Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Biedronka - oferta stacji pogody  (Przeczytany 33039 razy)

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Biedronka - oferta stacji pogody
« dnia: 13 Października, 2011, 13:04:59 »
od 10 października jest dostępna stacja pogody firmy Clarus.
Stacja posiada tylko temperaturę zewnętrzną , wewnętrzną, czas i datę.
jest bardzo tania jedyne 30 zł. Jeżeli jest ktoś zainteresowany, poniżej link.

http://www.biedronka.pl/video/

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Biedronka - oferta stacji pogody
« dnia: 13 Października, 2011, 13:04:59 »

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Biedronka - oferta stacji pogody
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopada, 2011, 20:16:29 »
Jeżeli jest ktoś zainteresowany, poniżej link.

Więc kupiłem tą stację, tzn. brat był nią zainteresowany.
I jest połowicznie zadowolony, ja też się zdziwiłem zachowaniem stacji, ale po kolei.
Stację nabyłem w Biedronce, za 30zł. po rozpakowaniu od razu włożyłem baterie ( były razem w zestawie ) pierw do czujnika potem do stacji.  Czujnik "złapał" sygnał po 2 min. no i pomyślałem ok czas czujnik umieścić na zewnątrz. I tu zaczynają się schody. Na stacji jest +15`C a na czujniku +8`C myślę sobie za daleko ( stacja ma zasięg do 30m ). przyniosłem czujnik z powrotem do domu czujnik nadal nie łączył się z bazą.
Po wielokrotnym restarcie czujnik łapie na 2 minuty po czym ikonka nadajnika znika i ponownie zatrzymuję się na tej samej temp.
Co z nią nie tak może ktoś wie. ??



Najdziwniejsze jest to, aby stacja pokazała aktualną temp. na zew. za każdym razem trzeba naciskać przycisk szukania sygnału, by po 2 min. ujrzeć prawidłową temp. Trochę jest to dziwne i prawdę mówiąc nie tego się spodziewałem. >:(


EDIT
W instrukcji jest takie zdanie.
"Po włożeniu baterii do odbiornika stacja automatycznie zacznie odbierać sygnał z nadajnika. Wskaźnik odbioru sygnału z nadajnika zacznie migać"
Hmm i tu jest ok pojawia się ikonka, ale niestety ona znika po 2 -3 min.

« Ostatnia zmiana: 20 Listopada, 2011, 20:57:52 wysłana przez wiatromen »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Biedronka - oferta stacji pogody
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Listopada, 2011, 10:24:27 »
[...] I tu zaczynają się schody. Na stacji jest +15`C a na czujniku +8`C myślę sobie za daleko ( stacja ma zasięg do 30m ). przyniosłem czujnik z powrotem do domu czujnik nadal nie łączył się z bazą.
Po wielokrotnym restarcie czujnik łapie na 2 minuty po czym ikonka nadajnika znika i ponownie zatrzymuję się na tej samej temp.
Co z nią nie tak może ktoś wie. ??[...]

To nie jest dziwne, że na początku inną temperaturę wskazywał czujnik, a inną stacja. Po uruchomieniu, trzeba odczekać zanim temperatura się wyrówna. Odległość czujnika od bazy, na pomiar temperatury nie wpływa. Aby czujnik prawidłowo kontaktował się z bazą, nie może być przekroczona odległość, która jest określona w danych technicznych. Oczywiście, tak być powinno gdy sprzęt jest w pełni sprawny.

Najdziwniejsze jest to, aby stacja pokazała aktualną temp. na zew. za każdym razem trzeba naciskać przycisk szukania sygnału, by po 2 min. ujrzeć prawidłową temp. Trochę jest to dziwne i prawdę mówiąc nie tego się spodziewałem. >:(

Hmm... tak być nie powinno. Gdy stacja bazowa odbierze sygnał z czujnika, temperatura winna być wyświetlana w sposób ciągły lub naprzemienny np. z wilgotnością. Czy coś na  temat sposobu odczytu temperatury jest napisane w instrukcji?

EDIT
W instrukcji jest takie zdanie.
"Po włożeniu baterii do odbiornika stacja automatycznie zacznie odbierać sygnał z nadajnika. Wskaźnik odbioru sygnału z nadajnika zacznie migać"
Hmm i tu jest ok pojawia się ikonka, ale niestety ona znika po 2 -3 min.

