Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi  (Przeczytany 392110 razy)

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #405 dnia: 06 Stycznia, 2016, 22:17:05 »
@charly - mam podobny pogląd do Twojego...

... pomiary z tej chwili 12.20 - trzy moje pomiary - stacje różnych producentów:
* 56% - 8 m npg
* 55% - 2m npg
* 56% - 2m npg
(...)

Powyższe pomiary moich czujników były dla temperatury -9,5oC i dla prędkości wiatru ok. 8km/h.

Dziejsze pomiary z tej chwili (22.00) dla temperatury -9,8oC i dla takiej samej prędkości wiatru ok. 8km/h a moje stacje w tym HP1001 pokazują wilgotność 70%.

Takie same  odpowiednio pomiary obecnie i wczoraj miała też stacja IMGW Hel - najbardziej transparentna dla moich warunków.

Wniosek: wczoraj i dzisiaj są te same warunki atmosferyczne ale dużo większa wilgotność pokazywana przez HP1001  ( 70% vs. 56%) - czyli stacja nie ma "zaszytego" błędu dla ujemnych temperatur jak powyżej próbowano diagnozować.

Jest to "organoleptycznie"  ;) zauważalne - ponieważ dziś otoczenie mocno się zaszroniło i próbują nawet pojawiać się pojedyncze płatki śniegu - takich zjawisk nie było przy wilgotności 56% jaka wskazywała wtedy moja HP1001 - co oznaczało że powietrze było wczoraj suche a dzisiaj wilgotne. Amen  ;)

PS: dla temp. -9,2oC w dniu dzisiejszym HP1001 wskazywała nawet 76% - czyli HP1001 "żyje" i do tego przekazuje do sieci prawidłowe pomiary ;)
« Ostatnia zmiana: 06 Stycznia, 2016, 22:26:05 wysłana przez Rychu_Świbno »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #405 dnia: 06 Stycznia, 2016, 22:17:05 »

Offline Marcin D.

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drawsko Pomorskie
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 Plus, Ws 3600 oraz wiele mniejszych :)
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #406 dnia: 07 Stycznia, 2016, 16:43:39 »
Nie wiem gdzie znajdują się czujniki dla depesz METAR, ale wiem gdzie jest ogródek meteo oficjalnej stacji na Lublinku - 100 metrów na północ od pasa startowego. Niemniej bez względu na to różnice w pomiarach i tak wydają się ogromne. Różnica średniej wilgotności to 15%.

Na WU są po prostu błędne dane wilgotności. Więc porównywanie się do tych danych do niczego nie prowadzi.
http://www.ogimet.com/cgi-bin/gsynres?ind=12465&lang=en&decoded=yes&ndays=2&ano=2016&mes=01&day=04&hora=18

Oblicz wilgotność na podstawie punktu rosy.
Jak nie chcesz przeliczać to masz tu kolejne źródło. Wystarczy porównać punkt rosy do tego z ogimetu. Dodatkowo jest tabelka z wilgotnością.
http://www.infoclimat.fr/observations-meteo/archives/4/janvier/2016/lodz/12465.html

Cytuj
Wg depesz METAR:
Average Humidity    82         
Maximum Humidity    85         
Minimum Humidity    73

Natomiast wg. depesz SYNOP:
Average Humidity    67         
Maximum Humidity    75         
Minimum Humidity    56

Minimalna wilgotność tego dnia według depeszy synop to 69%.

Cytuj
Co do HP1001, jak widać wyniki już między nimi samymi różnią się znacznie, z czego wynika, że dużą rolę muszą tu grać czynniki lokalne, w tym wysokość umiejscowienia czujnika, a dopiero w kolejnym stopniu ich fabryczna ułomność. Bardzo zbliżone wyniki z moich WH2080 oraz HP1001 zdają się potwierdzać ten wniosek. Wyniki z Davis'a były zbliżone do tych z METAR'ów natomiast wyniki z pozostałych stacji raczej były bliższe tym z depesz SYNOP.

Porównujesz do błędnych danych z WU. Jaki ma to sens? Jeżeli chodzi o warunki lokalne to one tracą na znaczeniu podczas pogody wietrznej. Powietrze jest mieszane i różnice wtedy są mniejsze jak zazwyczaj. Przypisywanie każdej większej różnicy warunkom lokalnym nie zawsze się sprawdza. Sprawdziłem 3 stacje hp i każda miała podobny błąd 15-20%.

