Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogody Renkforce W2052GU, 868 MHz  (Przeczytany 26411 razy)

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacja pogody Renkforce W2052GU, 868 MHz
« dnia: 04 Marca, 2015, 22:53:55 »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Renkforce W2052GU, 868 MHz
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Marca, 2015, 23:59:52 »
(...) Ja mieszkam na 2 piętrze , wiec za bardzo nie mam pojęcia ile to będzie mnpm,  chyba że są jakieś aplikacje na androida które pokażą :)

Dobrze jest wiedzieć jak wysoko stacja jest nad poziomem morza.

Skorzystaj np z mapy Google Earth - jeśli nie masz tej aplikacji zainstaluj poprzez : GoogleEarth-instalacja

Wyszukaj swoją miejscowość i dom - naprowadź kursor myszki ("rączka") na dom - odczytaj na dole po prawej stronie ekranu długość i szerokość geograficzną oraz wysokość nad poziomem morza.

2 piętro to ok. 2,8 m na kondygnację x3 = 8,4 m (ewentualnie plus wystająca z ziemi piwnica minus połowa kondygnacji bo stacja jest w połowie pietra).

Dodaj teraz te dwie wielkości z Google Earth i obliczenia jw i otrzymasz ile m nad poziomem morza wisi Twoja stacja.

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Renkforce W2052GU, 868 MHz
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Marca, 2015, 00:27:42 »
No udało się:)  teraz stacja mi podaje ze jest 1010 hPa .. wiec skąd ja mam wiedzieć czy ono jest prawdziwe?

Możesz np dla ciekawości poobserwować moje pomiary - link pod postem a drugi pod avatarem ;) - ale nie możesz ich porównywać ze swoimi ponieważ nasze stacje pewnie oddalone są kilometry od siebie ... w jakiej miejscowości  mieszkasz ?

Najlepiej kontrolnie porównać to z najbliższymi stacjami meteorologicznymi, lotniskowymi lub prywatnymi stacjami pogodowymi tzw PWS (jak Twoja)  ;)

Możesz np odczytać wartość pomiaru w danej chwili na pobliskim lotnisku - patrz link do mapy stacji pogodowych poniżej i asap wprowadzić u siebie.
Gdybyś miał blisko siebie położoną zaprzyjaźnioną stację meteorologiczną IMGW - a pracownik jej podałby Ci chwilową wartość cienienia względnego a Ty wprowadziłbyś ta wartość asap do swojej stacji - takie operacje jw nazywałyby się kalibracją stacji pogodowej w zakresie ciśnienia.

Możesz najbliższe Ciebie stacje znaleźć t u t a j

Kółeczko to symbol stacji pogodowej - kliknij na nie - a tam zobaczysz nie tylko ciśnienie ale i inne parametry pogodowe.

 

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Renkforce W2052GU, 868 MHz_ciśnienie
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Marca, 2015, 12:35:37 »
... kontynuując:

No udało się:)  teraz stacja mi podaje ze jest 1010 hPa(...)

Ta wartość wskazuje na to, ze stacja pokazuje Ci ciśnienie bezwzględne. Wczoraj w całej Polsce u godzinie ok. 22.00 kiedy wstawiałeś dane było 1020-1022 hPa ciśnienia względnego – link do pogodynki IMGW podał Ci geofinder U Ciebie więc również takie powinno się pojawić ale po zastosowaniu przelicznika do którego trzeba wstawić wartości: wysokość nad poziomem morza (podałem jak pozyskać) następnie temperaturę zewnętrzną ponieważ czujnik masz za oknem i na koniec ciśnienie bezwzględne które pokazuje Ci stacja po jej uruchomieniu.

Offline buszman

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 30
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja pogody Renkforce W2052GU, 868 MHz
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Marca, 2015, 12:49:20 »
Dzisiaj po pracy pojadę po ten uchwyt, za dużo informacji jak na pierwszy raz.. jedno co mi się nie podoba w tej stacji to to że, do czujnika zzewnętrznego są dodane tylko "trytytki" opaski takie czarne ściągające. . Trochęto niebezpieczne 

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Renkforce W2052GU, 868 MHz
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Marca, 2015, 13:40:47 »
(...) jedno co mi się nie podoba w tej stacji to to że, do czujnika zzewnętrznego są dodane tylko "trytytki" opaski takie czarne ściągające. . Trochę to niebezpieczne

Pomyśl może o delikatnych o cybantach (tylko ostrożnie bo to kruchy materiał) lub opaskach metalowych takich ściągaczach na węże ogrodowe tylko o b. dużej średnicy. A zawsze pozostaje niezniszczalny polski patent czyli miedziany lub stalowy miękki drut  ;)

Offline buszman

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 30
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja pogody Renkforce W2052GU, 868 MHz
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Marca, 2015, 15:47:24 »
Pomyśl może o delikatnych o cybantach (tylko ostrożnie bo to kruchy materiał) lub opaskach metalowych takich ściągaczach na węże ogrodowe tylko o b. dużej średnicy. A zawsze pozostaje niezniszczalny polski patent czyli miedziany lub stalowy miękki drut  ;)

nie nie cybant w tym przypadku to by był jak strzał w kolano:) pewnie wiedzieli co wrobil i nie dając cybanta tylko trytytki :) właśnie jestem świeżo po zakupie uchwytu balkonowego, tylko oczywiście mi się teraz przypomniało ze nie mam trytytek :/ , kupię trytytki i chyba dla bezpieczeństwa jeszcze owwinę to drutem kilka razy,  bo wiadomo jaka pogoda bywa :)

