Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Dobra Stacja pogodowa 400zł?  (Przeczytany 10445 razy)

Offline gregorfik

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Otrzymał podziękowań: 0
Dobra Stacja pogodowa 400zł?
« dnia: 08 Grudnia, 2012, 11:58:21 »
Tak jak w temacie szukam czegoś powiedzmy dobrego w tej cenie. Uprzedzam przeczytałem wiekszość wątków ale i tak nie wiele wiem i rozumiem. Otóż byłem w castoramie tam to już porażka jeśli chodzi co oferują w tej cenie.
http://allegro.pl/stacja-pogody-meteo-barometr-termometr-higrometr-i2852444477.html#delivery
Coś takiego mi się spodobało, ale czytam to forum i dochodze do wniosku że to jest model WS 0101??? Tylko na stronie conrada jak widze jest inny terminal czy jak to się zwie niż na tej aukcji z allegro i nie wiem czy ten z allegro lepszy gorszy? Czy jest w ogóle jakaś różnica???
Jestem rolnikiem i uprzedzam wątek podobny przeczytałem ale nie wszystko się dowiedziałem a przede wszystkim mało zrozumiałem.
Kolejna sprawa na allegro pisze że odległość od bud 150m czy rzeczywiście tak daleko sięgnie?
Stacja pogody potrzebna mi jest do kilku rzeczy tzn. podstawowa sprawa potrzeban mi jest do pomiaru prędkości wiatru to po pierwsze, druga sprawa do pomiaru temp tzn głównie w okresie wiosennym, żeby np włączał się alarm gdy będzie -4oC czy ona ma takie opcje? Kolejna sprawa to pomiar opadu, choć nie musi być on mega dokładny?  Super było by jakby te dane mogły być przesyłane do kompa i można by analizować opady temp w jakiś okresach czasowych itd ale też przeżyje jeśli tego nie będzie. Pozostałem pierdoły typu przewidywanie pogody, ciśnienie nie mają dla mnie znaczenia. Czy jest coś lepszego w podobnej cenie? Czy ta stacja spełni moje oczekiwania???
Czy może mi ktoś w prosty sposób wytłumaczyć i pomóc??
Z góry dziękuję

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Dobra Stacja pogodowa 400zł?
« dnia: 08 Grudnia, 2012, 11:58:21 »

Offline Mark

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 485
  • Otrzymał podziękowań: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w gminie Ślesin
  • Typ stacji: Ecowitt HP3501/WS80
Odp: Dobra Stacja pogodowa 400zł?
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Grudnia, 2012, 16:31:17 »
Coś takiego mi się spodobało, ale czytam to forum i dochodzę do wniosku że to jest model WS 0101???
Nie do końca. To z allegro to WH 1090, stacja z ekranem dotykowym. Konstrukcja sprzętu bardzo podobna WS 0101. Ta z Conrada jest nieco nowsza, więc pod tym względem może i lepsza, choć kolosalnych różnic raczej nie ma. Stacja nie jest dotykowa, choć ma wyraźniejszy wyświetlacz (kontrast można regulować) i synchronizacja czasu DCF jest rzadsza.

Cytuj
Kolejna sprawa na allegro pisze że odległość od bud 150m czy rzeczywiście tak daleko sięgnie?
Nie testowałem jak moja stacja daleko łapie sygnał z czujnika, ale chyba to nie jest prawda, że aż daleko sięga. Zwłaszcza jeśli na drodze są jakieś przeszkody. Jak rozumiem chcesz umieścić sensor gdzieś w sadzie - wtedy by trzeba kupić i przedłużyć przewody - w WS 0101 kable mają z 2,5 metra.
Cytuj
Stacja pogody potrzebna mi jest do kilku rzeczy tzn. podstawowa sprawa potrzeban mi jest do pomiaru prędkości wiatru to po pierwsze, druga sprawa do pomiaru temp tzn głównie w okresie wiosennym, żeby np włączał się alarm gdy będzie -4oC czy ona ma takie opcje?
WS 0101 ma takie opcje. Alarm można ustawić na chyba wszystkie parametry, silny wiatr, upał, wysokie ciśnienie itd.

