Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja Ecowitt HP3501  (Przeczytany 27786 razy)

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Stacja Ecowitt HP3501
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Października, 2019, 17:19:19 »
Jednym z większych zarzutów co do stacji HP3501 był brak załączonej osłony do czujnika zewnętrznego WH32. Ecowitt jednak odpowiedziało na te sugestie i opracowało własną osłonę radiacyjną, której zdjęcie dostałem niedawno na mailu:


Podobno jest już prawie gotowa, ale nie wiem czy będzie sprzedawana w zestawie, czy jako osobny element, ale mam nadzieję, że jednak wybiorą pierwszą opcję. Tu tego nie widać, ale osłona powinna być mniejsza niż te od WH1080 czy WH2080, bo sam czujnik jest znacznie mniejszy. Pod względem wyglądu przypomina te dotychczas sprzedawane.
Czy brak załączonej osłony to zarzut?
Czy mniejsza znaczy lepsza?
Czy zrobili jakieś testy porównawcze z osłonami Barani lub Davis?
Ostatnio na włoskim forum:
https://forum.meteonetwork.it/stazioni-meteorologiche-ecowitt-fine-offset/167154-ecowitt-costei-61.html
poczytałem trochę o osłonach. Tam mają bzika na tym punkcie.
Pod ich wrażeniem zrobiłem porównanie czujnika w osłonie WH24 (taka sama osłona jak w WS80)  i czujnika WH31 w osłonie TFA. Niestety ten w osłonie TFA potrafi zawyżać w pełnym słońcu o 5°C.
Zacząłem zbierać pieniądze na:
https://sklep.meteoplus.pl/p/216/1162/davis-7714-oslona-radiacyjna-pasywna-oslona-antyradiacyjna-naturalnie-wentylowana-oslony-radiacyjne-akcesoria-sprzet-profesjonalny.html
bo na:
https://sklep.meteoplus.pl/p/216/2275/barani-meteo-shield-oslona-radiacyjna-pasywna-oslona-antyradiacyjna-spiralna-naturalnie-wentylowana-samoczyszczaca-oslony-radiacyjne-akcesoria-sprzet-profesjonalny.html
moja lepsza połowa na razie nie wyraża zgody.

Spodobała mi się Twoja strona internetowa. Może na stare lata też bym sobie taką zrobił, ale jestem zielony w tych tematach. Fajnie jak by ktoś napisał poradnik od A do Z dla początkujących. Szukając w internecie są tylko szczątki informacji i to najczęściej pisane w nie przystępny sposób.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Odp: Stacja Ecowitt HP3501
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Października, 2019, 17:19:19 »

Offline Mark

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 485
  • Otrzymał podziękowań: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w gminie Ślesin
  • Typ stacji: Ecowitt HP3501/WS80
Odp: Stacja Ecowitt HP3501
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Października, 2019, 21:08:58 »
Cytuj
Czy brak załączonej osłony to zarzut?
Przy okazji recenzowania stacji było parę głosów, że skoro się płaci takie pieniądze to osłona powinna być, bo czujnik musi być zakryty przed promieniami słonecznymi, no i jakoś go trzeba przymocować.

Cytuj
Czy mniejsza znaczy lepsza?
Nie wydaje mi się, aby była lepsza niż osłona TFA, którą mam za 70 zł. Mniejsza, bo po prostu dopasowana do rozmiarów czujnika.

Cytuj
Czy zrobili jakieś testy porównawcze z osłonami Barani lub Davis?
Wątpię, bo to zdjęcie co mi przesłali to chyba świeży produkt i nie wiem, czy aż tak dobrej jakości, żeby porównywać. Mogę zapytać, ale mają na razie kolejne narodowe święto, które trwa cały tydzień, do 7 X, chyba z okazji 70. ChRL.

Cytuj
Pod ich wrażeniem zrobiłem porównanie czujnika w osłonie WH24 (taka sama osłona jak w WS80)  i czujnika WH31 w osłonie TFA. Niestety ten w osłonie TFA potrafi zawyżać w pełnym słońcu o 5°C.
Zrobiłęm test TFA i chyba go pokażę przy recenzji WH31, ale dlatego też mam czujnik w cieniu drzewa. Jak padają tam tylko pod kątem promienienie słoneczne na jakiejś ograniczonym fragmencie to nie widzę skoków temperatury.