Cytuj
Drugi fakt o którym warto pamiętać jest taki, że przy dwucyfrowych mrozach różnice w wilgotności bezwzględnej są niewielkie i raczej nie należałoby się tu dziwić, że tańsze stacje gorzej sobie z nimi radzą. No i takich dni w roku nie mamy w obecnych czasach zbyt wiele - u mnie w roku 2015 nie było nawet jednego dnia z dwucyfrowym Tmin, a w 2014 było ich raptem kilka.

Pełna zgoda, ale różnica 15-20% nie mieści się w normach jakie określono w specyfikacji stacji. Norma to:
Outdoor Humidity Range: 10 to 99%
Outdoor Humidity Accuracy: ± 5%
Outdoor Humidity Resolution: 1 %


Dziejsze pomiary z tej chwili (22.00) dla temperatury -9,8oC i dla takiej samej prędkości wiatru ok. 8km/h a moje stacje w tym HP1001 pokazują wilgotność 70%.

Takie same  odpowiednio pomiary obecnie i wczoraj miała też stacja IMGW Hel - najbardziej transparentna dla moich warunków.


Hel 6 stycznia o 22:00 (21UTC) miał wilgotność 81%.
http://www.infoclimat.fr/observations-meteo/archives/6/janvier/2016/hel/12135.html

Cytuj
Jest to "organoleptycznie"  ;) zauważalne - ponieważ dziś otoczenie mocno się zaszroniło i próbują nawet pojawiać się pojedyncze płatki śniegu - takich zjawisk nie było przy wilgotności 56% jaka wskazywała wtedy moja HP1001 - co oznaczało że powietrze było wczoraj suche a dzisiaj wilgotne. Amen  ;)

Jeżeli Ci się zaszroniło to jednak wilgotność na poziomie 76% wydaje się być mocno zaniżona. Hel tego dnia nawet 85%.
http://www.infoclimat.fr/observations-meteo/archives/6/janvier/2016/hel/12135.html

Elbląg 88%
http://www.infoclimat.fr/observations-meteo/archives/6/janvier/2016/elblag/12160.html

Cytuj
PS: dla temp. -9,2oC w dniu dzisiejszym HP1001 wskazywała nawet 76% - czyli HP1001 "żyje" i do tego przekazuje do sieci prawidłowe pomiary

Cisze się, że żyje, ale pomiary wilgotności nie są prawidłowe w ujemnych temperaturach.

Zacytuję siebie:
Cytuj
Mam jeszcze pytanie do Rycha czy wilgotność na poziomie 60% dziś w nocy nie budzi u Ciebie żadnych podejrzeń? Cześć amatorskich w tym regionie pokazuje albo ok 65% albo 80%. Trochę dziwne, zwłaszcza ze o 6 rano nigdzie w polsce nie było mniej jak 74%.

Tak czułem, że moje argumenty nie wystarczą w tej dyskusji, więc zadałem pytanie ekspertowi.
Piotr Djaków napisał tak:
Na stacji IMGW Gdańsk-Świbno wilgotność tej nocy wahała się między 75 a 81%.

Więc nadal magiczne 15-20%? Przypadek? Charly no chyba Piotra nie będziesz podważał?

Rychu_Świbno jeżeli nie znasz strony a chciałbyś merytorycznie poczytać o pogodzie i klimacie to zapraszamy.
http://meteomodel.pl/BLOG/

Offline charly

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Otrzymał podziękowań: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH2080 + Mebus 40188 + HP1001
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #407 dnia: 07 Stycznia, 2016, 21:34:48 »
Ja nikogo nie podważam! Faktycznie, po sprawdzeniu potwierdzam, że jakimś cudem jednak WU liczy źle tę wilgotność. Szejm on dem!

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #408 dnia: 07 Stycznia, 2016, 22:52:54 »
Jak WU liczy wilgotność niby? Przepisuje z dostępnych danych i tyle zapewne. Np u mnie w WS 3600 wilgotność mierzona odzwierciedla faktyczny punkt rosy, choć zdecydowanie przekłamuje przy wilgotności ponad 95%. Tylko raz czujnik dobił do 99%. Może to dlatego, że faktycznie czujnik wisi idealnie na 2 m.n.p.t. stąd przełożenia na punkt rosy.