Cytuj
Kolejna sprawa to pomiar opadu, choć nie musi być on mega dokładny? 
Stacje mierzą opady z dokładnością 0,3 mm. Czytałem o tym pewnie. Oczywiście zimą z tym jest już gorzej, bo śniegu nie namierzy :)

Cytuj
Super było by jakby te dane mogły być przesyłane do kompa i można by analizować opady temp w jakiś okresach czasowych itd ale też przeżyje jeśli tego nie będzie
.
Oczywiście można. Jak chcesz zobacz tu http://pogodaslesin.cba.pl/ w jaki sposób można przedstawić dane ze stacji.

Cytuj
Pozostałem pierdoły typu przewidywanie pogody, ciśnienie nie mają dla mnie znaczenia.

W tej akurat przewidywanie pogody jest oparte o zmiany ciśnienia i przestawiane w postaci - słońce, chmura, deszcz.

Cytuj
Czy ta stacja spełni moje oczekiwania???
Wydaje się, że temperatura jest dla ciebie ważna. Ja sprawdzałem wiarygodność tego parametru i myślę, że jeśli dobrze się umieści sensor to faktycznie mierzy dobrze.
« Ostatnia zmiana: 08 Grudnia, 2012, 16:36:39 wysłana przez Mark »
Dane z prywatnej stacji pogodowej Ecowitt HP3501: http://pogodaslesin.vxm.pl/pogoda/

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacje-Pogody.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Dobra Stacja pogodowa 400zł?
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Grudnia, 2012, 18:39:15 »
Nie do końca. To z allegro to WH 1090, stacja z ekranem dotykowym.

Stacja z linku allegro to WH1080, WH1090 inaczej wygląda.
Co do zasięgu to warto przeczytać: http://stacje-pogody.pl/artykul_jaka_jest_maksymalna_odleglosc_w_jakiej_moge_umiescic_czujnik_zewnetrzny,7.html
« Ostatnia zmiana: 08 Grudnia, 2012, 18:41:13 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline gregorfik

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Dobra Stacja pogodowa 400zł?
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Grudnia, 2012, 19:45:45 »
Czyli ustaliliśmy że ta którą podałem to WH1080. Ustaliliśmy, że zasięg może być zawyżony. Tylko teraz powiedzcie czy oprócz tego, że ekran jest dotykowy to jeśli chodzi o pozostałe parametry to są one takie same? Bo czytam specyfikacje i wychodzi że takie same, więc to różnica tylko tego wyświetlacza? Sądziłem, ze jeśli ma ekran dotykowy to chyba powinno to być coś noweszego? tak? Bo powiem szczerze wczoraj włączyłem allegro upodobałem sobie tą szkoda, że od razu nie zamówiłem bo teraz czytam i mam coraz więcej wątpliwości... WH1080 i WH1090 oba mają dotykowe wyświetlacze róznica w cenie niewielka, czy oprócze tego że jeden wyświetlacz jest taki a drugi inny są jakieś różnice? Wracając do powiedzmy prostszego rozwiązania z tym ws0101 to również w cenie nie zbyt wielka róznica i różnic technicznych też nie widze chyba. Osobiście podobają mi się te dotykowe, ale miałem telefony dotykowe i wiem jakie to trwałe... i boje się że z tym może być podobnie, bo te marki mi za dużo nie mówią nie wiem czy to jakaś znana, wiodąca w temacie czy też taka która produkje produkty jednorazowego użytku??? Wy widać kupiliście i coś was skłoniło do takiej jakie macie wiec moze spytam czemu takie modele wybraliście? Ws0101?

