytanie. Znalazłem i przeglądnąłem też wątek "Stacja HP 1001 upgrade do HP 2001" (do którego odsyłasz mnie zresztą w swoim poście). Czy warto wykonać taką modyfikację? Co zyskuję na tym? Jeśli warto, to skąd pobrać FW (bo linki z wątku nie działają).

I jeszcze jedno pytanie. Czy istnieje jakaś możliwość zmiany częstotliwości wysyłania danych do WU? Parametr konfiguracyjny częstotliwości zapisywania danych najwyraźniej nie ma z tym żadnego związku. Obserwuję dane z mojej stacji na WU i widzę że aktualizacje danych są co kilka sekund (w porywach co kilkadziesiąt):  Updated 8 sec ago. Patrzę na konsolę i widzę że odczyty sensorów nie zmieniają się. Mógłbym podejrzewać że każda zmiana odczytu wysyła dane, ale nic się nie zmienia!

DuDuS

« Ostatnia zmiana: 24 Marca, 2017, 23:06:02 wysłana przez woma »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #667 dnia: 24 Marca, 2017, 23:50:57 »
(...) Dzięki za info o pliku .ini i zmianie częstotliwości. Może wgram oryginalny 2.3.7 i dokonam modyfikacji. Zobaczę. W każdym razie to cenna wiedza.(...)

Skoro wgrałeś soft od @Mystic_Art więc nie musisz już kombinować - to ten sam soft co z Ambient ale ze skorygowaną częstotliwością do 868 MHz.

(...) Ogólnie zanim zakupiłem urządzenie dość dokładnie przeczytałem ten wątek.(...) Może coś mi umknęło. Zapewne. Dlatego zadałem pytanie. Np. informacji o możliwości zmiany częstotliwości w pliku .ini nie zauważyłem.(...)

Tutaj user przetarł temat main.ini

(...) Nie znalazłem też informacji o tym że nie wydano wersji 2.3.7 dla europy.(...)

Takiej informacji faktycznie nie ma na oficjalnych stronach niemieckiego dostawcy. Odpytujemy  na tym forum kolejnych userów którzy nabyli HP1001  ;)

Na koniec pytanie. Znalazłem i przeglądnąłem też wątek "Stacja HP 1001 upgrade do HP 2001" (do którego odsyłasz mnie zresztą w swoim poście). Czy warto wykonać taką modyfikację? Co zyskuję na tym? (...)

W tym wątku istotną informacją dla Ciebie - który posiada nowy sprzęt (Hardware nr 2 ) - jest info nt modyfikacji pliku main.ini - patrz link powyżej. Pozostałe informacje dotyczyły głównie modyfikacji softu w sprzęcie  starszej wersji (nr 1) - poprzez implementację wyższego OS i softu przeznaczonego dla wersji (nr 2).

Wskazane przez @Grzes978 źródło do pobrania wersji z 06'2015 jest aktywne ---> dotyczy sprawy przeglądania danych na monitorze  Ale uwaga. Aby przeglądanie danych na monitorze mogło się odbywać upgrade musi być dla konkretnej wersji softu. Może zwrócisz się  do @Grzes978 z prośbą  aby sprowadził najnowszą wersję od producenta softu. Może @Grzes978 przy okazji udostępni nam zasoby w tym wątku  ?    ;)


« Ostatnia zmiana: 25 Marca, 2017, 00:18:50 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #668 dnia: 25 Marca, 2017, 00:45:23 »
(...) I jeszcze jedno pytanie. Czy istnieje jakaś możliwość zmiany częstotliwości wysyłania danych do WU? Parametr konfiguracyjny częstotliwości zapisywania danych najwyraźniej nie ma z tym żadnego związku.(...)