Offline Artz

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Otrzymał podziękowań: 2
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #409 dnia: 08 Stycznia, 2016, 12:49:00 »
W moim przypadku, w ostatnich dniach wilgotność żadko spada poniżej 80%. Jednak gdyby postawić 150m taką samą stację obok mnie, wyniki będa całkiem różne.
Często jest tak że mam słońce, 5 stopni a 150m dalej  (60m niżej) jest mgła i -3 stopnie a gdy dojeżdżam do Krakowa to prawdziwy Mordor :)

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #410 dnia: 08 Stycznia, 2016, 20:53:58 »
(...) Rychu_Świbno jeżeli nie znasz strony a chciałbyś merytorycznie poczytać o pogodzie i klimacie to zapraszamy.
http://meteomodel.pl/BLOG/

... dzięki za zaproszenie   ;)

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #411 dnia: 16 Stycznia, 2016, 18:08:57 »
... dla ożywienia tego wątku >>>  ;)

Wczoraj, tj. 15.01.2016 od ok. godz.0.00 do ok 7.00 padał śnieżek. Temperatura była ujemna. Gdy ok. godz. 13.00 temp. zaczęła przechodzić w dodatnią - HP1001 zanotowała dwukrotnie opad deszczu. Śnieżynki bowiem  stopniały a stacja dokonała pomiaru kropel deszczówki.  ;)

Podobnie zachowały się stacje HP1001 w:
Chałupach na Półwyspie Helskim
Michelinkach nad Zatoką Gdańską
Redzie

Ciekawe czy komuś udałoby się dokonać konwersji zarejestrowanego opadu (śniegu jako wody) w [mm] na wielkość opadów śniegu jako puchu w [cm] ?  ;) Gdyby komuś potrzebna była średnica wiadra deszczomierza HP1001 to służę pomocą  ;)

Wiem, że stacje IMGW dokonują pomiarów ilości "śniegu w śniegu"  ;) a inaczej jako ilość wody w spadłym śniegu -  podobne pomiary wykonywał niegdyś jeden z bohaterów filmu "Poszukiwany, poszukiwana" mierzył zawartość cukru w cukrze ...  ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Stycznia, 2016, 20:50:39 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline karasek38

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Otrzymał podziękowań: 5
    • Moja stacja :)
  • Typ stacji: WS-9040 it+, Conrad HP1001
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #412 dnia: 16 Stycznia, 2016, 20:50:33 »
Ciekawe czy komuś udałoby się dokonać konwersji zarejestrowanego opadu (śniegu jako wody) w [mm] na wielkość opadów śniegu jako puchu w [cm] ?  ;) Gdyby komuś potrzebna była średnica wiadra deszczomierza HP1001 to służę pomocą  ;)

Wiem, że stacje IMGW dokonują pomiarów ilości "śniegu w śniegu"  ;) a inaczej jako ilość wody w spadłym śniegu -  podobne pomiary wykonywał niegdyś jeden z bohaterów filmu "Poszukiwany, poszukiwana" mierzył zawartość cukru w cukrze ...  ;)
Otóż podczas okresu, w którym u mnie padał śnieg czyli w pierwszej dekadzie stycznia dokonywałem następujących pomiarów:
Grubości pokrywy śnieżnej, oraz wielkości opadu na podstawie stopionego śniegu. Jako, że był dosyć duży mróz to śnieg był leciutki jak kurz. Mówi się, że 1cm świeżego śniegu to 1 mm opadu deszczu. Natomiast podczas moich obserwacji wyszło, że:
05.01.2016 przybyło 1cm śniegu, opad obliczony z zaimprowizowanego deszczomierza to 0.7mm
06.01.2016 przybyło 6cm śniegu, opad to 3.7 mm
Więc w tym przypadku wyszło, że na 1cm śniegu przypadło 0.61 - 0.7mm opadu :)
Obliczone opady wprowadzałem ręcznie do stacji jako daily rain, żeby na WU mieć kompletne statystyki opadów za styczeń :)

Po tych opadach oczyściłem dokładnie deszczownie stacji HP1001.
Dnia 8.01.2016 spadł mokry śnieg, który stopił się w całości w deszczomierzu stacji. Stacja zanotowała opad 6.3mm, natomiast zaimprowizowany pojemnik - śniegołap 6.1mm :)

Podczas opadów śniegu wyszła wada konstrukcyjna części czujnikowej stacji. Na korpusie uzbierała się górka śniegu, która zablokowała anemometr  ???

