Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Eurochron EFWS 2900  (Przeczytany 25901 razy)

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Eurochron EFWS 2900
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Sierpnia, 2019, 17:18:08 »
Tak, podajemy temperaturę zewnętrzną. Obliczanie ciśnienia względnego z temperaturą domową nie miałoby sensu.
Mała ciekawostka.
Jeśli mierzymy ciśnienie na poziomie morza to temperatura nie ma według kalkulatora znaczenia. Jeśli wysokość jest różna od 0npm to temperatura ma już znaczenie. Nie ogarniam tego.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Odp: Eurochron EFWS 2900
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Sierpnia, 2019, 17:18:08 »

Offline wicher

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 25
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Typ stacji: WH3000
Odp: Eurochron EFWS 2900
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Sierpnia, 2019, 22:43:15 »
Mała ciekawostka.
Jeśli mierzymy ciśnienie na poziomie morza to temperatura nie ma według kalkulatora znaczenia. Jeśli wysokość jest różna od 0npm to temperatura ma już znaczenie. Nie ogarniam tego.

Ciśnienie względne zależy od ciśnienia słupa powietrza od wysokości h do zera. Ciśnienie to zależy wykładniczo od h i od temperatury, która się zwiększa od od poziomu h do poziomu zero. Gdy h=0 to nie  ma żadnej dodatkowej warstwy powietrza. Polecam dokładny wzór w/g IMGW

http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=4.msg13864#msg13864

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacje-Pogody.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Eurochron EFWS 2900
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Sierpnia, 2019, 16:52:49 »
Kalkulator korzysta ze wzoru, który jest podany i opisany tutaj: http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=4.msg4#msg4

Jeśli mierzymy ciśnienie na poziomie morza to temperatura nie ma według kalkulatora znaczenia.

Tak, bo kalkulator służy do obliczania ciśnienia na poziomie morza z ciśnienia na innej wysokości, a nie do obliczania ciśnienia na poziomie morza z ciśnienia na poziomie morza. To mi się kojarzy z taką sytuacją, jakbyś chciał obliczać "procent cukru w cukrze" (jak w filmie "Poszukiwany poszukiwana"). Jeżeli do kalkulatora wprowadzasz ciśnienie bezwzględne, które jest na poziomie morza (0m n.p.m.), to nie ma tu co przeliczać, i nie ma co oczekiwać innej wartości. Zawsze będzie taka sama wartość, bo "ciśnienie wejściowe" jest już na poziomie morza. Ale już przy 2m n.p.m. na ciśnienie ma wpływ temperatura, przy -40C i +40C jest różnica 0,1 hPa.

Jeśli wysokość jest różna od 0npm to temperatura ma już znaczenie.

Tak, zrób to dla np. 100m, to przy temperaturze -40C i +40C różnica ciśnienia względnego będzie wynosić prawie 5 hPa.
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpnia, 2019, 21:55:40 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline skipper_hqst

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Eurochron EFWS 2900
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Września, 2019, 12:09:08 »
Witajcie,

Wifi w stacji bazowej dziala tylko przy zasilaczu. Jakie napiecie ma byc z zasilacza? I jaka wtyczka do bazy?

Pozdrawiam,
Sebastian

Offline typ

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: EWS2900
Odp: Eurochron EFWS 2900
« Odpowiedź #34 dnia: 08 Września, 2019, 17:26:22 »
Witajcie,

Wifi w stacji bazowej dziala tylko przy zasilaczu. Jakie napiecie ma byc z zasilacza? I jaka wtyczka do bazy?

Pozdrawiam,
Sebastian

Jeśli dobrze odczytuję to napięcie 5V
« Ostatnia zmiana: 08 Września, 2019, 18:08:40 wysłana przez typ »

Offline typ

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: EWS2900
Odp: Eurochron EFWS 2900
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Września, 2019, 17:55:58 »
No dobra, czy może ktoś polecić jakiś serwis który przedstawia dane w przyjazny dla oka sposób, nie tylko na desktopie ale i na smartfonie?
Korzystam z Weathercloud, ale nie jestem zadowolony. Nie wygląda to tak jakbym chciał...
Podoba mi się na pierwszy rzut oka aplikacja https://ambientweather.net/.
Jesli EFWS 2900 to jakis klon WS 2902 to może dałoby się jakoś wgrać tam oprogramowanie umożliwiające zarejestrowanie się i wyświetlanie danych na stronie ambientweather?

Próbowałem podłączyć się za pomocą MAC adresu ale niestety stacja nie raportuje do ambient... Jest tam tez opcja podłączenia się danymi stacji udostępnianymi do WU, ale niestety też mi się nie udało....

Offline skipper_hqst

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Eurochron EFWS 2900
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Września, 2019, 11:46:54 »
Jeśli dobrze odczytuję to napięcie 5V

Dzieki. A jaki wtyk? Mini lub micro usb? Czy cos innego?

Offline typ

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: EWS2900
Odp: Eurochron EFWS 2900
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Września, 2019, 13:23:31 »
Dzieki. A jaki wtyk? Mini lub micro usb? Czy cos innego?

Nie wiem o który wtyk pytasz, ale jedynym wtykiem w stacji jest podłączenie zasilacza, czyli standardowy jakiś wtyk okrągły podobny do wtyków np. w laptopie.