Offline Brecht

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Typ stacji: Oregon Scientific BAR208HG; Conrad Ws-0101
Odp: Dobra Stacja pogodowa 400zł?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Grudnia, 2012, 19:59:17 »
Wybrałem Ws-0101 w wersji Conrada, ponieważ sklep daje 2 lata gwarancji, to rok więcej niż thermocenter, którego aukcje pewnie namierzyłeś na allegro. Jak dla mnie ten ekran dotykowy to zbytek, nie ma co przepłacać, ale obaw co do jego zużycia nie powinieneś mieć, ponieważ nie używa się go z taką częstotliwością jak telefon. Z jedynych słabostek Ws-0101 wymieniłbym pomiar wilgotności zewnętrznej ograniczony do 90%... co prawda czujnik dobija gdzieś do 95%, ale tylko w dodatnich temperaturach.

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Dobra Stacja pogodowa 400zł?
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Grudnia, 2012, 20:27:09 »
Nie do końca. To z allegro to WH 1090, stacja z ekranem dotykowym

Mark to jest klon WH 1080 :)

Jak rozumiem chcesz umieścić sensor gdzieś w sadzie - wtedy by trzeba kupić i przedłużyć przewody - w WS 0101 kable mają z 2,5 metra.

 Ja swoją WH 1080 kupowałem w Thermo center, tam był 10 metrowe przewody.
 Jest teraz minimalnie tańsza, a ten Bioterm to klon. Więc mogą wystąpić jakieś problemy nie mówię że będą.

Link do sklepu.
http://thermocenter.home.pl/pl/p/Stacja-z-dotykowym-panelem-02-041/92

Offline gregorfik

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Dobra Stacja pogodowa 400zł?
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Grudnia, 2012, 22:06:35 »
Panowie to chyba jednak zdecyduje sie na tego dotykasz WH1080 skoro nie widać różnicy między nim a Wh1090 poza ceną. Teraz tylko powiedzcie bo mówicie że ten co podałem to klon co to znaczy??? O jakie problemy chodzi przecież to ta sama stacja co thermocenter tak? co znaczy ten dopisek bioterm?
I ostatnia rzecz bo muszę się upewnić do tych co mają ten model. Czy mogę sobie ustawić taką opcję, że gdy temp spadnie w nocy do -5oC to włączy się alarm i mnie obudzi? Pytam bo to dla mnie bardzo istotne.
Z góry dzięki za pomoc :)

Offline Mark

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 485
  • Otrzymał podziękowań: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w gminie Ślesin
  • Typ stacji: Ecowitt HP3501/WS80
Odp: Dobra Stacja pogodowa 400zł?
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Grudnia, 2012, 22:33:09 »
Mark to jest klon WH 1080 :)

Tak, już teraz wiem. Kojarzyłem ekran dotykowy z WH 1090, widocznie błędnie. Dla mnie ten bajer z ekranem dotykowym nie był mi potrzebny, bo i tak najważniejsze jest dla mnie umieszczenie danych w internecie i z tej perspektywy ich analiza.

Cytuj
Czy mogę sobie ustawić taką opcję, że gdy temp spadnie w nocy do -5oC to włączy się alarm i mnie obudzi?
Jeśli jest tak samo w WH 1080 jak w WS0101 to raczej powinieneś się obudzić, bo ten sygnał jest dość donośny (o ile jednak wiem to samej głośności nie można (regulować). WS0101 kupiłem bo to był nowsza stacja, była promocja w Conradzie oraz 2-letnia gwarancja i częstotliwość 868 Hz, która zapobiega zakłoceniom płynącym od innych urządzeń. Ktoś pisał, że na dotykowym wyświetlaczu nie widać dokładnie wskazania pomiarów. Poza tym czytałem, że w czasie częstych synchronizacji czasu DCF w WH 1080 są parominutowe przerwy w zbieraniu danych, a sama antena wyszukująca sygnał jest w WS 0101 zainstalowana w bardziej przemyślany sposób. Minusem faktycznie był krótki kabel.
« Ostatnia zmiana: 08 Grudnia, 2012, 22:34:52 wysłana przez Mark »
Dane z prywatnej stacji pogodowej Ecowitt HP3501: http://pogodaslesin.vxm.pl/pogoda/

