Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogody Froggit HP 1000 SE PRO WiFi  (Przeczytany 13454 razy)

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Froggit HP 1000 SE PRO WiFi
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Listopada, 2019, 22:25:53 »
Na wątku HP1001_klik 2-3 lata wstecz a może dalej robiłem analizę zużycia pamięci stacji HP1001 - ten sam producent co Twoja  Fine Offset_klik. Nadal ja produkuja i nazywa się od zawsze HP1000. Dystrybutorzy pod różnymi markami tworzonymi pod siebie zmieniają nieco ich nazwe. I np Conrad.de na rynek UE nazwał ją HP1001. Wnętrze i zewnętrze oraz softy identyczne za wyjątkiem etykietek na werkach transmiterów i stacji bazowych.

Robiłem ta analizę dlatego, ze zauważyłem, że w mojej pierwszej prototypowej stacji HP1001 było  pamięci Total tylko 39MB a dostępnej na poczatek dla usera 38 MB. Szybko mi znikała ponieważ ustawiłem sobie interwał na 1min w stacji bazowej. Pamiętam, po obliczeniach, że starczy mi jej na mniej niż dwa lata. Ustawiłem więc interwał na 5min bo wtedy wyszło mi jakoś 4 lata.  Ale potem nagle pojawiły się wersje z 3705MB Total i problem został zażegnany. Teraz znowu nie wiadomo dlaczego (pewnie kooperator tamtych pamięci przepadł) stosuje się prawdopodobnie najprostszy procesor - a w wersji  3705MB  była już nowoczesna pamięć z dużą kompresją  (pisałem o tym dużo na tym forum) .

Teraz mam zarchiwizowane katalogi w stacji i poza nią od 2014 do 2019 - robię dla bezpieczeństwa pośrednie zrzuty danych z aktywnych tabel do archiwum w stacji bazowej.

Jak łatwo sprawdzić ubywanie pamięci usera alternatywnie:
* dobowy monitoring
* miesięczny monitoring
* zarchiwizować pomiary i "zważyć" plik danych po wyciagnieciu go karta SD lub poprzez USB na zewnątrz
* wpiać się do pamięci stacji poprzez USB i pogrzebac w niej jak w pamięci masowej - tam znajdziesz katalogi EasyWeather / Database z danymi pomiarowymi ... np 2019.dat - można je sobie obejrzeć z każdej strony ;)

Jak zapobiec ubywaniu ograniczonej pamięci ---> archiwizować okresowo pomiary i pliki wynosić poza stację bazową - pewnie wtedy wartość pamięci na Display w polu Available storage powinna się powiększać - nie sprawdzałem tego.

Moje pliki .csv rocznego archiwum wyciągnięte na zewnątrz ważą rok w rok 22,621 do 22,645 MB a za 75 dni 2019r  4,457MB. Format oryginalnych danych w sofcie jest w innym formacie --->  .dat i daje to nieco mniejsza wagę - tak to mniej więcej wygląda. ;)

Koreańczycy trzepią kasę aż miło a nasi super programisci jak ich w EU oceniaja w kraju nic takiego nie sa w stanie rozwinać. Fine Offset zawładnął tym rynkiem.

Myślę, że dogrywki wersji nic nie znaczą dla zużycia pamięci - ponieważ soft jest bardzo lekki - to bardzo prymityne oprogramowanie ;)

Edit===
Warto odpytać Fine Offset o ten problem - ongiś dwukrotnie pisałem do nich i o dziwo szybko i rzeczowo odpisali na mój problem z HP1001 a w ich oryginalnym wydaniu HP1000. Fine Offset_kontakt
« Ostatnia zmiana: 10 Listopada, 2019, 00:46:52 wysłana przez Rychu_Świbno »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Odp: Stacja pogody Froggit HP 1000 SE PRO WiFi
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Listopada, 2019, 22:25:53 »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Froggit HP 1000 SE PRO WiFi
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Listopada, 2019, 00:02:48 »
(...) W instrukcji obsługi jest to napisane dość wyraźnie, że kierunkowskaz porusza się z większym oporem, co ma poprawić stabilność odczytywanego kierunku wiatru. Jak czasem słabo wieje to lekkie powiewy potrafiły przekrzywiać wskaźnik w stronę, która faktycznie nie jest dominującą danego dnia. Mówiłem o tym w recenzji stacji. Na diagramie kierunku wiatru jest większa zgodność pomiarów.