Z tego wynika, że stacja ma problem z odbiorem sygnału wysyłanego przez czujnik. Przypuszczam, że pasmo pracy tej stacji, to 433MHz. Może coś zakłóca sygnał? Sprawdź i wyeliminuj potencjalne źródło zakłóceń. Spróbuj też przenieść stację do innego pomieszczenia. Jeśli wszystkie te próby zawiodą, to trzeba reklamować towar.
« Ostatnia zmiana: 21 Listopada, 2011, 10:28:57 wysłana przez Serenator »

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Biedronka - oferta stacji pogody
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Listopada, 2011, 12:46:59 »


Hmm... tak być nie powinno. Gdy stacja bazowa odbierze sygnał z czujnika, temperatura winna być wyświetlana w sposób ciągły lub naprzemienny np. z wilgotnością. Czy coś na  temat sposobu odczytu temperatury jest napisane w instrukcji?


No właśnie też mnie to dziwi, bo czujnik wysyła sygnał co 30 sec. a stacja jakby go nie odbierała . 
Z tego wynika, że stacja ma problem z odbiorem sygnału wysyłanego przez czujnik. Przypuszczam, że pasmo pracy tej stacji, to 433MHz. Może coś zakłóca sygnał? Sprawdź i wyeliminuj potencjalne źródło zakłóceń. Spróbuj też przenieść stację do innego pomieszczenia. Jeśli wszystkie te próby zawiodą, to trzeba reklamować towar.

Zgadza się jet to pasmo 434Mhz, stację przeniosłem do swego pokoju, gdzie wcześniej miałem podobną stację która pracuję na tej samej częstotliwości,,
czujnik umieściłem za okno, a bazę na parapecie. I czekam, po 15 minutach  :o ! czujnik przesłał dane, poczekałem następne 15 min. i znów przesłał. czyżby interwał w bazie  był nastawiony aż na tak długi czas.

Ps. jeżeli ktoś z użytkowników lub gości którzy nas odwiedzają ma taką  stacje, to chciałbym poznać ich opinie.

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Biedronka - oferta stacji pogody
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Listopada, 2011, 14:39:04 »
No właśnie też mnie to dziwi, bo czujnik wysyła sygnał co 30 sec. a stacja jakby go nie odbierała . 
[...]

czujnik umieściłem za okno, a bazę na parapecie. I czekam, po 15 minutach  :o ! czujnik przesłał dane, poczekałem następne 15 min. i znów przesłał. czyżby interwał w bazie  był nastawiony aż na tak długi czas.
[...]

Nie bardzo rozumiem... najpierw czujnik wysyłał dane co 30 sek. a po przeniesieniu, co 15 minut?
Czujnik mojej stacji wysyła sygnał co 15 sek., co sygnalizowane jest mignięciem diody. Z pewnością w innych stacjach jest podobnie  :)

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Biedronka - oferta stacji pogody
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Listopada, 2011, 22:56:53 »
Nie bardzo rozumiem... najpierw czujnik wysyłał dane co 30 sek. a po przeniesieniu, co 15 minut?
Nie nie o to chodzi
Ikonka czujnika mruga  co 30 sec.
A w stacji (bazie) dopiero  po 15 minutach ikonka mruga.  trochę to dziwne, ale właśnie tak jest.

Zasięg nie wchodzi w grę, bo czujnik stał koło bazy.
W instrukcji nie ma słowa co ile czujnik przesyła dane, chyba trochę nabrałem się  na tą stację ahh. Nawet nie ma min/i max

Hmm znalazłem jeszcze takie zdanie w instrukcji.

"Podczas trybu standardowego, naciśnij i przytrzymaj UP/CH przez dwie sekundy aby połączyć się ponownie z nadajnikiem."

Czyli jak chcę sprawdzić temp.( aktualną a nie tą 15 min. wcześniej )  to muszę za każdym razem naciskać ten przycisk.
« Ostatnia zmiana: 21 Listopada, 2011, 23:25:51 wysłana przez wiatromen »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Biedronka - oferta stacji pogody
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Listopada, 2011, 09:11:53 »
[...] chyba trochę nabrałem się  na tą stację ahh. Nawet nie ma min/i max
[...]
Czyli jak chcę sprawdzić temp.( aktualną a nie tą 15 min. wcześniej )  to muszę za każdym razem naciskać ten przycisk.

Dziwię się, że ktoś wymyślił to w ten sposób. Takie rozwiązanie jest zupełnie niekomfortowe.

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Biedronka - oferta stacji pogody
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Listopada, 2011, 13:50:03 »
Już kwestie stacji Clarus rozwiązaliśmy, ale mam jeszcze pytanie odnośnie czujnika zew.  Kupując stację od razu co mnie przykuło to właśnie czujnik zew.
który jest podobny jak nie identyczny z moją starą ( naprawioną ) stacją.
Więc byłem przekonany że będę miał drugi czujnik.