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacje-Pogody.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Dobra Stacja pogodowa 400zł?
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Grudnia, 2012, 12:17:57 »
WH2080 to najnowsza dostępna w Polsce stacja typu WH1080. Tak więc, producent mógł coś poprawić/zmienić. Conrad oferuje WH2080 w dobrej cenie i z dobrą gwarancją. Klikając w informacje o gwarancji na stronie Conrad.pl mamy coś takiego:

"2 lata gwarancji na wszystkie produkty
• Conrad Holding SE z siedzibą w Klaus-Conrad-Strasse 1, 92242 Hirschau w Niemczech udziela gwarancji jakości Produktów na okres 2 lat, od daty wystawienia faktury VAT.
• W przypadku ujawnienia się wady w ciągu terminu objętego gwarancją, Conrad Holding SE wymieni niezwłocznie Produkt na wolny od wad lub zwróci Klientowi uiszczoną Cenę."


Pewnym minusem jest to, że nie sprzedają oddzielnie czujników. Ale w przypadku problemów po gwarancji, jakoś można sobie poradzić: http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=1183.0

Conrad co jakiś czas robi promocje (-10%, -15%), darmowe przesyłki od określonej kwoty, 20zł za zapisanie na newsletter itp.
« Ostatnia zmiana: 09 Grudnia, 2012, 12:19:45 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: Dobra Stacja pogodowa 400zł?
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Grudnia, 2012, 14:54:06 »
1) Jak sama nazwa wskazuje klon czyli coś identycznego jak oryginał a więc nie ma to znaczenia - wykonane jest to na takich samych elementach.
2) Stacje z ekranem dotykowym niestety ale mają bardzo słabo widoczne elementy ekranu. Ja narzekam na swoją WS1080. Na tym zdjęciu co zamieściłeś ekran wygląda rewelacyjnie ale rzeczywistość jest inna - ja się dałem na to nabrać. Nic nie da się z tym zrobić. Zwiększenie kontrastu skutkuje tym, że widać te "niewidoczne" elementy ekranu. Nie wiem jak jest to wykonane w całkiem innych modelach innych firm. Ale wszystkie 1080 i klony 1080 są takie same.

Offline DominikG

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Otrzymał podziękowań: 7
  • Płeć: Mężczyzna
    • Amatorska Stacja Meteo w Radlinie
  • Typ stacji: Xonix te 651, Velleman WS1080, Conrad KW-9015
Odp: Dobra Stacja pogodowa 400zł?
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Grudnia, 2012, 16:26:02 »
Co do ekranu to możesz sobie zobaczyć zdjęcia które zrobiłem przy różnych ustawieniach kontrastu https://picasaweb.google.com/102291230334080951710/VellemanWS1080
Jest to Velleman WS1080

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Dobra Stacja pogodowa 400zł?
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Grudnia, 2012, 20:30:48 »

2) Stacje z ekranem dotykowym niestety ale mają bardzo słabo widoczne elementy ekranu. Ja narzekam na swoją WS1080.

Nie wiem ale ja aż tak bardzo nie narzekam na ten kontrast, po raz wtórny już mówię wystarczy postawić coś z tyłu i jest Ok.

Czy mogę sobie ustawić taką opcję, że gdy temp spadnie w nocy do -5oC to włączy się alarm i mnie obudzi? Pytam bo to dla mnie bardzo istotne.

Potwierdzam są takie opcje.

Offline gregorfik

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Dobra Stacja pogodowa 400zł?
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Grudnia, 2012, 21:46:28 »
Panowie bardzo bradzo dziękuje za pomoc w wyborze. Wybrałem jednak stacje wh2080 czyli ws 0101 jak dobrze rozumiem w wersji conrada. Kupiełem przez allegro od Conrada bo przez sklep nie chciało mi sie rejestrować itd. Wybrałem ją bo jak rozumiem nie jest gorsza od wh1080 pod względem funkcji, a może być lepsza bo nowsza. A brak dotykowego ekranu przeżyje :)) Jeszcze raz bardzo dziękuje :))