Czyli mamy zbieżny pogląd w tym temacie - ja z kolei pisałem na tym forum o skutkach wymiany wskaźnika wiatru przez jednego z userów stacji - który planował zamienić wskaźnik swojej stacji na większy i cięższy jaki znalazł w sieci. Dążył do tego aby on obracał się wolniej. Pisałem wtedy o przedwczesnym zużyciu łożyskowania oraz przekłamaniu pomiarów ponieważ ten wyjątkowo ciężki i o dużo większej powierzchni bocznej wskaźnik nie nadążałby z obrotem w ślad za zmianą kierunku wiatru. Gdy byłby mały powiew to wcale nie obróciłby się a gdy duży to prawdopodobnie nie zdążyłby wyhamowac obrotu i zasygnalizować nowego kierunku powiewu. Funkcjonalny byłby wtedy gdyby był stały silny wiatr z jedego kierunku...

Inny user zastanawiał się dlaczego u niektórych userów na grafach kierunku wiatru kropeczki "idą jak po sznurku" szukając przyczyny błedów w swoim kierunkowskazie.  A to jest po prostu problem złego ustawienia wiatromierza (blisko przeszkody/przeszkód) lub najczęściej niestabilnym wiatrem.

Jednak wiatr czasami jest słaby ale stabilnie/"upierdliwie" wiejący z tą samą prędkością z tego samego kierunku i wtedy są na grafach kropeczki "jak posznurku"  ;)

... to takie info dla czytających to forum ... aby nie doszukiwali się wad swoich stacji ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Listopada, 2019, 00:07:40 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline pyzas

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Otrzymał podziękowań: 1
Odp: Stacja pogody Froggit HP 1000 SE PRO WiFi
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Listopada, 2019, 11:28:32 »
Dziękuje za rozwianie wszystkich wątpliwości i jest prawie pięknie, bo po założeniu konta na WeatherUnderground stacja choć zalogowana nie przesyła danych:


Offline pyzas

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Otrzymał podziękowań: 1
Odp: Stacja pogody Froggit HP 1000 SE PRO WiFi
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Listopada, 2019, 12:06:55 »
Jaką masz wersję sprzętową i programową?
Czy mógłbyś wrzucić zdjęcie ekranu "About"?

proszę:


Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Stacja pogody Froggit HP 1000 SE PRO WiFi
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Listopada, 2019, 12:13:05 »
po założeniu konta na WeatherUnderground stacja choć zalogowana nie przesyła danych:
WU to nie ecowitt.net. Oni potrzebują więcej czasu na dodanie nowej stacji.
Ale chyba już Twoja stacja przesyła do WU.

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Stacja pogody Froggit HP 1000 SE PRO WiFi
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Listopada, 2019, 12:30:41 »
Ciekawe czym różni się wersja sprzętowa V2.0 jaką Ty posiadasz od V1.0 którą ja mam.
Firmware masz w wersji Pro_V1.5.0 która chyba nigdy nie była publicznie udostępniona.
Czy aplikacja WS View proponowała Ci uaktualnienie WiFi Firmware do wersji V1.4.4?

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Stacja pogody Froggit HP 1000 SE PRO WiFi
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Listopada, 2019, 12:53:27 »
Dziękuje za rozwianie wszystkich wątpliwości i jest prawie pięknie,
Powinieneś jeszcze skalibrować ciśnienie. Jest o tym trochę na tym forum.

Offline pyzas

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Otrzymał podziękowań: 1
Odp: Stacja pogody Froggit HP 1000 SE PRO WiFi
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Listopada, 2019, 13:07:58 »
Powinieneś jeszcze skalibrować ciśnienie. Jest o tym trochę na tym forum.

A źle wskazuje?

Jest też coś nie tak z temperaturą odczuwalną gdyż raz wskazuję odczuwalną, a za jakiś czas temperaturę zewnętrzną i tak co jakiś czas się zmienia.

