Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Cumulus MX na raspberry Pi 2  (Przeczytany 15210 razy)

Offline miniomax

• Stratus
  • Otrzymał podziękowań: 9
    • Pogoda w Smolcu
  • Miejscowość: Smolec
  • Typ stacji: WH-2080
Odp: Cumulus MX na raspberry Pi 2
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Styczeń, 2016, 11:26:38 »
Dziękuję za uwagi do instrukcji.Poprawiłem tekst.

Spoko loko. Czasem samemu ciężko samemu wychwycić ;) Jeszcze jedno, na początku piszesz o RASPBIANIE (w plikach do pobrania), a później o instalacji NOOBSa ;)

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

« Odpowiedź #15 dnia: 09 Styczeń, 2016, 11:26:38 »

Offline jarostacja

• Cirrocumulus
  • **
  • Otrzymał podziękowań: 6
  • Typ stacji: WH 1080
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Styczeń, 2016, 12:00:02 »
Wracam do tematu zegarów w cumulusie 1.9 szablon weather by you.  Pobrałem   https://github.com/mcrossley/SteelSeries-Weather-Gauges/archive/master.zip, spolszczenia również, jednak nie wiem czy mam nadpisywać pliki czyli stare usuwać na nowe? Który folder wysłąc na ftp : exttras, weather_server , web_server ?

Bez instrukcji ciężko.
1. cała zawartość katalogu web_serwer zapisz na poziomie root twojego serwera (tam gdzie zapisywane są strony internetowe Cumulusa index.htm itd.)
2. cała zawartość katalogu weather_serwer -> Cumulus (skoro uzywasz Cumulusa) zapisz w katalogu web Twojej instalacji Cumulusa (tam gdzie indexT.htm itd)

Teraz trzeba namówić Cumulusa, zeby odczytywał plik realtimegaugesT.txt z lokalnego katalogu web i przerabiał go na plik z danymi realtimegauges.txt (bez "T") z którego dane czytają zegary

Wchodzisz więc w Configuration -> Internet -> Files (2 zakładka)  i w oknie local filenames wpisujesz ścieżkę do pliku realtimegaugesT.txt na Twoim komputerze coś w rodzaju C:\Cumulus\web\realtimegaugesT.txt

A w oknie Remote filenames adres względny (bo głowny podałeś przecież już kiedyś) do pliku który Cumulus ma utworzyć i umieścić na _root Twojej strony.
 może to być - jeśli dostawca internetu nie wymusza umieszczania zawartości strony z specjalnym folderze po prostu nazwa pliku realtimegauges.txt
albo, często piblic_html/realtimegauges.txt

Ważne, żeby stworzony przez Twego Cumulusa plik realtimegauges.txt znajdował się w tym samym katalogu co plik strony gauges-ss-basic.htm (czy jak ją sobie nazwiesz - tej z katalogu web_serwer) bo inaczej nie zobaczysz niczego.

Jeśli coś nie działa to:
1. sprawdź czy wszystkie pliki i katalogi są we właściwych miejscach
2. czy zmieniłeś nazwę z realtimegaugesT.txt na realtimegauges.txt
3. czy w pliku realtimegauges.txt są dane o pogodzie (wystarczy go otworzyć w notatniku)

Czy na serwerze w katalogu strony masz wszystko, co niezbedne, czyli:
[k] css
[k] fonts
[k] images
[k] scripts
gauges-ss-basic.htm
realtimegauges.txt

Musi pójść.

Offline pogodapszczyna.pl

• Cirrocumulus
  • **
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Typ stacji: ws1090
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Styczeń, 2016, 14:30:38 »
Dziękuje za instrukcje . Zegary są widoczne.  Mam jednak do rozwiązania jeszcze dwa problemy.