No te profesjonalne osłony są drogie. Kosztują więcej niż jest warty sam czujnik.

Cytuj
Może na stare lata też bym sobie taką zrobił, ale jestem zielony w tych tematach. Fajnie jak by ktoś napisał poradnik od A do Z dla początkujących. Szukając w internecie są tylko szczątki informacji i to najczęściej pisane w nie przystępny sposób.

Trochę się trzeba orientować co gdzie wpisać, trzeba trochę wiedzieć jak wrzucić pliki na serwer (za pomocą klienta FTP). Meteotemplate ma bardzo jasno wytłumaczony proces instalacji po angielsku, ale mimo to można gdzieś zrobić literówkę i wpisać coś źle i strona nie działa. Z drugiej strony nie trzeba kupować Meteobridge, instalować Linuxa, stawiać własnego serwera i instalować na nim np. WeeWX. To można już pominąć dzięki wtyczce dla Ecowitt i blokom, które niedawno zostały stworzone.

Dzisiaj jak włączyłem aplikację WS VIEW włączyła mi się aktualizacja. W jej wyniku jest wprowadzona możliwość ustawienia ścieżki do ładowania swoich plików z danymi (w formacie Ecowitt lub Wunderground) na serwer. Zatem bramka GW1000 nie jest już potrzebna, aby na przykład publikować dane na stronie opartej o Meteotemplate. Wystarczy konsola

Tak jak mi napisałeś wpisałem w tej aplikacji w sekcji CUSTOMIZED jako
SERVER IP/Hostname: pwsweather.com
ID - moje ID z Weather Wunderground
Port: 80.
Dzięki temu z konsoli ładują mi się dane również na ten serwis: https://www.pwsweather.com/obs/IWIELKOP26.html

Rozumiem, że też masz ustawiony tu typ protokołu jak Wunderground?
« Ostatnia zmiana: 04 Października, 2019, 21:15:54 wysłana przez Mark »
Dane z prywatnej stacji pogodowej Ecowitt HP3501: http://pogodaslesin.vxm.pl/pogoda/

Offline wicia21

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 37
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Oregon BAR686
Odp: Stacja Ecowitt HP3501
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Października, 2019, 10:45:17 »
Te osłony przedstawione powyżej które są dopasowane do rozmiary czujnika nie spełniają w pełni swojego przeznaczenia a to ze względu że czujnik w pełnym słońcu mocno przekłamuje czego nie można powiedzieć o osłonach Davies np 7714 czy Meteoshield które są znacznie większe przez co w środku komora jest większa i tak szybko się nie nagrzewa i do tego czujnik jest chroniony przez promieniowaniem cieplnym. W środku lata w pełnym słońcu mój czujnik w osłonie Davis 7714 zawyżał o 1-1,5 stopnia co jest wystarczającym dla mnie wynikiem satysfakcjonującym :) czym lepsza osłona tym więcej kosztuje ale za to są one trwałe (moja osłona 7714 ma już 6 lat i plastik jest dalej koloru bialego) . Osłona 7714 jak i Meteoshield zrobione są z materiału ASA który jest bardzo wytrzymały na uderzenia i warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV. Ten rodzaj plastiku stosowany jest w elementach samochodowych.

Offline adrian34245

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: 2xConrad HP1001, Renkforce WH2600, dnt WeatherScreen Pro
Odp: Stacja Ecowitt HP3501
« Odpowiedź #33 dnia: 08 Października, 2019, 00:07:07 »
Ile cię wyszła opłata celna i kiedy ją płaciłeś? Przy odbiorze przesyłki czy w trakcie przewozu przesyłki?

Offline Mark

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 485
  • Otrzymał podziękowań: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w gminie Ślesin
  • Typ stacji: Ecowitt HP3501/WS80
Odp: Stacja Ecowitt HP3501
« Odpowiedź #34 dnia: 08 Października, 2019, 10:41:49 »
Płaciłem ok. 67 zł dla DHL jeszcze w trakcie odprawy celnej, przed dostarczeniem przesyłki. Jednak to były raczej koszty magazynowania. Przesłali mi maila z pytaniami dot. cła, który wleciał do SPAMu. Odczytałem go chyba czwartego dnia.

