Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Davis Vantage VUE pytanie  (Przeczytany 19258 razy)

Offline Dador

• Nimbostratus
  • Otrzymał podziękowań: 48
    • Rybnik - Smolna
  • Miejscowość: Rybnik
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon x3
Odp: Davis Vantage VUE pytanie
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Kwiecień, 2016, 11:19:22 »
Jak Davis podczas dzisiejszych przymrozków? Chyba, że już oddałeś ;)?

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

« Odpowiedź #30 dnia: 02 Kwiecień, 2016, 11:19:22 »

Offline Darecki2005

• Cirrus
  • *
  • Otrzymał podziękowań: 0
« Odpowiedź #31 dnia: 03 Kwiecień, 2016, 20:00:36 »
Stacje już oddałem za zwrotem gotówki. Nie sądzę aby stojąc się naprawiła i prędko do Davisa nie wrócę. Za co stacje mogę pochwalić to mega zasięg od domu około 60m ISS i w całym piętrowym domu nigdzie nie zgubiła nawet na chwilę zasięgu

Offline Parasol

• Administrator
  • Otrzymał podziękowań: 98
    • Smartfonki.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 21:54:16 »
Za co stacje mogę pochwalić to mega zasięg od domu około 60m ISS i w całym piętrowym domu nigdzie nie zgubiła nawet na chwilę zasięgu

Nie dziwię się, bo Davis korzysta z komunikacji FHSS, którą to amerykanie opracowali dla wojska, więcej o tym napisałem tu: http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=985.msg6891#msg6891
Zapraszam do dodawania opinii o swojej stacji pogodowej na stronie:  https://stacje-pogody.pl - Twoja opinia pomoże dokonać właściwego wyboru innym!

Offline radio

• Stratus
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Motocyklista-krótkofalowiec a teraz meteorolog :-)
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro2 Plus Aktiv Agro + Davis Vantage Vue
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Kwiecień, 2016, 10:26:03 »
Dla mnie to jakiś ewenement, mam na myśli wskazania Davisa Vue.... w dzień wskazania są OK. w nocy raz dobrze, raz źle ;) Darecki 2005 zdradź nam u kogo kupiłeś tę stację, chętnie zasięgnę informacji u samego źródła bo być może sami pokuszą się aby sprawdzić dlaczego DWIE stacje które trafiły do Ciebie wskazują błędne odczyty?
Chętnie bym poznał przyczyny błędów, choćby z racji tego że mam identyczną stację.
Pozdrawiam
Mariusz

Offline Parasol

• Administrator
    • Smartfonki.pl
« Odpowiedź #34 dnia: 07 Kwiecień, 2016, 18:59:19 »
Dla mnie to jakiś ewenement, mam na myśli wskazania Davisa Vue.... w dzień wskazania są OK. w nocy raz dobrze, raz źle ;)

Ja też tego nie rozumiem, ale już nie zagłębiałem się w ten temat...

W sumie, to wystarczyło kupić za około 170 zł termometr DT-2 ze świadectwem wzorcowania producenta i skorygować sobie temperaturę w konsoli. Przy dość wysokiej cenie Davis'ów, taki wydatek to w zasadzie już żaden wydatek. Oprócz Davisa coraz więcej stacji ma już taką możliwość np. Netatmo, stacje typu HP1000/1003. A termometr wzorcowy po skorygowaniu można przecież sprzedać np. na Allegro...
Zapraszam do dodawania opinii o swojej stacji pogodowej na stronie:  https://stacje-pogody.pl - Twoja opinia pomoże dokonać właściwego wyboru innym!

Offline radio

• Stratus
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Kwiecień, 2016, 20:33:33 »
Mnie zastanowiło to że identyczne błędne wskazania były nawet na drugiej stacji która została dostarczona po reklamacji tej pierwszej  :-\ wydaje mi się że to wręcz nie możliwe, ale może jestem w błędzie?
Ja swojego Vue mimo że w komplecie jest również certyfikat sprawdziłem na dwóch zwykłych przewodowych termometrach, oraz przy pomocy stacji Viking 02036, którą to sprawdzałem zaraz po zakupie termometrem ze świadectwem wzorcowania, i powiem uczciwie że średnia odchyłka temperatury wyniosła 1.0 stopień przy dodatniej temperaturze, oraz 0.8 stopnia przy minusowej.... dlatego zainteresował mnie identyczny problem na dwóch bliźniaczych stacjach Dareckiego 2005, ale poczekajmy na jego odpowiedź, może coś wniesie nowego do tematu.
Pozdrawiam
Mariusz