1. Na ftp nie odczytuje całego pliku language.min.js ( uaktualnij przeglądarkę do wersji html 5?), -plik ze spolszczeniem, jak to zrobić
2. Brak aktualizacji zegarów ( jak zmusic cumulusa do aktualizacji) , w pliku realtime.txt na ftp   brak aktualizacji),

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Styczeń, 2016, 17:28:03 »
Udało się aktualizacja działa :) :) :) :) :) :) :)

zostało jeszcze tylko spolszczenie zegarów

Offline jarostacja

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Styczeń, 2016, 19:40:57 »
Przede wszystkim - czy ustawiłeś polski język dla zegarów? znajdź plik gauges.js. (web_serwer-> scripts)
w tym pliku w 15 linijce znadź 

var strings = LANG.EN,

i zamień na:

var strings = LANG.PL,

Jeśli to nie zadziała to zapisz sobie backup starego pliku i spróbuj użyć tego spolszczenia w załaczniku (choć nie gwarantuję sukcesu)

Offline termik

• Cirrus
  • *
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: offset
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Styczeń, 2016, 20:53:55 »
Witam serdecznie.Dziękuję za świetny opis uruchomienia cumulusa na rpi.Wykonałem wszystko zgodnie z zapisami system to raspbian jessie. Problemem jest że rpi nie wysyła plików na serwer.Serwer www jest postawiony na tej samej malinie na której jest cumulus.Cumulus działa łączy się ze stacją dane w przeglądarce są wyświetlane.Na rpi jest też uruchomiony serwer ftp z pełnym dostępem użytkownika pi.Mam też pytanie co w przypadku zaniku napięcia czy Cumulus się uruchomi albo trzeba robić zapisy w cronie?

Offline jarostacja

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Styczeń, 2016, 23:33:15 »
Witam serdecznie.Dziękuję za świetny opis uruchomienia cumulusa na rpi.Wykonałem wszystko zgodnie z zapisami system to raspbian jessie. Problemem jest że rpi nie wysyła plików na serwer.Serwer www jest postawiony na tej samej malinie na której jest cumulus.

Może adresuj do serwera bezwzględnie? A może kłócą się porty? Ja mam serwer zewnetrzny, więc nie badałem tego problemu.

Mam też pytanie co w przypadku zaniku napięcia czy Cumulus się uruchomi albo trzeba robić zapisy w cronie?

Nie, sam się nie uruchomi. Ja uzywam powerbanku jako micro upsa. Ale nie zaszkodzi dodać CumulusMX do "autoexeca".

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Styczeń, 2016, 15:22:47 »
Gotowe, dziękuje. Pomógł pobrany plik.

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Styczeń, 2016, 14:53:08 »
Czy można instalować  twoją " nową skórkę"   w cumulusie 1.9 czy tylko w MX.

Offline jarostacja

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Styczeń, 2016, 20:56:49 »
Steve - autor Cumulusa zapewnia o daleko idącej zgodności. czy da się zainstalować nową skórkę Do CUmulusa w wersji 1 - nie wiem?
Nie mam też, jak sprawdzić, ale spróbuj. Pobierz skórkę z mojej strony [this page template] i sprawdź.
Sam jestem ciekaw.

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Styczeń, 2016, 16:22:22 »
W zegarach pogodowych leci pasek z aktualizacją co 5 sekund, moja stacja aktualizuje się co 5 minut jak przestawić tą aktualizacje na pasku na 300 sekund?

Offline jarostacja

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Styczeń, 2016, 20:59:07 »
To nie jest aktualizacja tylko timer skryptu odświeżania zegarów. Co 5 sekund sprawdza zmianę w pliku realtimegauges.txt

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Styczeń, 2016, 19:08:04 »
Witam,  gdzie można pobrać szablon  Projekt strony: jarostacja z wykorzystaniem elementów Weather Blues i Gauges Scripts by Mark Crossley - version

Offline jarostacja

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Styczeń, 2016, 21:18:35 »

Offline BartekA

• Cirrus
  • *
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Oregon WMRS200
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Styczeń, 2016, 11:01:32 »
Jestem "nowy" w stacjach pogodowych i tym programie, postawiłem na malinie wszystko i działa ale ... chciałbym jeśli jest to możliwe zintegrować to ze swoją stroną nie posługując się szablonami, dlatego moje pytanie bo nie bardzo rozumiem mechanizm tworzenia strony przez Cumulusa.

Czy pliki *.htm są wysyłane na serwer z danymi juz czy dane są odczytywane z pliku realtimegauges.txt ?

Staram sie to uruchomić na stronie : http://mojaastronomia.pl/?pogoda-online,74&sLang=pl , lecz mam stronę bez danych. Czy taki pomysł jak mój jest możliwy czy musze mieć skórkę i pliki htm z programu ?

I nie mam pojęcia dlaczego nic mi nie wysyła na serwer zewnętrzny.

Bartek
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń, 2016, 12:12:15 wysłana przez BartekA »