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #413 dnia: 16 Stycznia, 2016, 21:11:27 »
(...) Mówi się, że 1cm świeżego śniegu to 1 mm opadu deszczu.

Natomiast podczas moich obserwacji wyszło, że:
(...) 1cm śniegu, opad (...) to 0.7mm
(...) 6cm śniegu, opad to 3.7 mm (...) 0.61 - 0.7mm (...)
(...) opad 6.3mm, (...) - śniegołap 6.1mm :)

Takiej odpowiedzi oczekiwałem  ;) - co za precyzja - prawie jakbym siebie czytał  ;)  ... i obyło się bez średnicy wiadra HP1001  ;)

Czyli 1mm wody ze śniegu to ok. 1 cm śniegu. Widać, że śnieg miał różną gęstość/ciężar w różnych dniach Twoich pomiarów:
* 1cm ---> 0,7 mm - lekki śnieg - mała gęstość
* 1cm ---> 0,6-0,7 mm - puch - b.mała gęstość
* 1cm ---> ponad 1mm - ciężki śnieg - b.duża gęstość.

IMGW robi pomiary gęstości śniegu - i te dane służą im do wydawania ostrzeżeń w sytuacjach intensywnych opadów śniegu i wydawania zaleceń odśnieżania płaskich powierzchni dachowych.

(...) Podczas opadów śniegu wyszła wada konstrukcyjna części czujnikowej stacji. Na korpusie uzbierała się górka śniegu, która zablokowała anemometr  ???

... a to pech  >:(
« Ostatnia zmiana: 16 Stycznia, 2016, 21:33:55 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline wagabund

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 30
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: ws 2300 ;HP1003 ; WS2800
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi_nowy design konsoli
« Odpowiedź #414 dnia: 10 Lutego, 2016, 22:18:13 »
Nasi "krewniacy" - użytkownicy WS1001 - a w szczególności mieszkaniec Stambułu - opracował właśnie nakładkę  na soft HP1000 (nasze HP1001) WS1000 i WS1001 zmieniającą wygląd głównego widoku konsoli - tzw "skórki".

Każdy użytkownik na bazie udostępnionego pliku (.zip)_kliknij --- (źródło_kliknij) może sam modyfikować kolorystykę i ikony widoku wyświetlanego na swojej konsoli. Utracone jednak zostaną ikony alarmowe. Możliwa jest również  zmiana tła z czarnego na inny - np z palety kolorów jasnych.

Przykładowo:  tak_kliknij lub   tak_kliknij  może już dziś wyglądać Twoja stacja - jeśli zaryzykujesz wprowadzenie nakładki.  ;)

Korzystając z załączonej przez usera ze Stambułu instrukcji_kliknij uzyskasz praktyczne porady jak to zrobić.

Możesz też zmienić język na wygodny dla siebie w oparciu o opublikowany plik_kliknij --- (źródło_kliknij) - z czego korzystał już jeden "user" z tego forum - polecając swoje usługi w założonym przez siebie wątku.

Proszę forumowiczów o pomoc .
Niestety żaden z linków umieszczonych w poście nie działa (jestem zarejestrowany na ichniejszym forum).
Pisałem do Rychu_Świbno prośbę o pomoc na priv ale nie odpowiada.
zatem chodzi mi o instrukcję i pliki do zmiany skórek i języka może być na priv.

P.S. ponoć HP 1001 ma USB ? (w instrukcji nic o tym nie ma).
Jeśli tak dajcie znać, bo na powyższym forum pisali, że mogli wejść do pamięci bazy przez USB z tym że na ws1001.

wagabund
szczecin  IWOJEWDZ119  =>HP1003   IWOJEWDZ116 => WS2300 WS2800 =>  podpięta  do RPI 2 chodzi z  weewx

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi_nowy design konsoli
« Odpowiedź #415 dnia: 11 Lutego, 2016, 00:34:55 »
Proszę forumowiczów o pomoc .
Niestety żaden z linków umieszczonych w poście nie działa (jestem zarejestrowany na ichniejszym forum).
Pisałem do Rychu_Świbno prośbę o pomoc na priv ale nie odpowiada.
zatem chodzi mi o instrukcję i pliki do zmiany skórek i języka może być na priv.

P.S. ponoć HP 1001 ma USB ? (w instrukcji nic o tym nie ma).
Jeśli tak dajcie znać, bo na powyższym forum pisali, że mogli wejść do pamięci bazy przez USB z tym że na ws1001.(...)