Offline Darecki2005

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Kwiecień, 2016, 21:40:45 »
Stacje nabyłem w firmie Conrad. Generalnie żebym teraz ją kupił gdzie są temperatury dodatnie to pewnie problem bym odkrył dopiero pod koniec bieżącego roku. http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=1251.30 nie tylko ja miałem pecha czytając problem Biednego Misia. Obie jednostki były z tej samej partii produkcji (sądząc po numerach) wiec w obu był ten sam problem. Czytając temat Biednego Misia dochodzę do wniosku że jesli ktoś posiada davisa i problem ujemnych temperatur u niego nie występuje jest po prostu szczęściarzem bo trafił sprawną jednostkę.

Offline Parasol

• Administrator
    • Smartfonki.pl
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Kwiecień, 2016, 10:44:57 »
Jak poprzeglądasz dokładniej forum, przeczytasz to co piszą użytkownicy stacji pogodowych, to dojdziesz zapewne do wniosku, że stacja Davis'a którą miałeś, nie była taka zła. Ale to prawda, Davis'y mają gorszą dokładność pomiaru temperatury w temperaturach ujemnych. Sporo osób na to narzeka, ale tak naprawdę w porównywalnej cenie nie ma za bardzo co kupić, no może teraz jest Oregon Scientific WMR300.

Przykładowe cytaty:

Naprawdę nie zależy mi na tym aby ta stacja była bublem. Zależy mi na tym aby Davis miał uczciwą konkurencję. Jeżeli takie stację jak Hp1001 będą bublami to nigdy nic się nie zmieni na rynku amatorskich stacji meteo. Myślisz, że nie chciałbym kupić stacji za 1200zł, która byłby alternatywą dla Davisa? Będę obserwował ten wątek i jeżeli wasze HP1001 okażą się dobrym towarem to będę bardzo się z tego cieszył. Może ten produkt to pierwszy krok w kierunku budowania konkurencji dla Davisa? Bardzo chciałbym w to wierzyć. Generalnie strasznie się dziwię, że nikt na świecie nie potrafi zbudować stacji, która zagraża Davisowi. Czy to naprawdę takie trudne czy chodzi o politykę?
Więcej na: http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=1751.msg15993#msg15993

... Chcę kupić sprzęt, który działa i koniec kropka. Naprawdę mógłbym sobie kupić stacje typu HP1001 i cieszyć się nią (nawet mimo niedoskonałości pomiarowych)  gdybym miał pewność, że będzie choć w połowie trwała i stabilna w działaniu jak Davis. Niestety czytając ten wątek widzimy, że wiele osób ma jakieś problemy. Rychu_Świbno jest chyba jednym, któremu jeszcze nic się nie zepsuło. Nie licząc pająków w deszczomierzu  czy zaniku sygnałów podczas burzy w oddali (?!). Nie ma to jak mieć stację, która wyłącza się podczas najciekawszych zjawisk pogodowych...
Więcej na: http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=1751.msg15980#msg15980

Mati a przyznaj się ile wydałes na wszystkie swoje stacje? Bo ja zanim kupiłem Davisa to chyba z 2000zl(w tym 1200zł na ws 3600) wydałem na tanie psujace się stacje. Był taki moment kilka lat temu że Davisa można było kupić za niecałe 2000zl .Więc strasznie żałuję swoich decyzji.Lepiej nic nie kupić i zbierać na Davisa jak kupić słaba stacje za 1200 zł na kilka lat. Takie jest moje zdanie.Może ktoś przyczyta i nie popełni moich bledow.
Więcej na: http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=1457.msg15933#msg15933

...Jeżeli chodzi o ws 3600 to zmarnowałem 1200zł które teraz mógłbym wydać na dodatkowe czujniki do Davisa. Od wielu lat wisi w piwnicy i o dziwo już się nie psuje. Zresztą już niewiele zostało do zepsucia. Nawaliło prawie wszystko co tylko mogło w tej stacji. Wiatromierz, deszczomierz, czujnik temperatury i wilgotności oraz pamięć eprom. Służy teraz jako zegarek. Zaręczam Cię, że nie tylko mnie ta stacja rozczarowała...
Więcej na: http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=1751.msg15931#msg15931
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień, 2016, 11:07:54 wysłana przez Parasol »