Offline m-blue

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Eurochron EFWS 2900
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Października, 2019, 14:39:36 »
Odgrzeję własnego kotleta i zapytam:)  Stację kupiłem i podłączyłem z dobry rok temu, nie mam jej u siebie, jest na działce rec. i tak zdalnie kiedyś działało na wuunderground, teraz widzę w instrukcji, że jest więcej serwisów  w tym, że można już podrzeć temp wewn.  Możecie napisać czy jest konieczna jakaś aktualizacja firmware'u, czy nie żeby to odpalić? Co aktualnie się najlepej sprawdza z poziomu telefonu?
Czy ktoś się orientuje, czy jest jakaś opcja zgrania tego z google ass albo alexą ?
Pozdr.
Michał
« Ostatnia zmiana: 07 Października, 2019, 14:47:38 wysłana przez m-blue »

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Eurochron EFWS 2900
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Października, 2019, 17:36:45 »
Odgrzeję własnego kotleta i zapytam:)  Stację kupiłem i podłączyłem z dobry rok temu, nie mam jej u siebie, jest na działce rec. i tak zdalnie kiedyś działało na wuunderground, teraz widzę w instrukcji, że jest więcej serwisów  w tym, że można już podrzeć temp wewn.  Możecie napisać czy jest konieczna jakaś aktualizacja firmware'u, czy nie żeby to odpalić? Co aktualnie się najlepej sprawdza z poziomu telefonu?
Czy ktoś się orientuje, czy jest jakaś opcja zgrania tego z google ass albo alexą ?
Pozdr.
Michał
Przesyłanie danych do WU, Weathercloud i WOW nie powinno wymagać aktualizacji firmwaru. Ecowitt.net niestety wymaga już nowszej wersji.
Aktualizacja jest bezbolesna. Instalujesz na telefonie najnowszą wersję WS View, łączysz się ze stacją a aplikacja załatwi za Ciebie wszystko.
Dzięki zakładce Customized przesyłam też dane na PWSWeather.
Czujniki wewnętrzne mogą pokazać chyba tylko Weathercloud i Ecowitt.
Odnośnie Google ass i Alexa których nie używam więcej można poczytać na WXForum:
Cytaty tłumaczone tłumaczem Google:
" Na razie tylko Ambient ma Google Assistant i Amazon Alexa."
"Istnieje jednak sposób na uzyskanie integracji Asystenta Google i Amazon Alexa ze stacją Ecowitt. Polega ona na użyciu Ecowitt GW1000 i podłączeniu go do Ambient WeatherBridge lub Meteobridge z dodatkową licencją Ambientweather.net. Umożliwi to przesłanie do Ambientweather.net, a następnie integrację z Google Assistant i Amazon Alexa."



Offline m-blue

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Eurochron EFWS 2900
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Października, 2019, 21:02:28 »
Dzięki, doszkolę się:) przy najbliższej okazji zrobię upgrade i powalczę z tematem.

Offline m-blue

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Eurochron EFWS 2900
« Odpowiedź #41 dnia: 12 Października, 2019, 10:07:37 »
To kolejna prośba - dotarłem do stacji o ile z fabrycznych nie było problemu z uruchomieniem, tak teraz nie mam możliwości przywrócenia do fabrycznych. Wg instrukcji powinno : nacisnąć temp żeby przerwać odbiór radia z czujnika.
Wcisnąć wind + i pressure - przytrzymać 5s. U mnie zero reakcji, zasięg wifi nadal jest, ikona nie zaczyna migać. Wyciągałem i wkładałem zasilanie, ktoś pisał , że zgubi ustawienia, ale chwila, łapie wifi i heja, wszystko wraca.
Może jakieś wskazówki?

Ps - plan jest na upgrade firmware'u i przejście do czegoś innego niż WU.

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Eurochron EFWS 2900
« Odpowiedź #42 dnia: 12 Października, 2019, 10:20:49 »
To kolejna prośba - dotarłem do stacji o ile z fabrycznych nie było problemu z uruchomieniem, tak teraz nie mam możliwości przywrócenia do fabrycznych. Wg instrukcji powinno : nacisnąć temp żeby przerwać odbiór radia z czujnika.
Wcisnąć wind + i pressure - przytrzymać 5s. U mnie zero reakcji, zasięg wifi nadal jest, ikona nie zaczyna migać. Wyciągałem i wkładałem zasilanie, ktoś pisał , że zgubi ustawienia, ale chwila, łapie wifi i heja, wszystko wraca.
Może jakieś wskazówki?

Ps - plan jest na upgrade firmware'u i przejście do czegoś innego niż WU.
Nie mam takiej stacji, ale wydaje mi się, że do aktualizacji firmwaru nie jest potrzebne przywrócenie do fabrycznych.

Offline m-blue

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Eurochron EFWS 2900
« Odpowiedź #43 dnia: 13 Października, 2019, 21:36:59 »
No właśnie program konfiguracyjny nie przewiduje połączenia się z juz zaprogramowana stacją, przynajmniej nie udało mi się.

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Eurochron EFWS 2900
« Odpowiedź #44 dnia: 13 Października, 2019, 21:56:16 »
No właśnie program konfiguracyjny nie przewiduje połączenia się z juz zaprogramowana stacją, przynajmniej nie udało mi się.
A jakiej aplikacji używasz?