Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Stacje Pogody / Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi vs WH2600 IP
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rychu_Świbno dnia Dzisiaj o 02:26:43 »
2
Stacje Pogody / Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rychu_Świbno dnia Dzisiaj o 02:25:27 »
(...) Jeśli chcę wgrać inny FW (np. oryginalny 2.3.7 z zamiast @Mystic_Art, oczywiście ze zmianą częstotliwości w pliku .ini) to co zrobić aby nie stracić konfiguracji rządzenia (ustawienia WU, WiFi, parametry) i danych historycznych? Domyślam się że służy do tego "Kopia zapasowa". Ale jak ją potem odtworzyć? I czy ona zachowuje ustawienia? Jeśli tak, to czy można je potem bez problemów  odtworzyć po zmianie FW? A może istnieje jakaś możliwość poprzez USB? (...)
Ustawienia stracisz. Danych historycznych (swoje pomiary) nie stracisz jeżeli zrobisz "backup" - co oferuje stacja. Ten "backup" to nic innego jak tabela danych pomiarowych (20 parametrów) ujęta w jedną tabelę dla jednego roku kalendarzowego. Podczas "backup-u" tabela ta zapisywana jest w katalogu NAND w pamięci konsoli. "Backup" należy wykonać przed zmianą softu. Następnie poprzez kartę lub USB przenieść na zewnątrz. Po zmianie softu dograć poprzez USB zarchiwizowany katalog do NAND -  przeciągając myszką na swoje miejsce  ;)

Sporo jest ustawień w stacji ale są one raczej oczywiste, więc nie ma z tym problemu podczas zmiany softu.  ;)

PS: ostrożnie ze zmianami softu - np powyżej  FW 2.2.9 jeden ma poprawkę dot. języka francuskiego, a każdy następny to korekty korekt wprowadzonych poprzez nieumiejętne modyfikacje oprogramowania przez producenta - stąd moje pytanie w moim post-cie powyżej dlaczego wprowadzasz wyższą wersję softu.  ;)
3
Stacje Pogody / Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce vs HP1001
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rychu_Świbno dnia Dzisiaj o 01:45:00 »
Nie jestem userem WH2600, jednak patrząc na dane ( czas) w twoim linku widać wyraźnie, ze o żadnej zmianie czasu nie ma mowy. Zresztą nie  ma takiej strefy czasowej  w której, zmiana czasu byłoby 20.03!!. Zmiana czasu nastąpiła prawidłowo 26.03 z 2:0 na 3:0 . Widać to w tablicy wyników z tego dnia. Prawdopodobnie twoja stacja z niewiadomych przyczyn jednorazowo zresetowała stan opadów  o 23 w dniu 20.03. (...)
Nie było resetu - jak piszesz. Nastąpiła zmiana czasu na stronce IPTool mojej WH2600. Tak się zdarzyło, że w  tym czasie po godz. 23.00 zaobserwowałem on_line że nie nastąpiła 23.01 ale 00.00  ;) - wniosek: w stacji zaszyta jest błędna data zmiany czasu zimowy/letni - o jeden tydzień za wcześnie.

ID twojej stacji to IGDASK27. Skąd pomysł, żeby było GDASK  a nie GDANSK ??. W podpisie jest jeszcze druga stacja IPOMORSK23.  I znów pytanie dlaczego tym razem POMORSK ?. (...)
Niestety identyfikatorów ID sam nie wymyślam - one są generowane przez Weather Underground podczas rejestracji stacji. Z premedytacją pomijają "polskie" litery - w tym wypadku "ń" ponieważ na ich portalu WU nie są one wyświetlane i powstają dziury. Mogliby wstawić "n" ale tego nie robią. Tak czynią od jakiegoś roku ze wszystkimi polskimi zarejestrowanymi stacjami. POMORSK - od województwa pomorskiego. Na temat sposobu nadawania ID przez WU toczyła się na forum w wątku dot. WU szeroka dyskusja. Trudno wyczuć dlaczego raz WU nadaje ID od nazw miasta a innym razem od nazw województw. Ostatnio polubili jednak nasze miasta ale wycinają polskie literki  ;) Dla jasności sprawy każdy user swojej stacji nadaje własną nazwę. I tu również należy pomijać polskie litery zastępując je nie zmiękczonymi aby pełne nazwy były widoczne na mapach i we wszelkiego rodzaju zestawieniach.

