Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Różnice temperatur La crosse WS9039  (Przeczytany 7253 razy)

Offline Sim

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
Różnice temperatur La crosse WS9039
« dnia: 24 Grudnia, 2010, 22:47:58 »
Witam. Otrzymałem dzisiaj kurierem zakupioną stację pogody La Crosse ws9039. Po przeczytaniu instrukcji włączyłem i poustawiałem wszystkie parametry (data, czas, ciśnienie itp). Czujkę zewnętrzną położyłem obok stacji w pokoju. Od początku stacja pokazywała temperaturę wyższą od czujki zewnętrznej o 1 stopień, chociaż stały obok siebie. W związku z powyższym po pół godzinie użytkowania wyciągnąłem baterie (reset). Włożyłem ponownie, chodzi już dwie godziny i pomiar bez zmian tj. stacja (baza) pokazuje temperaturę o 1 stopień wyższą od zewnętrznej czujki. Czy w tej stacji istnieje jakaś możliwość regulacji tych czujników? wydaje mi się, że odchylenie o jeden stopień to zbyt dużo (ponoć miała to być dobra markowa stacja pogody). Stacja jest nowa więc, czy może to być podstawą do reklamacji? Chiński termometr który mam w pokoju pokazuje temperaturę zbliżoną do temperatury którą pokazuje czujka zewnętrzna. więc wychodzi na to, że stacja (baza) zawyża temperaturę o jeden stopień. Za udzielone odpowiedzi z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Różnice temperatur La crosse WS9039
« dnia: 24 Grudnia, 2010, 22:47:58 »

Offline kotesk

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trzebiez pogoda ws2300
Odp: Różnice temperatur La crosse WS9039
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Grudnia, 2010, 23:01:23 »
A jaka klase dokładności ma cała stacja ??

Popatrz w dane katalogowe , na 95 %masz tak ze kazda czujka mieśći sie w zakresie dokładności deklarwanej przez producenta  ale składajac bład stacji i czujnika dostajesz 1 stopień błedu jako całość  ...... nic nadzwyczajnego w takiej klasie sprzetu .

Pozdrawiam

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Różnice temperatur La crosse WS9039
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Grudnia, 2010, 23:13:28 »
W związku z powyższym po pół godzinie użytkowania wyciągnąłem baterie (reset). Włożyłem ponownie, chodzi już dwie godziny i pomiar bez zmian tj. stacja (baza) pokazuje temperaturę o 1 stopień wyższą od zewnętrznej czujki.

Może poczekaj przynajmniej do rana i sprawdź wynik, ja w swojej miałem podobnie leżał czujnik obok bazy pokazywał 0,5 stopnia mniej ,ale po 4-5 godz. unormowało się .

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacje-Pogody.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Różnice temperatur La crosse WS9039
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Grudnia, 2010, 23:21:41 »
Weź pod uwagę to, że np. w stacji pogody Davis Vantage Pro2 (ponad 3 000zł) też można mieć 1°C różnicy temperatur. Vantage Pro2 ma dokładność +/-0.5°C - wystarczy, że czujnik zaniża o 0.5°C a stacja zawyża 0.5°C - różnica 1°C i wszystko w granicach normy :).
« Ostatnia zmiana: 24 Grudnia, 2010, 23:24:13 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Sim

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Różnice temperatur La crosse WS9039
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Grudnia, 2010, 19:00:16 »
Po dwóch dniach użytkowania sytuacja niewiele się zmieniła. Wskazania między stacją a czujnikiem zewnętrznym (stojących obok siebie w pokoju dla testu) różnią się od 0,5 do 1 stopnia. Troszkę mnie to denerwuje, bo mam w domu drugą stację (tandetną chińską z hipermarketu) i jej wskazania są identyczne. Żeby było zabawniej to kosztowała niemal 8 razy mniej. Zawiodłem się na firmie La Crosse. Zastanawia mnie tylko, czy trafiłem na taki wadliwy model czy też jest to norma. Według przepisów mam 10 dni na zwrot stacji. Dajcie znać jak to jest u was, bo nie wiem co mam robić, wymieniać na inną La Crossa czy też szukać inną firmę.