Tutaj występują trzy pojęcia:
1. interwał wysyłania danych przez konsolę na WU - i przez czujniki zewn i wewn. do konsoli:
a) pakiet danych z czujnika zewn. co 16 sek.
b) pakiet danych z czujnika wewn co 60 sek
... i są to parametry zaszyte w sofcie stacji - bez możliwości ich zmiany.

2. interwał zapisywania danych w konsoli - w tabeli danych zapisywane są dane z interwałem od 1 min do 240 min.

3. interwał zapisywania danych na WU - minimalny to 5 min i w górę jak interwał konsoli (średnia z 18-stu 16-sto sekundowych interwałów). Jeżeli w konsoli ustawisz archiwizację co 1 min to WU i tak zarchiwizuje dane co 5 min. jako ten minimalny interwał.

(...)  Obserwuję dane z mojej stacji na WU i widzę że aktualizacje danych są co kilka sekund (w porywach co kilkadziesiąt):  Updated 8 sec ago. Patrzę na konsolę i widzę że odczyty sensorów nie zmieniają się. Mógłbym podejrzewać że każda zmiana odczytu wysyła dane, ale nic się nie zmienia!

Licznik na WU pokazuje czas od przyjęcia ostatniego pakietu danych tych z czujnika wewn. oraz zewn. - niezależnie. Natomiast gdy zmierzysz czas pomiędzy odświeżaniem na WU to jest to 16 sek. lub 60 sek. dla ciśnienia. Parametr odświeżany zmieni kolor na zielony tylko wtedy gdy faktycznie ulegnie on zmianie.  Jeżeli w kolejnym interwale wysyłania danych nie uległ on zmianie - kolor czcionki nie zmieni się na zielony i wygląda to tak jakby dane nie docierały do serwera WU - ale docierają -w tle - i są przechowywane w celu późniejszego obliczenia średnich wartości do wyświetlenia na grafach i w tabelach pomiarowych w tym min. max i śred.  ;)

Najczęściej na zielono zmieniają się pomiary kier., prędkości i porywów wiatru - te parametry prawie zawsze są dynamiczne   ;)

Metodykę odświżania dobrze prezentuje opcja WU tzw: Rapid Fire Serwer odświeża dane co 5 sek. Gdy dotrze pakiet danych z HP1001 jest on wyświetlany. Wyświetlanie dla HP1001 co 16 sek i dodatkowo co 60 sek. - czyli co trzy "mrugnięcia" ikony "Refresh".

PS: podaj nam może adres swojej HP1001  ;)

« Ostatnia zmiana: 25 Marca, 2017, 01:45:09 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline woma

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: HP 1001 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #669 dnia: 25 Marca, 2017, 16:01:27 »
HI

@Rychu_Świbno .Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. W kwestii EasyWeather zwróciłem się za Twoją radą do @Grzes978.
To początek mojej zabawy ze stacja pogodową, stąd (może czasem trochę lamerskie) pytania. Staram się wyszukać odpowiedzi w wątku, ale nie zawsze jestem w stanie odnaleźć interesujące nie informacje w natłoku różnych wypowiedzi.

Jeśli chcę wgrać inny FW (np. oryginalny 2.3.7 z zamiast @Mystic_Art, oczywiście ze zmianą częstotliwości w pliku .ini) to co zrobić aby nie stracić konfiguracji rządzenia (ustawienia WU, WiFi, parametry) i danych historycznych? Domyślam się że służy do tego "Kopia zapasowa". Ale jak ją potem odtworzyć? I czy ona zachowuje ustawienia? Jeśli tak, to czy można je potem bez problemów  odtworzyć po zmianie FW? A może istnieje jakaś możliwość poprzez USB?