W moim przypadku były to egzemplarze do testów, oznaczone jako SAMPLE. Gdy wysłali mi drugi raz czujniki to już nic nie płaciłem.
Dane z prywatnej stacji pogodowej Ecowitt HP3501: http://pogodaslesin.vxm.pl/pogoda/

Offline adrian34245

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: 2xConrad HP1001, Renkforce WH2600, dnt WeatherScreen Pro
Odp: Stacja Ecowitt HP3501
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Października, 2019, 16:12:20 »
Pisałem do ECOWITT to mi razem z przesyłką napisali chyba 322 dolarów. Chyba wezmę ją do siebie jako domową a Eurochrona EFWS 2900 przeniosę na drugą miejscówkę w zamian za tego EIWS 1. Jeszcze kwestia znalezienia stolarza jakiegoś żeby mi klatkę pod czujnik zrobił :)

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Stacja Ecowitt HP3501
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Października, 2019, 17:01:55 »
Pisałem do ECOWITT to mi razem z przesyłką napisali chyba 322 dolarów. Chyba wezmę ją do siebie jako domową a Eurochrona EFWS 2900 przeniosę na drugą miejscówkę w zamian za tego EIWS 1. Jeszcze kwestia znalezienia stolarza jakiegoś żeby mi klatkę pod czujnik zrobił :)
Stacja HP3501 jest OK, ale jak dla mnie ma mały wyświetlacz. Tylko 4,3 cala.
Ecowitt może Ci sprzedać dowolną konfigurację. Np. konsola HP2551 plus osobne czujniki. Cena nie powinna być dużo wyższa, a jednak siedem cali robi różnicę.

Offline Mark

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 485
  • Otrzymał podziękowań: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w gminie Ślesin
  • Typ stacji: Ecowitt HP3501/WS80
Odp: Stacja Ecowitt HP3501
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Października, 2019, 09:47:02 »
Tak, konsola, która jest w zestawie po uzgodnieniu może być zamieniona na większą.

Tymczasem krótki filmik o dodatkowym czujniku temperatury i wilgotności WH-31:

Jak dla mnie to dokładne jak na domowe warunki urządzenie pozwoli nam poszerzyć dotychczasową sieć pomiarową, kiedy chcemy znać warunki panujące w wielu interesujących nas miejscach, jak nasz ogród, działka, ale też spiżarnia, czy garaż. Nie musimy przy tym kupować całej stacji, bo dzięki bramce internetowej GW1000 możemy odczytywać nasze pomiary na telefonie lub wysyłać je do serwisów dla stacji amatorskich, a nawet na własną stronę internetową. Musimy pamiętać jednak o właściwym ulokowaniu czujnika, przede wszystkim zapewnić mu cień.

https://youtu.be/zsA-kGHj4bo
« Ostatnia zmiana: 09 Października, 2019, 09:58:39 wysłana przez Mark »
Dane z prywatnej stacji pogodowej Ecowitt HP3501: http://pogodaslesin.vxm.pl/pogoda/

Offline adrian34245

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: 2xConrad HP1001, Renkforce WH2600, dnt WeatherScreen Pro
Odp: Stacja Ecowitt HP3501
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Października, 2019, 18:28:06 »
A tak apropo stacji mam znów problem. Nie będę zakładał nowego tematu aby zbytnio nie śmiecić forum dlatego zapytam tu. Czy ktoś z Was miał taki problem iż stacja w tym przypadku EFWS 2900 jest podłączona do routera a nie wysyła danych do internetu (ani na WU ani na Ecowitt) mimo że wszystko jest w porządku. Zdjecie konsoli:
https://zapodaj.net/1a61b481901c7.jpg.html
Jak widać ikonka WiFi jest a stacja normalnie się aktualizuje. Restart routera pomógł tylko na chwilę. Stacja przesłała dosłownie jeden raz dane i znów cisza....Czy ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze by moja mama mogła zrobić gdyż nie ma mnie w Polsce a z danych tej stacji korzysta np lokalne radio podając w cogodzinnej prognozie aktualne warunki panujące w mieście. Czy wszystko musi się za przeproszeniem s****** jak mnie nie ma na miejscu....
« Ostatnia zmiana: 10 Października, 2019, 18:29:39 wysłana przez adrian34245 »