Offline Epwaspotter

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Typ stacji: TFA Primus / Technoline ws2800 / Hama EWS 800 / TFA Spectro / i jakieś z biedronki
Odp: Różnice temperatur La crosse WS9039
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Grudnia, 2010, 19:25:45 »
to wszystko mieści się w tolerancji... weź pod uwagę że sensor w stacji może być inny niż w czujniku zew. i ma inna tolerancję,,,, 1' to żaden odchył. sądzę że z reklamacją będzie więcej zachodu niż zmiany na lepsze o ile uwzględnią...

Offline Piotrek_P

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Viking/Abatronic 02 047 (WH1090)
Odp: Różnice temperatur La crosse WS9039
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Grudnia, 2010, 20:02:03 »
Cześć,

Ja na Twoim miejscu bym się nie gorączkował i przyjął że pomiar La Crosse jest jedynie słuszny. Tak jak wcześniej koledzy pisali, a ja uzupełnię że w warunkach domowych i przy tej klasie sprzętu to nie warto się stresować że coś jest nie tak przy różnicy 0,5 - 1 st. C. Na pocieszenie Ci powiem że od dwóch lat mam badziewną stację z Caufland'a (za 70 PLN) z dodatkowym czujnikiem wewnętrznym (chyba na 433MHz).  Miesiąc temu kupiłem za prawie 500 PLN stację WH1090 i stoją sobie obok siebie na biurku, a ja tylko od czasu do czasu zerkam jaka jest różnica pomiaru pomiędzy nimi i zazwyczaj wychodzi około 4 st. C więcej (!) na nowej stacji, ale na razie się nie przejmuję. Niedługo będę otwierał (chińskiego pacjenta) bo się gniazdo zasilające urwało i chodzi na baterii to zobaczę co jest w środku :)

Pozdrawiam
Piotrek

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Różnice temperatur La crosse WS9039
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Grudnia, 2010, 20:44:11 »
Na pocieszenie Ci powiem że od dwóch lat mam badziewną stację z Caufland'a (za 70 PLN) z dodatkowym czujnikiem wewnętrznym (chyba na 433MHz).  Miesiąc temu kupiłem za prawie 500 PLN stację WH1090 i stoją sobie obok siebie na biurku, a ja tylko od czasu do czasu zerkam jaka jest różnica pomiaru pomiędzy nimi i zazwyczaj wychodzi około 4 st. C więcej (!) na nowej stacji

No dokładnie tak jak u Mnie, ;) mam starą stacje z supermarketu (20zł) i miałem podobne wskazania 2-3 `C zawyżał  od tej nowszej za 350 zł, ale nie dawno tą starą  spakowałem bo już Mnie to irytowało i  czeka teraz na lato .Tak więc nie przejmuj się ,aż taką różnicą.

Offline jezjacek

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Auriol H13726
Odp: Różnice temperatur La crosse WS9039
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Grudnia, 2010, 22:15:52 »
Ale która pokazuje prawidłowo? 4 st do bardzo dużo. :o

Offline Sim

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Różnice temperatur La crosse WS9039
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Grudnia, 2010, 20:32:23 »
Po testach domowych przyszedł czas wystawić czujnik zewnętrzny za okno. I tu doznałem kolejnego szoku. Czujnik zewnętrzny po 8 godzinach za oknem (żeby ktoś mi nie zarzucił, że za szybko odczytałem temperaturę) wskazał temperaturę -1,4, gdzie wiszące tuż obok dwa termometry rtęciowe wskazywały zbliżoną temperaturę około -4 stopni. Różnica jak łatwo policzyć 2,6. Podsumowując, nie mam już sił do tej stacji. tandeta jakich mało. Odradzam wszystkim zakup tej stacji (no chyba, że zależy im na ładnym wyświetlaczu oraz informacji o bieżącej dacie i godzinie). Wskazania temperatury przez stację bazową i czujnik zewnętrzny nie do przyjęcia (istna fikcja, przekłamania). Dużo lepszym rozwiązaniem jest zakupić sobie zwykłe dwa termometry rtęciowe (wewnętrzny i zewnętrzny) wyjdzie z osiem razy taniej a informacje na temat temperatury będą dużo wiarygodniejsze.

Offline jezjacek

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Auriol H13726
Odp: Różnice temperatur La crosse WS9039
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Grudnia, 2010, 21:40:25 »
Faktycznie kiepsko. Ja moją stację identycznie testowałem. Rożnica temp. 0,1 st, wskazania wilgotności identyczne.