W tej drogiej stacji masz HP1001.  Nie znam te stacje,  więc przeczytałem opis na stronie Conrada. Wynika z niego, że fizyczne są to te same stacje, tylko w HP1001 jest jeszcze wyświetlacz i można zobaczyć przebiegi bez komputera. (...)
Tak. Różnią się jednak softem - między innymi z tego powodu że WH2600 nie ma WiFi. Ale np czujniki są zamienne. WH2600 poprzez soft IPTool wyświetla między innymi  na PC aktualne pomiary . Taką samą opcję poprzez EasyWeather  ma HP1001 niezależnie od autonomicznego wyświetlacza LCD na którym jest dużo więcej pomiarów/obliczeń (20) niż wyświetla to portal WU.

Stacje są w modnej wersji compact, czyli zwartej. I jest to, co mnie odrzuca od takiego rozwiązania.(...)
Tak, są bardzo praktyczne i dokładne.

Pomiar temperatury powinien być na wysokości 2m ale pomiar wiatru na wysokości 10 m. Niżej są zakłócenia od otoczenia ( domy, drzewa itp).  Da się rozdzielić wiatromierz od reszty ? ( no trzeba by jeszcze kabel 8-10 m). (...)
Tak, na 2m, 10m i dodam jeszcze że pomiar deszczu na 1m. Nie, nie jest to "rozbieralny" model - ale czytałem i widziałem fotki na forum userów z USA, że jeden gość wyprowadził wiatromierz bardzo wysoko a reszta pozostała na dole.  ;)

Pomiar temperatury w większości stacji amatorskich nie osłoniętych od słońca jest niepoprawny w czasie mocnego słońca. W twoich stacjach czujnik jak widzą jest w środku obudowy.  Obserwowałeś może wpływ mocnego słońca na wyniki pomiarów temperatury?.(...)
W WH2600 i HP1001 pomiar temperatury jest wiarygodny. Zapewnia to odpowiednio skonstruowany radiator umieszczony pod główną obudową panelu zewnętrznego. Radiator na przestrzeni trzech lat był przez producenta zmodyfikowany aby były lepsze parametry wentylacji. Termohigrometr jest poza obudową - jest w radiatorze - patrz fotka. Słońce nie ma wpływu na pomiary.  To są stale powtarzane stereotypy nie mające uzasadnienia  ;)

Obydwie Twoje stacje są bardzo blisko siebie i używają tych samych czujników. Jest to jedyna taka okazja by porównać wskazania by ocenić wiarygodność pomiarów tych stacji. Zrobiłeś może wykresy z pomiarów dowolnego pomiaru ( temp, wilg., ciśn. itp) z 1 i 2 stacji na tym samym wykresie jako funkcji czasu?. Byłoby to bardzo interesujące porównanie.

Tak, stacje w linii prostej oddalone są od siebie o 20m. Wysokość posadowienia paneli zewnętrznych zróżnicowana celowo o 5 m. HP1001 na 9m a WH2600 na 4m. Gdy panele były koło siebie wykonywały prawie identyczne pomiary - a termohigrometry pracowały identycznie. Wykresów nie robiłem ponieważ nie miałem wewnętrznej potrzeby  ;) Ale możesz takie porównania wykonać ponieważ tabele pomiarowe (archiwizacja co 5 min) w formacie .csv są dostępne na stronie wunderground.   Pomiar ciśnienia odbywa się przez oddzielny wewnętrzny czujnik.