Sorry za zwłokę. Krucho u mnie ostatnio z czasem więc fora to dziesiąta kolej odśnieżania  ;)

Przeczytałem priv i wpisy na tym i angielskim forum i odpowiadam :
* HP1001 wersja hardware v.2.0 posiada USB - fotki wtyczki kabla poniżej
* producent kabla nie dostarczył - ja używam od GPS
* zdjęcia wnętrza konsoli niestety nie mam
* na tym forum w tym wątku wymieniałem uwagi nt USB z @karaskiem
* po podłączeniu USB konsola HP1001 zachowuje się jak pamięć masowa i można w niej dowolnie "rzeźbić"
* wada jest taka, że stacja wyłącza na ten czas swoje WiFi - ale zgrywanie danych na inny nośnik trwa krótko i po odłączeniu USB WiFi powraca
* sprawa linków jest trudniejsza - autor modyfikacji skórki HP1001 prawdopodobnie poblokował linki do materiałów źródłowych - powodu nie znam - może dostawał za dużo pytań ze świata userów HP1000/1001 oraz WS1000/1001 ?
* sugeruję zwrócić się do tych którzy na wątku dotyczącym tej skórki radowali się z jej zainstalowania - mają więc prawdopodobnie stosownie zip. i instrukcje zdjęte ze strony autora.

Offline griszka77

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Otrzymał podziękowań: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tel 790238467
  • Typ stacji: HP-1001
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi_nowy design konsoli
« Odpowiedź #416 dnia: 11 Lutego, 2016, 00:38:10 »
Proszę forumowiczów o pomoc .
Niestety żaden z linków umieszczonych w poście nie działa (jestem zarejestrowany na ichniejszym forum).
Pisałem do Rychu_Świbno prośbę o pomoc na priv ale nie odpowiada.
zatem chodzi mi o instrukcję i pliki do zmiany skórek i języka może być na priv.

P.S. ponoć HP 1001 ma USB ? (w instrukcji nic o tym nie ma).
Jeśli tak dajcie znać, bo na powyższym forum pisali, że mogli wejść do pamięci bazy przez USB z tym że na ws1001.

wagabund

jaką wersje masz oprogramowania
http://chomikuj.pl/griszka77/HP-1001*2cHP-1003+4+GB+PL
http://chomikuj.pl/griszka77/HP-1001*2cHP-1003+-+39+MB+PL
Montaż modułów WiFi w stacjach HP-1003 (4GB i 39MB) zainteresowani na priv
Wschody i zachody słońca lokalizator http://vbest.com.pl/gps/

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi_nowy design konsoli
« Odpowiedź #417 dnia: 11 Lutego, 2016, 00:43:01 »
Proszę forumowiczów o pomoc .
(...)
P.S. ponoć HP 1001 ma USB ? (w instrukcji nic o tym nie ma).
Jeśli tak dajcie znać, bo na powyższym forum pisali, że mogli wejść do pamięci bazy przez USB z tym że na ws1001. (...)

Tutaj masz typ USB  do WS1001  ;)

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #418 dnia: 11 Lutego, 2016, 01:17:32 »
Proszę forumowiczów o pomoc .
Niestety żaden z linków umieszczonych w poście nie działa (jestem zarejestrowany na ichniejszym forum).
Pisałem do Rychu_Świbno prośbę o pomoc na priv ale nie odpowiada.
(...)

... i jeszcze coś...

Tutaj zaglądałeś ?

To jest strona autora @weatherist34 zmodyfikowanej "skórki" - na którą przekierowuje userów poprzez swoją stopkę a tutaj cały wątek dotyczący nowej "skórki" na którym nadal istnieje zablokowany link do .zip - w szczególności polecam kilka ciekawych postów  poczynając od tego - jak widać autor oczekuje aby osobiście do niego zwracać się o linki do projektu nowej "skórki" jego autorstwa.   ;)

Offline wagabund

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 30
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: ws 2300 ;HP1003 ; WS2800
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi_nowy design konsoli
« Odpowiedź #419 dnia: 11 Lutego, 2016, 10:04:53 »
jaką wersje masz oprogramowania

wersja 2.2.5
 Czy możesz przesłać mi instrukcje do zmiany skórki i języka oraz pliki (np. na priv) .

wagabund
szczecin  IWOJEWDZ119  =>HP1003   IWOJEWDZ116 => WS2300 WS2800 =>  podpięta  do RPI 2 chodzi z  weewx