Offline mati211p

• Nimbostratus
  • Otrzymał podziękowań: 15
    • ikonka GG
    • MeteoSerwis24
  • Miejscowość: Świdnik Duży Drugi
  • Typ stacji: WS3600 - 11
« Odpowiedź #38 dnia: 09 Kwiecień, 2016, 14:24:21 »
Tak samo przecież Marcin D. wyraża się krytycznie o WS3600. Także trafil jeszcze bardziej wadliwy model niż mój. Prawda jest taka, że gdyby nie błąd oprogramowania, to ta stacja jest na prawdę dobra, ma więcej możliwości niż stacje za 400zł. Sam korzystam z WS3600 i gdyby nie sporadyczne resety to byłaby super stacja. Tylko raz uległa awarii na 5 lat użytkowania - awaria wszystkich czujników poza deszczomierzem z powodu uderzenia pioruna 100m dalej 05.08.2012. W Likorze (który jeszcze wtedy miał te czujniki zakupiłem zamienne za 300zł i działa do dziś), choć i niektóre wiatromierze do tej stacji miały problem z kierunkiem wiatru w słoneczne dni. Szkoda, że nie naprawiono tego problemu w tym modelu stacji, bo dla mnie wskazania ma znakomite jeśli chodzi o dokładność pomiaru temperatury. zasięgu nie gubi w czasie ulew (ma też możliwość podłączenia bezpośredniego jak WS2300). Myślę, że i WS2300 to znakomity model na kilka lat (a za cenę 350zł) to znakomita stacja. Minusem jest temperatura minimalna -30. Nawet jakby miała się psuć co 5-7 lat, to taniej wychodzi kupić nową za 350zł niż Davisa za 5000zł by mieć dobre wskazania. (Koszty 5000zł to tak, jakby WS2300 pracowała 50lat). Wątpię, czy Davis wytrzyma 50lat - na pewno utraci parametry wilgotności w takim czasie. Gdyby VP2 z całym wyposażeniem kosztował 2500zł to na pewno wiele osób by miało tę stację. Szkoda, że cena z Dataloggerem i Weatherlinkiem oraz wszystkimi dodatkowymi czujnikami przekracza 5000zł.

Offline radio

• Stratus
« Odpowiedź #39 dnia: 09 Kwiecień, 2016, 16:03:24 »
Stacje nabyłem w firmie Conrad. Generalnie żebym teraz ją kupił gdzie są temperatury dodatnie to pewnie problem bym odkrył dopiero pod koniec bieżącego roku. http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=1251.30 nie tylko ja miałem pecha czytając problem Biednego Misia. Obie jednostki były z tej samej partii produkcji (sądząc po numerach) wiec w obu był ten sam problem. Czytając temat Biednego Misia dochodzę do wniosku że jesli ktoś posiada davisa i problem ujemnych temperatur u niego nie występuje jest po prostu szczęściarzem bo trafił sprawną jednostkę.
Może źle interpretuję to co Biedny Miś pisał, lecz mam wrażenie że jego opinia dotyczy stacji Davis Vantage Pro 2 a nie Davis Vantage Vue  ::)

Odnośnie zakupu w Conradzie to raczej nie ma możliwości aby dowiedzieć się coś więcej, zapewne stacja trafiła do Niemieckiego serwisu z adnotacją "błędne wskazania" lub "zawyżone wskazania" i na tym ślad się urywa, a oni nie chcą dzielić się wiadomościami, chyba że stacja po kontroli i ewentualnej naprawie trafia z powrotem do tego samego klienta, wówczas jest protokół po-naprawczy.
Pozdrawiam
Mariusz

Offline mati211p

• Nimbostratus
  • Otrzymał podziękowań: 15
    • ikonka GG
    • MeteoSerwis24
  • Miejscowość: Świdnik Duży Drugi
  • Typ stacji: WS3600 - 11
« Odpowiedź #40 dnia: 09 Kwiecień, 2016, 17:23:41 »
Jeśli chodzi o kwestię HP1001 to nie wiem czemu, ale na WU u wielu osób z niej korzystających pokazuje błędną wilgotność. Przykładowo stacje w okolicy Łodzi pokazują wilgotność 40% przy opadach deszczu i 6 stopniach. Czy ktoś z uzytkowników tej stacji zetknął się z takowym problemem?
Przykład: https://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=IWOJEWDZ85#history/s20160402/e20160409/mweek
czy https://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=IWOJEWDZ55 A także trzecia HP1001 w tej samej okolicy.