Offline buszman

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 30
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja pogody Renkforce W2052GU, 868 MHz
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Marca, 2015, 16:34:22 »
więc mam trochę czasu wróciłem z pracy i kupiłem sobie uchwyt balkonowy :) chciałem się zaraz zabrać za rpace, ale przeciez przyczepiłem czujnik do balustrady, i nie mam juz "trytytek" :/ szlag niech by to.. pod spotem umieszczam trochę fotek stacji :) , co jakis czas bede starał się dodawać nowe zdjęcia z montażu stacji :) pierwsze co sie rzuca w oczy i strasznie denerwuje, zobaczcie na zdjęcie "centralki" na wyswietlaczu są niebieskie plamy, i mało tego są widoczne cyfry ktore nie powinny byc widoczne.. takie mocno niebieskie..

Offline buszman

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 30
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja pogody Renkforce W2052GU, 868 MHz
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Marca, 2015, 20:31:07 »
Nadal nie wiem jak ustawić to ciśnienie .. w tym kalkulatorze jakie to ciśnienie trzeba wpisać?  Z internetu ?

Offline geofinder

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Otrzymał podziękowań: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja meteo - Rososz
  • Typ stacji: Viking 02041, Renkforce WH2600, Ecowitt GW1002
Odp: Stacja pogody Renkforce W2052GU, 868 MHz
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Marca, 2015, 10:06:48 »
Nadal nie wiem jak ustawić to ciśnienie .. w tym kalkulatorze jakie to ciśnienie trzeba wpisać?  Z internetu ?

W kalkulatorze wpisujesz ciśnienie bezwzględne (ABS), temperaturę zewnętrzną (które mierzy twoja stacja) oraz wysokość nad poziomem morza. Wynik to ciśnienie względne (REL), zredukowane na poziom morza. I takie ustawia się w stacji, ewentualnie można porównać z mapką w internecie.
« Ostatnia zmiana: 06 Marca, 2015, 10:11:42 wysłana przez geofinder »

Offline buszman

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 30
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja pogody Renkforce W2052GU, 868 MHz
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Marca, 2015, 10:16:49 »
W kalkulatorze wpisujesz ciśnienie bezwzględne (ABS), temperaturę zewnętrzną (które mierzy twoja stacja) oraz wysokość nad poziomem morza. Wynik to ciśnienie względne (REL), zredukowane na poziom morza. I takie ustawia się w stacji, ewentualnie można porównać z mapką w internecie.

No to coś nie gra :) bo jak wpisałem to wszystko to ciśnienie mi wyszło 100 hPa. . A w internecie było1015 :) 

Offline geofinder

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Otrzymał podziękowań: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja meteo - Rososz
  • Typ stacji: Viking 02041, Renkforce WH2600, Ecowitt GW1002
Odp: Stacja pogody Renkforce W2052GU, 868 MHz
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Marca, 2015, 10:41:28 »
No to coś nie gra :) bo jak wpisałem to wszystko to ciśnienie mi wyszło 100 hPa. . A w internecie było1015 :) 

Takie ciśnienie (100 hPa) jest mniej wiecej na wysokości 18,5 km. Na pewno wysokość podałeś w metrach?
Powinna wyjść wartość ciśnienia większa niż podałeś (gdy stacja jest powyżej poziomu morza).
Ciśnienie maleje wraz z wysokością, a rośnie wraz z obniżaniem się wysokości.
« Ostatnia zmiana: 06 Marca, 2015, 11:05:38 wysłana przez geofinder »

Offline buszman

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 30
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja pogody Renkforce W2052GU, 868 MHz
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Marca, 2015, 10:43:06 »
Takie ciśnienie (100 hPa) jest mniej wiecej wysokości na 18,5km. Napewno wysokość podałeś w metrach?
literówka miało być 1040 :)

Offline tomaszko79

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w Kleczay Górnej
  • Typ stacji: SOENS 270009
Odp: Stacja pogody Renkforce W2052GU, 868 MHz
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Marca, 2015, 10:43:40 »
Tu masz link http://stacjepogody.waw.pl/kalkulator_cisnien.php
Gdyby coś nie wyszło to podaj mi: Ciśnienie bezwzględne
                                                Temperatura
                                                 Wysokość

Offline geofinder

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Otrzymał podziękowań: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja meteo - Rososz
  • Typ stacji: Viking 02041, Renkforce WH2600, Ecowitt GW1002
Odp: Stacja pogody Renkforce W2052GU, 868 MHz
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Marca, 2015, 11:13:21 »
A w internecie było1015 :)

W "internecie" prawdopodobnie podali ciśnienie bezwzględne (ABS) dla danej miejscowości i jej wysokości.
Na mapce z pogodynki podają zawsze ciśnienie zredukowane (REL) na poziom morza.

Sugerujemy ustawienie ciśnienia względnego na poziomie morza, ale możesz pozostać przy bezwzględnym.
« Ostatnia zmiana: 06 Marca, 2015, 11:40:29 wysłana przez geofinder »