Ale niestety  Clarus oni ta  naprawiona ( no name ) http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=650.0  nie mogą połączyć się z drugim czujnikiem .
W instrukcji jest napisane że ma możliwość odbioru do 3 czujników.
Więc moje pytanie brzmi dlaczego stacja nie może się połączyć z drugim czujnikiem.

Zdjęcia czujników, oba są takie same.

 

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Biedronka - oferta stacji pogody
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Listopada, 2011, 14:03:52 »
[...]
Więc moje pytanie brzmi dlaczego stacja nie może się połączyć z drugim czujnikiem.

Czujniki może i są takie same, ale stacje już nie. Najprawdopodobniej transmisja danych inaczej przebiega i to jest tego przyczyną  :)
« Ostatnia zmiana: 22 Listopada, 2011, 14:10:26 wysłana przez Serenator »

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Biedronka - oferta stacji pogody
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Listopada, 2011, 21:58:46 »
Czujniki może i są takie same, ale stacje już nie. Najprawdopodobniej transmisja danych inaczej przebiega i to jest tego przyczyną  :)

O ! może masz rację, bo jak chciałem uruchomić  czujnik   od Clarusa, na mojej starej stacji ( no name ), to nic się nie działo.
Dlaczego nie ma jednego takiego samego czujnika do tych tańszych stacji ?.
Pewnie liczy się kasa.  ::)
« Ostatnia zmiana: 22 Listopada, 2011, 22:01:13 wysłana przez wiatromen »

Offline radio

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Motocyklista-krótkofalowiec a teraz meteorolog :-)
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro2 Plus Aktiv Agro + Davis Vantage Vue
Odp: Biedronka - oferta stacji pogody
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Grudnia, 2011, 09:20:30 »
Mam identyczną stację (a właściwie to miałem ponieważ zakupiłem już inną) i u mnie pracowały dwa czujniki, z czego jeden był zdobyczny i nawet nie wiadomo od jakiej stacji pochodził, z wyglądu identyczny a mimo że znam się na elektronice (jestem krótkofalowcem) to do środka nie zaglądałem ;D okazało się że bez problemu połączył się z moją stacją, co prawda musiałem robić próby na kilku kanałach transmisji lecz udało się.
Inny przypadek miałem z tym pierwszym czujnikiem ponieważ nie chciał pracować na 1 kanale (nie łączył się z bazą) za to bez problemu pracuje na 4 kanale, a jako ciekawostkę podam że ten zdobyczny czujnik bez problemu pracuje na owym 1 kanale  ::) tyle że posiada inną lokalizację  niż ten poprzedni, stawiam na zewnętrzne zakłócenia ponieważ "ustrojstwo" pracuje na 434Mhz które jak wiemy jest bardzo popularnym pasmem wielu urządzeń :(
Pozdrawiam
Mariusz

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Biedronka - oferta stacji pogody
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Grudnia, 2011, 21:30:47 »
Mam identyczną stację

Chodzi Ci o Clarusa czy a tą "no name" ??

Offline radio

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Motocyklista-krótkofalowiec a teraz meteorolog :-)
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro2 Plus Aktiv Agro + Davis Vantage Vue
Odp: Biedronka - oferta stacji pogody
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Grudnia, 2011, 22:01:17 »
Mam tę "Biedronkową"  :)
Pozdrawiam
Mariusz

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacje-Pogody.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Biedronka - oferta stacji pogody
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Czerwca, 2012, 15:41:21 »
Więc kupiłem tą stację, tzn. brat był nią zainteresowany.
I jest połowicznie zadowolony, ja też się zdziwiłem zachowaniem stacji, ale po kolei.
Stację nabyłem w Biedronce, za 30zł. po rozpakowaniu od razu włożyłem baterie ( były razem w zestawie )

Ta stacja jest identyczna z METEO SP-25S - więc czujniki od SP25 chyba powinny być "kompatybilne".

Ps. jeżeli ktoś z użytkowników lub gości którzy nas odwiedzają ma taką  stacje, to chciałbym poznać ich opinie.

Już możecie dodawać opinie, o stacjach pogodowych sprzedawanych w biedronce (czyli firmy Clarus): http://stacje-pogody.pl/60_stacje_pogody_clarus.html
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwca, 2012, 15:50:59 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Biedronka - oferta stacji pogody
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Czerwca, 2012, 09:58:14 »
Chyba rozwiązałem problem,  ;) czujnik jednak łączy się o około 50 sec, nie 15 min, po prostu stacja ma słaby zasięg, mimo że czujnik wisiał 10 metrów.