Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Kryzys w Weather Underground  (Przeczytany 22620 razy)

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Kryzys w Weather Underground
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Czerwca, 2018, 09:07:46 »
Dziś od 5.15 do 7.39 WU nie rejestrowało danych z mojej stacji.Od północy dane były rejestrowane nawet trzy razy na minutę Stacja cały czas działała, internet był a danych na WU niema. Czy  u Was też taż tak było? Jedna ze stacji Rycha ze Świbna ma podobnie jak moja. Jak to u Was wygląda?

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Odp: Kryzys w Weather Underground
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Czerwca, 2018, 09:07:46 »

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: Kryzys w Weather Underground
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Czerwca, 2018, 16:45:12 »
Teraz ten WU to jedna wielka porażka

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Kryzys w Weather Underground
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Czerwca, 2018, 00:46:59 »
(...) internet był a danych na WU niema. Czy u Was też tak było? Jedna ze stacji Rycha ze Świbna ma podobnie jak moja. Jak to u Was wygląda?

Cytat: Komunikat WU @tim roche na Trello
@tim roche na SUBMIT BUG REPORTS June 2018 Wczoraj o 08:32
Wybaczcie, jak już wspominałem, że zaktualizowaliśmy nasze oprogramowanie, dziś wieczorem natrafiliśmy na problem i nasza autoryzacja dla PWS została przerwana. Naprawiliśmy to, wiemy, dlaczego tak się stało i pracowaliśmy już nad rozwiązaniem problemu. Zostanie wdrożony na początku przyszłego tygodnia. Bądźcie cierpliwi, gdy ukończymy, to system będzie o wiele bardziej stabilny niemal pod każdym względem, moga jednak pojawić się błędy w nieoczekiwanych miejscach, których nie znaleźliśmy podczas okresu testowania.

Dobra nowina dotyczy nowego systemu który wdrażamy. Każdy błąd jest okazją, aby nasz system był silniejszy i bardziej wytrzymały. Dzięki naszemu nowemu kodowi poświęcamy czas na poprawne i staranne rozwiązywanie problemów.

Chciałbym, aby rzeczy nigdy się nie zepsuły, ale one są i będą się powtarzały. Dołożymy wszelkich starań, aby tak się nie stało, ale uczymy się na wszystkich błędach i nadal jesteśmy bardzo zainwentowani w to dzieło, jak tylko możemy.

Oryginalny komunikat_operatora @tim roche z Amazon po podmianie na żywym organiźmie kodu żródłowego WU

PS: w niektórych sytuacjach - doraźnie - pomaga wylogowanie i ponowne zalogowanie do własnego konta na WU ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwca, 2018, 01:08:04 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Lukdirt

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: DNT WeatherScreen PRO, Eurochron EFWS 2900 oraz Meteo SP-10
Odp: Kryzys w Weather Underground
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Czerwca, 2018, 10:02:51 »
WU to już przesadza z tymi awariami i naprawami serwerów. Nie było mnie dwa tygodnie. Wczoraj wróciłem, i chciałem sobie normalnie przesłać dane z mojej stacji pogody. A co się okazało? Tylko jeden dzień się przesłał, a pozostałe dni są "czyste". Z mojej strony było wszystko OK, gdyż wszystkie dane przesłały mi się do EasyWeather i do Cumulusa. Szkoda, że nie można jeszcze raz przesyłać danych do WU, jest to tylko jednorazowa czynność, której nie można powtórzyć... a może można?

Offline Lukdirt

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: DNT WeatherScreen PRO, Eurochron EFWS 2900 oraz Meteo SP-10
Odp: Kryzys w Weather Underground
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Czerwca, 2018, 10:16:40 »
Cytuj
@tim roche na SUBMIT BUG REPORTS June 2018 Wczoraj o 08:32
Wybaczcie, jak już wspominałem, że zaktualizowaliśmy nasze oprogramowanie, dziś wieczorem natrafiliśmy na problem i nasza autoryzacja dla PWS została przerwana. Naprawiliśmy to, wiemy, dlaczego tak się stało i pracowaliśmy już nad rozwiązaniem problemu. Zostanie wdrożony na początku przyszłego tygodnia. Bądźcie cierpliwi, gdy ukończymy, to system będzie o wiele bardziej stabilny niemal pod każdym względem, moga jednak pojawić się błędy w nieoczekiwanych miejscach, których nie znaleźliśmy podczas okresu testowania.

Dobra nowina dotyczy nowego systemu który wdrażamy. Każdy błąd jest okazją, aby nasz system był silniejszy i bardziej wytrzymały. Dzięki naszemu nowemu kodowi poświęcamy czas na poprawne i staranne rozwiązywanie problemów.

Chciałbym, aby rzeczy nigdy się nie zepsuły, ale one są i będą się powtarzały. Dołożymy wszelkich starań, aby tak się nie stało, ale uczymy się na wszystkich błędach i nadal jesteśmy bardzo zainwentowani w to dzieło, jak tylko możemy.

Minął początek tygodnia, a problemy nadal występują. Gdy przesyłam dane do WU, na stronce stacji nie chce się załadować mapka a dane nie chcą się przesłać. Oczywiście mogę zapomnieć o ponownym przesłaniu danych, bo nie ma takiej możliwości.
Chyba, że chodziło nie o TEN początek tygodnia, tylko o ten od 18 czerwca? Niech ktoś mi to wyjaśni.