HP1001
WH2600


Różnica wysokości paneli zewnętrznych pokazuje jednak, że są różnice warunków atmosferycznych na wysokości 9 i 4 m nad powierzchnią gruntu. Różnica jest w sile wiatru w temperaturach o różnych porach. Raz u góry jest cieplej a drugim razem chłodniej. Zresztą dla zabawy możesz śledzić pomiary dla obu tych stacji  i wyciągnąć swoje wnioski. Z takich istotnych spostrzeżeń jest to, że obie stacje w podobny sposób reagują na zdmuchiwanie deszczu z wiadra panelu zewnętrznego przy porywach wiatru od ok. 40 km/h. Przy czym pomiary te są identyczne w dłuższym okresie czasu. Stwierdziłem, że zdmuchiwanie  to błąd rzędu (pomierzyłem w dłuższym okresie opadł na ziemię do zwymiarowanego wiadra)  3% i dokonałem kalibracji obu stacji.   :)

To tyle - wiele wątków poruszyłeś to i dużo pisania.  ;)
Jak widzisz są sposoby - aby skompensować niedogodne warunki  jakie niesie z sobą kompaktowe stacje HP1001 oraz WH2600.  Obie stacje umożliwiają takie kompensacje.
4
Stacje Pogody / Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sowa dnia 27 Marzec, 2017, 23:52:54 »
Pewnie niektórzy - a może wszyscy userzy  WH2600 zauważyli wczoraj (20.03.2017) , że o 23.00 nastąpiła zmiana czasu na 24.00. Skutek jest taki, że wykresy kończą się o 23.00 i rozpoczynają od początku jakby to była godz.0.00. Widać to w szczególności na grafie rejestracji opadów deszczu. Zdarzenie to WH2600 zarejestrowała_tutaj
Skąd ten problem ? Wynika to z przejścia stacji WH2600 na czas "letni" właśnie 20.03.2017 o 23.00 - co jest oczywistym błędem dla warunków Polski.


Nie jestem userem WH2600, jednak patrząc na dane ( czas) w twoim linku widać wyraźnie, ze o żadnej zmianie czasu nie ma mowy. Zresztą nie  ma takiej strefy czasowej  w której, zmiana czasu byłoby 20.03!!. Zmiana czasu nastąpiła prawidłowo 26.03 z 2:0 na 3:0 . Widać to w tablicy wyników z tego dnia. Prawdopodobnie twoja stacja z niewiadomych przyczyn jednorazowo zresetowała stan opadów  o 23 w dniu 20.03.

ID twojej stacji to IGDASK27. Skąd pomysł, żeby było GDASK  a nie GDANSK ??.
W podpisie jest jeszcze druga stacja IPOMORSK23.  I znów pytanie dlaczego tym razem POMORSK ?.
W tej drogiej stacji masz HP1001.  Nie znam te stacje,  więc przeczytałem opis na stronie Conrada. Wynika z niego, że fizyczne są to te same stacje, tylko w HP1001 jest jeszcze wyświetlacz i można zobaczyć przebiegi bez komputera. Stacje są w modnej wersji compact, czyli zwartej. I jest to, co mnie odrzuca od takiego rozwiązania. Pomiar temperatury powinien być na wysokości 2m ale pomiar wiatru na wysokości 10 m. Niżej są zakłócenia od otoczenia ( domy, drzewa itp).  Da się rozdzielić wiatromierz od reszty ? ( no trzeba by jeszcze kabel 8-10 m). Pomiar temperatury w większości stacji amatorskich nie osłoniętych od słońca jest niepoprawny w czasie mocnego słońca. W twoich stacjach czujnik jak widzą jest w środku obudowy.  Obserwowałeś może wpływ mocnego słońca na wyniki pomiarów temperatury?.

