Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Jaką stacje pogody kupić? / Odp: Jaka nowa stacja po awarii Conrad WS-0101?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Arkadiusz_w dnia 21 Września, 2023, 09:16:36 »
Możesz zakupić jeden z wyświetlaczy:

https://shop.ecowitt.com/collections/tft-console

Polecam również dokupić przedłużkę do deszczomierza WH40

https://shop.ecowitt.com/products/wh40-heightening-block

Dobrym dodatkiem jest także ECowitt WH32EP kompatybilny z obecną bramą i konsolą:

https://shop.ecowitt.com/products/wh32_ep

Można go umieścić w bardzo dobrej osłonie pasywnej:

https://www.baranidesign.com/meteoshield-professional

https://www.baranidesign.com/faq-articles/2022/8/01/how-to-properly-mount-an-ecowitt-temp-humidity-sensor-inside-the-meteoshield-pro
2
Jaką stacje pogody kupić? / Odp: Jaka nowa stacja po awarii Conrad WS-0101?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotrdy dnia 20 Września, 2023, 17:15:50 »
Witam ponownie
Czy do mojej nowej stacji froggit DP1500 (zestaw kupiony na Amazonie: https://www.amazon.pl/froggit-anemometrem-wspomaganym-samoopr%C3%B3%C5%BCniaj%C4%85cym-deszczomierzem/dp/B0BHDVPCMT/ref=sr_1_15?__mk_pl_PL=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&crid=1CYI0V1SMZ15H&keywords=froggit&qid=1692365986&sprefix=fro%2Caps%2C780&sr=8-15)  da się dokupić kompatybilny wyświetlacz (konsolę)?

Czy ten www.amazon.pl/froggit-WH3000SE-PRO-konsola-wy%C5%9Bwietlacza/dp/B0BY95G145/ref=sr_1_5?__mk_pl_PL=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=froggit&qid=1695222748&sr=8-5 (froggit WH3000SE PRO) będzie działać?

Mój zestaw zawiera: bramka "froggit DP1500", termometr "froggit DP50", wiatromierz "froggit DP300",  deszczomierz "froggit DP80".


Pozdrawiam serdecznie
3
Inne oprogramowanie / Odp: Do jakiego serwisu pogodowego wysyłać dane
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Parasol dnia 17 Września, 2023, 11:08:15 »
Czy istnieje możliwość żeby wysyłać dane do innych serwisów pogodowych ale poprzez przekierowanie juz wysłanych danych do np WU? Żeby było jasniej: mam Steinberg Systems SBS-WS-500 i wysyłam dane do WU, WOW, Weathercloud i Ecowitt. Chciałbym wysyłać jeszcze gdzieś indziej ale w aplikacji WS Tool nie ma predefiniowanych portali poza wyżej wymienionymi. Jednak nie chce podłączać do Odbiornika w domu komputera.

Nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi, co rozumiesz przez "przekierowanie już wysłanych danych do np WU"? Przecież jest w konsoli opcja "Customized Website", która obsługuje przesyłanie do niestandardowej witryny, jeśli ma ona ten sam protokół co Wunderground lub Ecowitt. Aplikacja nie przesyła danych, tym zajmuje się konsola. Aktualne adresy serwisów pogodowych, do których można przesyłać dane z domowych stacji pogodowych, znajdziecie tutaj: https://aleforum.pl/index.php?topic=29.0
4
Stacje Pogody / Odp: Modernizacja moich pomiarów (EFWS+Ecowitt) - problemy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dador dnia 16 Września, 2023, 16:30:42 »
Jeśli mogę pomóc, to kolega z Polski sprzedaje jedną ze swoich osłon Barani Meteoshield Pro III, gdyż ma dwie. Możliwa negocjacja ceny dla zainteresowanych:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/barani-meteoshield-pro3

Nawet domyślam się, który kolega  ;)

Cena bardzo korzystna.
5
Stacje Pogody / Odp: Modernizacja moich pomiarów (EFWS+Ecowitt) - problemy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Arkadiusz_w dnia 16 Września, 2023, 14:36:10 »
Jeśli mogę pomóc, to kolega z Polski sprzedaje jedną ze swoich osłon Barani Meteoshield Pro III, gdyż ma dwie. Możliwa negocjacja ceny dla zainteresowanych:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/barani-meteoshield-pro3
6
Stacje Pogody / Odp: Modernizacja moich pomiarów (EFWS+Ecowitt) - problemy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sullivan dnia 10 Września, 2023, 12:47:42 »
Jeśli nie możesz kupić profesjonalnej osłony radiacyjnej, to doniczkową możesz spróbować ulepszyć w taki sposób, że zewnętrzną część pomalujesz białą, odblaskową farbą, a wewnątrz czarną matową. Spowoduje, to odbijanie promieni słonecznych z zewnątrz, a czarne wnętrze ograniczy wpływ promieniowania rozproszonego na pomiar. Niemniej jednak podstawki od doniczek, to dość kiepski materiał na osłonę radiacyjną, bo plastik w nich zastosowany będzie się nagrzewał i czegokolwiek byś nie zrobił, to zawsze pomiar będziesz miał zawyżony. Możesz też przed malowaniem wewnętrznych części doniczek spróbować je pokryć bardzo cienką warstwą pianki poliuretanowej (niskoprężnej) w sprayu, bo ma niski współczynnik przenikania ciepła, ale to będzie raczej brudna i mozolna robota. Jeśli jednak zdecydujesz się kiedyś na profesjonalną osłonę radiacyjną, to polecam Barani MeteoShield Pro 3 generacji. Nie kupuj jej tylko w Polsce, bo bardzo mocno przepłacisz. Mam dojście do człowieka, który ma bardzo dobry kontakt z firmą Barani i jest w stanie ściągnąć tą osłonę kilkaset zł taniej bezpośrednio od producenta.
7
Inne oprogramowanie / Odp: Błedne dane w Wudergroud
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Parasol dnia 09 Września, 2023, 21:05:20 »
To są informacje dawne. Ale pobieżny rzut oka na obecny opis to w dalszym ciągu jest to pomiar wewnątrz domu i trudno nazwać je pomiarami meteorologicznymi.