EDIT:
Dodam, że aktualne dane ze stacji (czyli jak stacja jest online) normalnie się przesyłają. Ale jak chcę przesłać dane z poprzednich godzin lub dni (czyli w momencie, gdy stacja była offline) to już się nie da. Może trzeba coś na nowo ustawić w opcjach na Wunderground lub w ustawieniach na Cumulusie? Bardzo proszę o odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwca, 2018, 10:41:29 wysłana przez Lukdirt »

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: Kryzys w Weather Underground
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Czerwca, 2018, 14:35:49 »
Ja zauważyłem ten problem już chyba z 2 lata temu. Dane były w stacji ale nie przesyłały się. Ponieważ moja stacja jest online chyba 99,9% czasu zbagatelizowałem problem. Kiedyś (jakieś 2-3 lata wcześniej) przesyłanie działało.

Offline Lukdirt

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: DNT WeatherScreen PRO, Eurochron EFWS 2900 oraz Meteo SP-10
Odp: Kryzys w Weather Underground
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Czerwca, 2018, 12:32:52 »
A da się jakoś ustawić żeby dane ze stacji ponownie przesyłały się do Wunderground? Np. w Cumulusie lub na samym WU? Czy to jednak wina samego Wunderground i trzeba czekać na naprawę serwerów?

Offline charly

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Otrzymał podziękowań: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH2080 + Mebus 40188 + HP1001
Odp: Kryzys w Weather Underground
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Czerwca, 2018, 06:03:06 »
U mnie jest to samo. Mniej więcej od końca maja nie przesyłają się dane archiwalne za pomocą funkcji CatchUp w Cumulus. Dane na żywo przesyłają się prawidłowo, innych problemów nie widzę.
@lukdirt
Da się przesłać je ponownie tylko zamykając Cumulusa, biorąc odpowiedni backup plików z katalogu Backup (są tam podzielone na dni godziny backupy z ostatnich bodaj 8 otwarć aplikacji), kopiujesz i nadpisujesz pliki z odpowiedniego katalogu backupu do Data i uruchamiasz ponownie Cumulusa. Uwaga  - tracisz w ten sposób wszystkie dane uzyskane na żywo od czasu użycia backupu - zostaną one pobrane ponownie z pamięci stacji. Póki co nie ma co tego używać, bo problem na Wunderground nadal występuje. 

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Kryzys w Weather Underground
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Czerwca, 2018, 22:11:30 »
Zaczyna to przypominać politykę zniechęcania do siebie użytkowników. Dziś na mapie ze stacjami pojawiła się bardzo brzydka nowa grafika. WU zmierza do samozaorania. Dane wysyłam, bo robi to cumulus automatem, ale coraz mniej mi się tam podoba.

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: Kryzys w Weather Underground
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Czerwca, 2018, 09:40:57 »
.... Dane wysyłam, bo robi to cumulus automatem, ale coraz mniej mi się tam podoba.
To samo jest w moim wypadku. Poza tym ostatnio w zasadzie tam nie zaglądam.

Offline Lukdirt

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: DNT WeatherScreen PRO, Eurochron EFWS 2900 oraz Meteo SP-10
Odp: Kryzys w Weather Underground
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Czerwca, 2018, 15:59:57 »
Ale jeśli nie Wunderground... to co? Jaki inny serwis polecacie, na którym można wysyłać dane z Cumulusa?

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacje-Pogody.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Kryzys w Weather Underground
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Czerwca, 2018, 22:43:26 »
To co wyprawia się na WU ostatnio to jawna kpina, nie po to kupowałem stacje pogodową która może wysyłać dane do internetu żeby mi te dane ginęły. Jest jakaś alternatywa dla tego serwisu?

Zaczyna to przypominać politykę zniechęcania do siebie użytkowników. Dziś na mapie ze stacjami pojawiła się bardzo brzydka nowa grafika. WU zmierza do samozaorania. Dane wysyłam, bo robi to cumulus automatem, ale coraz mniej mi się tam podoba.

Ale jeśli nie Wunderground... to co? Jaki inny serwis polecacie, na którym można wysyłać dane z Cumulusa?

Cytuj
Weather Underground zostało założone 23 lata temu, a część kodu i infrastruktury wspierającej sieć PWS nadal sięga 1994 r.

Wdrażają na stronie nowy system, który ma być lepszy, tak więc czasowo mogą pojawiać się jakieś problemy. Weather Underground to teraz International Business Machines Corporation, a IBM to najstarsze i najsłynniejsze przedsiębiorstwo informatyczne, które stworzyło między innymi w 1981 roku komputer osobisty PC. Tak więc myślę, że to gwarantuje, że serwis będzie rozwijany i z wszystkimi problemami sobie poradzą, nawet jak np. 100 000 000 prywatnych stacji pogodowych będzie wysyłać tam dane. Wszystkie te problemy wynikają z tego, że IBM modernizuje serwis i dostosowuje oprogramowanie do dzisiejszych realiów. A przecież w ostatnich latach liczba stacji z możliwością automatycznego przesyłania danych do WU znacznie się zwiększyła, i coraz więcej nowych produktów ma taką możliwość. Jedną z pierwszych stacji z możliwością automatycznego (bez oprogramowania) przesyłania danych do WU była w 2013 roku HP1000/1001, a jak teraz patrzę, korzystając z wyszukiwarki stacji pogodowych, aktualnie takich produktów jest co najmniej 23.
« Ostatnia zmiana: 01 Lipca, 2018, 14:19:26 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline mantek66

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 35
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: HP 1001
Odp: Kryzys w Weather Underground
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Czerwca, 2018, 10:55:06 »
a od kilku dni nie ma prognoz, wiecie coś na ten temat?

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Kryzys w Weather Underground
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Czerwca, 2018, 20:51:45 »
... zgłoś to na Trello

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Kryzys w Weather Underground
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Lipca, 2018, 01:22:39 »
a od kilku dni nie ma prognoz, wiecie coś na ten temat?

... zgłoś to na Trello

.. nie zgłosiłeś ;) ja zgłosiłem na Trello_czytaj i @Tood Gladfelter z WU naprawił ...