Obydwie Twoje stacje są bardzo blisko siebie i używają tych samych czujników. Jest to jedyna taka okazja by porównać wskazania by ocenić wiarygodność pomiarów tych stacji. Zrobiłeś może wykresy z pomiarów dowolnego pomiaru ( temp, wilg., ciśn. itp) z 1 i 2 stacji na tym samym wykresie jako funkcji czasu?. Byłoby to bardzo interesujące porównanie.
5
Jaką stacje pogody kupić? / Odp: stacja+wizualizacja+moja strona www
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kacperinjo dnia 27 Marzec, 2017, 23:36:20 »
Na początek kup stacje meteo, zależy jaki masz budżet, ale z tańszych i dobrych możesz zainteresować się wh1080/wh2080, następnie zakup jakiś terminal (nie są drogie) ale zwróć uwagę na pojemność dysku, bo ja sam się na tym nacialem i nie jestem w stanie zainstalować windowsa xp na swoim. Stawiaj windows na terminalu, zainstaluj cumulus i konfiguruj. To tak w skrócie. Wszystkie te informacje masz na forum. Sam jestem na podobnym etapie, co i ty :) powodzenia
6
Stacje Pogody / Odp: Stacja HP 1001 upgrade do HP 2001
« Ostatnia wiadomość wysłana przez woma dnia 27 Marzec, 2017, 20:52:49 »
HI

@Grzes978 Czy istnieje jakaś możliwość korzystania z EasyWeathetr dla HP 1001 WiFiz wersją FW 2.3.7? @Rychu_Świbno poradził aby się z tobą w tej kwestii kontaktować, gdyż masz możliwość zwrócenia się do producenta o konkretną wersję softu. Piszę nie na PW tylko w wątku gdyż myślę że może być więcej osób zainteresowanych

DuDuS

Dobra. Dałem radę. Instalka dla FW 2.2.9 (EasyWeather(HP2000) Setup(0825).exe) działa prawidłowo. Trzeba tylko na niektórych komputerach (u mnie przynajmniej tak) do katalogu w którym zainstaluje się aplikacja ("c:\Program Files (x86)\EasyWeather(HP2000)" ) dodać bibliotekę msvcp100.dll (w starszej wersji, z 2011 roku, u mnie zadziałała biblioteka 10.0.40219.1).

DuDuS
7
Jaką stacje pogody kupić? / stacja+wizualizacja+moja strona www
« Ostatnia wiadomość wysłana przez printeo dnia 27 Marzec, 2017, 11:31:07 »
Proszę o poradę: chciałbym kupić stację, umieścić ją na terenie mojego obiektu a dane ze stacji umieścić w miłej dla oka postaci graficznej na mojej stronie www. Nie w postaci linku do strony zewnętrznej ale żeby to działo się na  stronie firmowej w mojej domenie. I po polsku, żeby każdy mógł i chciał tam zajrzeć.
Proszę o poradę, nawet o ofertę, jeśli ktoś potrafiłby mi to wszystko ogarnąć za sensowne pieniądze (jeśli nie łamie to oczywiście regulaminu forum).
8
Jaką stacje pogody kupić? / Odp: AURIOL IAN 277484 w Lidlu za 99 zł
« Ostatnia wiadomość wysłana przez swiatus85 dnia 27 Marzec, 2017, 11:04:39 »
postawilem jak pisales i zlapalo, przenioslem na miejsce docelowe tj. srodek salonu i rano zgubil sygnal.
9
WH1080/WH1090/WH2080 / Odp: WH2080 zawyżają temperaturę wewnętrzna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kacperinjo dnia 26 Marzec, 2017, 13:31:43 »
U mnie jest 2015/39

39 to chyba tydzien
10
WH1080/WH1090/WH2080 / Odp: WH2080 zawyżają temperaturę wewnętrzna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Waldi dnia 26 Marzec, 2017, 11:06:49 »
A jaki jest rok produkcji waszych stacji (podany na tylnej ściance konsoli)?. Być może kalibrację Conrad udostępnił od jakiegoś momentu.
Piotr

Z tylnej ścianki wynika, że 2015. Nie wiem tylko co oznacza ta liczba obok roku (na pewno nie tygodnie, gdyż stację mam od kwietnia 2015 i od początku roku do tego terminu nie było tylu tygodni...).
Strony: [1] 2 3 ... 10