Jest pomiar temperatury i wilgotności zewnętrznej, można też kupić wiatromierz i deszczomierz. Netatmo sprzedaje też osłony radiacyjne do czujnika temp/wilg. Nie jest to zabawka...

To że są dane z Grenlandii etc jest tylko dowodem, że są tam również domy ;)

Dla mnie to dowód jakości produktu, jeżeli jest w stanie przetrwać i działać w warunkach arktycznych.

Podaj namiar gdzie są wyniki w serwisie Netatmo.

https://weathermap.netatmo.com
8
Inne oprogramowanie / Odp: Błedne dane w Wudergroud
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wicher dnia 09 Września, 2023, 18:06:17 »
Dla porównania powiem wam, jak to wygląda w serwisie Netatmo. Mam tam wszystkie pomiary od 2016 roku, mogę je pobrać w formacie CSV lub XLS....

A jak się patrzy na mapkę stacji Netatmo, to jest ich działających bardzo bardzo, naprawdę bardzo dużo, są nawet na Grenlandii i Spitsbergenie.

hmm. Netatmo było stworzone do pomiarów wewnątrz domu. Dodatkiem było pomiar zewnętrzny. Do WU wpływały tyko temp.,wilg. i ciśnienie, a więc były to niekompletne dane meteo i to zwykle marnej jakości ( czujnik np. na balkonie).
WU zablokowało możliwość rejestracji danych z Netatmo dawno temu ( przed przejęciem przez IBM) bo mnożyły się jak króliki ;) a ich jakość  jako dane meteo była mizerna.

To są informacje dawne. Ale pobieżny rzut oka na obecny opis to w dalszym ciągu jest to pomiar wewnątrz domu i trudno nazwać je pomiarami meteorologicznymi. To że są dane z Grenlandii etc jest tylko dowodem, że są tam również domy ;)

Podaj namiar gdzie są wyniki w serwisie Netatmo.
PS zrób zestawienie twoich wyników z wynikami pomiarów najbliższej stacji IMGW
9
Stacje Pogody / Odp: Modernizacja moich pomiarów (EFWS+Ecowitt) - problemy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez matichaser dnia 06 Września, 2023, 09:56:40 »
Technoline niedawno wprowadził ciekawą osłonę radiacyjną, bo wygląda na to, że będzie ją można łatwo przerobić na osłonę aktywną. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://aleforum.pl/index.php?topic=27.0

Kusi mnie ją przetestować ale raczej nie będzie to dobra opcja...

Dostałem dodatkowe foto od sprzedawcy
10
Inne oprogramowanie / Odp: Błedne dane w Wudergroud
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Parasol dnia 05 Września, 2023, 19:57:40 »
Taka opcja istniała zanim IBM przejęło portal Wunderground. IBM "uprościło" patrz: zlikwidowało jeszcze inne funkcje: jak funkcję fire czy prezentowanie pomiarów dodatkowo za rok (teraz najdłuższym okresem jest miesiąc) oraz zrzut tabeli pomiarów w formie .csv.

Dla porównania powiem wam, jak to wygląda w serwisie Netatmo. Mam tam wszystkie pomiary od 2016 roku, mogę je pobrać w formacie CSV lub XLS. Jest co prawda pewne ograniczenie, że za jednym razem można pobrać tylko maksymalnie 3 miesiące, ale można sobie z tym poradzić. Jest też opcja, że pobrać można jeden pomiar np. co 30 minut, co 3 godziny itp. Można też usuwać pomiary w określonym zakresie dat, gdy np. zmienialiśmy baterie, położenie czujnika itp. Oczywiście, wszystkie pomiary można przeglądać na wykresach, nawet te sprzed wielu lat, w przedziałach rocznych, miesięcznych, tygodniowych i dziennych. A jak się patrzy na mapkę stacji Netatmo, to jest ich działających bardzo bardzo, naprawdę bardzo dużo, są nawet na Grenlandii i Spitsbergenie.
Strony: [1] 2 3 ... 10