Moja stacja to IGMINAMI4
Raciborowice koło Krakowa, gmina Michałowice, przysiółek Prawda  :)

DuDuS

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #670 dnia: 28 Marca, 2017, 02:25:27 »
(...) Jeśli chcę wgrać inny FW (np. oryginalny 2.3.7 z zamiast @Mystic_Art, oczywiście ze zmianą częstotliwości w pliku .ini) to co zrobić aby nie stracić konfiguracji rządzenia (ustawienia WU, WiFi, parametry) i danych historycznych? Domyślam się że służy do tego "Kopia zapasowa". Ale jak ją potem odtworzyć? I czy ona zachowuje ustawienia? Jeśli tak, to czy można je potem bez problemów  odtworzyć po zmianie FW? A może istnieje jakaś możliwość poprzez USB? (...)
Ustawienia stracisz. Danych historycznych (swoje pomiary) nie stracisz jeżeli zrobisz "backup" - co oferuje stacja. Ten "backup" to nic innego jak tabela danych pomiarowych (20 parametrów) ujęta w jedną tabelę dla jednego roku kalendarzowego. Podczas "backup-u" tabela ta zapisywana jest w katalogu NAND w pamięci konsoli. "Backup" należy wykonać przed zmianą softu. Następnie poprzez kartę lub USB przenieść na zewnątrz. Po zmianie softu dograć poprzez USB zarchiwizowany katalog do NAND -  przeciągając myszką na swoje miejsce  ;)

Sporo jest ustawień w stacji ale są one raczej oczywiste, więc nie ma z tym problemu podczas zmiany softu.  ;)

PS: ostrożnie ze zmianami softu - np powyżej  FW 2.2.9 jeden ma poprawkę dot. języka francuskiego, a każdy następny to korekty korekt wprowadzonych poprzez nieumiejętne modyfikacje oprogramowania przez producenta - stąd moje pytanie w moim post-cie powyżej dlaczego wprowadzasz wyższą wersję softu.  ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Marca, 2017, 02:38:32 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi vs WH2600 IP
« Odpowiedź #671 dnia: 28 Marca, 2017, 02:26:43 »

Offline woma

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: HP 1001 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #672 dnia: 28 Marca, 2017, 09:59:59 »
HI

Dzięki Rychu. Bardziej mi zależało by na zapamiętaniu i odtworzeniu ustawieień niż danych historycznych. Jasne że są oczywiste, ale ich wprowadzanie od nowa po zmianie softu to tak z godzinka niewyjęta :-( Może jednak da się jakoś zapamiętać pliki konfiguracyjne przez USB? Przecież urządzenie musi mieć gdzieś to zapisane!

Okazuje się że EasyWeather dla wersji 2.2.9 działa prawidłowo z 2.3.7, tak więc jednak nie muszę zmieniać FW.

Będę miał jeszcze pytanie dotyczące mocowania czujnika zewnętrznego (wiem że było o tym pisane, ale jednak zadam zapytanie bo u mnie jest specyficzna lokalizacja).

DuDuS

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #673 dnia: 29 Marca, 2017, 23:42:24 »
(...)  ale ich wprowadzanie od nowa po zmianie softu to tak z godzinka niewyjęta :-( Może jednak da się jakoś zapamiętać pliki konfiguracyjne przez USB? Przecież urządzenie musi mieć gdzieś to zapisane! (...)
Poprzez USB oczywiście masz dostęp do pamięci masowej w konsoli - więc można skopiować wszystkie katalogi/pliki na PC - ale nie dochodziłem prawdy który z plików zawiera te dane oraz czy są one do odczytania na wprost.

Takie pytanie - czy Twoja wersja soft 2.3.7 ma tą przypadłość, że po podłączeniu konsoli do PC poprzez USB - WiFi zostaje wyłączone ? Wersje do 2.2.2 tak miały ale w 2.2.9 już jest OK  ;)

Będę miał jeszcze pytanie dotyczące mocowania czujnika zewnętrznego (wiem że było o tym pisane, ale jednak zadam zapytanie bo u mnie jest specyficzna lokalizacja).

... tzn jakie masz zapytania ?  ;)

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #674 dnia: 29 Marca, 2017, 23:44:38 »