« Ostatnia zmiana: 10 Listopada, 2019, 13:37:18 wysłana przez pyzas »

Offline pyzas

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Otrzymał podziękowań: 1
Odp: Stacja pogody Froggit HP 1000 SE PRO WiFi
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Listopada, 2019, 13:23:09 »
Ciekawe czym różni się wersja sprzętowa V2.0 jaką Ty posiadasz od V1.0 którą ja mam.
Firmware masz w wersji Pro_V1.5.0 która chyba nigdy nie była publicznie udostępniona.
Czy aplikacja WS View proponowała Ci uaktualnienie WiFi Firmware do wersji V1.4.4?

Zaktualizowane do wersji V1.4.4

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Stacja pogody Froggit HP 1000 SE PRO WiFi
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Listopada, 2019, 13:24:30 »
Na temat ciśnienia poczytaj tutaj:
https://stacje-pogody.pl/artykul_cisnienie_atmosferyczne_bezwzgledne_i_wzgledne_zredukowane_do_poziomu_morza_o_co_chodzi_z_tymi_cisnieniami,83.html

Wskazania temperatury nie podobają Ci się na konsoli, czy w którymś z serwisów pogodowych do których wysyłasz dane.
Gdy wiatr jest słaby to temperatura odczuwalna równa się temperaturze zewnętrznej.

Offline pyzas

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Otrzymał podziękowań: 1
Odp: Stacja pogody Froggit HP 1000 SE PRO WiFi
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Listopada, 2019, 13:54:32 »
Na temat ciśnienia poczytaj tutaj:
https://stacje-pogody.pl/artykul_cisnienie_atmosferyczne_bezwzgledne_i_wzgledne_zredukowane_do_poziomu_morza_o_co_chodzi_z_tymi_cisnieniami,83.html

Wskazania temperatury nie podobają Ci się na konsoli, czy w którymś z serwisów pogodowych do których wysyłasz dane.
Gdy wiatr jest słaby to temperatura odczuwalna równa się temperaturze zewnętrznej.

Spójrz proszę na zdjęcie z załącznika, na którym jest zależność temperatury do wiatru.

Wiatr powyżej 5 km/h powoduje zmianę temperatury odczuwalnej, czy wskazania poniżej tej wartości u Ciebie też wskazują temperaturę odczuwalną równą temperaturze zewnętrznej?

Czy wszystko jest w porządku?

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Stacja pogody Froggit HP 1000 SE PRO WiFi
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Listopada, 2019, 13:56:44 »
Moim zdaniem nie powinno się już edytować postów na które ktoś już odpowiedział.

 « Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 13:37:18 wysłana przez pyzas »

Wygląda na to jakbym nie uważnie przeczytał Twojego posta, bo nikt na czasy edycji nie spojrzy.

W jaki sposób WU oblicza temperaturę odczuwalną, to ich słodka tajemnica. Możliwe, że biorą średnią wiatru z jakiegoś czasu.

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Stacja pogody Froggit HP 1000 SE PRO WiFi
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Listopada, 2019, 14:04:02 »
Wiatr powyżej 5 km/h powoduje zmianę temperatury odczuwalnej, czy wskazania poniżej tej wartości u Ciebie też wskazują temperaturę odczuwalną równą temperaturze zewnętrznej?

Czy wszystko jest w porządku?

Tak, na mojej konsoli wiatr poniżej 5km/h powoduje, że odczuwalna jest równa zewnętrznej. I to jest normalne.
Dodano:
Tutaj:
http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=265.0
jest coś na ten temat.
« Ostatnia zmiana: 10 Listopada, 2019, 14:09:41 wysłana przez felix »

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Stacja pogody Froggit HP 1000 SE PRO WiFi
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Listopada, 2019, 14:28:51 »
Nie wiem czy ustawienia "Customized" będziesz wykorzystywać do przesyłania danych na swój serwer.
Można używając tej opcji wysyłać na:
https://www.pwsweather.com/

Offline pyzas

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Otrzymał podziękowań: 1
Odp: Stacja pogody Froggit HP 1000 SE PRO WiFi
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Listopada, 2019, 14:53:40 »
Tak, na mojej konsoli wiatr poniżej 5km/h powoduje, że odczuwalna jest równa zewnętrznej. I to jest normalne.
Dodano:
Tutaj:
http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=265.0
jest coś na ten temat.

Wszystkie moje wątpliwości zostały rozwiane i jestem ze stacji bardzo zadowolony i polecam:)