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Stacja Ecowitt HP3501
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Października, 2019, 20:16:47 »
A tak apropo stacji mam znów problem. Nie będę zakładał nowego tematu aby zbytnio nie śmiecić forum dlatego zapytam tu. Czy ktoś z Was miał taki problem iż stacja w tym przypadku EFWS 2900 jest podłączona do routera a nie wysyła danych do internetu (ani na WU ani na Ecowitt) mimo że wszystko jest w porządku. Zdjecie konsoli:
https://zapodaj.net/1a61b481901c7.jpg.html
Jak widać ikonka WiFi jest a stacja normalnie się aktualizuje. Restart routera pomógł tylko na chwilę. Stacja przesłała dosłownie jeden raz dane i znów cisza....Czy ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze by moja mama mogła zrobić gdyż nie ma mnie w Polsce a z danych tej stacji korzysta np lokalne radio podając w cogodzinnej prognozie aktualne warunki panujące w mieście. Czy wszystko musi się za przeproszeniem s****** jak mnie nie ma na miejscu....
A internet działa?

Offline adrian34245

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: 2xConrad HP1001, Renkforce WH2600, dnt WeatherScreen Pro
Odp: Stacja Ecowitt HP3501
« Odpowiedź #40 dnia: 10 Października, 2019, 20:41:35 »
Tak normalnie działa

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Stacja Ecowitt HP3501
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Października, 2019, 22:28:42 »
Aby nie zaśmiecać tego wątku założyłem nowy:
http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=2834.msg20502;topicseen#msg20502

Offline Mark

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 485
  • Otrzymał podziękowań: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w gminie Ślesin
  • Typ stacji: Ecowitt HP3501/WS80
Odp: Stacja Ecowitt HP3501
« Odpowiedź #42 dnia: 12 Października, 2019, 19:44:53 »
Ecowitt w końcu wypuszcza na rynek osłonę do czujników temperatury i wilgotności WH31 i WH32


Można go zainstalować z pionowo lub poziomo ustawionym ramieniem oraz zamontować do słupa. Koszt to $19.99. Pisali mi, że mają wykonać jakieś testy tej osłony, ale widzę, że nie ma wokół samego czujnika za dużo dodatkowej przestrzeni, więc ochrona przed przegrzewaniem na pełnym słońcu może być słaba, ale to tylko przypuszczenie.




Adres produktu: http://www.ecowitt.com/Others/115.html?fbclid=IwAR37v2QrykSUv5hYucYc0pVAOPrpTuu8Kw2eInKQgHZ565sn2jPJAfj7fCE
« Ostatnia zmiana: 12 Października, 2019, 21:17:27 wysłana przez Mark »
Dane z prywatnej stacji pogodowej Ecowitt HP3501: http://pogodaslesin.vxm.pl/pogoda/

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Stacja Ecowitt HP3501
« Odpowiedź #43 dnia: 12 Października, 2019, 21:24:07 »
Pisali mi, że mają wykonać jakieś testy tej osłony]

Szkoda, że testów nie wykonali przed wprowadzeniem do sprzedaży.

Offline Mark

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 485
  • Otrzymał podziękowań: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w gminie Ślesin
  • Typ stacji: Ecowitt HP3501/WS80
Odp: Stacja Ecowitt HP3501
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Października, 2019, 09:54:05 »
Odpisali mi wczoraj, że inżynierowie przetestowali osłonę radiacyjną i ustalili, że obniża ona błąd (zawyżanie pomiaru) na pełnym słońcu z 5*C do 2*C.
Nie mają sprzętu Davisa i Barani, aby wykonać dodatkowe porównanie.

Co do eksportu danych poprzez serwis Ecowitt.net inżynier stwierdził, że jest możliwy zapis pliku z danymi o bardziej intuicyjne nazwie jako "export_list_2019_09". Nie będzie jednak tak łatwo wprowadzić zapisywania danych dziennych z większej ilości dni, na przykład na raz z 10 dni, czyli 10 plików.
« Ostatnia zmiana: 15 Października, 2019, 10:04:54 wysłana przez Mark »
Dane z prywatnej stacji pogodowej Ecowitt HP3501: http://pogodaslesin.vxm.pl/pogoda/