Offline Darecki2005

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: 09 Kwiecień, 2016, 20:28:38 »
Może źle interpretuję to co Biedny Miś pisał, lecz mam wrażenie że jego opinia dotyczy stacji Davis Vantage Pro 2 a nie Davis Vantage Vue  ::)
A co to za różnica jak w jednej i drugiej siedzą SHT11 i jak jedna tak i druga wali w balona. Dziwi mnie tylko postawa niektórych na forum usilnie broniących tego szajsu i proponując kalibracje i inne metody uzdrawiania stacji w celu poprawnego działania. Panowie jak wydałem prawie 2 tyś to chyba oczekuje czegoś od stacji!!!!!! Skoro producent ma klienta za idiotę to klient ma go za większego i dlatego mu to g..... odesłałem. Powiecie że niby nic nie znajdę w tej cenie , ok wiem o tym ale przynajmniej wiem że nikt mnie nie w****** za prawie 2 tysie (przepraszam za wyrażenie ale lekko sie poddenerwowałem, jeśli administrator uzna wypowiedz za niestosowną proszę o usunięcie)
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień, 2016, 22:20:21 wysłana przez Parasol »

Offline radio

• Stratus
« Odpowiedź #42 dnia: 09 Kwiecień, 2016, 21:45:33 »
Darecki2005, toś się chłopie nakręcił jak zegar słoneczny  ;) :D spoko, nie pasuje, a może trafiłeś na wadliwą serię? nie wiem... ważne że masz z powrotem kasę i proponuję na tym zakończyć tę nierówną walkę... pochwal się na forum jak kupisz stację która spełnia Twoje preferencje oraz oczekiwania.

Może dokładniejsza będzie profesjonalna stacja? choćby taka jak ta?
http://allegro.pl/stacja-pogody-3350wd2-watchdog-2900et-i5708661700.html
Pozdrawiam
Mariusz

Offline Dador

• Nimbostratus
  • Otrzymał podziękowań: 48
    • Rybnik - Smolna
  • Miejscowość: Rybnik
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon x3
« Odpowiedź #43 dnia: 09 Kwiecień, 2016, 22:23:50 »
Panowie jak wydałem prawie 2 tyś to chyba oczekuje czegoś od stacji!!!!!!

To w zasadzie nic nie znaczy. Fakt, że człowiek oczekuje "czegoś mega" od stacji, na którą wydaje praktycznie średnią pensję w tym kraju. Trzeba też popatrzeć na to z tej strony, że w USA kwota, za jaką jest oferowana VUE, to niecała tygodniówka. Zatem amerykański producent nie celuje w wysoki target ze swoim produktem, tylko raczej jest to stacja dla ogółu. Przynajmniej ja tak to widzę. Davis niewątpliwie tworzy stacje dobrze i trwale wykonane z interesującymi interwałami pomiarowymi, jednak czujniki są po prostu standardowe.

Offline charly

• Stratus
  • Otrzymał podziękowań: 7
    • ikonka GG
  • Typ stacji: WH2080 + Mebus 40188 + HP1001
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Kwiecień, 2016, 01:24:44 »
Jeśli chodzi o kwestię HP1001 to nie wiem czemu, ale na WU u wielu osób z niej korzystających pokazuje błędną wilgotność. Przykładowo stacje w okolicy Łodzi pokazują wilgotność 40% przy opadach deszczu i 6 stopniach. Czy ktoś z uzytkowników tej stacji zetknął się z takowym problemem?
Przykład: https://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=IWOJEWDZ85#history/s20160402/e20160409/mweek
czy https://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=IWOJEWDZ55 A także trzecia HP1001 w tej samej okolicy.

Mati, wydaje mi się, że w co najmniej kilku seriach produkcyjnych HP1001 zastosowano wadliwy czujnik wilgotności - czujnik, który po pewnym czasie ulega b. wyraźnej dekalibracji. Problem ten z całą pewnością nie dotyczy serii HP1001 wydanych przed II połową 2014 roku, bo ja takową posiadam i czujnik wilgotności nadal u mnie działa tak samo jak pierwszego dnia.
Stacja z numerem seryjnym z jesieni 2015 roku (instalowana tuż przed świętami BN) nadal działa dobrze:
http://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=IWOJEWDZ111